Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@masar nádhera
Odpovědět
@magdatr Myslel jsem si,že to bude bez dph.Já takovou roubenku postavím sám,takže neplatím sekretářku atd.akorát pak na montáž někoho.
Odpovědět
@jptn Moje cena je malá nebo magdatr,jak tomu mám rozumět.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman magdy,ale uz to pak vysvetlila
Odpovědět
@jptn Jj vím jak se ceny pohybují,na nás živnostníky zbejvá už jen samý dobrodruh. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Pro všechny, kterým se cena nezdá nebo mají nějaké negativní připomínky. Pokud má někdo další zájem, mohu poslat originál na mail.. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurmanv těch 800 tis.mas i včetně zaklopu štítu a stropu nebo jen skelet a krov? I kdyby tak pokud je Roubenka dobre postavena, je to rozumná cena. Hranol 30x30 by byl o kolik orientačně dražší? Mne něco podobného 8x10 M v roubence v hranolu 30 x 30 bylo naceneno na 1,4 mil bez DPH 8-) a to prosím ze smrku. srdečně jsem se zasmál a koketování se srubem jsem převedl do praxe. Dnes toho nelituji, ale Roubenka mi bude chybět. Vím, ze pokud bych se rozhodl naopak, litoval bych, ze jsem zase nešel do srubu. Oboje má své. Ani jedno ale neni lepší než druhé. Teda snad :-)
Odpovědět
@tomas80 Je to jen skelet.Ono dost záleží na projektu můžeš mít projekt za 40tis nebo za 100tis.Hele cenu hranolu 30cm vůbec nevím,já tady mám několik pil okolo sebe,ale jen jedna je vůbec schopná nařezat trámy 26cm,10m a co se týče cen jsou to taky pěkný kouzelníci.Já stavím roubenky,poněvadž tady okolo mě je kraj roubenek a stavím sám,ten trám má 200-300kilo.Některý jsem na jedný straně i zvednul.Jinak používám kladkostroj,ale i tak to je dřina. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman :-) sám? To je dobrý ortodox 8-) to se mi líbí. Možná blby dotaz, ale hranol muže mít i obdélníkový průřez. U toho je taky problem dostat se k těm 30 Cm? Placnu, třeba 22 x 28/30??? Mne osobně by to takhle řízlé nevadilo a tepelné vlastnosti 30 Cm roubené stěny budou super.
Odpovědět
Profilova fotka
mam dotaz do plena, cim jste ucpavali mezery nad okny aby to clovek nemusel moc casto ubirat jak srub seda? diky
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett my tam nacpali silný mirelon a už s tím nic neděláme, umí se krásně zcvaknout :) @magdatr dost dobrá cena :) a řekni mi, čím Vám to natřou? je to broušené a nebo hoblované? a jakou dávají tepelnou izolaci do střechy? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr mam stejnou zkusenost s cenou od Rajce je lakave nizka, ale oproti jinym nabidkam tam napr. mne chybela cena za jerab pri montazi, cena za ubytovani pracovniku, doprava apod. a Rajec mne to tenkrat nebyl schopen ani po 3 tydnech vycislit
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@geodett jojo, nás od rajce odklonil jejich český zástupce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett - Máte pravdu, cena nezahrnuje náklady na jeřáb, ubytování montážníků, náklady na dopravu, broušení viditelných prvků z kulatiny. @kasha - Natírání jsme si od nich nakonec vzali a budou natírát lazurou od Kreidezeit. Izolaci Vám bohužel neřeknu, to upřímně nevím :D
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr broušení viditelných prvků z kulatiny - to je přeci celý srub,,, a vím, že firmy si berou za celý srub hodně veliké prachy :), ubytuj je v místní maringotce :)) ještě tak stravu, ne? :)
Odpovědět
@geodett @magdatr mě to přijde logické, přece nebudou převážet jeřáb cca 300 km daleko, když ho v okolí seženu, to samé s ubytováním. Dá se sehnat za 200,- za noc, ale i za 1000,-Kč. Cenu osobní a nákladní dopravy nám vyčíslili přesně 50 548,-Kč. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar asi jak která firma, každá to má zařízené po svém... u nás jeřáb měli, a měli svou maringotku
Odpovědět
Profilova fotka
Víte, jsem za tuto skupinu moc vděčná a vážím si Vás všech, kteří si staví srub svépomoci, byť jen třeba částečně. My na to bohužel nemáme čas a ani nám to neumožňuje roční dcera. Odtud mohu sbírat rady a nápady, které jsou pro nás přínosem. Nebudu tady obhajovat cenu, kterou nám firma dala, ani to, co v ceně je nebo není započítáno. Možná to je drahé, ale proto pracujeme, abychom si mohli dopřát "luxus", který nám nabízí firma tím, že za nás vše udělá. Nechci se nikoho dotknout, ale z Ameriky jsme si s partnerem přivezli jednu zajímavou myšlenku, tj."dej práci i ostatním". V Americe se každý drží svého řemesla, kadeřnice doma nemaluje zdi, zahradník se nemontuje do elektriky. V ČR to je jiné, zahradník se snaží dělat práci elektrikáře, kadeřnice malíře, to proto, že buď chce ušetřit, nebo to dělá pro radost. My s partnerem tvrdě pracujeme ve svém oboru, nemáme tedy čas na to, abychom natírali srub, stavěli příčky, malovali (i přesto, že by to pro nás opravdu byla radost a hlavně i relax), vyděláváme peníze a za ně si platíme firmy. Můžete nás odsoudit, my to ale měnit nebudeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr na tom přece není vůbec nic k odsouzení.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr jeje,,, jak nás tady znám, nikdo nesoudí, jen tak hala bala píšeme co nás napadá, to je taková bouřka mozků :),,, je krásné dělat co umím a nechat vydělat ostatním, když toho jiní nezneužijí,,, je to případ od případu. :) ALE z toho co jsi napsala mám pocit - když dřeš, aby jsi měla peníze, které pak musíš dát jiným za práci, kterou Ti odvedou nějak - pro mne je lepší ten relax-když mně to baví-že si to udělám sama :) a ještě vím, že si to dělám jak nejlíp dokážu,,, protože dřít proto, abych to dala za to, co je pro mne relax? :))) Myslím však že to chápu,,, on ten čas je dost rychlý a lepší je se pak věnovat svému miminku, nebot tu práci samodomo děláme o hodné dýl :-), moc se těším na pokračování, moc přeji, at to všechno užasně doklapne zaklapne :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Vůbec se nemusíš obhajovat...tady v té skupině, jak ji znám, určitě ne ;-) je správné, že máte svou cestu.Kkaždý tady šel nebo ještě jde po té své. A každá je jiná. Nikdo třeba nešel cestu mou-kdy manžel omezil na rok práci a místo toho prostě budoval dům. Místo najatých řemeslníků, firem, budoval on. Také pan Jelínek šel svou cestou-kdy mu prostě domeček postavili komplet na klíč , úplně se vším. Kasha jde také svou cestou, cestou, kdy klidně i několik týdnů buduje své krásné mozaiky...Kromě jediného , jsme tady všichni amatéři, ti kteří si staví svůj jediný dům ze dřeva. Když jsi napsala cenu skeletu, říkala jsem si, kruciš , to je dobrá cena. Pak jsem si přečetla, že tam není už třeba to broušení, doprava, ubytování..a takové další věci, které klidně tu částku navýší o několik desítek tisíc. Když tady někdo napíše třeba : mám rozpočet na schody za tolik a tolik..tak příjdou odpovědi, za kolik měl kdo on rozpočet a prostě je na každém, co si z těch info vezme. Objektivně se cena ale nikdy nedá srovnat-ty podmínky prostě máme každý jiný. My za balkon nechtěli dát 50 tis, tak jsme ho měli za 10 tis, i s nevlastním dřevem..Ale zase jsme třeba zaplatili zbytečně za schody na střeše, protože jsme neudělali u komína výlez.. Takže fakt není třeba se obhajovat :-) pro mě třeba ten týden dovolené, kdy jsem nemusela myslet na práci, (které jsem jinak úplně propadla a časově to je prostě mazec,) ale s manželem natírala celý barák, byla jedna z nejzajímavějších dovolených :-) Už se těšíme na tvé nové zprávy a hlavně si to vše kolem prostě užívej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mimochodem, přijelo dřevo na tepnou sezonu 2019-2020 :-) Už se pomalu rovná do dřevníku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn To spali řemeslníci někde u vás v maringotce? :-) A přiznej se, podstrojovala jsi jim někdy? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo, měli maringotku a v té přes týden bydleli.... tak jsme měli i lepší pocit, že je to tam ohlídané... a na vík nám nechávali klíče, když jsme tam něco dělali, tak abychom mohli do tepla ;-) jojo, občas trošku jo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 http://www.modrastrecha.cz/blog/jptn/...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Já jsem si říkala , že malinké podstrojování u tebe bylo :-) U mě to nebylo až tak valné. Přece jenom jsem fakt z práce jezdila dost pozdě a děcka byla školou povinná a domácnost a kroužky..no klasika. ALe bábovku a dvoje buchty jsem jim tam poslala a dodávali jsme jim vody, bylo tam kafe,čaj . Jako nemuseli jsme, i se dost bránili, ale jednou stavěli náš dům a pro mě bylo důležité, aby už oni k tomu, kde já asi jednou dožiju, měli dobrý vztah a cítili se tam fajn. ;-) Bydleli ve vedlejší vesnici, cca 1km od našeho baráku, kde je penzion, levný, vyloženě pro takovýhle pracanty. večer si pak mohli dojít i na pivo. Na stavbě se nesmělo ukázat ani jedno!!! Pak šéf byl na tohle
Odpovědět
@magdatr naprosto s Tebou souhlasím! Dělat si svou práci, starat se o miminko a odborníkům nechat jejich práci. Ideální stav. Bohužel to někdy nejde, nejenom finance, ale najít dobrého řemeslníka, aby neudělal víc škody než užitku je někdy nadlidský výkon.(vlastní zkušenost) My jsme se rozhodli nechat udělat skelet a další prvky profikům z Rájce. Dokončovací práce budou dělat místní firmy, ale manžel je bude koordinovat :-D . Některé úplně sám, ale třeba do elektriky by nešel :-D Hezky to vymyslela morana128 s manželem. Tady se mi líbí, spousta myšlenek rad a nápadů. Každý si vybere, co jemu vyhovuje..... díky všem zapáleným lidičkám!
Odpovědět
@jptn to je fakt, každá firma jiný způsob ubytování, ale i postupu montáže, někde vyřezávají otvory pro okna až u zákazníka. A podstrojovat, to ano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky díky za vstřícné názory :)
Odpovědět
@tomas80 Jj já jsem blázen,nemusím se snikým dohadovat a nemusím nikoho hlídat a stát mu u zadku.Hele oni by se ty trámy asi dali sehnat,ale tech 30x30cm je asi maximum,tady prostě tak velký stromy nejsou.Samozřejmě jde ten profil třeba 28x30cm,měl by se dávat na placato,poněvadž ta širší strana bude praskat víc,na starých roubenkách to je ale naopak,ale asi potřebovali nahnat centimetry.Blbý je,že když máš nějaký křivý trám tak obdelník nemůžeš otáčet dokola,což u čtverce jde.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?