Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj vsichni ti co mate kuchyn s ostruvkem. Jak v nem mate resene zasuvky? my planujeme do ostruvku varnou desku a potrebuji tam dostat jeste zasuvky na spotrebice. Zatim jsem nasel vysuvne sloupky nebo premyslim o umisteni zasuvek zboku. to by pak ale asi eliminovalo moznost supliku, protoze by to asi prekazelo...
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk My máme srub, takže: Okna na každé straně jsou jinak vysoko. Protože jsme se snažili, aby byly výřezy na výšku vždy uprostřed klády, vyšla stejně okna ve svázaných vedlejších zdech vždy posunuta o jednu kládu. A oproti projektu se to stejně muselo dořešit až při konečném vyřezávání, protože se může stát, že rozměry v projektu nesednou přesně na klády, a není vhodné usazovat rám např. na dno klády. Kvůli pevnosti a také aby byly parapety pěkně širší ;-), snad mi rozumíš. :-) A výšku jsme řešili podle toho, co je uvnitř-např. aby byly výš než stůl, např. v pracovně, který se předpokládál u zdi, v koupelně a WC ještě výše, a za kuch. linkou jsem hodně počítala s výškou tak, aby šlo okno otevírat nad dřezovou baterií atd. Rozhodně se to zde nedalo řešit stylem-všechno stejně-jako u zděného domu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím, poradíte čím natíráte srubové stěny v interieru? ;-) Je dobré nanést i vosk?
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko Vždyť ty už jsi tu také dlouho, tak víš že se to probíralo nespočetněkrát ;-) .Vše už se znovu asi nedozvíš, pokud to neprojdeš. Vzpomněla jsem, že trošku detailů se probíralo s Božou na str.cca 24. Takže jen jednotlivě: :-) My máme uvnitř jednu vrstvu OsmoColor, (kombinace vosku a oleje), tmavší pigment.
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko 2-3 stránky zpět jsme na toto diskutovali :) :) vosk se těžce nanáší, ale klády jsou lesklé,,, pod něj se dává olej, já mám pouze základní olej, na kuláčích, na stropu tvrdý podlahový, stejně jako na schodech :)
Odpovědět
@jumpmans povodne sme tiez planovali podobny (atypicky) sposob konstrukcie ako si napisal ale po skusenosti s jednou slovenskou firmou z oravy..radsej od nich nechceme nic 8-( bola by to asi jedna velka katasrofa. Takze sme sa vratili k povodnej konstrukcii z cisteho dreva, 30cm klady. Len dufam, ze tam nezamrznem :-D
Odpovědět
@sonafa uhm, vdaka, rozumiem :-) na tu vysku som sa pytala preto aby som mala predstavu. je to ine ako v panelaku. no a v kuchyni to bude podobne, konecne okno nad dresom ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk to ze zmrznes bych se nebal. papirove to sice nevychazi nejlip, ale charakteristika dreva je nekde uplne jinde...
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu co je agapen?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kasha děkuji.Nebyla jsem tu snad rok ... podívám se na str.,co jste psaly. Nám se nejvíce líbil dekorační vosk - je to olej z trocha voskem - od osma. Jen vyjde dráž. Mějte se krásně.
Odpovědět
Ahoj posílám odkaz http://www.translignumbm.cz/agepan-/ je to sice prodejce pro mně byl nejbližší a hlavně to že hofatex zkrachoval a není nebo jak sem telefonoval měli občas jeden někde 5 kusu :-( roztroušených po skladech po celé republice sem zjistil asi týden před montáži pak sem narazil na tyhle borce a přesto že to nebyla pro ně nějak velká objednávka šlo jen o štíty tak druhy den po montáži přijelo auto z Prahy ja koukal jako Lojzek .Ocením když ma někdo takový přístup mrkni nato nevím odkud jsi ale určitě najdeš někde ve svém okolí nějakého dodavatele ad to klapne jako u mně :-)
Odpovědět
@vorelmato Tak opravdu prosazuje ekopanel. Dole příčky cihla 125 mm + možná strará cihla 150 na pohled. Takze je mě jasný, že sádroš a OSB nebrat, dole cihla, nahoru Ekopanel nebo ... ? Co se nabízí ?
Odpovědět
Článek se načítá
@vcelko Prosim prosim nejaky fotecky vaseho srubu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vcelko Ten máme my - dekorační vosk od Osma :-) Nemáme ale bezbarvý, protože jsme to chtěli tmavší, máme dub transparentní (3164). Při nanášení hodně stírat! Nám to dělala firma která natirá sruby, a dělali to houbičkama, ne štětcem.
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu diky. vypadá to zajímavě. Nicméně asi zůstanu u Pavatexu - parametry maj stejný a insowool ho nabízí levněji. pro všechny zájemce: http://www.insowool.cz/cz/drevovlakni...
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete mě někdo z vás uklidnit, že toto není nějaký druh švába?z Našli jsme ho venku před srubem dnes ráno. Manžel tvrdí že to je šváb, že je zná z práce, :-D :-| ,podle mne jsou švábi placatější a někdy pruhovaný....?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni, nechci Tě moc uklidňovat, u ženy je lepší, když je v mírné stresu, ale podle mě se jedná o nějaký druh Potápníka (asi tak na 95%) To je vodní brouk, který létá v noci a jelikož je to dravec - o srub bych se nebál 8-)
Odpovědět
@sonafa budeš překvapena ja myslím Dytiscus marginalis - potápník vroubený :-) máme je každy rok v gumovém bazénu 3D :-) když se neteř potopila a začala křičet tak sem si říkal jak sou ti čínaní dobří jak mohli udělat tak dobry 3 D gumovy bazen a ono obrovska potapka ja pořad jak tam vlezla on ten brouk líta a beha i posuchu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @pajalu Díky klucí moc. Překvapená opravdu jsem, potápníka jsem občas v bazénu viděla, ale ve vodě mi připadal mnohem menší. Martínku myslím, že mě manžel vystresoval se švábem dosti, mám vybráno cca na rok dopředu ;-) :-S že prý je to určitě on, a že se toho nedá zbavit.... :-( Takže raději budu klidný milovník přírody a udržovat domácí pohodu bez stresu ;-) Možná by to mělo vysvětlení-jestli žijí hlavně ve vodě, a to i nyní ve studené, možná se trošku zatoulal. Před dvěma dny mu totiž upustili Vltavu a pod srubem se a odhalil cca 3 metry břeh...asi ztratil orientaci, a když místo vody narazil po 10ti metrech na naše garážová vrata, utrpěl šok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Vodohospodáři se nezapřou, jedno, že nemá co tát - hlavně že jsou připraveni na velkou vodu. Pro jistotu, aby je zase někdo nesepral v médiích, že vypouštěli málo... @pajalu je to potápník velký, vroubený má vroubkované krovky...
Odpovědět
Chumelí se chumelí .... Vánoce na krku - už za 9 měsíců! Počkej Vorlíku - ještě bude toho místa málo v přehradách! se mějte, diskurs sleduju, na příspěvky mám času málo ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Vorlíčku,,, už máte miminko? :)
Odpovědět
@vorelmato :-) dal sem prvního z googlu :-) nechtěl sem dělat rozbor a ale je to fakt potvora v bazénu děcka i poškrabal nechtěli se pak koupat :-)
Odpovědět
@sonafa ahoj, take jsme meli toho obr brouka v sudu a ja se tam bala nabirat vodu, protoze tenhle nas broucek byl obrovsky . A jinak u nas to vypada jak pri malovani, vsude jsou igelity... rozhodli jsme ,ze nechame prebrousit čela u križů u sruboviny uvnitř Mame tam videt stekajici olej , ze zacatku to videt nebylo, ale ted se to objevilo a to se nam nelibi. Pejsek putoval radeji k babicce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Takže na druhý pokus už chcete být moudřejší a vice stírat? :-) Ono vám to tenkrát kvůli tomu i nemohlo pořád doschnout, jestli si pamatuji.... Malá rada, už jsem to tu psala, profíci to nedělají štětcem ale normální kuchyňskou houbičkou (nebo lze koupit i profi), právě proto, aby mohli vždy hned lépe stirat přebytky. ;-)
Odpovědět
@sonafa u nás se ty kuláče natírali štětcem, právě kvůli tomu aby si co nejvíce vzali oleje, aby bylo dřevo chráněný. Kuláče jsou v pohodě jen ty zakončení, ale při natírání to vidět nebylo. Objevilo se to až po třech letech (viz obrázek). a v podkroví, jak jsem psala neschnou palubky, a to už máme potvrzené z více míst, že voskem se to dělat nemá, protože palubka je opracované dřevo a nevstřebá vosk.A když se to dělá houbičkou, tak mi zase není jasný, na co to je, když se to houbičkou otře, tak si přece dřevo nic z toho nátěru nevezme. A nátěry jsou přece od toho,aby si dřevo vsáklo určitou vrstvu a bylo tím chráněno. Takže pro příště už jsme poučeni, že Kreidezeit je dobrý akorát na kuláče - na ty je super, ale na nic jiného, tedy kromě tvrdého podlahového oleje, ten máme na schodech, ale ty jsou vlastně taky z kuláčů. Tak už se tady maká , a jde to dobře ani se nepráší. Ládík -náš kamarád je šikovnej :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi jak když se vracíš do staveb období, přiznej se, že ono ti to chybělo!!! :-D
Odpovědět
@jptn no nechce se mi to přiznat...ale ty jsi nás prokoukla :-D :-D :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jinak my ( konkr já ;-) ) jsme natírali sice stětcem, ale pak hadrem otírali, právě aby to nedělalo ty mapy.... jak venku, tak uvnitř....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?