Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma hromosvod nemáme,,,, stavěli jsme v době, kdy nemusel být :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma mame kotveni objimkama k okapovym svodum.
Odpovědět
Profilova fotka
SRUBAŘI SOS!!! Potřebuji od Vás radu. V projektu máme uvedenou výšku od nuly, tudíž od podlahy ke stropu 278 cm. Dneska jsme přeměřovali, protože nám něco nesedělo a náhle problém. Výška od betonu ke stropu je aktuálně 276 cm. Tudíž když si od těchto 276 cm odečtu výšku podlahy (cca 16 cm), seschnutí (cca 20 cm), jsem na výšce 250 cm. Od projektu odchytla 28 cm a pokud klesneme pod 250 cm, neprojde nám kolaudace. Z toho nám vychází, že firma udělala někde chybu. Srub reklamovat můžeme, ale oprava už asi není moc reálná, protože máme natřeno, podbito,hotovou střechu a komín, střešní okna hotova, zbytek oken v garáži, štíty ve výrobě. Co teď?
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak návrh firmy je ten, že celou stavbu zvednou nějakým "heverem", dospod dají vysoký hranol, který to částečně srovná a hotovo. Takže se ze srubu stanek sprasek, na který budeme celý život čumět...:(
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr no to neni dobry, hodnoty v projektu se uvadeji po seschnuti (aspon v tom mem), pokud byste byli po seschnuti na 250 tak je to OK, ale vam to vychazi na 240 cm - pro ziti to asi nevadi a zalezi zda si toho pri kolaudaci nekdo vsimne do heverovani srubu bych asi nesel, jedina sance je trochu ubrat ve spodni podlaze a nebo doufat ze to projde u kolaudace
Odpovědět
Profilova fotka
To je ono, v doufani a vilu stestenu moc neverime. Nikdo z toho doma nespime a resime co s tim. A navic, kdyz to zvednou a podlozi, budeme mit parapety ve vysce cca 130cm, nebo okna riznou niz a tim padem bude mezera nad oknem. Je to proste v ******....
Odpovědět
máme to ještě horší (nižší), ale kolaudovalli jsme přízemí hned, ještě než to začalo sesedat, takže jsme měli celých 25-30 cm k dobru :) doporučuji také kolaudovat hned, s tím že zapíšou nedostatky a nedodělky.
Odpovědět
Profilova fotka
@matkabohu Kdyz nam jde o to, ze my to takhle nechceme. Ja nechci strop, kde si nedam zavesny lustr jen proto, ze bych se o nej mlatila hlavou z duvodu, ze nekdo neco zprasil. I kdybych souhlasila s jejich variantou napravy, co vyrez oken a dveri? Bude moc vysoko, kdyz to riznou niz, bude mezera nad okny a dvermi... Nechceme sprasek...
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučuji kontaktovat jiné srubařske firmy a požádat je o radu. Sice vám nic neopravi, ale budete mít více nezávislých názorů na řešení situace. Firma, která vám srub dělala, bude hledat nejsnazší cestu k nápravě, což muže znamenat ještě více problémů. Ochotni k diskuzi jsou v OK pyrusu, Jiří urban, sruby polak, sruby papežík, Pacák atd. Za zeptáni nic....
Odpovědět
zdravim Vas vsechny - rad bych se zeptal na jednu vec - delame na podlahy lepeny vinyl a firma po vyliti samonivelacky pozaduje vlkost 3% - dle normy to sedi ale prijde mi to nerealny udelat protoze mame zaplou tak mesic podlahovku a mame min 8% nemate nejaky tip? Zapujceni vysousece? NA kolik procent jste kdo nechavali vyschnout podlahy? Dekuji za odpovedi
Odpovědět
Prodám roubení 8x10m,trámy 26x26cm za 300tis.Staci dodělat vazbu,stropni trámy což je investice 100-150tis.V případě vážného zájmu jen tel.kontakt 774136121
Odpovědět

Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@magdatr to máte ve stěně 8 kulatin?, jinak mi to nějak neštymuje. Jaké průměry? Projekt? Že jste si toho všimli až teď, když už máte stavbu předanou (předpokládám). S osmi kulatinama to asi nebude ani konstrukčně moc OK... Jsi bez fotek, nebo máš zamknuté album?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato - Nikdo si toho nevšiml, průměr máme dle smlouva 300 - 320 mm kulatinu. A opravdu si toho nikdo nevšiml, řešili se jiné věci a nenapadlo nás zrovna strop přeměřovat... :( A je to hranol + půlkuláč + 11 kulatin.
Odpovědět
Profilova fotka
Všimli jsme si toho, když byli ve čtvrtek srubaři zvětšit otvory na okna a dveře, protože udělale malé mezery na seschnutí. A v tu chvíli jsme koukali, že dveře končí skoro až u kulatin co jsou pod stropem...
Odpovědět
@magdatr V normách je myslím 240-250cm,srub si sedne min o 20cm,viděl jsem spoustu staveb kde strop tolik zdaleka nemá.Ja jsem ostatně 240cm člověka nepotkal.Proto se třeba roubenky dáváji na sokl aby se nahnala výška a kvůli vodě.Kluci srubarsky,neumí moc počítat.
Odpovědět
Sauna 2x2m pro kamaráda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman -V hygienických normách je 250 cm pro kolaudaci, to víme, ale co teď s tím? Bojíme se při zvednutí heverem narušení statiky a pokud by se přidala kláda nahoru, musí se rozebrat vršek, střecha, podbití, atd... A kláda, kterou nám tam dají, bude z jiné těžby, tudíž jinak vyschlá, co když to bude dělat neplechu?
Odpovědět
@Magdatr ahoj kvuli par cm rozdelavat strechu do toho bych nesel. snad ziskat par cm kvalitnejsim -tencim polystyrenem v podlaze? domluvit se ale na snizeni ceny za srub
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr sel bych do pridani podkladniho hranolu. To je asi jedina cesta. Pak jeste muzete misto polystyrenu dat do podlahy pir desky, stacila by tepreticky polovicni tooustka ale to ziskate max. 7cm...
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr nechci se nikoho dotknout, ale tohle nikdo z nás objektivně asi moc neposoudí. Chce to opravdu vyjádření ze strany zkušených řemeslníků, kteří sami posoudí, zda je dobre srub zvedat na heveru, nebo rozebrat střechu a doplnit další řadu. Nakonec asi dojdou k podobným závěrům, ale zeptal bych se. Osobně bych volil variantu, kterou navrhl jumpmans. Bude to nejlevnější a pro srub nejrozumnejsi. Poradně bych zateplil sokl až k základu, ale bude to chtit okapnicku, protoze při silnější izolaci bude z prahove klady vyčuhovat styrodur. Už jsem takové sruby viděl. Dá se to přežít. Kamenný obklad udělá mnoho....
Odpovědět
Profilova fotka
V sobotu jsem se spojila s panem Ing. Koudelkou (OK Pyrus), který působí i jako soudní znalec v tomto oboru. Během následujícího týdne přijede, aby zhodnotil zvednutí srubu z pohledu statiky a také jiného vyschnutí kulatin. Případně pokud by se oprava dělala zvrchu, tak aby to opět z pohledu statiky neudělalo následně nějaký problém. @tomas80 Tímto chci poděkovat, jako první jsem koukla právě na OK Pyrus a zaujala mě možnost soudního znalce, kterého bych jinak asi těžko hledala. @jumpmans - pokud dáme dolů hranol, zvednou se nám parapety, nebo se výřezy pro okna a dveře říznou níž a tím pádem budou mezery nad okny a dveřmi. (Okna máme dle projektu už koupená a srubaři odmítají proplatit výměnu oken za jiný rozměr)
Odpovědět
@magdatr zvednuti na heverech - to bude tiha - a urcite aby to delali profici - myslim ze statiku to nemuze narusit pokud budete zvedat od spodniho pulkulace na heverech z nekolika mistech (skoda ze nemate sokl ze ztraceneho beneni - to by se vyrezaly diry primo do soklu) preji hodne stesti at se zadari oprava
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr myslim, ze jste se vydaly správným směrem. Poradí vám jak se srubem, tak s vymáháním reklamace. Nikdo vás neopije rohlíkem. V tuto chvíli se do takového člověka vyplatí investovat. Hodně štěstí, pevné nervy. Vy řešíte strop, ostatní zas brouky :-) bude to nakonec dobrý!
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Souhlasím s Tomášem, podle me bude mozna problem v nosné konstrukci stropu v místech kde jsou otvory na okna a dveře, prostě tam ta jedna kulatina chybí. Jsem zvědav co na to hlava pomazaná řekne. Jinak je to slendrian, škoda že jste to převzali, teď už s firmou těžko něco zmuzete, pokud nebudou ochotni pomoct.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 tuto "opravu" by delali primo srubari, tak snad vedi, co delaji. I kdyz.... :-D @tomas80 dekujeme, snad nam to bude prinosem.... @vorelmato nevadi, ze jsme stavbu prevzali. Narok na reklamaci mame myslim nekolik let, ale hlavne se budeme ohanet smlouvou, kde se jasne pise, ze srubari vyrobi srub dle projektove dokumentace atd... A v projektu je svetla vyska po vyschnuti 278 cm. A dekujeme za podporu i napady vsem. Pro informaci, my mame typovou stavbu, takze zadny nesmysl, ktery by jsme si navrhli sami... Srub ze standardni nabidky.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr tak moc drzim palce,at se vse zdarne vyresi k Vasi spokojenosti,chapu,ze takovahle neprijemnost v konstrukci domu je starost
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr take drzim palce, at to dobre dopadne. Prosim, napis jeste jednou nazev teto super firmy, at si lidi daji pozor
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Také držím palce..Samotnou mě zajímá, co pan Koudelka poradí. Je to fajn člověk a vím, že umí poradit a odpovědět i laikům , co jsem třeba byla já a co se ptala někdy na úplné hlouposti :-) Klidně mu vyřiďte pozdrav z Rančířova u Jihlavy :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?