Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans z toho mi vyplývá, že si to každý musíme někde užít :-D,,, my jsme bez pd elektro a vody a také to tak vypadá,,, stále se něco dodělává a je to jak na temelině :)))
Odpovědět
@stetl take nejsem pro ruzne predpisy,jak maji vypadat pejsci pro vystavy... jednou jsem se byla na vystave podivat a neverila jsem mym očím... nektere pejsky tam strikali lakem na vlasy, jine rasy meli ustrihnute ocasky zastrizen ouska... jak muzou milovnici psů jejich psovi tohle udelat.?.. tvuj pejsek je krasne ostrihany, :-D A jeste k diskuzi.... na klíč nikdy a dozor je nejlepsi stylem...ohlidam si sam!!!! :-D pak se nam vyplatilo, ze jsme se v okoli ptali po stavbach, jak jsou lidi spokojeni s ruznyma remeslnikama a krome strecharu jsme nasli opravdu šikovný lidicky... truhlář, topenar, naterac atd... strechari byla subdod.firma od nasich srubaru a to byla tragédie!!! Taky uz si dnes jako strechari neskrtnou, tak zacali stavět nizkoenergeticke domky... no to musi vypadat :-p a nase srubarska firma zTabora take krachla... Jsme radi,ze to mame dostaveno :-)
Odpovědět
Ahoj lidičky, to si musíte přečíst :-) je to kousek od nás. Podle mích propočtů ta roubenka má 462 let =-) jůůů super. Doufám jsem vás potěšila? Já sebe jo :-) http://svitavsky.denik.cz/zpravy_regi...
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak to jsme to měli podobné, subdodávka krovu od srubaře dopadla katastrofálně, co se dalo, opravili pak pokladači (mj. tesaři). A ještě jsme se asi málo ptali u obkladačů :-| , takže jednu koupelnu jsem musel odsekat a předělat a v druhé mě to stále ještě čeká, až bude chvilka ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 Teď jsem teprve dočítala stránky přes dovolenou, a narazila na tvuj 2. červenec - 3 skřítky domácí, každý originál. Vy to máte úplně stejně jako my, jen my už jsme o čtyři roky starší 23,17 a 10 :-D A taky každý absolutně jedinečný kousek. Ono je totiž rodinně nastaveno tak, že když jsou sourozenci od sebe více jak 7 let, vychovávají se v podstatě jako jedináčci. U nás každý rostl i v úplně jiné rodinné atmosféře, takže máme 3 jedináčky, nejsou si podobní zjevem ani povahou ;-)
Odpovědět
@sonafa Tak to je super :-D jste první o kom vím,že má stejný věkový rozdíl. U nás taky byla pokaždý jiná atmosféra a dokonce i do jiného bydlení. Ta nejstarší si užila nejkrutější očistec, u syna mírnější a poslední dcerka nejmírnější. Než se narodila tak jsme se přestěhovali z moravy na vysočinu a pán co nám pokládal podlahy řekl: do nového bytu nové dítě :-D co na to říct 8-( :-D nakonec se tak stalo. Je to naše zlatíčko a každýho jsme si samostatně užívali jako jedináčka,protože pak byli ti starší už dost samostatný. Sami se obsloužili a to je důležitý já měla klid na mimi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, všechny-a malý výkřik. Máme natřeno :-) Už nemáme medový srub, máme krásný srub :-) Dřina převeliká, ale s manželem jsme to samy dva zvládli. Fotky pak nahážu, až to bude úplně komplet. Ještě nám dnes a zítra zbývá dotřít balkon-o víkendu manžel nemohl kvůli práci natírat. Ale zjistila jsem, že dokážu lézt po 8-metrových výškách na úzkém žebříku a 100x slézt a vylézt a natírat a natírat ( a vylít barvu z kyblíčku jen jednou-hned první den natíraní :-) Manžel dával výšky mnohem vyšší, to obložení na kraji střechy u štítut je fakt vysoko. (malá ochutnávka)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ty joo, vypadá to moc hezky
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Děkuji . Hele, ale nervy to byly. Přece jenom je to risk. Než jsme se rozhodli a pak stejně byly pochybnosti, zda máme dobrý odstín, zda máme dobrou lazuru, barvu, nebo co vlastně vzít..... Až když natřeš kus stěny, uvidíš, zda ta barva je nakonec ta správná. Chtěli jsme tmavší-aby překryla to vyšisování. Chtěli jsme teplejší odstín. S olejovou barvou se natíralo tenkrát snadněji, tady se musela lazura rozstírat rychle. Každopádně-prý máme úplně nový dům a snad kromě jednoho člověka, všichni řekli, že vypadá lépe.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to věřím, mně přišel risk, už natírat poprvé.. jak říkáš, ono podle barvy a vzorku hned nevíš.... no tak to se těším, až to dáš komplet..... a jaké to bude mít " trvání" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A příště, příště tady vy už ,maminko, nebudete :-) Takže doufám, že příště další přístě nebude. Už bychom neměli kam dál jít v tmavosti. Hodně tmavý srub bychom nechtěli. A tak tohle je poslední možný tón , který jsme ještě chtěli a přitom to přetřelo ta místa tmavá.
Odpovědět
Profilova fotka
tak takhle........ :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 .. jste to vymysleli:-D jsem to předtím neoznačila
Odpovědět
Zdravim vsechny, jiz druhy mesic neuspesne cekam na "st.povoleni" :-) abych rozjel ZD pod srubik. Koukal jsem na diskuzi subdodavek - pro shrnuti - pochopil jsem ze moc nedoporucujete aby napr strechu delala srubova firma skrze subdodavatele. O kolik myslite ze je to drazsi a kdyz podepisu smlouvu ktera mi vyhovuje tak se to da nebo ne? Diky za odpovedi
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 nech si napřed tyto práce nacenit.. jak od firmy, která bude srub stavět.. tak od jiné...
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 My jsme také šli pokaždé do nového, nejprve pronájmy a byt, s druhým jsem šla z porodnice rovnou do nového domečku, kam nás mezitím manžel přestehoval, no a třetí chvilku sice čekal, ale zrovna si hoví ve srubu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Já měla zkušenosti takové, že při smlouvě na klíč sice zaplatím víc, hlavně za to zprostředkování ostatních řemesel, ale oni si pak hledají ty nejlevnější dodavatele, aby co nejvíce vydělali, ale ta kvalita a hlavně domluva s nimi pak byla dosti špatná.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Krásný! Kolik času to zabralo? Nás to čeká poprvé někdy asi koncem léta, nechcete přijet na brigádu? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 no krása převeliká,,, ale stím příště tady maminko nebudete, s tím tedy nepočítej :))))))) chichichi,,, každých 5-7 let, nebo snad toto je navěky? :)) @vega280 skvělá zpráva! ještě si to tady tak dlouho užívat :))) @vedma1 za mně také-rozhodně na klíč dražší o horší kvalitě! za všechno se prostě platí,,, my jsme stíhli omýt pulku srubu-no my-dcerenka s přítelem a je to tak, kam dosáhla hadice s vodou :))))) a štíty natírat asi nebudeme, už to tak vidím :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@goeffrey Mám to spočítané :-) Vzali jsme si s manželem dovolenou, od pondělka do pátku, někdy se jela dvanáctka :-), někdy 7-8 hodin. Kolem 50 hodin ve dvou. A to teda ještě musíme balkon-to budou asi 4 hodiny práce. A řeknu vám, za celý týden jsem si ani jednou nestěžovala na záda, nohy. Včera jsem sedla zpátky po dovolené do kanclu a odpoledne mě bolela záda, jak po sobotní dřině v lese :-) Docela jsme si ten týden užili-zas něco jiného. Barvu jsem vylila jen jednou-první den :-) Pád taky nebyl, jen teda modřin mám požehnaně-z nastavování žebříku a posouvání ho o kousek dál-chvilkama mi přišel těžký jak prase. @kasha Já teda nevím, já bych to po zkušenosti s naším prvním natřením na natírání po 5-7 letech neviděla. Myslím, že ten odstup bude větší. Nejvíc trpí přední strana baráčku-tady vidím prostor, že barva se bude muset obnovit. Další tři stěny mají velké přesahy. No uvidíme, jak to bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 No, i když všichni horují pro samovýstavbu, maximálně s nějakými subdodávkami, já stavím s jednou firmou, respektive živnostníkem od A do Z. Zatím ( komplet základy a střecha) levně a kvalitně. Platím jen práci, materiál zajišťuji sám. Základem je samozřejmě vybrat takovou firmu (živnostníka + spolupracující řemeslníky)), který má jen dobrá reference a nutné je i podrobně se seznámit i s jeho fyzickou kvalitou díla. Naštěstí jsem takového živnostníka nalezl (doufám, že jsem to nezakřikl :-D). Důvod proč jsem do toho šel, je to, že jsem se chtěl vyhnout problémům s reklamacemi a řešit neustálé spory - kterej vůl co udělal před tím blbě a kdo má co opravovat......atp. a taky to, že než abych se sám exponoval do věcí kterým nerozumím a i když se práce nebojím, jsem přesvědčen, že zvláště při stavbě domu platí "ševče drž se svého kopyta". Takže si sám klidně udělám nějakej výkop, něco pořežu, povrtám, zapílím, ale odborné práce přenechám těm, co tomu rozumí. Mě zbude jen zajistit veškerý materiál levně a hlavně vydělat víc peněz než vyplatím mému stavebníkovi za jeho zasloužené předem domluvené mzdy. :-) Zatím nemůžu tvrdit, že je to ideální řešení (ještě nemám postaveno), ale pokud někdo není brouk Pytlík jako já, tak je to snad jedno z možných (lepších?). ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :) také jsem viděla srub po 10ti letech a nebylo potřreba natírat,,, byl kreidezeitem, poctivě a přesahy,,, a fakt dobré :) - tedy fotky jsem viděla:)) šupinky tam asi byly :))
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e JO!!! to je trochu jiný případ,,, co znám srubaře, tak kromě srubařiny mají všechno v subdodávkách a zajištují v okolí stavby,,, a to si fakt zajistím lépe sama,,, to co máš, to je krásné a velmi oceňuji, nebot právě na nákupu materiálů si firmy vydělávají, mají slevy, když berou hodně od jednoho a podobně,,, tedy držím palečky, hezký směr... u spodní stavby jsem si zajištoval asama materiál a ušetřili jsme 250tisíc! tedy to ušetření je i tím, že naceněno bylo firmou a nakonec dělal živnostník, tak přesně vím o čem mluvíš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e souhlasím . hlavně ohledně těch dohadů.... je to pak otravné a únavné
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Mně na původním nátěru vadilo, že to nebylo takové , jako čisté , :-) Že místy barva nebyla vidět a že to bylo jakoby zaprášené-bez jiskry :-) Přední strana baráku-ta nejvíc namáhaná sluníčkem (deštěm ani ne), tak ta úplně zvonila , jak to dřevo bylo vyschlé a barvu do sebe natahovalo. Manžel tohle natíral 2x. Tady fotka proměny a našeho "stavařského parku " :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak nový domeček i nová fotečka,,, škoda že taková malinká!!! a domeček bez jiskry jo? srub nemuže být bez jiskry :-D, ale hlavně že se Vám to líbí!! skvělé!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 sluší Vám to.. tobě i domečku.. manželovi nevím:-D není úplně správně zachycen:-D já pokaždé, když fotím, tak říká.. jsem tady joo. ted nefot:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A myslíš, že ví, že ho fotím ? :-) Taky by mi to neprošlo. @kasha Věz, že i srub dokáže být bez jiskry. ZVláš´t při mém pohledu na věc.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :))) nojo,,, vlastní pohled na věc, ten udělá hodně, vid? já mám pocit, že by srub a nebo dum měl jiskru vždy, když se tam žije hezky :))) chich, tak jsem si to zjednodušila!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Tak ten váš teď září určitě jako Supernova :-) A vy jste natírali i okna? Vypadají že jsou stejná jako kuláče.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?