Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@masar jeje a jak to paní myslela, že patří kam? do skanzenu? :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tady někdo vstává s východem sluníčka :-) @lukyn.cz A jen taková poznámka, třeba nedůležitá, ale kdybych ji tenkrát při výběru věděla já, pomohla by nám :-) Máme také od Massive v interiéru světla, jenomže, jsem si neuvědomila, že mají malé závity E14. Tudíž se tam dají dát slabší žárovky. No a přece jenom toho světla ve srubu až tolik není a bylo to znát. Sice jsme si už pořídili úsporky, s malým závitem, se žlutým světlem a ne bílým (nechali si poslat z Alliexpressu -prostě to zkusili za ty peníze) ALe prostě příště bych si pořídila závit E27 a silnější a také trochu delší kabel-jak jsou ve srubu stropy vyšší, třeba lustr nad jídelákem je výš, než bych chtěla. @kanavi-to se mi líbí moc (teda až na ty parohy- ty u mě neprojdou ;-)
Odpovědět
@kasha prý patří jedině na Šumavu, tak jsme dělali vizualizaci....podruhé byla správná :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak drsná story u které každý najde společné body ze své zkušenosti. :-(
Odpovědět
@majpro primou zkušenost ani reference bohužel nemam, přestože nam srub staví o 2 km vedle :-D z e-mailu ale sympatičtí lidé, co se týká prace, opravdu nevim.
Odpovědět
@masar jsem zatím u světěl pro exterier, interier bude asi ještě větší problém, protože jsem na moc zajimavejch světel v rozumný cenový relaci, hodících se do srubu, nenarazil. Z toho kuláče to vypadá pěkně. Zbyly mi tam od srubařů kuláče rozříznuté na půl, nejdřív sem myslel, že by z toho byla lavička, ale možná zkusim osadit ledkama a hodit ho nad kuchyňskej stůl :-) @morana díky za info na co si dát pozor, zrovna vrtám krabičky pro vypinače, zásuvky do sruboviny a porát přemejšlim, kam dát světla, jestli přímo na záklopový prkna, nebo provrtat stropáky a zavěsit je pod stropáky. Nejhorší je na tom to, že je jenom jeden pokus, pak už je tam díra, která se nedá lehce zadělat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz taky jsem nad umistenim svetel spekuloval, chtel jsem frezovat led pasky do stropnich tramu. nakonec jsem ale sel cestou nejmensiho odporu a provrtal zaklopova prkna
Odpovědět
Zdravím přátelé masiv bydlení. Sím o vychytávku. Tvořím ve SRUBU v patře podlahu z 5cm/fošen a kvůli neúplné přilnavosti fošen k obvodové srubovine.Mám obavy z tepelného mostu. Vymyslel sem drášku mezi fošnami(více foto). Má te jiný nápad nebo zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx ahoj, nevím, kolika způsoby je možné napojení záklopu na srubovou stěnu, ale nám tam nachystají drážky. v podstatě jde o svislý a vodorovný výřez podél celé klády. vznikne ti takové eLko, do kterého prkna "zasuneme". alespoň takhle jsem to při debatě o uvedeném problému pochopil. bohužel jsem to ještě neviděl a nedělal, protože srub je pořád ve výrobě, takže tak...
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx :) máme na kuláčích "L" a na to jsme trámy ukládali,,, a i tak tam vznikl prostor, kam jsme položili tenký pás dřeva, zkusím najít na fotkách,,, nezapone mezi dřeva dávat jakýkoliv materiál, aby nebylo dřevo na dřevo,,, bude to vrzat :),,, ,,, koukla jsem a vzpomněla si,,, v jedné straně je to na "L" a na té podélné se stropákem je právě ten tenký pásek,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx nijak zvlast bych to neresil, krajni prkno je normalne oprene o tu drazku v kulatine a shora to prekryjou dalsi vrstvy podlahy http://www.modrastrecha.cz/blog/geode...
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx přesně tak... Jinak, jak píše Kasha, kvůli vrzání mezi desky nemusíš dávat nic, pokud to zaklopíš nějakou kročejovkou.
Odpovědět
Článek se načítá
Děkuji za cenou konverzaci, no z kročejovkou stále váhám. Pokud bude podlaha samová tak fošny stejně podélně na sebe budou přiléhat a lepit tam pásku bude pracné a možná by byla vidět ( fošny široké dle růstu stromu. ( podlaha zatím jen ukázka, není přišroubovaná)
Odpovědět
Pardón oprava :-) NESÁMOVÉ fošny
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už i u nás se začíná pomalu stavět :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr parada ;-) tak at vse klape,jak ma
Odpovědět
Zdravim, nesamovany strop je jedna z mala veci na ktere si troufam. utahujete desky vruty? spodni deska v drazce kulace a horni jen prirazena ke srubovine? podkladat desky necim mekkym proti vrzani taky uvazuju..
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma my jsme mezi ně dávali kousky geotextílie a nesamovku se sámovkou jsme vzajemně lepili něčím na dřevo a sešroubovávali,,, :) nemáme to celodřevěné a tak do mezer šly odřezky :)nahoru celoplošně tenký mirelon a 2xcetris křížem,,, u nás kročejovka nemá absolutně smysl, máme hodně otevřený prostor :)
Odpovědět
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s firmou Srub.cz pan Folber? Chceme s nimi stavět, nikde nemůžu najít žádné reference. Děkuji moc za nějaké jakékoliv zkušenosti. Hezký den :)
Odpovědět
@magdatr ať se daří vše podle plánu, taky přikládám naši...... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@masar krasne uz ted ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar stavíte v lese nebo je to takový záběr, kde z druhé strany je město, co není vidět?
Odpovědět
Profilova fotka
@masar To máte tak úžasné místo... :) Lokalitu mohu jen závidět, srub tam prostě patří. My stavíme ve městě, sice tam máme park, který je asi 100m daleko, ale co máte vy, to je pecka :) Když to u nás půjde dle plánu, v pondělí máme základní desku hotovou, 3 týdny nechat zatvrdnout a pak už nám přivezou ten náš domeček :) Kdypak čekáte domeček vy?
Odpovědět
@magdatr @esmeralda2 @jptn díky děvčata , nám se tu také moc líbí. Jsme 2 km od vesnice. Město nevidíme :-) U nás se dělá vše obráceně, momentálně se pracuje na vodě a odpadech, pak elektrika a až na podzim posekají louku můžou přijet z Rajce. Bohužel se k nám teď nedostanou. Vše má své plusy a minusy. Naštěstí nám velmi vyšli vstříc a stavbu u nich zastřešili. Mezitím se shání fošny a kámen na obklad soklu. Magdatr budete určitě rychlejší, moc vám to přeji! S dětmi je lépe v civilizaci, škola, kroužky......aby máma nedělala dětem taxi do 18-ti 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Panebože, to jsou rododendrony!!!To tam byla nějaká zahrada, nebo kde se v tom lese vzaly? :-)
Odpovědět
@morana128 jsou tam od původních majitelů od r. 1968, my jsme pozemek koupili původně jako na relax. Byla tam zahrádka, ale ani na okraji lesa se zelenině opravdu nedaří :-( Ale jahody tam jdou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Jasně, to je pochopitelné že na klasickou zahrádku to tam asi není,úplně i tady v kaclu cítím to "lesní klima", tam těm rododendronům musí být nádherně.Takže v prostoru základové desky byla zahrádka, byť lesní? A koukáte někam na příchozí cestu, odkud je to asi foceno, ano? Takovou lesní atmosféru má myslím sonafa.. ;-)
Odpovědět
@morana128 je tam nádherně, škoda, že už tam nemůžeme být na stálo..... večer se pokusím dát do fotoblogu nějaké fotky pro vysvětlení situace. Mě se moc líbí Tvoje zahrada, je vidět spousty práce a talentu pro zahradní architekturu :-) Také jsi nás inspirovala při rozhodování barevného odstínu srubu,díky moc!
Odpovědět
@majpro dobrý den, taky přemýšlíme nad panem Pacákem nebo nad Hanišem....byli jsme u pana Haniše a je to velmi milý člověk, všechny otázky nám odpověděl, ukázal nám výrobnu. K panu Pacákovi se také chystáme. Tak budu velmi ráda pokud se tu někdo ozve a napíše své zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Na fotky už se těším, je to zajímavé místo s potenciálem.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?