Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@fredd1e tak na modlení máte čas do voleb .... pak to bude oficiálně zrušeno vítěznými stranami .... přidejte!!! PF
Odpovědět
@jumpmans @esmeralda2 Tabor je asi zacarovanej. Taky jsme meli srubarskou firmu z Tábora,ta dnes uz krachla. A strechu taky delala firma z Tabora a to byla hrůza. Nejaky pan Lemberka ' tak toho si taky radeji neberte na nic. No a s Horou s Rajce jsme taky jednali a taky hrůza. Nějaký zacarovany kruh působí v Tabore. @fredd1e preju at to šlape jako po másle. Zima jeste nebude,neboj...
Odpovědět
Gratulace začínajícím stavbám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi @kasha jo Javorsky se jmenuje. Jsou nejak propojeni s Krausem. Po te zkusenosti bych jim nedal postavit ani psi boudu. Prepocitavame statiku protoze stropni tramy podle jejich navrhu by mely pruhyb ke dvoum centimetrum. Coz nevim jak by se hornimu patru libilo...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans 2 cm? tak to je v poho :) to tam nepoznáš :) stejně tam nemužeš vylívat podlahu, tak co :-D my jsme (hmm, Jiřík včera) montoval ocelové lanko, jako nosný prvek pro horní zábradlí a když s tím lankem zacloumal, tak se nám hýbe celý vikýř. Nejsem si jista, že je to tak dobře :) Zkusím se někde poptat. Stále je co objevovat :)) krásný den a jak psal Petr, modlit se rychle! a vydatně :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk :-D :-D :-D , @kasha Dík za morální podporu. Sklepení v plánu není. V budoucnu uvažuji jen o vinném sklípku, který se s naší spotřebou se to určitě vyplatí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e pak opravdu není čeho bát,,, schopný bargista to má za dva dny i s cestou :) a pak domíchávač a jeto :) ... tak vy si vypíjíte cestu do ráje? :))))) nám se to nějak nedaří :) vína spousty a láhev nám tady trčí otevřená i týden :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha z našeho moravskýho pohledu považuji tak málo pít za závažný prohřešek na zdraví. :-) A nyní je to potvrzeno i hradním lékařem, který nám sděluje, že "6 skleniček vína a 3 panáky zcela v normě". :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :-d máš pravdu,,, když už i Hrad toto říká, tak na tom musí něco být!! potom budu tak chytrá, jako hraní pán? :-D
Odpovědět
@kasha To bude tím, že to u vás nemá tradici...my máme zcela opačný problém :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak to jste na tom jako my. Co se nedopije hned s návštěvou, zůstane ležet i několik týdnů. Sami si myslím ani nikdy nic nenačneme. Ale my jihočeši vínko nemusíme, my máme pivovary :-D I když červené je pro manžela přímo jako lék na jeho chorobu... asi to budeme muset napravit. ;-) Také máte všude tak krásné sluníčko? Já koupila v pondělí dětem bačkory do školy, nové pero a vodovky a ať si to tam kluci doma užívají sami :-D Od úterý zahradničím na srubu, nádhera! A ten klid :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONI, tak to Ti závidím,,, klídek, sluníčko, květinky,, juj :) těším se na fotky :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dnes je krásně a snad to vydrží i celý víkend :) Dnes dorazí banda kamarádů na oslavu mých narozenin a zůstanou do neděle. Chudáci ještě pořádně netuší co je čeká. Ale 4 vrtačky s nástavci na broušení jsou připraveny a před chílí mi PPL dovezlo 20l základního oleje od Kreidezet. Tak jsem zvědavá, jak se s tím popereme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas Tak to dej určitě vědět, jak to dopadlo. Neumím si vůbec představit, že bych s něčím takovým vyrukovala před své kamarády. 8-) To ti je tedy závidím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas brigáda je řešení, ale bacha - ze začátku není vůbec problém udělat pár děr, tak chlastejte až po práci ;-) 20l bude jako dost :-) :-) :-) , no držím palec... myslím, že Tvé narozeniny si určitě budou všichni pamatovat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @vorelmato Nakonec to dopadlo celkem dobře řekla bych :) Akorát jsme toho moc nestihli, protože jsme ještě dodělávali střechu. Ale jedna stěna je už skoro komplet obroušená. Střídalo se nás na tom asi šest lidí, tak to šlo docela rychle, teď už bude hůř. Chci se zeptat, zda jste natírali tím základním olejem i štíty? A podhledy? Pán od Kreidezeitu říkal, že to je zbytečný a tam se dává rovnou tvrdý podlahový olej... Jen to bude asi ze začátku divně vypadat, když kulatina bude zatím olejem (vosk stihnem asi až na jaře) a štíty už nabarvený :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas no hezký,,, to je zajímavý počin, nahnat slavitele do práce :))) ale mně to osobně strašně moc bavilo,,, to broušení, to byl krásný kus života na srubu :) Osobně si myslím , že základní olej patří všude tam, kde budeš dávat olej s pigmentem a to všude, kde to bude venku, tak to máme i my,,, i štíty i všechno,,, podbití nám dělali tesaři a to šlo neolejem-remmersem to udělali :) Tvrdý podlahový jsem dávala dovnitř-na schody a na stropní podhled-kde byly hoblované desky a základní olej bych musela stírat a tento je řidší a lépe vsakuje. Neumím si představit ho (tvrdý podlahový) dávat na štíty,,,-leda zevnitř :)) Vosk chcete dávat na venek? to jsem také neslyšela :) a Ivanka má domeček uvnitř voskem a byla to docela dřina :), a tím že nedáváte ven něco s pigmentem, tak se kulatina přirozeně zbarví došeda, tak jsem byla poučena a víc nevím :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Díky za info :) Tak to pro jistotu venku natřem všechno olejem a pak na to dáme ještě tu pigmentovou lazuru (ne vosk, ten dáme dovnitř, jsem to trošku popletla). Je to děsný, zkušenosti nemám a co si nenastuduju nebo mi tady neřeknete, to nevím. Náš pan stavební dozor, který chce za měsíc nehorázný prachy neprojevuje vůbec žádný zájem o stavbu, člověk aby se mu furt doprošoval a ve finále nám stejně řekne ať si to uděláme jak chceme. To jsem doufala, že když to je profík na sruby, tak mi bude říkat přesně co a jak mám dělat... Ale když mu volám s nějakým dotazem (cca 3x do měsíce), tak je otrávenej co zase otravuju :( Asi mu uděláme pápá a musím si najít pořádného rádce, na kterého se můžu spolehnout. Škoda, že je Katrin tak daleko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas my máme vnitřek komplet tvrdým podlahovým olejem od kreidez, kolem dřezu ještě carnabovou vosk emulzí- také od kreide schody máme nějakým lakem, ale ted přesně nevím, jakým a ´zvenku máme natř olejem s pigmentem, rovnou....
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas ten venkovní není od kredez
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla bych se řídit tímto, ale Vaše zkušnosti jsou lepší návodem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas My to máme také podle nich - venku všechno základem! to je dost duležité, nebot s pigmentem je hustší a nevleze tak hluboko a tak nějak jsem si to pochopila :) uvnitř jsem chvíli dávala apilak-pak došel-tak jsem skutečně dala jen základní olej a to stačí :) je to v pohodě,,, vosk bych dala, kdybych to chtěla krásně lesklé jako kanavi, a to by se mi líbilo, ale ta práce s tím už nikoliv a tak jsme to nechali tak-jen základ-dělala jsem si zkoušky jak to vypadá a jak to saje,,, podlahový je řídký, dražší a velmi krásně saje, není třeba otírat (to jsem psala, žejo :)-schody a palubky a podobně,,,-hoblované-hladké dřevěné plochy,,, jinak-my jsme ještě ten druhý nátěr nedali a je to asi 2-3roky? ani nevím, jak to letí,,, :) Toho chlapíka co je nepřáíjemný vypoklonkuj,,, najdi si někoho milého, kvuli uřadum musíš mít někoho,, nech si orazit stavební deník nebo něco, aby jste to měli a pak se tady ptej nás, poradíme a zadara :))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha my teda otírali dost- i podlahový:-D
Odpovědět
Ahoj už niaky čas sledujem toto forum tak som sa rozhodol ze sa svami podelim aj ja o par obrazkov nasej rozostavenej goralskej drevenice , zaciatok prveho vykopu 15.7.2013
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :)) nojo, protože nemáte dřevo broušené :), ale hoblované?
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 NO, je to velmi zajímavá stavbička :) uměla bych si ji přiřadit do pohádky Mrazík,,, moc hezké,, a je to srub a nebo roubenka?, a copak je to za zajímavé stavební prvky v oknech a dveřích? stř.krytina je plast? obkladový kámen vypadá moc hezky-beton a nebo kámen? :) ty dva štíty u vchodu, je to posunuté tak schválně a nebo je to symetrické? a coto vlastně je? stříška nad vchodem? čím budete natírat? a docela mne zajímá, jak to bude vypadat uvnitř :) díky za podívanou a odpovědi :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha.. oboje;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 nádhera! Ten obklad na komínu je super, díky za inspiraci :) Už se těším na odpovědi pro Kashu.
Odpovědět
Profilova fotka
@woody1 Krásná podívaná, těším se na pokračování..:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?