Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak ono tam mělo být topení. Ale my přece nakonec topení v podkroví nemáme. A s tou zimní zahradou, mně chybí protože mi prostě chybí vrtání se v hlíně i v zimě. A má fantazie, jak tam mám zazimované pěkně kytky, co kvetou i v zimě, ratanový křeslo , jede naplno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to mymmáme taky ložn a jednu koupelnu dole.. to je jasné.. ale menší, než vaše :-D ty schody proto jak píše Morana... až bude podkroví dokončeno, a půjde tam třeba někdo za synem... tak nemusí koukat na nás válející se před telkou třeba :-D tak je to na každém co mu jak vyhovuje okno na mě prostě nedělá dobrý dojem, nikdy nedělalo, udělané dobře asi je, nerosí se , netáhne okolo... chápu, že někdy být musí, proto tam je.. ale z pův 4 jedno-to nejnutnější..navíc tam kde je, tam celé léto do odpoledne dost praží sluníčko, muselo se tam dát zastínení.. a ty doplnky nejsou také zrovna nejlevnější.. naštěstí je jen to jedno
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 AHA,,, tak si tam na zimu topení dejte, kvuli rošení :)) co? a zimní zahrada - věřím, také se mi to moc líbí, ale otevřeně, umíš si tuzimní zahradu spojit s domem? jak to napojit,,, to jsme nevymysleli :) @jptn jasne jasne, ale ložničku máme piďatou, vejde tam jen postel :)), koupelna malinko větší :) ad schody- aha,,, tak jako že Vás budou rušit,,, tak to jo,,, :) naštěstí tv nemáme a budu pořád něco dělat :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn JITUS!!! všechno nej ke jmeninám :) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha To víš že nevím, kam bych ji přilepila :-) Zase ukrýt kus kulánů se mi nechce. Nic z toho nebude, to už vím . A s tím válením se a rušení-je to fakt, jak máte v baráku ještě děti a k nim ty návštěvy příjdou, prostě ten pohyb tam je.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Hahááá, naše šatna má být právě pouze jako pracovní... protože ruku na srdce, kydám hnůj v jiném oblečení než ve kterém jedu do města... a kdyby šlo jenom o špínu, tak je to jedno, vyhradím na to jednu skříň v předsíni. Ovšem ono jde hlavně o ten charakteristickej koňskej odér, kterej na oblečení neoceňujeme ani my koňáci :-D Takže spojení technické místnosti s PRACOVNÍ šatnou mi přijde naprosto geniální. S tou podlomenicí máš asi pravdu, taky mi to pak šrotilo v hlavě, jestli by se to sem vůbec hodilo... A přesahy střechy - opravdu to v zimě nebere moc slunce do oken? V jaké minimální výšce by měl být okap (já počítám tak 2,5 metru)? Ale tak to jsou všechno jen technické detaily. Ono stejnak, celkově, spoustu věcí teprve střílím od oka (viz. ta tloušťka stropu/podlahy), protože o tom nemám ani šajn a věřím tomu, že až to bude aktuální a budeme se pitvat v projektu, tak si tuto problematiku pořádně nastuduju. @morana128 já bych to ráda dotáhla k maximální dokonalosti :-D jenže bohužel v souladu s hodně nízkým rozpočtem. Sklep je můj sen, hlavně kvůli uskladnění ovoce a zeleniny... jenže to abych si ke stavbě přičetla dalšího půl mega a to už je úplně mimo reál. add. střešní okna: já je nesnáším, ale asi to bude z toho důvodu, že už začínáme šestý rok života v malém podkroví, kde máme jen a pouze střešní okna... jakmile se do nich opře sluníčko, tak je tu v létě příšerně. Zase přes zimu pak pomáhá s topením :) Jejich mytí je malý akrobatický výkon, nedají se nijak ozdobit a je z nich vidět jenom když si člověk stoupne až těsně k nim, případně je otevře. Dětem ten normální výhled z okna podle mě musí hrozně chybět (u druhé babičky nejradši sedávají na okně v přízemí a koukají ven...). Přesto všechno je do podkroví plánuju, protože je to levnější varianta (aspoň si myslím) a řekla bych, že pustí více světla. Krom toho pokoje v patře by měly mít i každý jedno štítové okno, tak to střešní už by bylo jen jako doplněk pro více světla... no, uvidíme, jak to dopadne v reálu.
Odpovědět
@terirez v těhle dnech je sluníčko tak nízko, že nám do klasicky vysokých francouzských oken svítí tak naplacato, že prosvítí skoro celou šířku (8,5 m !) domu! A jakmile se bude zvyšovat, tj. svítit do domu míň a míň, oceníš přesah, protože to už bude teplo a o svícení a nahřívání domu nebudeš mít zájem .... Sklep jsme rozhodli rychle - strašně peněz navíc, riziko vlhka vstupujícího do domu, padání dětí .... Radši si udělejte na zahrádce do svahu malý zasypaný sklípek a je to ... účel splní stejně, může být postavený kdy se vám to bude hodit a bude to za pár korun (i když říkám že nic na stavbě nestojí pod 50 tis. ...). Za střešní okna budete rádi v zimě, a když je zastíníte v létě, nebudou vám vadit - tedy pokud jsou na J straně. Na S nevadí vůbec.
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez nám tedy to zimní sluníčko neprosvítí celý dum a zajímalo by mne jak je to možné, dkyž Petrovi ano :)) hmm, možná ještě později? Ale užasné přes okna hřeje vnitřní vzduch, pakliže si nedáš trojsklo,,, už se do mně někdo pustil, ale čísla nepustí, dvousklo pustí více jak hluku, tak tepla, ale i zimy :)) záleží, co kdo upřednostní :) Sklep jsme byli donuceni dát, jsme v dost velkém svahu a jsme tomu velmi velmi rádi,,, a také jsme si mysleli, že na to nebude,,(nás stal 3/4 milionu a to proto že jsem si to kaučovala sama, jinak by to byl meloun), Je to užasný prostor na jakékoliv strojovny a technické místnosti a netuším jak to @petrfrenk myslel s tou vlhkosti v domě,,, jako že muže zatékat do toho sklepa? ano, to muže, ale do domu obytného nikoliv a krásně ho odizoluje :)-toť nás poznatek,,, vždy jsem sklep chtěla a všichni okolo mně, že je to zbytečné,,, pak si budeš muset postavit další domečky u domu :) i když - taková stodola není na zahození, to by se mi líbilo také :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nám ho také prosvítí.. a krásně posvítí na veškerý prach co do té doby nebyl vidět:-D
Odpovědět
@jptn souhlas, ten ranní pohled při vodorovném slunci na podlahu je tristní .... A to vysávám už skoro pravidelně 2 x denně (Morano, to není přihláška do tvého KPÚ - Klubu permanentního úklidu!).... @kasha tak máte kliku, možná to dělá ten svah ... znám dost lidí co si škubou vlas že do toho šli, jímka ve sklepě plná, po každém větším dešti jede čerpadlo, vlhkost vzlíná ... Ale je to možná spíše problém na rovinách....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk tak to jsem ráda, že to nevidím sama :-D ted, když za tmy odch a za tmy přicházím....nastává šok v sobotním prosluněném ránu =-)
Odpovědět
Článek se načítá
@jptn .. no tak tuhle sobotu budeš asi bez šoku ze slunce, hahaha ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk ;-) vypadá to tak
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha bo máš naproti přes dolinu hrb jak sviňa. Šak ty sedíš na 500mnm, z východu od Polska máš Slezské Beskydy cca 800mnm, JV ještě víc. Na jihu sice vidíš až pomalu do práce, ale stejně jsou tam kopečky přes 600. Závidím ten jihozápad, že nevidíš na pražáky přes masiv Javorového (jistě přes 1000mnm)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk aby nebyl jinej šok...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk @vorelmato @jptn tož, právě, že jsme sledovali výšku slunce, nebot jsme si chtěli udělat terásku, před francouzským oknem a přitom udělat stříšku, aby nám v létě trochu stínila a v zimě nikoliv a ejhle,,, sledujeme slunce, když je vidět a ono je docela dost vysoko, pro nás, v době oběda,,, PRAVDA, kdyby to byl východ, tak jo a to má Marťosek pravdu, východ je zacloněn slezskými beskydami a jih jsou jiné kopečky, přes průsmyk jsou pak těšínské beskydy,, jestli se nepletu a přes další kopeček vidíme zapadat sluníčko a opět správně, Martínku, Javorový nevidím a je něco málo přes 1000mnm :) a v ten moment, kdy zapadá a má sílu, tak to je síla co toho tu poletuje,,, :) a to nevysávám ani jednou týdně, zatím ))) šetřím na ten malý vysavaček, co bude jezdit v době, kdy tady nebudeme :)))) vytírací nemuže být, ale vysávací, ano :)) ... jo, ve sklepě občas máme vodu, ale zatím naší vinou a ještě nemáme zataženou izolaci,,, nějak nestíháme :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a my máme okno na východ, jih, tam i terasovky a pak i na západ... takže prach celodenně viditělný :-D třeba nám Morana poradí nějaký fígl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to Ti mohu říci i já, chceš? - 1.vysavač centrální - nevíří prach! 2.často vysávat :)))) 3. česat se a jiné prašné procesy-venku :))) a nebo - nedívat se :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha u nás asi za céééé :-D a čoklíky do útulku:-D:-D
Odpovědět
Profilova fotka
KDO NESTIHL a chtěl by @vorelmato požádat o dotaci na soláry, tak ministr prodloužil termín, nebot tam zbylo 40 milionu :) Novinky o programu Nová zelená úsporám 2013 Ministr prodloužil termín k podávání žádostí. Na účtu programu Nová zelená úsporám 2013 zbývá ještě několik desítek milionů korun, které by do dnešního dne, tj. do termínu ukončení podávání žádostí v rámci 1. výzvy, nebyly vyčerpány. Ministr prodloužil termín k podávání žádostí. Některé žádosti totiž musely být vyřazeny pro formální nedostatky, kdy žadatelé nedodali všechny podklady apod. Pokud by byly přijaty všechny žádosti, podpora už by byla v tuto chvíli vyčerpána. Ministerstvo životního prostředí proto prodlužuje termín pro podávání žádostí do vyčerpání stanovené alokace, nejpozději pak do 12:00 hodin 20. prosince 2013.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak jsemzjistil, ze k zadosti na dotaci na solary musim mit cislo popisne :( coz v pripade pouze hotove zakladove desky jaksi nedostanu :( ale treba to vyjde v ramci druhe vyzvy...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jasně, je asi sklep a sklep. Na zahradě máme skutečně vlhký, zapuštěný ,sklep dobrý na brambory. Pozůstatek po minuém majiteli chaty. Náš sklep je spíše polozapuštěný suterén. Důvody byly dva-stavba ve svahu svah a využití malého prostoru na stavbu, tak abychom měli i ty místnosti, které potřebujeme. A současně si neubrala nějakou stavbou garáže a dílny kus zahrady. To jsme raději šli do patrové domu.O vlhku vůbec psát nebudu. U nás spodní voda nikde nebyla , i tak izolaci máme, suterén je suchý. O úklidu prachu JÁ psát nebudu :-) Jediné-nesnáším západní sluníčko!!!!! Východní svítí dobře , to se láme tak jinak, že prach ráno nepoletuje. Proto třeba piáno v černém lesku máme v takovém rohu, kde sluníčko prach neukáže. :-) To by šlo asi z domu :-) Fígly nemám, uklízím a nebo si dám půl litříku vínka a výsledek je hned
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nemáte zkušenosti s dřevěnou podlahou do koupelny? Např. z teaku? Jednou jsme přespali penzionu Kozí chlívek v Or. horách a měli tam dřevěnou podlahu v koupelně a vyloženě mě to nadchlo a velmi rád bych si to do podkroví taky pořídil. Nikde jsem ovšem moc referencí nenašel a protože obecně z dřevěné podlahy do koupelny panují velké obavy, rád bych si nejprve rozšířil znalosti, abych neudělal nějakou botu ..... :-( http://www.kozichlivek.cz/cs/ruzovy-p... .
Odpovědět
Profilova fotka
Beru vše zpět, zavolal jsem si do "kozího chlívku" a prý tam je PVC, možná tím mysleli vinyl. Hm, ale jel to dokonalý falzifikát i co se teploty podlahy týče.
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi "stopli" můj portrét u mých příspěvků, neb prý "není zřetelné, kdo na té fotografii je. Že tam jsem já se svou ženou Dášou by sice mohlo být jasné i malým dětem, je ne tak vedení tohoto www. Budiž, dám tam jen sám sebe, i když ve srubu bydlím s Dášou a ona se na jeho stavbě a na mém spokojeném životě podílela a podílí velkou měrou...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e také jsme plánovali do horní koupelny dřevo, které by se několikrát natřelo lodním lakem,,, postupně však přítel ustupuje a chce tam dlažbu a pod ní elektrotopení,,, tak nevím jak to dopadne,,, ale nebála bych se dřeva v koupelně, ani trochu a když teak, tak se nemusí ani pořádně natřít, nic se mu nestane, leda by něco prasklo a teklo a teklo, tak to by byl problém i kdyby tam bylo dokoliv, žejo :)
Odpovědět
@stetl Honzo, to je v pořádku, krásnej chlap zůstane takovej i bez nejdražší 1/2 .... já mám taky takovej problém, proto jsem raději anonymní. Protože bych pak neměl sílu odpovídat na tolik obdivných poznámek eventuelních ctitelek - inu, time is money ... @fredd1e ty brďo, tam i bobky budou kašírovaný ... Jinak dřevo na podlahu v koupelně proč ne, ale osobně se mi líbí teplá dlažba když vylezu z vany (4 x ročně) a to bych si u dřeva drbal hlavu, jestli pod něj dát trubky... do teplých krajů ale nádhera, věřím ...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všichni :) Tak tak jsme před zimou stihli dodělat střechu a oplechovat komín, ale už to je komplet (no dobře, chybí ještě 3 hřebenáče, ale už jsou objednaný). Příští týden nám budou instalovat okna a možná i dveře. Jak se těším! Dveře jsme si sami navrhli a známý kovář už pracuje na dokonalých prvcích, jsem zvědavá na výsledek. Pak už začneme pomalu pracovat vevnitř. Akorát jsme nestihli zvenku úplně všechno dobrousit a natřít, ale kulatina je komplet (krom nosných sloupů na terase) a ještě půlka podhledů a jeden štít chybí natřít. Nemělo by se pod 10stupňů Celsia, (ještě před pár dny jsem musela natírat, protože mi to prostě nedalo - samotný mi to jde pomalu - olej a pak lazura), ale teď to je už bez šance :(. Čím bychom měli teď vevnitř začít? Máme to tam obrousit před začátkem zednických prací (všimla jsem si, že spousta z vás to tak dělalo) nebo bude lepší až potom, rovnou načisto? Vrhnout se na strop? Chceme překládaný nesámovky, ale někdo nám to rozmlouvá, že se to přes zimu pokroutí... Pak bych to viděla na příčky, rovody vody a elektřiny, izolace střechy, realizace vytápění a podlahy. Nejlépe do jara :) Asi jsem naivní co :D Zvlášť, když si většinu co můžeme, děláme sami ve dvou ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas Krásně pokračujete... překládané nesámovky máme, nic se nezkroutilo, neboj ;-) s broušením teda neporadím, v roubence jsme nebrousili....naivní nejsi.. dá se to.. u nás to bylo podobné, srubaři odjeli začátkem prosince..... a následující rok v říjnu jsme se stěhovali, teda bez podkroví, to se jen zateplilo a pracujeme na něm doposud... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?