Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @magdatr
@tomas80
@esmeralda2
@kasha pusobi to, ze pan majitel se snazi postavit za sve zamestnance, to je logicke, ale bylo by skoda kdyby timto pristupem hodil do kopriv tu spoustu dobre prace a krasnych staveb, ktere realizovali, protoze jak pise
@xavik toto je nej forum v CR ke srubum a drtiva vetsina majitelu a fandu do tohoto typu bydleni o nem minimalne slyseli, tak chci verit, ze se k tomu Rajec postavi celem a pro mnohe dalsi budou tou profi firmou, kterou stoji za to poptat.
26. črc ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 Pokud se k tomu Drevodom postaví negativně, budou mít budoucí zájemci o srub jasné stanovisko v selekci firem. Tady už si nevrznou. Teď pos..li strop, příště zapomenou na prahovou kladu. Je jasné, ze udržet kvalitu prace v takovém kolosu je takřka nemožné. Držíme vám a lidem z OK pyrusu palce!!!
26. črc ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 Tady se ukazuje naivita lidi,kdyz si myslí že firma musí být lepší za každou cenu než 2remeslnici.delaji tam zaměstnanci kteří nejsou buhvijak placený.Hanis nabízel 80kc na h třeba,coz je k smichu,vetsina šikovných chlapu mu uteče a udělají se pro sebe,takze zbývá levná síla ze Slovenska,Rumunska.Ano mají halu,jerab,projektanta,sekretarku atd.Lidsky faktor nejde obejít a věřte,ze šikovných a hlavně spolehlivých lidí je málo
26. črc ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr emoticon) těch 100 srubu ročně bych skutečně chtěla vidět,,,papír snese všechno,,, přeji hlavně at se Vám vše vydaří podle vašich představ!!!
27. črc v 07:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomasisk
Registroval se 8. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
tomasisk
Registroval se 8. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků.
 Kanadský sruby jsou super, ale myslím že to bude celkem drahá záležitost...
27. črc v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomasisk emoticon)))))))) a vítáme objevitele,,, domy jsou drahé přesně tak, kolik do nich dáš emoticon a mužeš mít dřevěný levný a mužeš mít zděný na 50 milionu emoticon))))
27. črc v 10:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @krocandurman máš recht, taky jsme nechtěli, aby nám stavila srub nějaka kolosfirma. nakonec nám jej dali dohromady otec se synem emoticon jak jsem psal dříve, pokud si to děláš sám, máš přehled a odpovědnost za všechno. jakmile se spoléhá jeden na druhého, jde to do kytek. navíc začínám mít pocit, že srub u nás umí kvalitně udělat pár firem. v pátek jedeme pro první fůru. sobota, neděle, pondělí stavíme skelet u nás na základové desce. už se nemůžeme dočkat emoticon emoticon emoticon uvidíme, jestli nám taky nespadne úsměv kvůli nějakému problému, ale věřím, že ne emoticon
27. črc ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @tomasisk co znamená celkem drahá záležitost? emoticon my máme celkem holou pr..l a zatím to jde. sice hodně svépomocí, ale jde to... emoticon každopádně za milion to nepostavíš emoticon emoticon emoticon emoticon
27. črc ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 pozor, už tady byla za náma na naávštěvě paní a má nějakou roubenku za milion,,, tak pozor emoticon
27. črc ve 14:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha ktera?
27. črc ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @tomas80 nezapomen pak pridat fotky!
27. črc v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Drazí srubaři, jak jsem slíbila, dávám info k naší situaci.
Dnes dorazil jednatel Rajce, p. Bronček, na konzultaci a prohlídku srubu. Dle jeho slov je na srubu vše v pořádku, srub je vyschlý, tudíž již neklesne ani o centiment. Průměr kulatiny, který nám taky neseděl, je prý také v pořádku. Kláda za půl roku v průměru vyschla o 4 - 6 cm.
Takže závěr:
1. Pokud budeme trvat na pochybení firma Rajec, budeme se soudit.
2. Dohodneme se, že Rajec si srub rozmontuje, odveze a proplatí materiálovou ztrátu naší strany (podbití, střecha, barva na natírání) a my se budeme pouze podílet na proplacení nákladů na odvežení srubu.
Tato dohoda je prý výhodná pro všechny, protože p. Bronček již má na srub kupce...
27. črc ve 21:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @magdatr pan bronček ma maximálně lufty z toho, ze bude problem, pokud se budete soudit. Tonouci se stébla chytá. Na vašem místě jdu jednoznačně do verze 2). Co se týká platby za odvoz v rámci reklamace, je to nesmysl. Bratr a otec jsou právníci. Při reklamaci mas nárok na úhradu nákladů za dopravu. Srub je sen a pokud ho někdo promění na palivové drevo, ať si s nim zatopí- fest škoda. Za dva roky budu řešit stodolou. Pokud pan bronček pořad nebude mít kupce, ať se ozve. Vydržet, investujte "něco málo "do právníka a začnete znovu! Jde o zkušenost. Tu potřebuje každy zájemce o drevenice. Zaplatíte o 300 tis.vic, ale co to je za cely život??? Nic. Jedno ojeté auto! Momentálně sháním ojetou škodu 120 v dobrém stavu. Bez pr..Le. emoticon to ze mame skelet asi 50x dražší než tu šáde, je samozřejmě v pořádku. emoticon

Nechci malovat čerta na zeď, ale mohou se objevit další chyby. Ještě nezačala zima! Když vidím, jak se s tím se.ou naši srubaři, tak nevim, co k vašemu případu říct. Vy jste nikomu nic neudělali zlého. Pokud chcete dobrou drevenici, investujte. Ve vašem případě bych se obrátil přímo na OK pyrus. Udělají si pozitivní reklamu a vás šťastnými. Pan Koudelka je údajně srubomil. Hledejte pomoc a smysl tam emoticon hodně štěstí !!!
27. črc ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Nedá mi to, ale musím ještě odkázat na stránky pana Urbana:

http://www.ju-sruby.cz
Sekce jak nenaleťet neserióznímu dodavateli. Pan urban naš srub NESTAVÍ, takže neproťežuji naše srubaře!

Ve vašem případě bych volil OK pyrus. Každý druhou šanci nedostane (ani my ne, vzhledem k množství svépomocných zásahů)
27. črc ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @magdatr to je neskutecna arogance
28. črc v 00:40  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr u pana Brončeka jsem nic jiného nečekala. Jestli srub po roce už nesedne, tak velmi nehezky hraje na neznalost. Je to smutné, že nechce nést odpovědnost, když se někdo sekl. Určitě na na toto pojištění. Jsem zvědavá co na to řekne pan Koudelka. tady jsem pouze slyšela, že když by jste chtěli nějaký nestandard, tak to nedělá,,, a dobře dělá emoticon držím palečky... Druhá varianta se mi líbí méně... a už jste panu Brončekovi všechno zaplatili a nebo ho máte tak trochu ještě v šachu?
28. črc v 06:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn JItuško, to já si už nevzpomenu, ale vím, že to tady proběhlo emoticon
28. črc v 06:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 @magdatr pročítám a nestačím zírat.. jsme ve fázi kdy se náš srub dokončuje u výrobce a musím říct že když jsme tam s přítelem byly nedávno podívat tak tam běhal s metrem měřil a přeměřoval a já si říkala že je to zbytečné přece.. no a vidím že tady sedí pořekadlo "dvakrát měř jednou řež" víc než kde jinde.. až nám srub přivezou na pozemek budu s metrem běhat taky :D držím palce ať vše dobře dopadne.. emoticon
28. črc v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @grapea a kdo Vám staví?,,,, mimochodem, nic jsme neměřili a bydlíme, někdy nevědomost uklidnuje emoticon ale není to pravidlo samozřejmě emoticon
28. črc v 06:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @kasha Sruby Polák od Brna.. taky si říkám že kdyby jsme měli řešit každou maličkost a přemýšlet nad vším donekonečna tak se zblázníme.. ta stavba (už od projektu) tak nějak plyne sama.. co se nám zdálo nemožné už je hotovo ani nevíme jak emoticon takže věřím že to tak bude postupovat dál..
28. črc v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @thomson fotky budou u manželky misa2015
28. črc v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @kasha ovšem to oběhnutí s metrem nic nestojí a člověk může pak klidněji spát emoticon
28. črc v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @magdatr Já bych jednoznačně šel do varianty 1.
Podle Vašeho popisu to má vady, ale nejsou nepřekonatelné, srub by mohl být obyvatelný a pokud soudně nebo mimosoudně vymůžete podstatnou slevu, tak to bude podle mě lepší varianta než var2. Navíc ty tlachy o tom, že má kupce atd.... možná i může mít, ale za půlku ceny a ještě s mnoha dalšími náklady, takže bych se nebál říct o velkou slevu. Jen bych to projednal na SÚ jestli nebude problém s kolaudací a podle toho bych asi volil další řešení.
Já si nedokážu představit celý srub rozebírat a nechat odvážet, ty možné komplikace a tahanice o to co kdo jaké náklady má platit.
Hodně štěstí
28. črc v 07:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @magdatr Bronček moc dobře ví, že je v loji, ale hraje všechno na čas. Naše soudy jsou hrozně pomalé, možnost protahování veliká a vy potřebujete bydlet. Zkuste ho potrápit přes televize, které se rády chytají takových témat a pro žádnou firmu to není žádoucí reklama.
Koudelka je vynikající odborník na sruby, nám dělali i štíty ze sruboviny, ikdyž se to nedoporučuje. A zvládli to. Posudek od něj bude pro soud rozhodující a nemůže být jiný, než že chyba se stala na straně dodavatele. Pokud vydržíte, nemůžete prohrát. Držím pěsti a pevný nervy..
28. črc v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 @kasha včera jsem to doma líčila manželovi...co se někde událo. My jsme si hned řekli, jaké jsme měli štěstí. My byli tak důvěřiví, že to firma zvládne, že ví, co dělá a že jediný zájem , co má, je postavit nám dobře srub emoticon Nás to vůbec nenapadlo , být ostražití, něco hlídat....No ještě že tak, byli bychom snadná oběť.

Mimochodem, bavili jsme se doma, zda to ještě sedá. Dům máme 10 let a normálně asi na 3 místech je vidět, že tam ještě nějaké malé sednutí proběhlo ,ale už milimetrové (třeba množstvím sněhu v zimě na střeše). Máme takové krycí polyst. desky, které kryjí mezeru mezi vyzděnou zdí a dřevěným stropem. Ty desky se dávali s malou vůlí a někde ta vůle není a desky se malinko prohnuly . A 100% se to událo až nyní, v posledních 2 letech. Nebo je viditelný důkaz o tom, že to sedlo. Dám sem dvě fotky, jaké desky myslím.
28. črc v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @magdatr A proč neexistuje řešení dodat jednu řadu kulatiny? To nějak technicky nejde? Tak či tak by se něco rozebíralo, buď komplet a proplácení nákladů na štít, nátěr...a nebo se nyní doplatí ta demontáž+položení řady kulatiny? Jaká by to byla částka?
Soudy...tam prostě já jsem skeptická..Představa, že se roky soudíte, nebydlíte, máte nervy, otravuje vám to život...to už bych spíše to vše vyřešila nyní, byť s finanční ztrátou, ale pokud možno bydlela...Mě by to bralo energii 100x více a hlavně trvalo by to dlouho a výsledek nejistý.
Zeptala bych se , kolik by to stálo a pak bych se rozhodla. Zase , když to bude dělat jiná firma, určitě vám klekne záruka..
28. črc v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Všem děkuju za názory... emoticon
My teď řešíme hlavně časovou osu, když půjdeme k soudu, bude to otázka určitě pár let. Do té doby bude stát srub na pozemku a nehneme se z místa. Když ho necháme srub odvézt, je to otázka měsíce, max 2 měsíců a můžeme začít budovat znovu.
Všichni víte, že než je možné srub zabydlet, trvá to pár let. A teď je otázka, zda tuhle dobu ještě prodlužovat o soud nebo raději skopit uši, přistoupit na dohodu a ještě letos můžeme mít novou hrubou stavbu srubu... :( Pokud teda do srubu znovu půjdeme...
28. črc v 11:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 jojo, vidím,,, a je to jasné, že to sedá stále emoticon děkuji,,, a k tomu problému o rajce - když po roce řekne že není záruka, tak by padla tak jak tak,,, kdyby neměli všechno doplacené, tak bych si to nechala jako bolestné,,, emoticon také jsem to tak udělala, naší firmě, a těmi penezi zaplatila těm, kteří práci odvedli,,, byly nějaké výkřiky o soudech,,, nojo,,, slova plynou emoticon
28. črc v 11:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @kasha - u Rajce máme vše zaplacené. Nic jim už bohužel nedlužíme.
28. črc v 11:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr JESTE docela podstatný dotaz - KDE bereš jistotu, že Ti Bronček dá peníze???, škoda, že je vše zaplaceno,,, oni mají dost tvrdé smlouvy, už kvuli te smlouvě bych s nima nikdy do stavby nešla,,, PROSIM tě napiš mi ještě, když by jste to nechali jak je to, kolik cm by bylo ke kulatině a kolik k podhledu? podle projektu a skutečnosti. to mi ted uniklo,,, viděla jsem jen, že je to o 36 cm nižší, ale výslednici jsem nikde neviděla. děkuji
28. črc v 11:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš