Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Srubaři jsou pryč, teď pomalu štětce do ruky a jde se natírat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr to už máte i obroušené? :)) to jste rychlici, my jsme dlouho brousil.i a natirali snad za 2 roky :))) @petronia dost dobře nerozumím,,, jestli firma dělá okna, tak je dělat muže, asi mají firmu,,, a i kdyby neměli, tak si okna mužeš vyrobit sam :) normy jsou pouze doporučující,,, kdybys měl nějaké snad dotace na nízkoenergetické záležitosti, tak by to kontrolovali a nedali dotace, ale takto? pohoda,,, a okna tohoto druhu jsou krásná,,,, :)
Odpovědět
@thomson já nejsem z moravy, tak jsem řešila sama, příbuzní, přátelé i rodina více než 250km daleko.. partner na toto nebyl, nerozumí tomu, chodil do práce...musela jsem sama, proto jsem to zadávala firmám, a nemohla to dělat svépomocí, nedalo se zvládnout vše..dělala jsem pouze interiér(příčky, obklady,dlažby, apod)..
Odpovědět
@petronia v době kdy jsem kolaudovala já (2010/11) tak nikdo nechtěl certifikát na okna, kolaudační komisi zajímala stavba-materiál, půdorysy, řezy - zda odpovídá projektu (proto mi zkolaudovali jen přízemí - u podkroví jsem měla špatně technickou zprávu s textem. dále chtěli revize elektro, voda, topení, komín, .....
Odpovědět
@kasha @matkabohu tak mame na urade noveho veduceho a uz pri povoleni na stavbu to bolo dost zdlhave, ale ak vravite ze netreba certifikat na vlastne byvanie tak to hadam bude fajn, @kasha , uz ked sme snivali o roubenke, tak ju nechcem pokazit nejakymi eurooknami ;-) @matkabohu my by sme najradsej skolaudovali co je potreba a sli byvat aj do spodnej casti, horna sa dorobi popri byvani, a hlavne usetrime za najem v byte.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia :) já bych špaletové nechtěla, více práce :))) ale jsou krásné :) obzvlášt s vnitřkem na květiny :) @matkabohu zkolaudjí stavbu i když není dodělaná!!! tak nám to udělali - řekl že tam musí být obyvatelná jednotka - kuchyn, koupelna a místnost, zábradlí všude-bezpečnost a hotovo,,, koukal sice jako puk, kolik nám toho chybí, ale jednotka na bydlení je, tak ho nemusí zajímat kdy co doděláme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha - Jj, snažíme se. Dokonce jsme přešli na to, že si hodně věcí nakonec děláme sami. Je to kvapík, jeden z nás v práci, druhý na stavbě a dítě hlídá babička, protože v 17ti měsících ji do školky dát nemůžeme... :D Takže obroušeno a jedna strana srubu natřena, přendáme lešení na druhou stranu a jede se dál :D Dokud je takhle hezky, chceme toho stihnout co nejvíce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia to bych vůbec neřešil.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia o kolik procent jsou kastlová okna dražší? taky se mně líbí...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha aha, levitující schody :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr to se dá obrousit za 2 dny? mám pocit, že na předchozí stránce vám barák dovezli...
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr To teda jedete jak fretky! :-) Nám to broušení taky chvíli trvalo..jako venek si už nepamatuji, vnitřek to 2 týdny práce bylo ( i když po hodinách, jak bylo volno). Sice jsme měli broušení už od nich, ale oba s manželem jsme viděli chybičky a to co u někoho možná by prošlo, my to nechtěli. Tak se brousilo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 Dům byl obroušený, museli jsme dobrousit přistřešení. Když začali skládat dům dohromady, zjistili, že někde něco špatně řízli a tak to nesedělo. Takže venkovní přistřešení se muselo dobrousit na místě. A to se dělalo ve středu a čtvrtek a dnes se ještě dodělává. Na druhé straně domu je lešení, kde se už natírá. Vnitřek zatím nebrousíme. Dokud je takhle hezky, chceme dělat zvenku, aby se to tam mohlo i natřít.
Odpovědět
Profilova fotka
dnes mame idealni den na pokladani tasek, na slunicku je krasnych 52, jeste ze mam cerny tasky a vubec se nezahrivaji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett taková letní klasika na maltě a zlatých pieskach ;-)
Odpovědět
@tomas80 odpoved to by vubec neresil - je na to ze by mi to malo bez problemou prejst? tak som to spravne pochopil? podla cenovej ponuky ktoru sme dostali od firiem ktore sa venuju vo velkom vyrobe okien tak su kastlove okna drahsie o 1/3. Zalezi aj od inych firiem, niektore firmy dokazu spravit kastlove okna v cenovej relacii ako konkurencia eurookna.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia samozřejmě ti nechci špatně poradit, ale objektivně... kdo při stavbě jakéhokoliv domu řeší okna z úředního hlediska..? snad jen v případě, kdy to nařizují památkáři nebo v zástavbě, která je koncipována architektonicky stejně, ale u nás v dědině jsem se nikdy nesetkal s tím, že by měl při stavbě někdo problém s okny. proto bych to vůbec neřešil a dal si okna podle sebe. nevím, jaká panuje situace u vás, ale řekl bych, že to bude stejné, jelikož státní celek DNĚPR (ČR a SR) má stejné kořeny. Dněpr proto, že slováci jsou na dně a my jsme v pr..li :)
Odpovědět
@tomas80 tak ja stavím v CR :D, dik za informace :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia no, tak to si v pr..li :-D
Odpovědět
Ahojte dřeváci, prosím o konzultaci - rád bych zatěsnil fuky po obvodech stěn na styku nesámovaného překládaného stropu, aby tudy nepronikala odspod do izolací pára. Poradíte mi někdo osvědčenou pásku? Mám tu od Pacáků RothoBlaas Flexiband, je dobrá, ale mám jí dost málo a na netu ji nemůžu sehnat, tak sháním adekvátní náhradu. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista isocell airstop flex. pouzival jsem jak na parobrzdy tak treba utesneni spary XPS-prvni tram (pres to pak sla okapnicka) drzi jak helvetska vira a nevadi ji UV zareni. nevim jakou siri potrebujes, cely sortiment prodavaji tady - taky jsem ji kupoval http://www.pro-drevostavby.cz/index.p... je potreba brat tu verzi flex - je pruzna. doporucuji mit k ni i pritlacny valecek, mnohem lepe to pak chytne nez kdyz se to lepi jen rukou.
Odpovědět
@jumpmans přítlačný váleček je z tvrdého materiálu nebo z nějaké gumoviny? V eshopu ho neměli, tak ať vím, po čem se zhruba shánět. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista plastovej tvrdej mirne konickej
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista http://winstall-shop.cz/cz-detail-278...
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam teda tu pvc variantu... Kupoval jsem to tenkrat od illbrucku. Mas-li blizko prodejnu okentes budou je tam urcite mit
Odpovědět
Zdravim, za jak dlouho jste prosim delali drazku L v poslednim kulacu krery ponese stropni desku u steny at se ma o co oprit? Jak jste to meli s cistotou podelne drazky kulace od pilin pri dovezeni srubu? Diky
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma drazka byla udelana uz ve vyrobe, a piliny jsou vsude zejmena po vyrezavani oken, dveri a brouseni
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma drážku dělali na stavbě, možná když odjížděli? podlahu jsme si dělali už sami :)
Odpovědět
já žádnou drážku nemám. Pacákové to dali rovnou nahoru na trámy. Musím říct, že mě to docela sere, protože je s tím docela opruz to teď zaizolovat a zatěsnit (proto koneckonců jsem se včera ptal na ty pásky)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?