Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
milí srubaři, teď jsem malinko vyvedená z míry. Když máme na pozemku el. přípojku, srub ještě nestojí, budu žádat o dočasné nebo trvalé připojení? Ve smlouvě jsme prý žádali o trvalé ( vše nám vyřizoval projektant ), ale někde jsem četla, že pokud není zkolaudováno, trvale nás nepřipojí. Takže teď nevím, na čem jsem. Abychom nebyli na pozemku rok a déle bez elektriky :-(, díky díky moc za info
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik :))) a když koukneš u nás, tak uvidíš, že jsme měli sokl, ale základní kuláč nemáme přerušená nikde, to jsme nedovolili a je pouze ztenčený, také je v albu plno stavebních fotek :) když budeš základní svazovací spodní klády dělit, tak si je nech zaaretovat do základů :) ale je i jiná skupina srubařu, kteří to tak nemají :)
Odpovědět
@iil ahoj, my sme si vybavili do buducna na pozemku slabu a silnu tarifu , ale pred tym ti aj tak zapoja len tu zakladnu na stavbu a pokial budeme stavat a neskolaudujeme tak stale bude ta zakladna tarifa, urobte si to hned na zaciatku aby ste potom neplatili peniaze za zmenu.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil presne tak, take nam pripojili trvale pripojeni, pak se pouze poda zadost o zmenu s razitkem servisniho technika.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil pripoji jen si pro zacatek clovek vezme mensi tarif urcite je lepsi rovnou trvale pripojeni
Odpovědět
Profilova fotka
@iil měli jsme trvalé připojení se stavebním tarifem... po dokončení elektřiny a revizi nás přepojili ´na normální tarif, s kolaudací to nesouviselo
Odpovědět
@petronia @jumpmans @geodett @jptn moc díky za info, pomohlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nějak to tu usnulo, tak otázka do pléna: Čím jste odizolovali koupelnu v patře? Použil někdo tekutou kanadskou gumu (dvousložková glajda, na kterou je potom možno přímo lepit dlažbu norm. lepidlem), nebo něco podobného? Potřebuju tu cetrisovou podlahu nějak uzavřít hlavně ve spárách se stěnami, čekám že to tam sedne řádově o milimetry a nerad bych se potom divil...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato SCHOMBURG tesnici kase AQUAFIN-2K, predtim perlinka s lepidlem. Jsem to nedalal, ale ctu to na fakture :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato v patře i v přízemí máme stejnou, na podlaze a na stěnách kam by mohla voda - hydro izolace Soudal, tekutá lepenka, dvousložková hydroizolační stěrka. Nahoře jsou myslím minimálně 2 vrstvy.
Odpovědět
Profilova fotka
Zitra v 9.00 kolaudujeme COV, studnu, prodlouzeni vodovodniho radu. Nechal jsem vetsinu papiru na manzelce, protoze ja bych uz sedel za vrazdu, na to fakt nemam trpelivost ani nervy ;-) , jednu dobu to vypadalo, ze snad kolauduje 4.blok temelina. Tak zitra podam raport :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson u nás na mně byly veškeré papíry :-D :-D :-D a co tak vím z okolí, je to asi úděl většiny žen;-) tak at to klapne!!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato mapei mapegum a vsechny rohy prekryty paskou mapeband. Toho mapegumu 2 vrstvy. Sprchac celej az ke stropu. Zbytek koupelny podlaha a vytazeno 20cm na steny. Kolem vany taky az ke stropu.
Odpovědět
Profilova fotka
Voda,COV, studna zkolaudovana :-) , a ted hura na kolaudaci domu!
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson gratulacione !!! Dělali jste okapový chodník kolem srubu(roubenky)? Nejsem si jist jestli je to vůbec nutný, když mám docela velký přesahy. Taky se mě hlavně moc nechce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson gratulace :)!!!!!!!!!!!!! @fredd1e netřeba,,, na dvou stěnách máme a budeme mívat dřevo :) a další bude mít pouze kačírek, nebot je to hodne suchý kus zeminy :)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson si nás předběhl, nechceš mi půjčit ženu? Že by to vyběhala i nám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @fredd1e @kasha @vorelmato děkuji všem za gratulace...vyřídím manželce. P.S.: nepučím, ale můžeš ji zavolat na konzultace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson také si virtuálně stoupám do fronty gratulantů
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Také gratuluji... A potvrzuji, že ty papíry a vše kolem nich je asi velmi často údělem žen :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak vás zdravím, poslední dny jsme dělali kolem dřeva. Už jsme zas naplnili dřevník po okraj. A taky má mamka koupila chatku v naší vsi, je na ní dost práce, takže pomáháme tam. Objednali jsme dřevo na poslední část plotu mezi náma a sousedkou. Nakonec děláme plot ze všech stran my :-) O víkendu by se měl sundat ten škaredý plot, co má soused nahoře nad náma. Bude tam sázet tůjky,tak jsme se mu nabídli, že pomůžem, 100% lepší tůje, než poloviční, polorozpadlý , neudržovaná plůtek. Hlavně , že to chce řešit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dnes jsem poprvé zatopil v nově zprovozněném el. topení ;-) a to z toho důvodu, že prý se anhydritová podlaha musí prý nějak naformátovat před položením dlažby :-o . Nikdy jsem o tom neslyšel, ale co už. Když se to muší.... Taky jste něco takovýho prováděli? Jen doufám, že snad mě to "formátování" zcela nevysaje peněženku :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jak dlouho mas anhydrit polozeny? jde o to, ze by mel byt perfektne suchy, cemuz topeni v podlaze muze vyrazne pomoci. uvolni totiz vazanou vodu. jinak se rika, ze 1cm vrstvy schne cca 1 tyden, takze s pokladkou dlazby urcite pockat, aby pak neodskakala, pripadne se anhydrit nevydrolil... a jeste jedno doporuceni: poradne to napenetruj, at do anhydritu jde co nejmin vody z lepidla...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Já to mám právě už suchý - položeno v prosinci (vlhkost <0,5%). V tom formátování jde prý o to že postupným nahřátím a zchlazením se nesmrskne anhydrit zase na původních 100%, ale jen na 90% (/příklad). Takžeo vše kvůli tomu, aby se mohlo zatápět i na vyšší teplotu bez ohrožení dlažby. Myslím, že je to asi trochu přehnané. Penetrace určitě proběhne.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e U podlahovky se takovýto postupný náběh má dělat vždy. Pamatuji si, že jsme to dělali jak ve starém domě před 20ti lety, tak ve srubu. Několik dní se postupně zvyšovala teplota, je to podle nějaké křivky. My jsme v té době na srubu ještě neměli elektřinu, takže jsme nejprve položili dlažby a až později dělali ten náběh. Celkem jsme se klepali, jak to dopadne, ale dlažby se naštestí nehly ani nepopraskali. Ale muselo se opravdu pomalu, myslím že to trvalo 2-3 týdny.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e delali jsme poctive natopnou zkousku a jak jsem psal nekde drive, je dobre to realizovat (na netu najdes i graf), muze ti to usetrit spoustu penez v budoucnu
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsem makal az se ze mne kourilo ;-) Natiral jsem schody Kreidezaitem podlahovym, delal jsem to houbou...najednou mne zacalo palit v rukavicich :-D , no a kdyz zacala houba coudit, tak pricina byla jasna ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson že sis udělal přestávku? Jednou jsem byl svědkem co to dokáže, do té doby bych tomu nevěřil - tak hlavně, žes to nenechal v plastovém kyblíku a neodjel pryč, ten ohýnek by bylo vidět hóóódně daleko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Já jsem nějak mimo, proč se z toho kouřilo? Marťasovi to bylo jasné hned :-) , ale mě musíte trošku dovysvětlit, sím ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?