Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 729 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @krocandurman verim ze penou tech 10-20 cm snad nikdo nezadelava emoticon to by nenapadlo ani mne emoticon vidim to na ten mirelon ten dobre drzi tvar
28. dub v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 @geodett No ne zrovna jako dilatační mezeru,ale dávají jako izolaci mezi kmeny,nebo mezi trámy.
28. dub v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 282 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @krocandurman to je chytré s tím otočením hranolu. To mě nenapadlo
28. dub ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 282 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @magdatr

1) mam v práci fixní mzdu. Mužů se po...a víc nevydělám. V opačném případě se vyplatí drepet v práci a vydělávat na řemeslníky
2) mame 2 malé deti (1,3 roky); nikdy jim už nevrátím ztraceny čas na stavbě. Tohle mě štve imrvére
3) hraju si na srubaře i když lítám kolem betonu ,drenáží, desek a vazby). Připadám si důležitý a odborník. Sem tam něco pose.., ale jinak je to fajn. emoticon. Poprvé v životě mne prijde, ze dělám něco důležitého, co ma smysl a jsem u toho. Drevenicu jsem moc chtěl, ale to už jsem tu rozebral emoticon

Takže pokud stavíte jakože na klíč, stavte. Horší je, když to člověk chce a nejde to. Tady ten náš spolek měl to štěstí. Každy ho ale nemá.
28. dub ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 Zdravim Vas vsechny - prosim o pomoc - je to plisen to vidim ale mame se toho bat? nebo to mam obrousit natrit bochemitem a olejema? Diky za nazory
1. kvě v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @vedma1 ahoj, postrikej to savem, zabere nejlepe - do tydne se to i vybeli. Neni to nic vazneho....pak to muzes opakovat, nez to budes olejovat, nebo lazurovat.
1. kvě ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @thomson takze to nemusim brousit? a Nevrati se to?
1. kvě ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 mne se to teda zda dost,to my nemeli nikde,asi bych kontaktovala srub firmu
1. kvě ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vedma1
1. kvě ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vedma1 předpokládám, ze ta Klada je v surové-nenatřenem stavu, takže jak psal Thomson. Savo. Srubaři to dělají bežně před kompletním broušením nebo expedici. Sruby plesnivy i ve špatně odvětvravanych výrobních halách. Zatim jsem na place u žádného srubaře neviděl jediný srub bez plísní a pokud ano, byla z nej již odstraněna. Nejsem odborník, takže se ještě poptej, ale řešil bych to savem, pro klid duše vybrousenim (které bude asi k ničemu), deronem a nátěrem.
1. kvě v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 729 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @vedma1 kdyz je to jen plisen je to OK, jak se zde pise savo a hura, na suchem a vetranem miste se to uz nevrati, pokud by slo o zamodrani kteryho jsem mel dost tak to se z toho nedostane, ale pokud se to presavuje pred naterem dost to pomuze
1. kvě v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Jak dlouho je to drevo neosetreno?
1. kvě v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @tomas80 je osetreno od vyrobce bochemitem a po slozeni za cca 3mes natreno zakladnim napoustecim roztokem LIVOS a cca 8 mes bez dalsiho natreni
1. kvě v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @tomas80
@geodett
@thomson
@jptn vsem dekuji za nazory
1. kvě v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 285 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @vedma1 já to neodsavuju, jen obrousím a přetřu. Takovou plíseň způsobuje i olej, když namokne nebo je na mokré kládě. Broušení si užij, zrovna na spodku klády emoticon , já teď brousím celý srub sám uff , je to makačka emoticon
1. kvě ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @vedma1 zdarec, už jsme t tu kdysi zevrubně probírali... je to "jen "plíseň, která se bude objevovat stále dokola v případě vysoké vzdušné vlhkosti po delší dobu (jako např. podobná zima jako letos). Je to normální na jakémkoliv přírodním povrchu (biologického původu). Nelíbí se tomu fungicidní složka nátěru (ionty hliníku, mědi, chromu atd.) Problému u Livosu (máme to stejně), že je opravdu přírodní a tyto složky nemá (musejí se domíchat).
Takže včil chlornan, či savo - trochu koncentrovanější, to to zabije a částečně vybělí a následně nátěr něčím co tomu nedovolí znova plesnivět. Poinformuj se u dodavatele Livosu co tam dát.
Osmo, Kreidezeit, nebo Remmers to v sobě už mají...
Nebrousil bych to, je to podle mě zbytečná práce - pokud teda nechceš světlou barvu.
Bochemit jsou podle mě, vyhozené peníze.
Pro klid duše, naše severní strana (teď tam odkvetly sněženky) si žije svým zeleným životem, zatím jen někde - takže letos druhý nátěr bude Od Remmersu, jinde je to dobré - tam zopakujem Livos.
1. kvě ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @vedma1 v takovémto světle je mi nějaká plíseň ukradená
1. kvě ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 i já se připojím,,, měli jsme černé rohy,,, přišel pan chlornan, druhý den bylo vše v pohodě,,, a já tedy natírám stále všechno kreidezeitem, tedy se mi to už nikdy neobjevuje,,, ale není se čeho bát,,, a přeji krásné natírání emoticon
2. kvě v 08:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vedma Natři srub na "skoročerno" a máš o starost míň emoticon.
2. kvě v 15:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
 Ta plisen to je hnet,proste velka vzdusna vlhkost.Obrousit kartacem a osetrit savem,pak natrit slabovrstvou lazurou,olejem,pak byto nemelo plesnivet.Ja loni natrel cele roubeni savem a bochemitem,doted je bez plisne.Je potreba si uvedomit,ze ty kmeny jsou porad plne vody a takovy kmen schne 5a vice let,takze pouzivat ochranu ktera umozni drevu dychat.
2. kvě v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @geodett co jsi dělal s tím zmodráním?
3. kvě ve 04:02  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @esmeralda2 prestrikal savem (nekde na zkousku i vicekrat ale to nema moc vyznam) a natrel olejem
3. kvě v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 mám dotaz k majitelům nadkrokevní izolace. tím, že se tato izolace dává pouze nad obytnou část a zbytek se dorovnává hranoly, vznikají v místech, kde izolace není (např. nad přesahem štítu) větší prostory mezi záklopem střechy a krytinou. můj dotaz směřuje právě na tento "hluchý" prostor. máte ho něčím uzavřený (osb apod.) nebo ne? ptám se proto, jestli to není ideální místo pro veškerou havěť, hmyz atd... díky
3. kvě v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @tomas80 shora mame jen pojistnou hydroizolaci (na tom pak late a prkenny zaklop na kterem je plech
zespoda pak podbiti.
3. kvě v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Vím, že to sem nepatří, ale je tady mnoho šikovných lidiček, tak nám třeba někdo poradí. Dnes ráno jsme přišli na to, že nám někdo poškodil vstupní dveře. Poradí někdo, zda je možné to nějak opravit? Třeba nahřát pomocí horkovzdušné pistole nebo tak něco? Nemá někdo zkušenost?
3. kvě v 10:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @geodett a ztratilo se to? Já se toho zmodrání dost bojím
3. kvě ve 12:50  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 Evi,,, ničeho se neboj! emoticon
3. kvě ve 13:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @jumpmans ok, díky
3. kvě ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
 @vorelmato Zdravím, zrovna realizuju venkovní osvětlení srubu, můžeš mi poradit, kde jsi sehnal ty závěsný venkovní světla emoticon
3. kvě ve 14:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obludak
1
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
obludak
1
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
 Zdravím všechny, esmeraldu zvláště.
snad těm kterým se zdá že jejich stavba nepostupuje dostatečně rychle, nebo že je dodavatelé okrádají a úřady plánovitě hází klacky pod nohy, povzbudí následující chronologie stavby. http://www.machinegun.cz/o-stavbe-jednoho-domu/.
Nejste v tom sami, zachovejte si nadhled a pevnou víru v úspěšný konec.
V případě že je (ne)šťastný autor článku mezi místními čtenáři a přispěvovateli, tímto jej zdravím a gratuluji k nadlidské trpelivosti a odhodlání k obětem se kterými svůj projekt dotáhl do konce.
3. kvě v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš