Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Počasí nám až na malý deštík přálo, takže se mohlo pracovat emoticon
2. črc v 18:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 mam dotaz na ty, kteří již absolvovali nátěr srubu. Čím to jde nejrychleji? Budeme natirat tím kraidezaitem, na Palubky, krov a nesámky tvrdoolej, srubovina ze vnitřní strany olej a z venku medová(základ plus Lazura). Nemáte nějaký fígl, abychom to všechno nemuseli šudlit štetkou? Někde jsem to tu kdysi četl, ale nemohu to najít... Diky za pochopeni emoticon
3. črc ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @tomas80 Hoj, my vevnitř natírali oleje obyčejnou houbou (saflorový olej i Kraidez.). Bochemit na palubky jsme jeli malým malířským válečkem, venek los kompletos štětcem (remmers)
3. črc ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 emoticon))) štetec je jistota emoticon
4. črc v 10:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @tomas80 všude štetec
4. črc v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 @tomas80 Jenom štětcem, širokým na kulány a pak jsem měla klasický štětečkový, plochý , co jsme měli na výtvarce ve škole na malování a tím štětcem jsem vždy projela spáru mezi kulatinou a nebo kolem okna a tak.
4. črc v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obludak
1
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
obludak
1
Registroval se 20. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 3 přátele. Region Zlín.
 @tomas80 proběhla tu diskuse o použití stříkací pistole, ale pokud si dobře pamatuji, pistole udělala jen povrchový povlak a bez poctivého roztírání se to špatně a nepravidelně vsakovalo, takže ten experiment pouze ukázal cestu kudy ne.
4. črc ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Tak jste mě potesili. Čili štětce emoticon mohl by pak nekdo přijet a ukázat mi, jak se s tím štětcem děla??? Kdyby nekdo z vás natřel alespoň 3 strany domu, myslim, ze bych to pak snad pochopil a zbytek zvládl sám emoticon
4. črc v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @thomson alespoň nekdo chápe, ze čas jsou peníze emoticon
4. črc v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Zdravim ja palubky natiral prirodni lnena fermez s pomerancovyn olejem.
Srub vaham cim natrit.
Kolikatkou smirkovy papir brousite?
Me srub dovezli celkem cisty bez sedych fleku.
Suky zabrusuju flexa a smirk na suchy zip jinak mistama klasicka bruska.
Pak cely kulac v ruce smirk 320,400 a pak 600 na dolesteni
4. črc ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @tomas80 - Celý srub štetcem, pěkně poctivě. A palubky také poctivě štětcem :D Ale je pravda, že když se do toho pustí víc lidí, jde to celkem rychle. Celý srub, 2 nátěry, hotové ve 3 lidech za 5 dní. Ale přálo nám počasí, takže to krásně schlo a je pravda, že 5 dní od rána do večera. V práci si vzal chlap volno a dítě bylo přes den na hlídání...
Stříkací pistole prý není vhodná, firma, která nám dodávala srub to také nedoporučovala. Barva se musí do dřeva vetřít.
5. črc v 07:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @ammma 600 je nesmysl. Ja brousil vse fnal 120kou na excentricke brusce
5. črc v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @Jumomans 120 smirk nemas pak stopy po brusce? Srub je necim osetren proti hmyzu. Dela to bilou "krupici" na kulacich- hidne to zanasi smirkovy papir.
Zkousel jsem to odstranim hubkou s ekologickym jarem. Smirk 600 velmi hladke na dotyk a zadne stopy od brusky
5. črc v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @ammma zadne stopy. Ale mozna je to tim ze nepouzivam flexu ale excentrickou.
Jinak tou 120kou mi brousili i podlahove palubky a naprosto v pohode i po natreni.
5. črc v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matkabohu
Registrovala se 17. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
matkabohu
Registrovala se 17. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Blansko.
 @jumpmans já také 120, zevnitř i zvenku.. stačilo to až až.. zvenku dřevo povětrnostními vlivy stejně lehce rozpraská, i když je barva vetřená do hloubky..ale hrubé není ani tak emoticon největší problém udělala barva a olej který zatekl do spáry ve dřevu a ta spára se časem zatáhla, nebo se udělala jinde - to pak trochu "vyleze" a udělá takové hnědé krupičky..ale nic hrozného, dá se to jen nehtem strhnout.. emoticon
5. črc v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @ammma mam brouseno vse 40 a taky to jde je to trochu drsnejsi ale trisku si o to clovek nezadre emoticon
6. črc v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @ammma @tomas80 broušeno fíbrem na P80. 600 mě přijde extrémní piplačka, ale jestli na to máš čas a nervy...
Smirek na sucháči jsem zkusil a dle mé zkušenosti nesmysl, výdrž má jen fíbr na úhlovce. Krom broušení vnitřku jsem brousil vše sám, nátěry s pomocí jednoho čl. Jsem rád , že to mmám za sebou, už jen dotřít pár drobností druhé vrstvy. Vše natíráno samozřejmě štetkou (šířka 100 za 150,-/ks, vystačil jsem se 3 kusy), pouze přírodní oleje, předtím stříkáné bylo Deronem (kromě vnitřku). 2x broušení, ometání, ofuk kulatiny zvenku 14 dní (1 člověk), ušetřil jsem za broušení tak 40 tis. Uvnitř to srubařům (3 lidi) trvalo 2 měsíce neprtavidelně po kouskách a ještě se mě to moc nelíbí, místa broušená brigádníky jsou ble. Nátěr uvnitř jen v jedné vrstvě zabral 1 celý den (1 člověk). Zvenku 2 dny kulatina (1 člověk) + další 3 dny druhá vrstva komplet.
U všeho taky záleží na členitosti a velikosti srubu, já to mám relativně malé a snadné ale i tak se člověk riskantním akrobaciím a joginálním polohám nevyhne. Jo taky jak máte na staveništi bordel, výšky terénu, možnosti lešení, já dělal jen s 3 dílným hliníkovým žebřem a různě jsem ho podepíral na haldách desek, někdy fakt o hubu, spadnul jsem jen jednou emoticon Když si člověk broušení a nátěry dobře logisticky rozvrhne, tak se to dá zjednodušit a urychlit, co šlo, tak natíráno před montáží (podhledy, štíty, kleštiny, strop), po sestavení jen kulatina a druhé nátěry, stropáky broušeny před usazením (u mě bohužel stejně díky prodlevě zešedly a přebrušovali se), podlomenice vyrobeny po nátěrech.
Nátěry dělány velmi poctivě, první vrstva (lněný, světlic. olej) pořádně promáčená, hoblované desky před montáží z obou stran, druhá vrstva (tung.olej) pečlivě rozetírána bez kapek a loužiček. (po zaschnutí jako nalakované tvrdým lakem).

Náklady X:
úhl. bruska Narex EBU 15-16C 3752,-,
brusné kotouče (fíbry) cca 800,- ,
Deron Plus 2.118,-
olej světlicový 6.750,- ( z 50l, zbylo cca 6l)
olej lněný 13.000,- (z 200l zbylo cca 30l)
olej tungový 28.000,- (z 200l zbylo cca 150l, kdyby měl někdo zájem)
olej pomerančový 8.000,- (z 50l zbylo cca 3l)
doprava 900,-

Odečtu-li alespoň ten velký přebytek tungového oleje, který doufám, že prodám, jsou celkové náklady X cca 42.000,-
+ cca 30.000,- brus interiéru, který je v ceně hr.st. + vnitřní omítky cca 6.000,- + vlastní práce cca 1 měsíc života.
Je to takový ekvivalent omítek ku zděnému domu. Píši to pro představu, že to je vlastně úspora vůči zděnému domu, kde komplet omítky ext. i int. přijdou na několik set tisíc.
7. črc v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @xavik diky za vycerpavajici odpoved.
Presahy strechy mam vsude 150 cm takze jedna z moznosti je z venku zatim nenatirat a az se srub hezky zabarvy od slunicka tak mozna osetrit lnenou fermezi nebo necim podobne prirodnim.
Snazim se brousit co nejmin- hlavne se zbavit postriku ( bila krupice) at zustanou na kulacich plosky od porizu.
Dohlazeni smirkovy papir v ruce uz neni tak slozite.
7. črc ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @xavik kde jsi prosim sehnal pomerancovy olej za tak dobrou cenu?
Mam 1l - 340 kc s dph
7. črc ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @ammma Oleje z fichema.cz, zakoupeno pred rokem, cim vetsi baleni, tim lepsi cena.
7. črc ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 Tak jsem myslel ze "bila krupice" na kulacich je postrik ale ze to je vykrystylizovana pryskyrice smola.
Taky se vam to objevilo? Pokud by to nedelalo bile tecky tak by mi to nevadilo.
8. črc v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @ammma Ano, po obroušení se na kůlanech, hlavně na slunečné straně, vypotili kapičky smoly a ztvrdli. Ale bílé teda nebyli, normálně průhledné jako smůla, viděné jen zblízka, cítěné přejezdem dlaně. Moc jsem to neřešil, něco smetl smetáček.
8. črc v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Ahoj te, reagují na pro nás aktuální téma. Natirali jste deronem všechno? Myslim tím i Palubky do podkroví a srubovinu uvnitř? Krov, desky na zaklopy mam ošetřené, ale už mě to nebaví emoticon
9. črc ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @tomas80 jestli mas palubky vysusene, tak to je imho zbytecne...
u te sruboviny necham odpoved povolanejsim.
my jsme cedr natirali jen zvenku. Ale je to za A cedr a za B byl vysuseny na 12-15%, takze tam nic nemelo sanci prezit.
9. črc ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 nee. Behem stavby na firme, se kulatina strikala bochemitem, ten se asi vyplavil desti,potom po premisteni na pozemek jsem to zmenil na deron a strikal jsem po obrouseni jen zvenku. Venkovni podbiti, stity a krovy tez. Vnitrek jsem uz vice jedy nesytil.
10. črc v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
 @jumpmans palubky i desky jsou vysušené, takže vlhkost je pasé, ale např. červotoč leze do suchého dřeva, takže by bylo vhodné mu připravit přivítaní, co vy na to??? emoticon
10. črc ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @misa2015 cervotoc potrebuje 15-18% coz u palubek vevnitr asi nebude. Ty se susi na 8-10%.
Ale pro klid duse proc ne. Jen pozor at pak treba neolizuji steny male deti ...
10. črc ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @misa2015 ja nenatiral uvnitr nic venkovni veci jako srub, krov, zakladovy tram a late necim jsou
10. črc ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 čusík všem emoticon 80 bruska zvládla do hladka všechno,,,, 600 snad se dává jen na nábytek? už i ta 80 nám občas dělala spálená kolečka, často se musely měnit, nedovedu si to ani představit emoticon
11. črc v 07:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @kasha ty jemne smirkove papiry jen na dolesteni v ruce emoticon
11. črc v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš