Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa neumím ten proces popsat, ale mají to u výrobku v upozornění, že může dojít k samovznícení :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson no my teda natírali stetcem a otirali hadrem.. během práce s enic nestalo, po skončení jsme hadry hned dávali do vody, stetce také
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson tak toto je tedy divočina,,, cojeto za houbu? myslela jsem že máš nějak vnitřně spálený chléb,,, já jsem vše narítala štětcem a když jsem měla nějaký hadr, tak zustal venku v kyblíku a nic se nedělo, naštěstí :) nesmí se ale zavřít-kyblík :)) @sonafa nic si z toho nedělej, vubec mi to nedocházelo, tak jsem se ani neozvala :)))) jsem si říkala i muži mají své dny :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @jptn oleje delame klasickou houbou na myti auta, je to rychlejsi a dobre rozetira, ta voda je dobre reseni, uz vse nechavame pro jistotu venku
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson byli jsme varováni dopředu, co to umí udělat s hadrama pohozenýma v hromadě, ale že to udělá takhle za provozu, co je mazec
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Mně došlo hned, že proběhlo nějaké samovznícení, jen já mám zkušenost se vznícením hadru , co utíral lněný olej :-) Samozřejmě, že se to nestalo mně, já byla patřičně instruováná, ale syn hadr odhodil vedle auta. Po chvíli tam ovšem doputovalo sluníčko :-) Naštěstí se nic nestalo, hadr začal jen doutnat a my si toho včas všimli.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 aha, já jsem také poučená a nikdy nic, klepu klepu :) ale,,, já jsem neměla proč něco stírat hadem, kmeny to pijí o 106 :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zrovna minulý víkend se u našeho plotu zastavila sousedka, co bydlí naproti nám a říkala mi, jak se ji moc líbí náš nátěr. že se to krásně leskne . No tak, jak to máme rádi. Mimochodem, až když jsme natřeli dům touhle tmavou, náš zhotovitel si dal naše fotky na své stránky. Do té doby ne. Zřejmě, jak moc je to jiný srub, než většina (světlá barva), tak to tam dal :-) Až jsem byla sama překvapená. Já jim vždy fotky posílám, když je u nás něco nového. Padli jsme si do noty, tak jsme ve spojení nadále. A máme pak dát vědět, co nátěr po letech udělal:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Co je u vás nového?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 vypadá to moc hezky.. já myslím, že my budem přetírat příští rok... ta jižní strana dost trpí,,, obzvlášt bych řekla v podkroví, kde jsou vlastne jen prkna.. že je to hodně už světlé
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :-N děkuji za optání - viz pod fotkou poličky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jo jo, už jsem pročítala. Hele, já ti dlužím fotku toho sv. Josefa, že jo ? :-) Jsem si uvědomila, že ji má nafocenou švagr na svých stránkách. Najdeš ji tam. http://www.drevoorigo.cz/images/album... Josef stojí přímo proti kostelu, u hřbitovní zdi.Za zdí se teď postavily domy, ale už jsem se dívala, že tam mají tůje, aby to trochu odklonilo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 ooo, krásné to je! děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten náš Josef , origoš, stával u státní silnice, dříve se jí říkala císařská. Prý tam je prostředek mezi cestou Praha-Vídeň. (omylem se udávaly Prostředkovice, ale ne, je to tady u nás). No a požádalo se o dotaci, origoš Josef, kterému kdosi kdysi urazil toho Ježíška, se nechal restaurovat. Dal se k nám na hřbitov, aby byl trochu chráněný, švagr udělal tu stříšku. A na státní silnici se dala kopie sochy. Tak až někdy pojedete po státní silnici do Vídně, pojedete přes nás, uvidíte Josefa, tak víte jeho historii :-) Tady o něm pěkne píší : http://www.svatosi.cz/?p=933145
Odpovědět
Profilova fotka
Hojte vseci, nekde jsem tady na MS cetl, ze pri kolaudaci jste urednikovi podstrojovali (zakusecky, chlebicky,...), 16.4. mame nahlasenou kolaudaci s urednikem na stavbe, ale o zadnem obcerstveni neuvazujeme, bude to fopa, nebo to je zelezny standard?
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson hojky, nemám ráda tyto věci, ale když se sedí u stolu a sepisují se věci, je príma když tam něco je,,, my jsme ho i opili :)))) a když jsem ho vezla domu, musela jsem se s nim vracet pro bundu a stejně nám to nedal na poprvé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jelikož u nás se kolaudovalo 22.12. tak jsem dala na stůl cukroví a něco slaného.. ale myslím, že si dal jenom kafe....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituško a kdyby nebylo před Vánocemi? :), já Ti nevím, ale u nás je to takový hodně tvrdý nepsaný zákon a když jde o pocit a náladu úředníkovu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha asi bych něco připravila, ze SU tam byl jen jeden člověk.. ale s ním přišel i starosta naší vesnice:-D , tak asi proto:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ooo i starosta, to je milé :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha spíš byl zvědavej:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Sedělo se u stolu, projížděly se papíry, zapisovaly se změny. K tomu jsem všem třem (já, manžel a paní ze stavebního) uvařila kafe, na stole byla buchta, kterou u nás potká téměř každý návštěvník, tak mi to nepřišlo ani nějak divné. Nabídla jsem pak ještě vodu. Kafe si vypila, i kousek buchty ochutnala. Nebylo to podstrojování, ono to nakonec bylo docela fajn posezení . S paní úřednicí se i tolik let po dostavění zdravíme, sem tam prohodíme pár vět, když se náhodně potkáme . Ač ke kolaudaci byli zvaní i jiní-určitě obec, kdoví jestli také ne sousedi :-), tak přišla jen jedna paní ze stavebního.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kanavi @kasha @jptn a ostatní ..Už dlouho tady nebyl pan Jelínek. Nemáte nějaké zprávy o něm? Doufám, že ho zdraví nezlobí.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson osobní zkušenost nemáme, a ti, co kolaudovali kolem nás, mluvili o kartonu sektu
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 zrovna o vikendu jsem si na nrj vzpomněla,koukala jsem mu na profil,je neaktivní
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 no to snad néééé :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, i já jsem pomyyslela na HOnzíka a Petra Frenka,,, :) máme na HOnzíka mail, zkusíme mu napsa?t,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jsem pro
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ?? to uz je uplatek!?!
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @esmeralda2 jako chápu, že když si sednou k těm všem lejstrům ke stolu, se člověk zeptá, jestli si daj kafe, vodu.. džus a nepřijde mi teda až tak od věci k tomu položit na ten stůl i kus buchty...ale tohle..... NIKDY :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?