Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Tak když už jste v těch slovních přestřelkách :-) .... tak já před pár lety chtěla u stánku pikador ...myslím někde v západních Čechách (nevím přesně v jakém městě to bylo) a koukali na mě, jako kdybych byla z Marsu. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 a co moje hadanka? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi To se nám taky stalo. Sranda je, když to prodává a sám neví, jak tomu většina Čechů říká :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Tak to jsem velmi zvědavá, jestli do toho půjdeš, jestli se nakonec budeš dělat s těmi falešnými krokvemi :-p , myslím, že budeš rád, že máš zateplení a končíš. ;-) Jinak my máme celkem 24cm, krokve 18 a mezi nimi tedy 18cm vaty, pak dalších 6cm pod krokvemi v latích, aby se překryly možné mezery. A dvě folie, jak tady již psali, paroprupustna až pod taškami, aby izolace mohla větrat směrem ven, ne dole. Tam je naopak potřeba vniknuti vlhkosti bránit.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to první jsi odhalila, to "mjyško na sosně" vzdávám, nemám šajnu, na to je moje matematická lingvistika krátká
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No, nemám - všechno mám, ale ČOV je tak nějak furt natmavo, i když funkuje skfěle, teď jsem akorát dovyplnil žádost o povolení stavby, nějak jsme dohodnutí s ouřednicí, tak doufám, že to konečně doklapne...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ty jsi frajer, asi jsi to vzal za lepší konec než my
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 mjyškom na sosně - je bydlím na sosně - a tady je ta dvojsmyslnost - sosna je borovice a také sídlištw, které se jmenuje sosna :)) tedy robim ve werku a mjyškum na sosně znamena -vdělám veverku a bydlím na borovici jinak - dělám ve fabrice a bydlim na sidlišti sosna :))) ani nevim zda jsem to napsala srozumitelně,,, sedime s dcerenkou a popijime vinečko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ta pahreba je fakt orisek...musi se to popsat v cestine dvema slovy (zerave uhliky)...jinak ty dalsi slova taky nevim vsechny...to je uz moc vychodni SR ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kanavi to se asi řiká u vás v ČB ne:-D já to slyšela prvně v životě..
Odpovědět
@jptn ano, pry to je budejovicke slovo
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no a je někde napsané cotoje? :)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Jihočeské to asi jen nebude. Já pocházím ze severozápadních Čech, studovala jsem na severu a pak v Plzni, na jihu jsem až od druhé poloviny života, od svatby. Nyní přesně :-) A párku v rohliku říkám pikador už od dětství, a říkali mu tak všude, kde jsem žila. Takže.... :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Možná to původem je slangový výraz z jižních Čech, ale většinou ho znají i jinde....až na výjimky. ;-)
Odpovědět
@sonafa pikador tady taky nemáme 8-) Tady http://cs.m.wikiversity.org/wiki/N%C3... píšou, že je to z ČB.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no já se dneska ptala" po okolí" tak tady budeme ta vyjímka:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk prima stránky :-) konečně je to někde vše pohromadě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Tak Honzíku , budu se na vás v sobotu těšit :-) Snad mě poznáte :-) Heslo srub? :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak pak dej vědět, jaké bylo setkání, já Honzíka znám, je to moc příjemný pán.. .-. anebo.. společné foto??? ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Když se nebude bránit, tak foťák vezu :-)
Odpovědět
chci se zeptat, je dané nebo ve stav. zákoně, kolik m musí být oplocení od komunikace?
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 nejlepší bude se zeptat na příslušném stavební uřadu, nebot tady v tomto státě si každý dělá co chce :)) my jsme ud cesty šli asi 2m, aby nám sněžný pluh nezničil náš plot :))) zbytek máme přesně,,
Odpovědět
@kasha děkuji
Odpovědět
Zdravim fsechny, rad bych se zeptal jak silny mate SOKL ja se nastesti poradil a dal jsem 20x25x50 ZB. Musi se to pred usazeni m srubu nejak specialne zarovnavat? Jeste se chci zeptat na zatepleni zakladu - kdo z Vas ho mate a kolik Vas vyslo - PS prosim o nejake technicke udaje - co ste pouzili silu mat. do jake hloubky atd. Moc Vam redem dekuji PS 2 uz mam vysku srubu ted jen stropaky a priprava strechy :-) sem zvedavy kdy to Pan Polak dovali
Odpovědět
@iil Zdravim Vas - nebyli jste nedavno ve srubu na zasuvky? my mame nejspis polozeny srub vedle Vas :-)
Odpovědět
a tady je dukaz
Odpovědět
@vedma1 Já se přidávám k tvým otázkám, stojím na úplně stejné metě. Sokl mám stejný ale nemám pod ním žádnou izolaci jako ty. Proč ji tam máš? Zateplení podlahy bude zajímavý, mám to vysoký, polystyren by vyšel aspoň na 30cm, ale prý tam můžu nasypat ještě prosývku. Zarovnat sokl ? To tam máš takový vlny ? Já myslím, že těch pár mm vyrovná 3cm polystyren pod první kládou. Nyní se chystám potáhnout přes sokl hydroizolaci. Ale jen pás přes sokl, celý prostor doizolovat až po střeše aby se to neponičilo. Srubař mě doporučuje abych to nechal polepit profíkama ale stav. dozorce v tom problém nevidí, když se to udělá pečlivě a s kvalitním materiálem (žádný italský šmejd, říkal, ale domácí výrobce, už si nepamatuju název).
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 @xavik tož nevím kdo Vás navedl na sokl, u nás to bylo jasné, nebot jsme nechtěli v kulatině žádné vedení, tak máme všechno v podlaze,,, dělali jsme ji velmi náročně, protože nebyly prachy na ruzné lehčené betony a podobně,,, SOKL jsme museli mít +-1cm. kvuli rovinatosti a protože nebyl, tak ho ještě spravovali a pak se pod to samozřejmě dává polystyren, který někde skoro zmizel a někde vypadl :) je to už dávno,,, přes sokl jsme přehodili izolaci sami, máme nějakou izolaci z dektrade se skleněnou vložkou, myslím,,, izolace základů-protože máme podsklepeno a nechtěli jsme teplé sklepy, tak máme pouze 2x izolaci hydro, geotextilii a 2cm styrodur-zelený polystyren, který v zemi nezmizne-bilý po čase zmizí... a to je vše,,, sokl z venku nemáme vubec izolovaný, přijde někdy olepit. velikost soklu 20x25x50 - co je co? jestli 50 hloubka, tak jak uděláte přesah kulatiny? a nebo je to výška? pak zbude na vedení elektro a vody a centráního vysavače a podobně :)
Odpovědět
@vedma1 jééé byli jsme to my, zdravím :-)
Odpovědět
@flexaretista My sme oslovili strasne vela firiem a odpisali nam asi 4, ze robia z 300... vyberali sme potom podla ceny a blizkosti dodavatela...a tiez podla referencii... tento pan, co nam to ide stavat je z Hlinska, okrem inych postavil roubenku aj svojej rodine, v ktorej byva (co viac menej bolo u nas rozhodujuce - co si postavil v tom byva a teda ma moznost vychytavat chyby a stale svoju pracu zdokonalovat)...neviem, ci sa to sem moze pisat, ale je to tesarstvi Salamoun. Ma vlastny zeriav, co bolo tiez plus, ze nemusime riesit este cenovo aj prenajom... a robi na mieste, teda kazdy den sa vieme ist na stavbu pozriet...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?