Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson No, ale to je pro mne docela jasne,,, stejně jako že remmers by šel přetřít olejem, ale opačně to pujde huře :))
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdo nic neřeší, zdá se že všichni máte pohodové prázdniny :-) Tak bych pro změnu potřebovala poradit já ;-) Uvnitř srubu se nám mezi kuláči, resp. těsně pod spárou mezi kuláči, začali objevovat drobné piliny. Rozhodně to nejsou žádné pozůstatky ze stavby, i když je vyluxujeme, objeví se znovu. Dala jsem fotky do svého alba. Tušíte někdo, co to může být? Vůbec nevím jestli to dokáže myš, nebo spíše nějaký vrtavý brouček ??? :-p Máme to v místnostech kde je klidněji - koupelna - vždy si vybere jednu kládu na zdi a tu celou projede, pod spárou jsou pak po celé délce piliny. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Já ti teda Soni neporadím,naprosto netuším, co by to mohlo být. Ještě bych pochopila piliny u prvního kulánu pod dřevěným stropem. Tam se nějaké piliny mohou ukázat z podlahy, jak se na ní v patře chodí, ale tohle netuším...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa hmm, jestli je to tak dlouhé, po celé kládě, tak to je myška,,, ale ta nežere dřevo, jen možná vytahuje nějaké staré piliny? nebo jsem špatně porozuměla,,, kouknu na fotky :) já mám dvě místa, kde přerušovaně někdo stále šrotuje dřevo :)))
Odpovědět
@sonafa a co červotoč? Jestli je tam mala dirka a hodně jemné piliny,tak je to on,ale kouknu taky do alba...ne mezitim jsem nato koukla a to neni,jak jsem myslela, to jsou moc velke piliny
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 To jsme z kraje také mívali, piliny pod stropem. Ale ty byly mnohem větší, prostě odpad od truhlářů, tyhle jsou malinké. @kanavi No velké moc nejsou, je to dosti přiblížené, celá ta cestička z pilin má výšku (šířku) cca 1/2 až 1 cm. Dírku nevím kde bych měla hledat, protože to opravdu vypadá, jako že se nám někdo prohání uvnitř spoje mezi kládama. Tam má takový Brouček místa na lezení asi dost, v ovčí vlně by se určitě protáhl, ale proč by si zase potřeboval tu rýhu rozšiřovat? Fakt nevím. A ty klády jsou na sobě dost napasované na to, že by ty piliny byly staré a něco je jen tak vyhazovalo ven, třeba myška. Červotoče bych opravdu nerada, proto se ptám.
Odpovědět
@sonafa podle těch obrázků to není červotoč, protože ten udělá jen malou hromádku na jednom místě a tam právě najdeš tu dirku, ale tohle je po celé šíři... to je divný
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kanavi noo.. a mně ted shora spadla přímo na notas malinkatá housenka......kdoví čeho 8-( :-.
Odpovědět
@jptn tak mi zase řešili asi měsíc záhadu. pořád jsme nacházeli na zemi kousky - vypadalo to jako slisovaný karton, tak jsme pořád zkoumali odkud z klád to padá :-S a ono to bylo z Ládovo pantoflí...prostě se rozpadaly a mi se báli, že nám ve srubu úřaduje nějaký brouk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no ale to asi ta housenka nebyla:-D ta spadla fakt seshora
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa možná by ses mohla zeptat u některého výrobce srubů, jestli se s tím někdo setkal, tak asi nejspíš oni :-|
Odpovědět
Zdravim vsechny rad bych se zeptal jestli mate problemy s mysima ve srubech :-) kdyz uz je tu nacata debata. A jeste jeden dotaz bych rad smeroval na skladbu stitove konstrukce - z ceho mate rastr (vydrevu) a jakou skladbu mate od vnejsi strany - cili nesamovanych prken ( i s rozmery) moc dekuji za jakoukoli odpoved.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vedma1 Já jen k těm myším-nemáme. ANi nevím, kde by se měly pohybovat ;-) A protože máme fakt akční kočku, tak je klid i venku v okolí baráku (teda myš vidíme, ale vždy už mrtvou a položenou ve venkovní botě, abychom viděli , jak moc šikovnou kočku máme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme umyli vnitřek dvou místností - koupelnu a hlavní místnost, pěkně kládu po kládě. Teplou vodou s nějakým tím saponátem, ale hlavně šlo o to, aby zmizel prach, který se tam za sedm let usadil. Musím uznat, že to prokouklo a že i to, že jsme odstavovali veškerý nábytek, bylo užitečné, některé kusy byly na svém místě od začátku a teď je i za nimi čisto. Doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Já vám to tady říkala o tom prachu :-) Žádné bezprašné prostředí.....A s tím odtahováním nábytku-já tak průběžně odtahuji vše, včetně pořádného piána:-) A to prokouknutí miluji!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já mám někdy pocit, že prachu je víc, než bylo v bytě :-| ....... pořád to teda svádím na to, že nahoře se ještě pracuje... ale nevím nevím......
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A vy jste si tady ze mě dělali legraci :-) Hele, máme doma ten čistič vzduchu, vidím , co tam vidím za černotu. Ale já to svádím na pejska -lítá ven, dovnitř, zase ven. A pak na manžela-má dole dílnu, pískuje, takže ten prach je odkud brát.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já ne:-D já k tomu byla skeptická od začátku:-D my máme psy dva:-D tak to svedu taky na ně:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ono je to takto: Stále máme otevřené dveře a okna. Žijeme u lesa a už mám dokonalý trávník, takže prachu opravdu hodně ubylo, ten, který jsme vysmýčili, byl z dřívějška. Náš pes Caddy (čili Kedík) by nevydržel uvnitř, takže lítá ven a dovnitř, je stále ještě štěně. Ale tlapky má čisté. My se přezouváme, hosty naopak nutíme, aby se nezouvali, na podlaze jsou dlaždice, stačí zametat. A když to shrnu: Ve srubu je voňavo i po sedmi létech. A když přidáte vůni čerstvě posečeného trávníku, vůni lesa, který doslova přesahuje k nám domů, máme idylku, o jaké se nám dříve ani nesnilo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 myši zrovna chytám :(,,, v zimě jich bylo více,,, kočku zatím nemáme, krmím nějaké cizí, ale zatím jsem našla jen jednu myš u zadních dveří-pohozenou-ukázkově. Ted je to u nás opačně :)) já chytnu myš do pasti a dám kočce ven, vždy ji někdo slupne :) štíty - klasika - nesámovky, sámovky paropropustná folie, skelná vata, parotěsná folie, ovčí vlna-4cm, palubky. Poslední dvě vrstvy ještě nemáme. tloušta vaty-ruzně-od 20 po 40cm, záleží kde to je :) nemáme klasický štít,,, pod oknama bych tipla 30cm vaty :) Prach - jo, je, nemáme psa, pouze občasmo, zato nedoděláno tisíce malých věcí,,, :) ale určitě nebudu každý rok klády umývat - tedy tak si to zatím myslím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HOnzíku, když máte stále vše otevřené, to se mi líbí, také to tak občas udělám,,, tak myši k Vám také cestu najdou, co? :))
Odpovědět
Profilova fotka
jinak myši doufám nemáme...... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha A kde máte myši? Jako v baráčku?
Odpovědět
Profilova fotka
Myšky k nám samozřejmě cestu už mnohokrát hledaly. Takže jsem pořídil to, čemu já říkám "Myšoplaše", tedy zařízení, které vydává nějaký zvuk, který my staří ovšem neslyšíme. Jen když k nám přijedou naši kluci, musíme to vypnout, oni to slyší. A navíc na galerii dávám jak hromádku myšího jedu a pozorujeme, zda ubyde (známka, že myšky opět nacházejí cestu), navíc i pastičky z umělé hmoty s voňavým sýrem. Líbilo se nám, když jsme na galerii dali lísky s nasbíranými ořechy, ihned se v noci ozvalo hlučné praskání. Přišel k nám plch a moc mu šmakovalo. Nedal se ničím odradit! Ale stačilo dát ořechy do tašek z látky a pověsit tašky na šňůru, tam nevylez. I odstěhoval se, určitě s nadáváním, že nejsme přející!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ano, doma,,, jednou jsem nechala okrájený chlebík a zapoměla ho dát do nádoby a ráno přijdu a nevěřila jsem svým očím a ani své paměti :)) pak jsem to našla,,, za linku si to přenesla(y)... tak je ted chytám :( a daruji kočičkám a asi si musíme pořídit kočičku :) jenže je tady to dilema - Jiřík nechce kočku doma a jak nám kočička chytne myš doma, když bude venku? :)))) @stetl Honzíku a s plchem máš velké štěstí, u nás na chatě se nastěhovala celá rodina a ne a ne odejít,,, prostě si tam bydlí a od 3-6 ráno běhají :))) a nepohneme s nima :),,, a myšoplaš nevadí pejskům? vždyt přeci i na ně se píská píštalkou, kterou lidé neslyší :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No teda, v symbioze s myší bych žít nechtěla :-) ALe kočku bych zkusila, ta naše se fakt činí. Jenom kočka, kocourek ne, on je snad ani nejí. Když Megiie přinese myš, položí ji k němu, on si nedá. Ona zvládne i 3 za den. A my taky nemáme domácí kočku, nám tam zůstaly po sousedovi, tak je krmíme, mají u nás doma,polehávají si všude možně, ale přespávají různě po stodolách u sousedů. A u nás je pořád tak rušno,moc pohybu, nebo i živé hudby z piána, kytary, že i ty myši jdou o dům dál , do klidu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Myšoplaš kupodivu našemu "zločinci", jak v legraci říkáme Kedíkovi, našemu pšeničnému teriérovi, vůbec nevadí. Buď má spoustu jiných starostí (jak co ukrást a nechat se honit po zahradě) nebo to vážně neslyší. Myslím si, že myšoplaš by vyhnal i plchy. Zkuste to.
Odpovědět
Profilova fotka
Také máme pořád otevřeno, vchodové dveře směrem k lesu i terasové na sluníčko. Ráda pořád větrám a vysouším kuláče. Ale dovnitř chodí jen pes, doufám, zatím. Kočka je venku, ale pořád se jen válí ve dřevníku, tak nevím jestli je něco platná. Krtek a rejsci ji nevzrušují. Uvidíme na podzim. Loni to bylo před zimou horší. A také mám milou novinku :-) Na zahradě se nám objevily dvě veverky, jedna černá a druhá zrzavá. Chodí nám na starou lísku. Už ji obraly, tak jsem je začala krmit burákama a pistáciema. Ale jak tak čtu Honzíka, tak nevím jestli nekrmím spíše myšky. Pod lískou se totiž objevila i myší díra do země. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Milá Sonafo, já všechna zvířátka vítám, včera jsme pozorovali malou ještěrku, patrně mládě od naší oblíbené, která klidně vyšplhá na dvoumetrovou thuji a nahoře se sluní! A dávám pozor na slepejše, veverky sice hází šišky na Kedíse, srnky za plotem se ho nebojí, jen ladně poodejdou. Ale krťous sem nesmí, na toho mám metodu, není příliš ohleduplná, ale funguje - do jeho díry zasunout co nejdál kus karbidu, pořádně zalít a rychle zasypat a ušlápnout. Už tady byl i roháč, teď máme "motýlí strom", takže si k němu dáme verandové židle a máme "show". Kam se hrabe televize! Jo, přece jen nám po českých nátěrech začalo šednout dřevo na verandě, tak jsem si uvědomil, že nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci, koupil jsem zahraniční - a Dáša právě natírá verandu, je to dokonalé!
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl prozraď, 1) jaký zahraniční nátěr 2) jaký motýlí strom my jsme si loni pořídlil 2 motýlí keře (komule davidova) a dali jsme je k ovocným stromům. Idea byla, že nám budou opylovat stromy a bude hezká úroda. Skutečnost byla taková, že se nám rozmnožili housenky a chtě-nechtě jsme museli použít chemii, abychom stromy uchránili. Komule 1 je již na opačném konci zahrady, na tu druhou se teprve chystám
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?