Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr osobně bych kolaudovala co nejříve a fakt by mi nevadilo že je strom 2,4-2,5 m nebot je to stále více než v paneláku,,, je to dost vysoké,,, netřeba hrotit,,, leda jste vy dospělí vysocí okolo 2 metrů?
25. črc v 15:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 a kolik tedy máte výšku po seschnutí ted? to by mne zajímalo emoticon pujdu si spočítat kolik máme my emoticon), tak my máme také 10 emoticon a to máme podlahu pulmetru emoticon
25. črc v 15:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Teda priznam, ze my meli takovou duveru ve stavitele (nebo byli tak naivni?), ze jsme to taky pri prebirani srubu nezmerili emoticon . Hned vcil jsem vzal metr a zacal merit...sladka nevedomost emoticon . Az to sedne taky budeme pod 2,5, ale nemame z toho zadne trauma....ono mezi kulany po zaklop je stale mista dostatek, kdyby si chtel u nas nekdo vyskakovat.
@magdatr preji at Vam to dopadne k Vasi spokojenosti, at uz bude reseni jakekoliv!
25. črc v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @esmeralda2 - Firma Drevodom Rajec, neříkám, že to jsou amateři, jen se někdo snad nevědomky seknul... :-/
25. črc v 17:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @kasha - Teď máme výšku od betonu k budoucímu stropu 267, podlaha bude cca 16 cm, seschnutí....
25. črc v 17:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @thomson - důvěra, ale i málo času. Chyba byla jasně i na naší straně, že jsme neudělali kontrolu:(
25. črc v 17:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @magdatr tak jsem taky meril vysku stropu od zakladove desky. je 276 cm.
od nuly podlahy mela byt 283,5 cm.
podlaha bude 20 cm.
rozdil je tedy 27,5 cm.
vyska parapetu je spravne i vyska okna i pocet kulacu ve stene. nad oknem meli ale byt dva kulace a je jen jeden.
chapu to tak ze srubari se snazili dodrzet vsechny rozmery a neresili vysku stropu aby nemuseli pridavat dvanacty kulac.
25. črc ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matkabohu
Registrovala se 17. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
matkabohu
Registrovala se 17. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Blansko.
 my máme výšku 225 k trámu, záklop (strop) je nad trámy, tak je to o cca 30 víc.
25. črc ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 No nevím jo dost naivní si myslet,ze když bude v projektu výška třeba 273cm že tam bude,i když stavba bude typizovana tak pokaždé bude sedat jinak.Drevo je živé a to pracuje ,to není beton.Vubec si neumím představit,ze bych dal garanci přesne na centimetry.Ostatne z příspěvků je jasně vidět,ze ta výška je u každého jiná.
25. črc ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr PROSIM TE, nešil, buď v klidu, fakt je to dost místa,,, jistě nejste 2,2 m dlouháni,,, zkolaudujte předtím a oni to stejně neměří a okem v tom srubu toto nezjistí! to tedy ne!, budeš mít parapety v klidu a o 10cm méně práce s uklidem emoticon
26. črc v 06:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
 @magdatr Včera jsem taky měřila, výška ke stropákům 220 cm, výška k záklopu 250 cm. Je to naprosto dostačující. Ikdyž by to bylo trochu nižší, nic se neděje, žádný špatný pocit, že na nás padá strop nemáme. Svíditla máme i na řetízkách, nezavazí a nemlátime do nich hlavami, ani návštěvy. emoticon Při kolaudaci se žádná výška stropu neměřila - nikdo to neřešil. emoticon
26. črc v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 My mame 9 kulatin podobně jako vorelmato. Měřit nemůžu, protoze srub je rozebrany, obrouseny, nachystany k převozu k nám. ptal jsem se srubařů na ten hever. Dá se to pouze bez střechy, jinak hrozí praskání. Cele se to bude i tak hýbat, takže tuto možnost moc nedoporučují.
26. črc v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Víte nám by nešlo o pár centimetrů, ale pokud se konečná výška bude lišit od projektu o cca 36 cm, myslíme si, že je to vcelku problém. Nechci se nikoho dotknout, ale tohle si myslím, že není věc, nad kterou mávneme rukou.

@tomas80 - Něco podobného nám řekl i znalec, p. Koudelka. Proto spíše doporučuje variantu, že když už se bude muset rozebrat střecha, přidat kulač nahoru, než to celé zvedat. Jenže Rajec s rozebráním střechy nesouhlasí a prý už mají zkušenost se zvedaním srubu i se střechou. Teď teda čekáme na návštěvu znalce a vypracování posudku...
26. črc v 08:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Ráda bych se Vás ještě zeptala, jakým způsobem se měří průměr kulatiny? Když máme mít průměr 300 - 320 mm, tak to je průměr uprostřed kuláče, je to tak?
Takže pokud bych měřila průměr třeba ve výřezu dveří (které máme uprostřed stěny), měla by tam být míra těch zmíněních 300 - 320 mm? Nebo je to jinak?
26. črc v 08:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @magdatr prumer se meri vzdy pres stred kulatiny
26. črc v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @magdatr to se nemeri v pulce klady ale aritmeticky. Secti prumer na zacatku a na konci klady a vydel dvema.
26. črc v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @kasha
@magdatr
Tak proběhlo měření, už usedlého srubu. Máme 10 klád, výška k nosnému kulánu je 266 cm, k prknům (stropu) je 296cm.
Je to měřeno od dlažby v podlaze. Jak byla tlustá skladba podlahy už nedám-máme tam filigránové desky,armatura, beton, pak podlahovka v takovém tom cosi plastovému, a kde není podlahovka , je polystyrén a na tom opět trocha betonu a pak dlažba. Pár cm ta skladba bude (jako nedivte se emoticon, náš projektant na zděnou část stavby suterénu nám to velmi nadimenzoval, máme menší atomový kryt) Tipuju tlouštku 25-30 cm, naše klády měly větší průměr 33-35cm, což tak nějak vychází. 330-340 cm výška, mínus podlaha a jsme na 296 cm. že to máme spíše vysoké než nízké jsme si uvědomili u lustrů, pořád říkám, že mohly být o 20 cm níž...
26. črc v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Ráda bych Vám napsala dnešní rozhodnutí firmy RAJEC k události, která je již výše popsaná.

SRUB JE JIŽ VYSCHLÝ, TUDÍŽ JE VAŠE REKLAMACE NEOPRÁVNĚNÁ.
26. črc v 10:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @magdatr vam staveli z vysuseneho dreva, nebo jim to schne 5x rychleji nez vsem ostatnim? emoticon
26. črc v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @geodett Vysušené to nebylo, protože když jsme objednávali srub (listopad 2015), tak máme i přímo v mailu, že se čeká na dovoz zimní těžby, ze které by se srub stavěl (zimní těžba byla i naše podmínka).
26. črc v 11:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Hm, tak záruka by měla být pár let, ne? Už si to nepamatuji, nebo pamatuji si, že na kvalitu ošetření dřeva nám firma dává 10 let a na konstrukci tam určitě taky něco bylo, řekla bych 5 let. Že to nebylo ty dva roky ze zákona. A suché taky nebylo, bylo ze zimní těžby z Drahanské Vysočiny, po kompletaci u nich přesun k nám..
26. črc v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @magdatr jak múže být srub(roubenka) vyschlý hned po montáži???
26. črc v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @morana128 Taky nemáme jen "základní" záruku, ale Rajec se k tomu postavil takhle.

@jptn Asi máme zázračné dřevo :D
26. črc v 11:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @magdatr Jsem zvědav, co na to p. Koudelka, to je snad na žalobu. Drevodom Rajec si zadělává na velmi špatnou reklamu. Tu máme jediný kloudný forum o srubech na cz netu a být výrobci, trošku bych na to hleděl. Já si toho svého výrobce našel taky až tady.
26. črc ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @morana128 presne tak ja mam zaruku 5 let na konstrukci, operovat vyschnutim je silny amaterismus
26. črc ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr to bych čekala, ale s tímto jejich prvním pokusem to obejít nesouhlasila a slušně jim řekla, že s tím nesouhlasíš,,,, nicméně, srub nám schne i po 5ti letech a stále se hýbe, tak ta výška není na žádný velký vnitřní problém,,, nestresuj zbytečně, dum bude užasný i tak!
26. črc ve 13:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @xavik - p. Koudelka poprvé vyjádřil emoce. Když jsem mu do telefonu řekla, že srub dle Rajce máme vyschlý, vybuchl smíchy.
Sám p. Koudelka řekl, že udělá posudek i s mírou vyschnutí, šířkou kulatiny atd. Prostě vše, co se nezdá nám a případně i jemu.
U návštěvy p. KOudelky chce být i majitel Rajce, p. Bronček. Zatím nevidíme důvod, proč by u toho neměl být. Ať to taky okomentuje. Tak uvidíme, jak to dopadne. Příští týden po návštěvě znalce i majitele Rajce dám vědět emoticon
26. črc ve 14:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @magdatr nedejte se! Mate smlouvu, záruku, znalce. Další Nezávisle posouzení se dá taky pořešit!!! Pozor na stanovy ilba, ale ty asi právně závazné nejsou (možná Škoda)
26. črc ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @magdatr prosim, urcite sem napis, jak to probihalo a jak to dopadlo. Protoze Drevodom Rajec je firma, ktera stavi nekolik 10 srubu rocne a ma dobre reference, zcela urcite to u ich neni z neznalosti. Spis bych to tipovala na slendrian partaka z te party, co to stavela, a z nejakeho duvodu tam dali o kladu min - jestli zapomneli nebo tu kladu potrebovali jinde nebo ... clovek nevi, nechce se pomlouvat, jestli byl nekdo treba ozraly ...
26. črc v 16:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @esmeralda2 - staví 100 srubů ročně, dle party co stavěli i dle majitele. Při výběru firmy jsme se rozhodovali dle recenzí, jak dlouho jsou na trhu a i dle peněz. Možná jsme opravdu jen vyjímka, budu v to doufat. Zítra přijede majitel zhodnotit situaci našeho srubu, tak jsme zvědaví, jak to dopadne.
26. črc v 16:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš