Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @kasha Tady někdo vstává s východem sluníčka emoticon

@lukyn.cz A jen taková poznámka, třeba nedůležitá, ale kdybych ji tenkrát při výběru věděla já, pomohla by nám emoticon Máme také od Massive v interiéru světla, jenomže, jsem si neuvědomila, že mají malé závity E14. Tudíž se tam dají dát slabší žárovky. No a přece jenom toho světla ve srubu až tolik není a bylo to znát. Sice jsme si už pořídili úsporky, s malým závitem, se žlutým světlem a ne bílým (nechali si poslat z Alliexpressu -prostě to zkusili za ty peníze) ALe prostě příště bych si pořídila závit E27 a silnější a také trochu delší kabel-jak jsou ve srubu stropy vyšší, třeba lustr nad jídelákem je výš, než bych chtěla.

@kanavi-to se mi líbí moc (teda až na ty parohy- ty u mě neprojdou emoticon
5. kvě v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
Registrovala se 25. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
Registrovala se 25. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
 @kasha prý patří jedině na Šumavu, tak jsme dělali vizualizaci....podruhé byla správná emoticon
5. kvě v 08:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @obludak drsná story u které každý najde společné body ze své zkušenosti. emoticon
5. kvě ve 12:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
 @majpro primou zkušenost ani reference bohužel nemam, přestože nam srub staví o 2 km vedle emoticon z e-mailu ale sympatičtí lidé, co se týká prace, opravdu nevim.
5. kvě ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
 @masar jsem zatím u světěl pro exterier, interier bude asi ještě větší problém, protože jsem na moc zajimavejch světel v rozumný cenový relaci, hodících se do srubu, nenarazil. Z toho kuláče to vypadá pěkně. Zbyly mi tam od srubařů kuláče rozříznuté na půl, nejdřív sem myslel, že by z toho byla lavička, ale možná zkusim osadit ledkama a hodit ho nad kuchyňskej stůl emoticon
@morana díky za info na co si dát pozor, zrovna vrtám krabičky pro vypinače, zásuvky do sruboviny a porát přemejšlim, kam dát světla, jestli přímo na záklopový prkna, nebo provrtat stropáky a zavěsit je pod stropáky. Nejhorší je na tom to, že je jenom jeden pokus, pak už je tam díra, která se nedá lehce zadělat emoticon
6. kvě v 09:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @lukyn.cz taky jsem nad umistenim svetel spekuloval, chtel jsem frezovat led pasky do stropnich tramu.
nakonec jsem ale sel cestou nejmensiho odporu a provrtal zaklopova prkna
6. kvě v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mixx
Registroval se 8. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Kolín.
fotoportrét
fotoportrét
mixx
Registroval se 8. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Kolín.
 Zdravím přátelé masiv bydlení. Sím o vychytávku. Tvořím ve SRUBU v patře podlahu z 5cm/fošen a kvůli neúplné přilnavosti fošen k obvodové srubovine.Mám obavy z tepelného mostu. Vymyslel sem drášku mezi fošnami(více foto). Má te jiný nápad nebo zkušenost.
6. kvě v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @mixx ahoj, nevím, kolika způsoby je možné napojení záklopu na srubovou stěnu, ale nám tam nachystají drážky. v podstatě jde o svislý a vodorovný výřez podél celé klády. vznikne ti takové eLko, do kterého prkna "zasuneme". alespoň takhle jsem to při debatě o uvedeném problému pochopil. bohužel jsem to ještě neviděl a nedělal, protože srub je pořád ve výrobě, takže tak...
6. kvě v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mixx emoticon máme na kuláčích "L" a na to jsme trámy ukládali,,, a i tak tam vznikl prostor, kam jsme položili tenký pás dřeva, zkusím najít na fotkách,,, nezapone mezi dřeva dávat jakýkoliv materiál, aby nebylo dřevo na dřevo,,, bude to vrzat emoticon,,, ,,, koukla jsem a vzpomněla si,,, v jedné straně je to na "L" a na té podélné se stropákem je právě ten tenký pásek,,,
6. kvě ve 12:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @mixx nijak zvlast bych to neresil, krajni prkno je normalne oprene o tu drazku v kulatine a shora to prekryjou dalsi vrstvy podlahy
http://www.modrastrecha.cz/blog/geodett/album/podkrovi-0hpx4r/22318704/
6. kvě v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @mixx přesně tak...
Jinak, jak píše Kasha, kvůli vrzání mezi desky nemusíš dávat nic, pokud to zaklopíš nějakou kročejovkou.
7. kvě ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mixx
fotoportrét
fotoportrét
mixx
 Děkuji za cenou konverzaci, no z kročejovkou stále váhám. Pokud bude podlaha samová tak fošny stejně podélně na sebe budou přiléhat a lepit tam pásku bude pracné a možná by byla vidět ( fošny široké dle růstu stromu. ( podlaha zatím jen ukázka, není přišroubovaná)
8. kvě v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mixx
fotoportrét
fotoportrét
mixx
 Pardón oprava emoticon NESÁMOVÉ fošny
8. kvě v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Tak už i u nás se začíná pomalu stavět emoticon
8. kvě v 18:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @magdatr parada emoticon tak at vse klape,jak ma
8. kvě ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Zdravim, nesamovany strop je jedna z mala veci na ktere si troufam. utahujete desky vruty? spodni deska v drazce kulace a horni jen prirazena ke srubovine? podkladat desky necim mekkym proti vrzani taky uvazuju..
9. kvě v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @ammma my jsme mezi ně dávali kousky geotextílie a nesamovku se sámovkou jsme vzajemně lepili něčím na dřevo a sešroubovávali,,, emoticon nemáme to celodřevěné a tak do mezer šly odřezky emoticonnahoru celoplošně tenký mirelon a 2xcetris křížem,,, u nás kročejovka nemá absolutně smysl, máme hodně otevřený prostor emoticon
9. kvě v 19:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vesanka
Registrovala se 11. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
vesanka
Registrovala se 11. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Region Kroměříž.
 Dobrý den, máte někdo zkušenosti s firmou Srub.cz pan Folber? Chceme s nimi stavět, nikde nemůžu najít žádné reference. Děkuji moc za nějaké jakékoliv zkušenosti. Hezký den emoticon
11. kvě v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @magdatr ať se daří vše podle plánu, taky přikládám naši...... emoticon
11. kvě ve 21:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @masar krasne uz ted emoticon
11. kvě ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @masar stavíte v lese nebo je to takový záběr, kde z druhé strany je město, co není vidět?
12. kvě v 01:49  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @masar To máte tak úžasné místo... emoticon Lokalitu mohu jen závidět, srub tam prostě patří. My stavíme ve městě, sice tam máme park, který je asi 100m daleko, ale co máte vy, to je pecka emoticon
Když to u nás půjde dle plánu, v pondělí máme základní desku hotovou, 3 týdny nechat zatvrdnout a pak už nám přivezou ten náš domeček emoticon
Kdypak čekáte domeček vy?
12. kvě v 07:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @magdatr
@esmeralda2
@jptn
díky děvčata , nám se tu také moc líbí. Jsme 2 km od vesnice. Město nevidíme emoticon
U nás se dělá vše obráceně, momentálně se pracuje na vodě a odpadech, pak elektrika a až na podzim posekají louku můžou přijet z Rajce. Bohužel se k nám teď nedostanou. Vše má své plusy a minusy. Naštěstí nám velmi vyšli vstříc a stavbu u nich zastřešili. Mezitím se shání fošny a kámen na obklad soklu.
Magdatr budete určitě rychlejší, moc vám to přeji! S dětmi je lépe v civilizaci, škola, kroužky......aby máma nedělala dětem taxi do 18-ti emoticon
12. kvě v 09:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @masar Panebože, to jsou rododendrony!!!To tam byla nějaká zahrada, nebo kde se v tom lese vzaly? emoticon
12. kvě v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @morana128 jsou tam od původních majitelů od r. 1968, my jsme pozemek koupili původně jako na relax. Byla tam zahrádka, ale ani na okraji lesa se zelenině opravdu nedaří emoticon Ale jahody tam jdou emoticon
12. kvě v 10:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @masar Jasně, to je pochopitelné že na klasickou zahrádku to tam asi není,úplně i tady v kaclu cítím to "lesní klima", tam těm rododendronům musí být nádherně.Takže v prostoru základové desky byla zahrádka, byť lesní? A koukáte někam na příchozí cestu, odkud je to asi foceno, ano? Takovou lesní atmosféru má myslím sonafa.. emoticon
12. kvě v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
masar
7
  • Stavím dům
 @morana128 je tam nádherně, škoda, že už tam nemůžeme být na stálo..... večer se pokusím dát do fotoblogu nějaké fotky pro vysvětlení situace. Mě se moc líbí Tvoje zahrada, je vidět spousty práce a talentu pro zahradní architekturu emoticon Také jsi nás inspirovala při rozhodování barevného odstínu srubu,díky moc!
12. kvě ve 12:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janinka606
1
Registrovala se 31. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ústí nad Orlicí.
fotoportrét
fotoportrét
janinka606
1
Registrovala se 31. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Má 2 přátele. Region Ústí nad Orlicí.
 @majpro dobrý den, taky přemýšlíme nad panem Pacákem nebo nad Hanišem....byli jsme u pana Haniše a je to velmi milý člověk, všechny otázky nám odpověděl, ukázal nám výrobnu. K panu Pacákovi se také chystáme. Tak budu velmi ráda pokud se tu někdo ozve a napíše své zkušenosti.
12. kvě ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @masar Na fotky už se těším, je to zajímavé místo s potenciálem.
12. kvě v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
argyro
Registrovala se 30. srpna 2010 na modrastrecha.sk. Přidala 98 příspěvků. Má 4 přátele. Region Pezinok.
fotoportrét
fotoportrét
argyro
Registrovala se 30. srpna 2010 na modrastrecha.sk. Přidala 98 příspěvků. Má 4 přátele. Region Pezinok.
 Zdravím vospolok,
chcela som sa spýtať, či niekto staval kombinovaný dom zrub+sendvičová stena, volá sa to Post+Beam, napr. firma Ceder na SK to robí. Nejaké skúsenosti?
12. kvě v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš