Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
A my jeho příjezd normálně propásly :-) Přijeli jsme až odpoledne a to už tam ležel :-)
Odpovědět
@jptn pro mě to byl včera nej relaxační den za poslední roky......užívala jsem si to náramně :-)
Odpovědět
@morana128 a nemrzelo vás to? Asi by mi bylo líto, kdybych prošvihla jejich příjezd :-( , ale i můj manžel u toho nebyl, nedostal dovolenou ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@iil No, bohužel, naše absence byla naprosto neplánovaná. A šlo o zdraví, tak to bylo přednější. Ale neměla jsem z toho nějakou depku. Já si první áááá zažila v Brně, když jsem tu hromádu kulánu uviděla poprvé. No k baráčku jsme dojeli v okamžiku, kdy kulatina ležela na zemi a chystali se pak druhý den montovat. Oni "kluci" u nás bydleli. Manžel pak už byl téměř u všeho. Celou stavbu měl na očích Jen ten jejich příjezd prostě nevyšel. Já vždy přijela až navečer, po práci a po úkolech :-) Koukla, jak to popojelo a jela zase zpět.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil nj a taky nemohl nic dělat;-)-- my u toho úplně prvního dřeva taky nebyli,, byli jsm etam , když parta přijela den předem, s maringotkou a tak.. a pak druhý den, to první nám nafotili sousedi a u další várky už jsme byli
Odpovědět
@morana128 @jptn no jo, každý dle možností, já tam byla včera a dneska už sedím v kanclu, ale myšlenkami jsem u srubu, dnes nebudu v práci nic platná :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jen neboj, ještě si ho užiješ:-D
Odpovědět
švagr je u nás na pozemku a provokuje mě fotkami ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil také jsme propásli a kvuli tomu mně to nemohlo mrzet,,, přeci jen je to pro mně místečko k bydlení a jsem tady denně,,, a je to super :) :)) jen si to užívej :)) a švagr fotí vaši stavbičku?
Odpovědět
Profilova fotka
@iil krásně jim to jde od ruky;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Mám radost s tebou, a úplně tě chápu :-) Ty začátky jsou kouzelné. Já si pamatuji z celé stavby, že dvě věci mě nervovaly. První věc byla první výkop-máme baráček zapuštěný, takže se tam, bagr a 2 tatry činily. A pak, když se pokládal filigránový strop-musel být spejšl jeřáb (radši na to ani už nechci myslet-tady se nám stavba zbytečně prodražila-více méně špatnou komunikací :-). U obou prací jsem byla osobně a velmi, velmi, jsem to prožívala. Jinak zbytek tak nějak šel. A pro zvídavé-náš strop ze suterénu, který je vyzděný, je prý jak strop do bungru a nebo jako základ snad 10-ti poschoďového baráku :-) Na začátku projektu nám na papíře vyšel moc vysoký dům. Mně to tak nějak netrápilo, ale budiž. Tak se prý sníží-nebudou nad oknem v suterénu překlady :-) Hm, tak nebudou, nedocházelo nám, co to znamená. Až později :-) Tím že nebyly překlady, nemohl se dělat strop klasický, jak asi většina dělá. Ne, nám ho musela udělat betonárka, filigránový strop, myslím , že to byly 4 kusy, už k tomu byly rovnou udělané podesty. Pak se strop proplet železem a betonem. A máme strop, že unese cokoliv :-) Kvůli nedání překladu , ušetřilo se pár cm, ale prodražilo jinak :-) Ale zase zespodu-toje vám krása, tak hlaďoučký, garáž, dílna, a technická místnost si toho velmi považují :-) :-) Pak už nastoupil manžel a pro úsporu už téměř vše budoval sám (kromě tedy základní srubařiny a střechy)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Nám to tenkrát fotila jedna sousedka...Dodnes mi slibuje fotky příjezdu toho kamionu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 to máme taky od sousedů:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ty tu vlastně žádné " stavební" fotky nemáš.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Já totiž měla digi foťák až od roku 2005, takže ty fotky mám už v PC. To, co bylo před, mám jen na fotkách , to bylo vyvolané z filmu :-) První fotky...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tyjo... to už ani není pravda, co;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete mi napsat, jestli jste nějak řešili izolaci pod obložky, popřípadě jakou? Bylo nám sděleno, že máme špatně upevněná některá okna (na pěnu místo pam.páskou tam, kde je silný svislý kuláč) Protože pěna asi čase popraská vzniklou trhliny, které už pod obložkami nepůjde utěsnit. Měla by se udělat i izolace pod obložky? Máte to podobně?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No hlavně to dítě, co tam stojí a bylo v pubertě :-) A dneska to je chlap, který , když se mnou mluví, kouká o hlavu níž :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 kolik let vlastně bydlíte??
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e v tom asi moc neporadím.. my je tam dodnes nemáme, máme teda roubenku.... tak nevim, jestli je v tomto případě nejaký velký rozdíl... ale když vidím, jak se to celé mezitím" hnulo" tak jsem ráda, že jsme zatím počkali.. ptže si neumím představit, jak by to ted vypadalo
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn V roce 2006 jsme se po prázdninách už nevrátili do paneláku, ale vršek domku ještě nebyl vůbec. Ten se dodělával v průběhu a kolaudovali jsme na podzim 2007 (a barák byl komplet zabydlený :-) ) V roce 2006 jsem si koupila obraz lesa do kuchyně, je tam podpis malíře a rok 2006, takže já tenhle rok považuji, za začátek bydlení :-) I když to pár měsíců bylo divoké :-) Ale dole byla hotová kuchyň-dalo se vařit, dole byla hotová koupelna , dalo se umýt, v obýváku gauče i na spaní , elektrika na TV a PC :-) a tak se bydlelo. V září to bude 9 let. A obraz....
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Já přesně nevím, zda ti rozumím. Máme obložky kolem oken vevnitř a i venku. Minulý rok, jak jsme komplet celý barák natírali, tak manžel ty vnitřní obložky sundal a díval se , zda je někde třeba přidat izolace. Ono je to někde i znát, když člověk přiloží ruku. Na pár místech ,kde cítil profuk, tam vmáčknul tu paměťovou pásku. A pak zas přidělal obložky. Ikdyž asi kecám, tomu se neříká paměťová páska. Dal tam toto, protože toho máme x metrů a už to na nic jiného nevyužijeme . http://eshop.nabytekdosrubu.cz/tesnic.... Zastrkal to tam, kde prostě byla škvíra .
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to jsme se stehovali do stejnych podminek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-D ; @morana128 - takhle nějak jsem to myslel, že pod obložkou by mělo být ještě něco (nejlépe pružného) aby to přiizolovalo napojení srubu na rám okna. Bylo mě doporučeno nějaké řešení, ale nad cenou těch obložek s utěsněním jsem si musel sednout :-o . Tak hledám řešení jiné - dobré a levné :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e pokud myslis z boku, tak tam jsme to zalepili stresni lepici paskou co pouzivaji pokryvaci na stresni folie na to mirelon 5mm a slaby tatransky profil...ke kulanum to natvrdo neni aby to mohlo v klidu sedat (Polak ma U profilove zeleza), sak vis ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e zatím obložky nemáme a budou pouze vnitřní, nebot venkovní provedení okenních otvoru je tak, že není třeba. Zhora máme ruzně tlusté mirelony, dokáží se užasně stlačit a pak i trochu znova nabýt,,, zboku jsem narvala ovčí vlnu, ale z vnějsku máme pamětové pásky,,, ty máme mezi každou kulatinou,,, tak to vyšlo docela draho,,, nahoře máme už okna na pěnu,,, dole jsem nedovolila :))
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jedná semě právě o to napojení u profilu s hranolem na okno. V zimě kolem toho foukalo, takže tohle potřebuju zaizolovat. Co jsem viděl snímky z ifrakamery, kolem okem uniká teplo asi nejvíce. Ještě horší to si bude v podkroví na dnou balkonových dveřích (futrech) @kasha to slyším (čtu) prvně, že to jde bez obložek ;-) . dík za zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e podruhé:-D já to taky psala:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e My také žádné obložky nemáme, a myslím že je většina srubáků nemá =-) První zimu nám táhlo u jednoho okna kde více seschl kuláč, ale než jsem tam stihla nacpat vatu, přestalo to :-D . Pamatuji, že když jsme vybírali stavitele, nechtěli jsme tehdejší Rajec, protože jako jediní měli na všech obrázcích srubů ty obložky, a nám se nelíbily ;-) Myslím, že jde o způsob, jak zasazuješ okna. Nám truhláři říkali, že jsou dva možné způsoby, ale už nevím přesně o co šlo .. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No já myslel, že je tam nemáte jen "zatím",.... jako, že ještě příjdou na řadu :-) . U Kashe chápu "budou pouze vnitřní" - jako trvalé řešení. Myslel jsem si, že vnější obložky jsou nutnost, ale pokud ne, tak se s tím musí počítat před vložením oken. Jinak si to nedokážu představit. U nás totiž tam bez obložek dost táhne. Mám stejný řešení jako Thomson, čiže: rám okna je přidělaný ke hranolu a ten kolejnici, která klouže v kuláčích. Řešení technologicky asi dobrý, jen je potřeba si pohrát s tou izolací.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?