Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Určitě, to mám v plánu.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Ahoj, z historie jsem se dozvěděl, že jsi zde řešil něco jakoby plíseň na kládách natřených jen základem. Můžeš napsat jak jsi to vyřešil? Mám asi to stejný. V mým případě to asi esteticky vadit nebude - budu na jaře natírat tmavou, ale přesto, nevím jestli to mám před nátěrem s pigmentem ještě třeba ošetřit savem - jestli je to nutný.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e také jsme to měli modré až černé,,, chlornan přišel na řadu, ale neměli jsme tam předtím žádný nátěr, ani základní,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e na plísně ti pomůže jen sucho, nebo fungicidní složka ve finálním nátěru (anebo furt stříkat bochemitem). Jináč v tomto způsobu zimy nepomůže nyšt. My si gratulujem, že je u nás tak větrno, (stíhá to vysychat no i přes to na páru místech chytáme zeleň), bo už jsem viděl srub v dolině u lesa, kde moc nefoukalo, natřený Livosem (čistě přírodním, bez fungicidu jako my) a sever byl zelenočerný. Barák z modřínu nenatřený ničím vypadal po 8letech úplně stejně, takže v příštím životě stavím roubenku z dubu a nenatírám... :-o (bo srub z dubu sem ještě neviděl)
Odpovědět
@vorelmato @kees_2 Právě že jsem se s p. Pacáken osobně bavil a slíbil mi termín až tak v září, tak právě se ptám jestli oslovit p. Pavelku, nebo je to zbytečné, pokud mají jednu výrobu. Ale podle toho co mi píšete, tak jsou na sobě nezávislí a snad bude mít čas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ještě asi sibiřský cedr (sibiřská borovice), ne?
Odpovědět
No to mám teda radost, projekt nebudu mít dřív jak za týden a Pacáci plný. Safra safra...
Odpovědět
@flexaretista Kdo Vám dělal projekt , pokud to není tajný?
Odpovědět
@prapor1 projekt Marek Blatecký, vybrali jsme ho na základě projektu, který už dělal a následně ho dělali Pacákové - my s dílčími úpravami jsme to převzali a nechtěli objevovat Ameriku. Věděli jsme od těch předchozích, v čem ho ohlídat a trošku jsem na něj pes, ale je to velmi vstřícnej chlápek. Cena u něj 25.000 CZK. Trochu se to s ním časově vleče (už to řešíme od konce srpna), ale tak pokud - typovka je za 4-6 týdnů, tak individuální projekt s 4 verzemi našich požadavků změn dispozic + další úpravy, - zběžné review 2 kamarády stavaři, zda nevidí na první pohled katastrofu - posouzení statikem (Jakub Lukavec, kontakt jsem měl od kamoša z Prahy a můj projektant od Opavy mi po přeposlání řekl, že s Lukavcem on běžně dělá taky), cena 3600 CZK, - požární bezpečnost (místní slovenský projektant Klucha ze Slatiny nad Bebravou), 150 EUR elektropřípojka projekt (na SVK se dělá zvlášť, dělal mi Kutiš z Prus, SVK). 25 EUR dumpingová cena z přátelství rodin. A má to s náma těžký, stavíme na západě SVK, takže borec musel studovat slovenský normy. V projektu už pár detailů pasujeme rovnou na řešení užívaná Pacákem. Mám jiný problém. Poradí někdo stavební dozor na dřevostavby, region ideální Trenčín/Trnava/Žilina nebo Vsetínsko/Uherskohradišťsko? Dát si tu známého stavaře na razítko za flašku a hlídat si sám umím taky, ale bojím se toho. Radši bych aspoň na párkrát se tam otočit měl někoho, kdo má zkušenosti s dřevostavbou (přízemí masiv, patro 2by4).
Odpovědět
@flexaretista Taky jsem chtěl po panu Blateckým upravit dispozičně jím navrhovanou roubenku, dva měsíce jsem čekal a dá se říct, že z toho nic nebylo. Tak jsem potom oslovil pana Vlčka a to byl jiný cvrkot a jsem spokojený. Co se týká stavebního dozoru nedělá ho přímo i p.Pacák? Ale nevím jestli může dělat dozor sám svoji stavbu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista to mame stejny pristi tyden si vyzvedavam projekt, tak uvidime kdo bude mit jak plno z firem - otazka je taky jak dlouho se s uradem povlece ohlaska, mozna bude mit clovek casu dost :)
Odpovědět
@prapor1 razítko si seženu kohokoliv, ale chci někoho, kdo mi dohlédne na zhotovitele. Tam Pacák není řešení
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato a co ještě ten "cedr" z kanady, který se nemusí natírat? u nás se tedy plíseň nidke neobjevila,,,, ale jsme na výsluní a občas fouká tak, že máme pocit, vichru :)) dozor u srubu či roubenky - nevím zda seženete někoho, kdo tomu rozumí a má čas,,, když si vyberete dobře firmu, tak vám to dobře udělá a nebo později ošefuje nějakou "trhlinku",,, neměli jsme ani dozor, firma už neexistuje, ale pořád se najde někdo, kdo ošéfuje něco, co se nám nepozdává,,, viz francouzksé okno, které se řezalo už 2x a nakonec potřetí letěl ten malý kousek nad oknem pryč :) Jestli jste si zvolili masivní stavbu tak o tom něco víte,,, a co nevíte, řekne firma, které věřite,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @kasha Mě šlo spíš o to, jestli se ta plíseň dá považovat jen za kosmetickou vadu nebo to může mít nějaké následky na dřevě, pokud se neodstraní? (základ máme s fungicidem a přesto se ta plíseň udělala) Vlhko bohužel máme i když nejsme v dolině - asi 3 měsíce u srubu stojí kaluže, takže to vypadá, že se to spraví až na jaře , :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e asi jsem četla rychle,,, kde je ta plíseň? uvnitř nebo venku? kdyby uvnitř, tak je to pohoda, nebot když začnete topit je po problému, aspon u nás,,, největší černoty jsme měli uvnitř, které po chlornanu odešly a ted máme pouze takový ty pruhy, které vznikly tím, že se nám stromy tly v době největšího mízního toku :)) nám to nevadí, nepotřebujeme mít všechno dokonalé a na druhou stranu - co je dokonalé? chich VENKU - koukala jsem na Tvé fotky,,, máš blízko les a tam je vlhko vždy, žejo,,, tak bude asi severní strana "trpět". Podle mého laického (Vorlík popíše věděcky a přesněji a elegantněji a lépěji) rozumu, když to bude 2 a víckrát natřeno-nejlépe asi do leskla, tak to přestane... nicméně vždy přijde, ale nebála bych se povrchu,,, horší by to bylo uvnitř klády, kdy máme pár "čel" úplně černých a musíme s tím něco udělat, aby čelem nešla vlhkost do klády a pak si to tam žilo svým hnilobným životem,,, tak letos,,, my-ořezat co pujde, napustit olejem a překrýt stříškou, to je plán :))
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e vyřešila to klasika, Savo proti plísni. Černota zmizela a pak jsem to natřel Kreidezaitem. Co je pod střechou je vpohodě, na co prší stejně černá.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @pekbit @fredd1e @vorelmato to to mě teda nestrašte!!!!! nám nečerná nic.....a doufám, že to tak i zůstane ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 No já si myslím, že Pavelka na tom nebude časově o nic líp, a taky zda u něj nebude problém ta vzdálenost (jestli teda u tebe platí to Zlínsko). My jsme s ním uzavírali smlouvu začátkem března, a přijel taky až koncem září. Ono to zas tak pozdě není, když si vezmeš, že musíš ještě mezitím dostat stavební povolení a postavit základovou desku... Ale za zeptání určitě nic nedáš... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Takže mě z toho vyplývá, že si s tím hlavu lámat nebudu, protože se černání v budoucnu z důvodů venkovní vlhkosti stejně nevyhnu. Na jaře omyju savem, nechám natřít olejem s fakt tmavým pidmentem ;-) a budu mít klid, páč už v budoucnu nic neuvidím. (na dřevě :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e @vorelmato Tak tedy nevím, jestli černo na kládě a plíseň musí být totéž... ???? Neb my jsme přesně v krajinné situaci, jak ví Martin, v ďolíku, žádný vítr, 20m před srubem voda, ze dvou stran les - 4metry od srubu stromy, slunce zezadu na srub nikdy nezasvítilo, ....a na žádnou plíseň jsem nikde nenarazila :-) Máme natřeno 3x kreidezeitem(základ + 2pigmenty). Tak to máme asi ok, ne? Černo po dostavbě samozřejmě někde bylo, hlavně na čelech, ale to spravil jeden postřik bochemitem a chlornanem. A to nám dokonce při stavbě několik týdnů stála ve srubu napršená voda, protože neměla díru, kudy by odtekla :-S . Klády byly u země pak zelené i černé ... vše je pryč. ;-) @kasha Překvapuje mne, že ty máš taky ještě teď černá čela klád...? Nám znovu zčernaly také, konce které nejsou pod střechou.A pak klády na terase, které stojí úplně mimo zastřešení, na těch jsou přímo černé proužky, jak déšť stéká po kuláčích i po čelech. Prý je to tím, že u nás máme kyselé deště, které tu černotu dělají. Vy to budete ořezávat? Jako že pár cm kuláče ... přímo šup pryč?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit co mám natřené kreidezeitem, to mi nečerná, i když je mimo střechu, ale když se to vymyje (měli jsme pouze jeden pigment) to šedne,,, :) ale už jsem to přetřela pigmentem a to tak dlouho, dokud nezustal lesklý povrch,,, není to asi podle jejich předpisů, ale mně se to tak líbí více,,, uvidíme coto udělá :) @sonafa nojo, vy jste zase teplejší podnebí :) jih ,,, :), ANO, čela jsou černá,,, tak to budeme řezat-koláče-poprvé a fest natřeme,,, :) jojo, šup pryč :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :)))) neboj, to přijde :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha určitě ne:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nevyjádřil jsem se přesně, nečerná to od plísní, ale prostým působením deště to šedne a tmavne Plísně se nevrátily.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @sonafa @kasha @fredd1e Taky to tady o černání ala plíseň čtu a koukám... =-) Jé, kdyby se ještě tohle u nás dělo, tak nevím nevím, jak bych to ustála :-) U nás tedy chladnější počasí, nadohled o řeky, vane nám tady tzv. draččí dech údolím..
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn pokud to máš pod střechou, nebude nic černat, ale my máme kus zábradlí mimo střechu a to se nedá nijak udržet. Možná, kdybych to každý rok natíral nějakým lakem, vždycky před tím znovu obrousil, ale to by mě mohlo ...... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 přesně;-)
Odpovědět
@kees_2 Dnes mě p. Pavelka potěšil, červen a červenec by byly reálné, což by se mi líbilo, pokud stihnu vše vyřídit :-) Nacenění mi pošle příští týden, tak uvidíme a se vzdáleností nejspíš problém nemá.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 hoj stavíš poprvé? jenom, že mi to připomíná naši situaci, kdy jsem myslel, že v roce 2015 už budu muset srub druhý krát natírat a dnes ještě nebydlíme :-D :-D
Odpovědět
@thomson ahoj, jj stavím poprvé a pokud ze mne v budoucnu nebude milionář, tak určitě i na posled :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?