Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nojo, my jsme v docela vysoké sněhové oblasti :)
Odpovědět
@xavik haky na kulatinu se bežně prodávají??? Myslel jsem ze jde o zakazkovou výrobu. Co se tam dává za kulatinu? Modřinek nebo něco spešl? Tomas80
Odpovědět
@misa2015 prodávají, a je to docela mastný na kus plechu, proto jsem to nebral hned ale až bude třeba. držák kulatiny - http://goo.gl/r76KuO taška pro držák - http://goo.gl/QuGQcK Kulatinu si můžeš dát jakou chceš. Asi bych neřešil extra kvalitní dřevo, modřín se zdá dostačující, tak to každých pár let vyměníš, no bóže :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik neni lepsi nechat ten snih svemu osudu at si tam dela co chce? :-)
Odpovědět
@geodett ano, proto jsem zatím nedal nic. Ale jestli zjistím, že hrozí, sejmoutí někoho, třeba děcka, zledovatělou krou, tak mám toto řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik jasne kdyz to pada tak je to nebezpecny ale se srubovymi presahy je to lepsi
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 tondach má jiné háky, nejsou tak drahé a kulatina je smrk prumaru 140mm, háky se přibíjejí na latě pod tašky,,, kulatina nesní být jen jedna dole, urve střechu,,, @xavik u tondachu malinko jednodušší? @geodett několik let jsme to nechali tak,,, ale máme 4 úžlabí a jeden před vchodovýma dveřma, letos to žuchlo na auto-krajíčkem,,, také jsme to chtěli nechat na střeše, ale při oblevě to pak jede a má to sílu a máme toho před vchodem dost a dost i když je přesah skoro metr :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Lidičky, můžu poprosit o konkrétní tipy na stavitele roubenek (ne srubů)? Jakože ne firmy, co se běžně dají vyhledat na netu, ale takoví ti "malí", co třeba postaví jednu roubenku do roka a dělají to hlavně jako hobby.... ale zároveň, kteří svojí práci opravdu rozumí, aby stavba držela pohromadě a fungovala bez problémů mnoho a mnoho let.. díky moc!
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez http://navolnenoze.cz/prezentace/jaku... zkus tohoto :)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez Arexstav - staveli mne. spokojenost maximalni. umi jak surove, tak susene drevo, CNC opracovani, sendvice. jsou extremne sikovni a precizni.
Odpovědět
@tomas80 mně slovenštví střechaři říkali přesný opak, ono je to asi co člověk, to názor. Já mám bramac klasik protector a spokojenost.
Odpovědět
@kasha hádám, že je to na mě ;-) Rovná střecha určitě být nemusí, i když je pravda, že se to na ní dělá jednodušeji a je to levnější, od určitého sklonu se používají kotvící systémy bránící "sesuvům". Pán, který dělal naši střechu má za sebou i zelenou střechu o sklonu 51°. Cena - zelenou střechu si člověk klidně udělá sám, spíš ale tu na rovné nebo jen mírné střeše, sedlovou klasiku, kde se musí kotvit bych asi nechal někomu, kdo už to umí, ostatně práce na naší zelené střeše byla jen cca 20 % z ceny a nemyslím, že to byly úplně snadně vydělané peníze. V případě Tvé sedlové střechy se cena samozřejmě zvýší o kotvení (netuším o kolik %), ale pro srovnání - pokud bereš cenu za střechu bez izolací - krytina s konstrukcí a klempířinou, je to u naší 140m2 střechy cca 200 tis. vč. daně.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pavelk DEKUJI DEKUJI,,, už dlouho jsi se s náma nepodělil fotečkou nějakou,,, jak stříška? jak jede??? řekni,,, volala jsem si s jedním výrobcem a ten mi říkal, žeje to velmi komplikované, do šikmých a stojí to jistě více než 1200/m2 :) tak je mi to jasné a názor neměním :)
Odpovědět
@kasha možná bych tam mohl eventuelně po zimě zkusit vylézt :-) 1200 je za to kotveni? Kdyby Tě to zajímalo více, můžu poslat odkaz na našeho střešního zahrádkáře, je to takový nadšenec, takže ceny má slušné a práce je 110%, člověk u něj vidí, že tu střechu dělá pečlivě, jak kdyby si to dělal pro sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jsi zlatý, ale já zelenou na naši pálenou nechci,,, mně tady zvedlo to, že zelena střecha jde dát kamkoliv za dobrou cenu,,, a tak jsem si to pouze zjištovala, abych se ujistila, že zelenou na srub s šiknou střechou ne :) al eto je pouze muj hlas :) jojojo,,, dej fotečky, střechy a okolí a jak se žije a co nového,,, :) co?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj srubaři a roubenkáři, po rodící odmlce Vás zdravím. Plánujeme stavbu roubenky a jsme teprve na začátku u projektu. Pokud máte typ na šikovného projektanta roubenek idealně z moravskoslezského kraje budu ráda za doporučení. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro http://www.kanadsky-srub.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Děkuji
Odpovědět
ahojte, mam otazocku na Vas vsetkych, ma tu niekto v robence alebo srube , kastlove alebo spaletove dvojokna, s otvaranim do vnutra a von? U koho ste si dali robit okna? dik za info
Odpovědět
@kasha to jsem si ani nemyslel, ze by sis chtěla ty tasky zasypat hlinou ;-) myslel jsem, kdyby Tě to zajímalo teoreticky... ...nového nic...možná taky dobře B-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @majpro s Petrem jsme byli moc spokojeni. Taky doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia u kohokoliv, kdo je dělá dobře a umí je osadit do dřevěnice 8-) okna jsem zatím řešil předběžně, ale zvládne je osadit v podstatě každá firma. důležité je vědět, že špaleta je vymezena hranolem nebo něčím podobným. hranol drží v železném téčku, které zabezpečuje klouzání (to si lidi dělají i sami). spíše jde o to pohlídat si dilatace a kluzný systém (téčko) v návaznosti na rozměr rámu. každý šikovný okenář si s tím už potom poradí včetně izolace. možná se pletu, ale po praktických ukázkách oken a jejich "útrob" mi toto nepříjde až tak problematické. pokud ano, dejte vědět, abych předešel nedostatkům
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny srubaře :) Jdu si k Vám pro radu. Potřebujeme živý plot ze 3 stran pozemku, tudíž osázet cca 100 metrů, nechceme thuje, poradí někdo něco, co by neopadávalo a nebylo tak moc složité na údržbu? :) Děkuji všem :)
Odpovědět
@magdatr kovaný plot s rostlinnými motivy 8-) pozink, kovářský grafit a mas to jak na hradě
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr my mame cca 110ks smrcku
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr sadím stále keříky okolo celého plotu :) i když jednu stranu mám prorostlou z druhé strany :),,, je mnoho krásných keříků, které jsou super na živé ploty,,, mám ráda velikou rozmanitost, tak to tam sázím halošbaloš, zkus kouknout na zahradku,,, a pak existuje jedlý živý plot, ten je super-muchovníky,,, ,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 - Když to nám dle územního rozhodnutí nedovolí... :( @jpnt - mohu se zeptat, kolik místa to zabere na šířku? A jak to upravujete? @kasha - my máme rádi jednoduchost, takže bychom rádi jeden druh, ale děkuji za nápady :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr zastrihavame..sazeli jsme malinke naletove,ted uz pekne rostou....meli jsme je tak I na predchozi zahrade,ted ma syn a tam uz je to parada
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr nevím, jak je kolem tebe teplo, ale můžeš se podívat na bobkovišeň, ta i kvete
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr :))) to je velmi jednoduché a přitom ruznobarevné :) vždy kvete něco jiného :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?