Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica to praskání nedokážu objektivně posoudit, protože to máme hotové pár týdnů. každopádně jsme udělali maximum pro to, aby ta sádra při sedání nepraskala, což spočívá v tom, že svislý profil k tomu stropnímu profilu úplně nedorazíš ani nepřišrubuješ = svislý profil je vlastně pouze opřený = není přišroubovaný, aby se strop mohl "volně" pohybovat. mrkni na obrázek 1. tam je to ukázané. na druhém obrázku je profil doražený až ke stropu. tak jsme to nikde nedělali. akorát v rohu ty svislé profily musíš přišroubovat, což omezuje pohyb, tak uvidíme. sádra taky není nikde doražená (např. příčka ke stropu). všude je cca 2 cm vůle víc jsme s tím nedokázali vymyslet. veškeré rohy a přechody ke dřevu budou olištovány dřevem = žádné tmelení a akryly. to je podle mě tak na 14 dní životnosti. snad jsem to podal srozumitelně :-D černá: stropní profil vodorovný modře: svislý profil oranžová: pěnová podložka
Odpovědět
Profilova fotka
ještě jsem ti to trochu upravil: - zelená - sdk - hnědá - podlaha pokud ti to bude dělat firma,nečekej, že tě sádra vyjde levně. rozhodni se podle sympatií k určitému matrošu. my jsme k dnešnímu dni dali za tu podělanou sádru v pokroví cca 100 táců a to máme strop a šikminy z palubek (levnější a hezčí varianta než všude papundekl). nám to začali dělat dva fachmani, kteří to dělají denně (nechápu). nakonec to musel dodělat manželčin strýc, protože ti dva na to neměli IQ. barák, který sedá vživotě neviděli, takže jim to rozhodilo sandál. 8-) ]-( sádra je za moc peněz málo muziky. dnes bych šel do ekopanelu a konopné izolace. prostě poctivý matroš. těch pár tisíc navíc bych za tyto věci neřešil! fuck off papundekl!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica v podkrovi by to praskat nemelo, vrsek neseda, ja mam palubky a nemenil bych, ale na nekoho to uz muze byt moc dreva jako zvukova izolace je jedno co das, zvuk se tam stejne krasne prenasi, ja mam v prickach 8 cm nejaky vaty
Odpovědět
Profilova fotka
vršek nesedá, to je pravda, ale osobně si myslím, že o stabilitě příček jako u zděné stavby nemůže být řeč. všechny sdk profily jsou navíc uchyceny ke dřevu, což stabilitě taky nepřidá. povolování sloupů na to může mít také vliv (máme 7 aretačních bodů). o přenášení zvuku bych ani nemluvil :-) jde o kolektivní bydlení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jasne nemyslel jsem to tak ze zafixovat sadrak na vsechny strany, on praska i ve zdenym baraku :-D ja jsem u palubkovych pricek v podkrovi neresil a konstrukci jsem nabouchal nadoraz u toho zvuku, nbapr. od vanoc mame piano a je to skoro slyset lepe venku pred barakem nez doma :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett špatná akustika? Co takhle to piano dát ven...
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @tomas80 @kamenica Je sice pravda, vršek nesedá, no jelikož se i krov dělá z mokrého dřeva, tak i tam je třeba počítat se seschnutim těch cca 7%. Já jsem použil ekopanel + perlinka + vápenná fajnova a všude mi to popraskaly (kolem sloupu a v napojení na šikminy). Poslední pokoj a koupelnu jsem dokoncil cca 3 roky po obydlení a ani jedna prasklina 😎
Odpovědět
@tomas80 @geodett @vorelmato chalanie ďakujem :-) ano viem, že vršom nesadá, len keď pracuje celá stavba pod tak neviem čo od toho očakávať. Pozriem ten ekopanel ako vychádza cenovo oproti sadrošu. Takže sa dá v pohode omietať. No v kúpelniach asi budem musieť použiť sadroš - vodeodolný
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica mám to i v koupelně. Vždy se penetruje panel, před natažením perlinky, v případě koupelen, popř. tam kde hrozí vlhkost, se penetruje několikrát stěrka, na to se dá potom lepit obklad, nebo třeba i marocký štuk, nebo cokoli jiného. Cenově mě to vyšlo tuším 320,- Kč/m2, při větších objednávkách jsou schopni vyrobit panely přesně v délkách podle projektu, aby nebyl zbytečný odpad. Je to samonosné, takže není třeba žádný rastr, na řezání, je třeba silnější mafl (třeba 1500w Makita), perfektně to tlumí hluk, tepelné vlastnosti to má srovnatelné s 45cm zdí z dutých cihel atd. Kdybys měl zájem, poradím, ale na stránkách výrobce www.ekopanely.cz/rady-a-navody/montaz... je řečeno srozumitelně vše.
Odpovědět
Nad ekopanelom sme premyslali aj my, ale manzel sa boji toho ze aj pri malej vlhkosti by v miestach spojov mohol nasavat vlhkost a tym by zhrubol a praskalo by to ked by tam bola omietka. Na niektorych stenach by sme chceli mat hlinenu omietku. Rozmyslali sme este aj ze namiesto ekopanelu nainstalovat pawatex izolaciu a tu omietnut..
Odpovědět
Profilova fotka
ve srubu je zabava porad, napr. posledni 2 dny fouka z necekane strany a na vic jak na 19 stupnu to tu nevyleze (uvnitr) - ma to i vyhody, deti jsou takove pomalejsi, zustavaji dele v posteli rano a mame tu cerstve povetri :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jak to tak málo??? =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn pravda jeste jsem nepustil primotopy, takze to je porad jen z tech kamen, ale profukuje fest, nejvic sparama kam se neda strcit ani nuz :-)
Odpovědět
@geodett ma nestresuj, ja neznášam zimu :-D :-D :-D asi zateplím zrub :-D
Odpovědět
@vorelmato díky, určite pojdem do toho ekopanelu :-) prosím a preco ste dávali dlážkovicu a nie tatranský profil? estetika alebo aj iný dôvod?
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica To je bohužel slabina srubu, že se takový zádrhel vyskytne. Taky nám protahovalo, aj propršelo, když při bouřce pršelo horizontálně :-D . Po venkovním zatmelení se vzduch ani nehne, o vodě nemluvě.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica bud v klidu, ty mas klasicky topeni nejses takovy strelec jako ja, co ma jen pec bez radiatoru a podlahovky :) uz mam 19,5 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett To my máme taky Ale mívame i 28-30,při topení v kamnech,asi máte větší domek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica myslíš v horní koupelně? Bez urážky, tatranský profil je esteticky krutá záležitost, vhodná tak na obložení unimobunky. U toho ekopanel pozor na schopnost akumulace tepla, které potom postupně pouští do prostoru - v zimě dobrý, ale v létě dost naprd (mám to na krovu), když je z venku málo izolace. Když je pár dní po sobě přes třicet, nahřeje se to a večer (kor když je tropická noc) už to nevychladne a je nepříjemně teplo. Takže vaty určitě víc než 20cm.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett taky máme ještě furt živou stavbu. Při -10 když venku fici je hned všude čerstvý vzduch.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit taky uvažuji o zatmelení. Těch netěsností je na mě nějak moc. Myslel jsem, že bude lepší spíše vnitřní tmelení. Co tě vedlo k vnější variantě?
Odpovědět
Profilova fotka
@dadajanko malá vlhkost je co? Když je to dobře udělané, běžná vlhkost nevadí, když na to bude crcet voda tak to vadí asi skoro všemu.
Odpovědět
@vorelmato díky, tiež chcem ist do palubiek šíkminy - len sa obavam či to nie je moc hrubé na ten ekopanel a celkovo ako to bude pôsobiť. Zatepliť chcem konopim - 20cm, pravdu povediac viacej finančne nezvládnem do zateplenia :/ tak neviem či to konope a ekopanel ma neuvaria v lete :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica tak zkus nějakou lepší minerální vatu, já bych dnes dal 30 cm a panel. Pravda chce to mít hodnější krov, bo to váží 30 kg/M2, ale ta váha je zase dobrá pro srub. 20cm tepelne izolace v krovu je podle mě fakt malo.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato co je hodnější krov? a co máš proti tatranu? :)))
Odpovědět
@vorelmato pozrel som detailne tvoje albumy - hotová príručka pre stavitela :-) kua by si sa mi zišiel na pár týždňov... platím tvrdou menou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Hlavním důvodem byla voda, která se při dešti( a silném větru) dostane do spár a pokud bude zatmeleno zevnitř, zůstane mezi kládama. když zatmelíš zvenčí, nikam se nedostane.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica to zní dobře, ale cca za měsíc se chystám využít nový produkt naší legislativy a pokud to vyjde, udělám asi tak další 3 roky velké prd 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jdes na materskou? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha proti Tatranskému profilu jinak nemám nic 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?