Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik No,... na kopírování toho u mě asi moc nebude, ale určitě se stav a splknem. Umístění je přesný ;-). Fotka, nic moc, ale jakmile vzroste trávník, kterej na jaře založím, dodám lepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica str. 505;-) Ale jestli budeš mít velkou stavbu s větší spotřebou TUV, tak to bude slabé. Takže Zrub Orava? :-)
Odpovědět
@vorelmato 5izieb, obývacka, kuchyna a 4 kupelne... ano uz som Ťa tam čítal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica koupelnama nesetris :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte milovníci srubov/zrubov. Presne ako písal @kamenica na slovenskej modrejstreche to je slabé a tuna to žije. S priateľkou sme si tiež zamilovali zruby a rozhodli sme sa, že si splníme sen mať vlastný zrubček. Momentálne sme už vo fáze, že hrubá stavba stojí, krytina na streche je už pomaly celá položená, čakáme na stavbu komína a chlapi pomaly makajú na uzavretí štítových stien. Pre nedostatok času a vyťaženosti to nechávame na firme - asi tá najznámejšia na SVK z Rajca. Stojí to síce o hodne viac euriek, ale sami by sme si to dorábali asi veľmi, veeeeľmi dlho. Zatiaľ mám vo fotoalbume iba vizualizáciu, ale postupne budem pridávať foto!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica Neboj, tady je to ok, takže i položit obyčejnou otázku nemusí člověk se strachem a teď to schytám :-) Já se vždy ptám, i u srubařů jsem byla samá otázka-asi je nejvíc pobavilo, když jsem se ptala, zda není dřevo z Ukrajiny, protože zrovna byl v TV nějaký dokument, že je stále hodně radioaktivní... No a kdybych se jako malá holka zeptala babičky, co že to za šišky cpe huse do krku. Nemusela bych se ve 30-ti ukázat jak malá trubka, protože když jeden kluk řekl, že mu ty šišky vždy moc voněly. A já řekla: jak voněly? SMůlou ne? A to zas koukali všichni kolem mě, jak smůlou?? Hm...celý život jsem si myslela, že je babička cpe šiškama ze stromů. (samozřejmě, že smrkovýma, borovicové by vadily-nejsem blbec ne? :- ):-). Takže dodnes to partička dává k dobrému :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lidi, mame okna! Jakoze namontované 8-) to vám je věc. Nefouka na vás, světlo tam je, vyvetrate si kdy chcete. Proste paráda. Je to již skoro obytne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@milos_sk ahoj milošu, kdybys potřeboval poradit s topením, jsme tu pro tebe :-D
Odpovědět
@tomas80 vorelmato s topením pomože :-D @morana128 super story :) a ďakujem, Váš zrub má krásnu lesklú farbu, aby budem pýtať recept :-) @vorelmato zruby Rabča z Oravy @geodett nooo planujem to v prípade finančých problémo prenajať... to sú také zadné vrátka
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 áno, to som si všimol, že kúrenie je veľmi obľúbená téma :-) .Našťastie máme kúrenie viacmenej vyriešené.
Odpovědět
Profilova fotka
@milos_sk i TEBE vítáme :))) tedy já za sebe,,, a prozradíš nám jak máš vytápění vyřešené, bo to je věc, všichni máme domy skoro stejné, ale topení každý jiné,,, tedy až na nového @kamenica, který má jistě velikou rodinu, nebot my máme kúpelně 2 a to měla v suterenu vzniknout "špinavá", ale na to asi nedojde a to jsem si říkala, že jsme tak trochu hihi :))
Odpovědět
Profilova fotka
Lidé bděte, "K čomu sú vojakovi dve kúpelne, no na hovno - druhú kúpelňu zbúrať!" Akorát ji dodělávám, ale až budu stavět roubenku, tak bude jedna koupelna, s vanou na kapra a sprcháčem a dvojumyvadlem. Možná, že až budou děcka větší, že se to využije, ale jináč je to jenom na prácu... Teď abych přistavoval šopečky, bo v mojí pracovně spí tchýně (naštěstí málo kdy) a včil tam bude tkalcovský stav a pracovna chybí, tož budu asi pracovat v koupelně, dám si noťas do prezervativu, vycapím sa do vany - místo svíček sklenku šípkového a hotové. Bděte!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato :)))) no, Martinku, voják fakt nepotřebuje ani jednu, stačí mu potůček :) až budu stavět malilinkatý srubíček, tak bez koupelny, vedle potůčku. To už totiž budu na práně a nebudu potřebovat ani ledničku ani pračku ani tv (tu už nemám :) ). jo a latrinka bude také venku a pramen na dosah-doběh :) tak to vidím já :) Jo a kapříka máte dlouhodobě ve vaně? :-D 8-)
Odpovědět
https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a... Zajímavé. 😆
Odpovědět
Profilova fotka
@milos_sk @kamenica take Vas vitam,my teda mame roubenku,ale jsme zde trpeni,nase mensina ;-) koupelny mame uz take dve,druha se dokoncila nedavno a jediny ,kdo ji vyuziva ,je nase 1,5leta vnucka,kdyz se obcas cachta ve vane,jinak je to akorat dalsi mistnost na uklid prachu topime kamny Biofire,primotopy 3 ,dole,jedouci v cenr systemu,takze skoro nespinaj,zadveri a dolni koup ele v podlaze,jede na minimim,nahore uprostred vyvod z kamen,jinak nic
Odpovědět
@misa2015 ou, na prvni pohled romantika ale samotny srub docela divocina, kluk se snazil, klobouk dolu ale skoda, ze to neni rozepsano vic do detailu. Podle fotek to vypada, ze klady jsou jen plosne seriznuty, polozeny na sebe, takze se nezaviraji, spary vytmeleny. To bude tmelit a tmelit celej zivot. Hlavne ze modrin. Asi si trosku zaporizoval, kdyz vidim toho lyka, takova lovecka chata jak z divokyho zapadu.....ale s plastakama a spousty betonovych prefabrikatu, no neva, holt vetsina penez padla na vybagrovani studanky :D Kampak pousti odpad ? Kdyby tam mel treba maly korenovy pole, nevime....ale videl bych to, ze to vypousti primo do vody - mozna proto ten hnusny zachlorovany modry šišoid , to me hlava fakt nebere, proboha proc, kdyz tam ma ocean ?? Hlavne , ze tam nasypal plazovy pisek, no proc ne, s tou zavesenou posteli prijemny relax, to jo. Takze jako na blbnuti s kamosama v soukromi s rodinou bezva vikendovka ale neco me na tom proste drazdi ... nebo spis jen zavidim, chlapik je urcite dric, takovy cesky ferda mravenec, a dotahnul to do nejakyho konce. Ouradovani muselo byt taky zajimavy.
Odpovědět
@xavik Proč divočina.Každej není milionář,takhle ušetří neskutečnej ranec a nemusí třeba platit hypotéku do konce života.Jestli jste majitel firmy,nebo sekrtář Babiše,tak vy to řešit nemusíte.Dole je amatérská stavba,vypadá velice dobře o finační stránce ani nemluvím.Hned o podál stojí srub od Haniše co pronajímá a co se týče vizuální stránky,tak se absolutně nechytá.
Odpovědět
Tady další srub,stavěli kdysi nějací Ukrajinci.Uvnitř parádní.Spousta lidí řeší nějaké nátěry,majitel to ničím nenatíral,zešedne to a funguje to prostě.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman kdyz se to.takhle majiteli libi.....
Odpovědět
@krocandurman Dík za fotky, pěkný chajdalópky, obzvlášť ta poslední, jak z Mrazíka :-) Podívej se, když řeknu divočina, nemusí notně znamenat "špatně" na to a ono. Když se vrátím k tomu ostrůvku a milionům, tak si odpověz sám na kolik ho přišla jen ta louže se všema "poplatkama" na povolení a to celé za rok !! Prý úplně sám s vétřaskou a bagrem který si skládal jako McGyver :-D Jestli si spíš pan Mediterán nedělá reklamu, to je totiž fakt strašně důležitá informace o krytině v tomto "parádním" članku. Já měl na mysli spíš vkus a některé detaily srubu, které nejsou na první pohled vidět, než prachy. Možná je to jen rybář a gró má v té vodě ....ale toto není rybářský forum 8-) Takže si prosímtě odpusť ty narážky a nezkoušej na mě nějakou zas*ranou politiku. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Asi tak... Já na tyhle odstíny šedi tak moc nejsem :-) Jinak, dost podobný srub na vodě se stavěl tady u nás, někde poblíž Jihlavy, v době , kdy jsme začali stavět my (rok 2003). Pamatuji si, že v článku byla věta-nepovolili mi stavět v lese, ale žádný zákaz na stavbu na vodě nebyl, tak jsem šel do toho. Jo a dvě koupelny...já si dovolím také tedy hlasovat za dvě. Zvlášť tedy pokud je dům patrový. A protože si to uklízím jen já (úklid prostě patří jen ke mně :-) , tak si stále dovoluji trvdit, že plusy vedou nad mínusy :-) Je fakt, že prostě horní koupelna je vyloženě soukromá, a dolní je i pro návštěvy a taková více technická (pračka, sušička, sprcháč) A v té vrchní mám takový víc relax s kytkama a světlem :-)Když bydlel doma syn, okupoval ji on. My když ji uvolnil a jinak jsme měli spodní.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ja plus vidim jen to,ze mi tam teda tece voda,takze snadno zaleju nahore kytky ;-)
Odpovědět
@xavik No jestli koupil jen pozemek jako travní plochu,tak to mohlo být velice levné.Koupil starý bagr,který může prodat dál,tak ta investice nemusela být velká.Jestli to je nějaká reklama nevím.Co se týče vkusu je to zcela zpecifická záležitost,dnes se staví většinou celkem hnusné stavby-betonová taška,roubení,trámy napatlané šílenou lazurou,takže to vypadá jak z plastu,prostě strojní sruby jako z pásu.Myslím,že lidi všeobecně ztrácí smysl pro vkus a krásu.
Odpovědět
@morana128 Hele užitnou hodnotu to má stejnou,jako vaše stavba tak o co jde,jen tam prostě chybí nátěr,který může kdykoliv udělat.Vy to budete muset hold každý dva roky natírat,ale možná znáte barvu která vydží deset. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak my v té koupelně máme i záchod, vedle ložnice je to velmi praktické. :-) ALe určitě to je o stylu života každého z nás. Prostě když příjdu z práce tak pozdě, že stihnu akorát procházku s pejskem, uvařit večeři, tak relax ve vaně s Epochou v ruce a pak hned se překulím do postele, je to nej :-D A v dolní koupelně může rachotit pračka a sušička :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 my taky.,tam mame zachod,ale rozdil bude v tom ,ze mame loznici dole ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman Jasně já to chápu... Ale PRO MĚ hnusný kabát si taky nekoupím, protože užitkově je stejný, jak ten krásný kabát vedle. A natírat to každý dva roky nebudeme. Už nějaký rok bydlíme a co umí nátěr vidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a pracku mame v technicke,susicce zatim stale oddolavam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jo jo...to my právě nemáme. My máme v suterénu technické (špajzku) a pak místnost pro mrazák a věci, co nepatří do dílny, spíše do domácnosti. No a tak ta spodní koupelna má právě tyhle dvě věci a sprcháč. Sušičce jsem také odolávala, ne nějak z přesvědčení..prostě jsem nad tím nepřemýšlela. Až pak jsem si uvědomila, že párkrát topíme jen kvůli tomu, že potřebuji aby uschlo prádlo , tak jsem na jednou objevila Ameriku. A zcela upřímně mohu říc, že to prádlo je nebe a dudy. V lepším .Jo a žehlička je pro mě mučící nástroj (to radši utřu celý barák uvnitř , kulatinu po kulatině :-), od té doby ji vidím 5x do roka , jen na pár kousků věcí.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ja vim,uz jsme spolu "kauzu"susicka probiraly,precetla jsem tady o tom plno diskusi....mam na ni nachystane misto,pripojeni na odpad,slibeny pultik ,hned na skladani,ale porad nejak tu potrebu proste nemam,I kdyz je pravda,ze pred vanoci se k tomu uzuz schylovalo:-):-):-),pradlo mi tu schne paradne,nahore,vetsinou,pokud to nejsou joo tezke kusy,nez dam novou varku,predchozi mam suchou,a jak to rozprostru a nekulikuju,zehlim taky maloco technickou mame uplne pidi mini,ale ucel splnuje,cast v ni mam I spajzku
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?