Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova :))) chichi, přítel nechtěl kočku,,, prý to tedy ne,,, ale když mu myš šla naproti a drze na něj koukala a ony holky chodí tolika způsoby, že na to ani pěna ani pasti nic nezmění,,, a mně se fakt nelíbily napulmrtvé myši v pasti,,, to není hezké podívání,,, tak přišla do pár dnu kočička,,, je užasná, přítel ji má rád i když mu občas vleze pod peřinu :)))), když tam tedy není, máme ji dost divokou, celé noci tráví venku a mrtvolky jsou tedy už před domem :) a velmi zřídka se objeví myš v domě a když ano, nepustím ji ven :-D,,,, jo a ještě něco nese s sebou,,, když je ti psychicky fakt špatně,,, vycítí to a lehne si na tebe a stáhne to! vyzkoušené, užasné (až na kastraci :(, jak jinak, když nechceš mít 100 koček doma, že) chlapci moc děkuji za rady na olej :) :-o :-x 8-) , pořádně si pročtu který kam,,, a kolikrát :) na světlosti mi moc nezáleží,,, když je slunečno, tak to k nám pere fest :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nad kočičkou velmi uvažujeme, ale právě nevím, jak to funguje, taková ta venkovní. Jak často chodí domů a kde nechávat jidlo a v zimě by měla mít asi nějaké teplejší místo v noci, ne? A v kastrovali jste už mladinkou?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova my máme kocoura,přísně venkovního,já nikdy kočku nechtěla,ale jednou na podzim se tu ocitlo na terase kotě,my mu dali nažrat a už jsme se ho nezbavili ;-) Mame ho možná už 3.nebo4.rok,a přežil a ty velký mrazy,venkovní zvěř se tomu uzpůsobí,má venku boudu a nebo se někde toulá,tak tam asi i nocuje ;-) Ale myši lovil jen první rok =-) Ale za cele ty roky,ani před ním,jsme doma asi zadnou neměli,alespoň o tom nevime
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ještě se můžeš podívat sem olejenadrevo.cz
Odpovědět
Kočky jsou fajn a vesnický divošky nepotřebují tolik pozornosti jako třeba pes. Vrací se tam, kde je jim dobře. Na zimu jim stačí stodola nebo třeba dílna (malá dvířka ve dveřích). Dají se naučit na jedno místo, kde kadí. @hankahorakova Neboj určitě si tě nějaká najde :-) Vážně. Kočka jde, dělá jakože nic a najednou se na tebe přilepí a už tě neopustí. Každá kočka má na světě přiřazeného člověka a ten ji musí sloužit, tak to prostě je. Jen toho člověka, svého nájemníka, musí najít. Mě si nedávno našel asi 2 měsíční kocourek, říkám mu Josef. Když jsem odšťopkovával hrušky do kvasu, vyšplhal se mi za krk a asi dvě hodiny tam vrněl a krásně hřál. Ikdyž už mě brněly nohy a chtělo se mi moc močit, ne, nemohl jsem ho prostě shodit. No a pak si přivedl bráchu Kykyna a ten si zotročil dcerku. Celý prázdniny, co jsem srub obýval mi dělali společnost, bohužel s novým školním rokem, jsme je museli opustit s týdeními pauzami a už se někde toulají, musí se o sebe postarat sami. Nějaké granule a voda mizí, hadr v boudičce je pěkně udusaný, tak se asi sem tam vrací. Aspoň ten svrab jsme stihli poléčit. Alčin stesk po nich záhání v bytě naše dvě oficielní papírový chlupatý příšery. Musím potvrdit empatii koček, jak píše @Kasha , opravdu cítí nepohodu a přitulí se, když to potřebujete. Hlavně lidi, nezapomeňte na zodpovědnost a o ty tuláky se postarejte i zdravotně (svrab, kastrace samyc, odčervení, pomazlení ...) . Vždyť i ta kočka je taky jenom člověk :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ty jóó, ty jsi to tak nádherně popsal, že jdu asi hledat kočičku :-). Protože si nás zatím žádná nenašla sama, zachráníme asi nějakou nebo zkusím kouknout, kdo má nechtěná koťátka. A stačí jí na zimu garáž? Jen bychom museli vymyslet, jak jí tam udělat průchod... A myši chytají spíš kočky nebou koucourci? @jptn ty jó, všichni máte kočičku :-). A jak se možné, že už nechytá myšky?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova asi jsem ho rozmazlila kapsičkama granulema :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova třeba je chytá,, ale už je k baráku nenosí
Odpovědět
@hankahorakova Do stodolových prkenných starých vrat stačí díra s kusem gumy ale do pěkných se dají koupit úhlednější průchody https://goo.gl/QaLmcq Nesmíš jen materialisticky hledět na cenu vrat =-) Garáž rozhodně stačí, a místo na schovku mají nejraději v papundeklové krabici. Potrpí si na měkoučko, neboj se je rozmazlit, krom jídla, tlustá kočka, špatný lovec. A pro jistotu upozorním, nedávat mléko ! Pořád se s tím setkávám. Samozřejmě jim chutná ale dobře jim nedělá, pijí vodu. https://goo.gl/tKpMYr - čím krmit a nekrmit https://goo.gl/vLpV5Y - nemoci Myši chytají dle nálady a najedenosti, někdy jen ze sportu, to se s ní jen pochlubí a šikovně ti ji zašoupnou třeba do boty :-D ...no, spíš jen položí na práh dveří. Každopádně ve svém teritoriu by ji nestrpěli. Mňaucta. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Hanko, my máme také myškolapku Meggie :-) Přišla k nám od souseda, co přestal jezdit na sousední pozemek a nestaral se . Tak jsme se začali starat my. Ještě stihla vrhnout 3 koťata :-) Pak hned šla na kastraci. Je venkovní, i když, koza jedna drzá, už ví, kde mají naši psi misky s jídlem a sem tam se ji povede proklouznout a jít jim to zkontrolovat.:-) žije venku, vedle je stodola, kde má soused králíky a slámu, seno, o kus dál jsou zase ovce .Takže v zimě v noci je tam. Přes den se většinou prdelí u nás. každý večer ji dávám jídlo, mlíko, granule, to co psům-maso..I tak, že je krmená, tak fakt není líná a myši kolem baráku loví o 106. (my je nemáme, chodí na louky před barákem) No a samozřejmě se chodí s úlovky chlubit-do boty je dává pravidelně :-) ALe i je žere, vidím ji kolikrát a nebo sbírám, co nesní...(xavíku, vím že se pořád říká, že mlíko ne...ale ona vyloženě sprintuje, když vidí, že ji jdou lít mlíko...oni si k ní někdy toho mlíka jdou líznout i psi..a že ti teda mají úplně jinou stravu-jiný level) Jinak-na naší kočce je poznat, jaká bude zima a kdy zima končí. Fakt podle toho nabere a jednou byla jak vietnamské prasátko tlustá , až ji oči zmizely Péči-dávám odčervení, když odčervuji psy. Protože psy nosí obojky na klíště a blechy, zásadně kupuji ty obojky, co neublíží kočce. A tím jak se kočka s nima sem tma mazlí, zřejmě ten obojem působí i na ni a pak nenosí klíšťata.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik venkovni kočka se na zimu obali, že je jak tygr, aby přežila..v léte jak Dachau :-D ,to proste je u koček , co jsou jen venku,tak nastavený.... kočky jsme od mého detsví( a že to je hoooodne dávno ;-) )mivali doma pořád, plno generací, nekolik najednou, proto jsem je nikdy nechtela...ale vím o nich dost... takže odborné články na netu mě nechávaj v klidu ;-) s tím mlíkem o tom vím, ale vždycky jim ho naši a babička dávali a nikdy jsme na nich nic, že by jim z toho bylo špatne, nezpozorovali..... to se objevilo až v poslední době... kocourovi ho občas dám.. hl v tech mrazech, ohřáté.. a často vývar, ten mu chutná... vody vypije hodně.. ale pije kde chce.. z misky i z jezírka....mluvim fakt o čiste venkovní kočce( já teda o kocourovi), kterej si žije svůj kočičí život..a k nám si chodí na to svý jistý... a naše psy má totálně na háku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak než jsem to dopsala, koukám, že jsme se na spouste vecí shodly ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jinak k péči, občas odčervím....na klístata jsem zkoušela pipetu i předraženej prášek. polknout, ale marný.. obojek mít nemůže, za ten by se mohl nekde zachytit, při svých toulkách...takže vyndavám,,, no a ošetřuju menší i vetší poranění po návratech.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jo ,jo, téměř stejné věci píšeme :-) Dívala jsem se u nás, že někdo tady na vsi kočkám obojky dává. my vyloženě využíváme asi toho, že to, co jde z těch obojků,co nosí psi (ale fkat kupuji jen ty, co neublíží kočkám)přejde na ni, když se se psama otírá. A hele...jak to tipuješ letos se zimou? :-) Nezačíná taky už nabírat? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 začíná. ;-) . přes léto byl vyhublej jak blázen.... a už nabaluje já bych mu obojek nedala, jednak už by si nezvykl a jednak bych se toho ucycení nekde bála.. když mel poranenou tu nohu, ani jsem to nevázala( stejné důvody).. jen ošetřila a pustila ho,,, a když se ukázal, tak znova
Odpovědět
Ale jó, divošky vydrží víc, než ti naši šlechticové doma ale i tak, prostě některý potraviny jim pomalu a jistě škodí (slané, tučné, čoko...) , taky vím o něco víc než nekočkař, a to, že naše babičky dávali a neumřeli apod. je dost alibistický si myslet, stejně jako v jiném oboru. Nicméně toto není fórum o kočkách, tak jsem se snažil ve zkratce upozornit na zodpovědnost, nemá smysl zde rozebírat detaily. I tak díky, že jste trochu odbočili, jak všichni kolaudují a zabydlují se ve svých kládách, mě už frustruje ... né, že bych nepřál, móc závidím :-)
Odpovědět
Mlíko kočkám viditelně blbě nedělá, ale mají po něm průjem. Starší generace si myslí, že je naprosto normální, že kočka kadí tekutě... není to pravda, je to jen způsobené tím, že se mlíko dává běžně všem kočkám. Bohužel ten průjem přispívá k tomu, že kočky poměrně brzo odchází na selhání ledvin. Kočka je totiž pouštní zvíře, nemá ve zvyku moc pít, veškerou vodu potřebuje získat z potravy. Což je v dnešní době, kdy se krmí suchými granulemi a přesolenými kapsičkami, velký problém. Kočky jsou pak trvale dehydrované a odcházejí na selhání ledvin. Průjem tu dehydrataci ještě zhoršuje, takže selhání ledvin nastoupí dřív.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc všem o příspěvích na téma kočky, omlouvám se za odbočení (i když je to v podstatě k tématu domu a srubu o to víc). Jen poslední dotaz, chodí vám kočky občas domů nebo jsou fakt striktně venkovní?
Odpovědět
@hankahorakova Jak si to nastavíš, tak to bude, jde jim nastavit hranice. Ze začátku se tam samozřejmě cpou, do teplíčka, do měkoučka, za žrádýlkem. Záleží na tobě, posedlostí čistotou, toleranci dalších členů rodiny, strachu z nemocí, alergií.... Ale jak tak koukám, tak si Tě pěkně zotročí a staneš se jen dalším nájemníkem v kočičím domě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova u nás striktně venkovní,doma jsou coklici :-D Jak říkám,my kočku nikdy nechtěli,ale evidentně i tak je u nás kocour spokojenej Fotky posílám pro @hankahorakova,koho to rusi v tématu,ať nekouka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to pripomina ten vtip o psech, ktery se hodi i na kocky......10 tisic let byl pes divokym zviretem, nez prisel na to, ze clovek ma doma gauč!
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tos vyfotila naseho kocoura, mame i barevne to same. kdyz si nas pred rokem jako kote nasel, rikal jsem mu Hajzlík....od te doby co si me ochocil mu rikam Bob ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson nejlepsi pedigree se dela z kocek co zerou whiskas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @xavik díky, díky. No moje přestava je taky striktně venkovní, doma máme strach z alergie, i paušci vadili. Pejsky máme s vlasy, nelínají, tam je to v pohodě, ale z kočky mám strach, kdyby byla doma. A taky mám strach, že když zdomácní, že nebude chytat myši. Jako mě by nevadilo, kdyby občas prošla dománosti, ale ne, aby tady trvale žila. @jptn a ona k vám do domu nejde vůbec nikdy?
Odpovědět
Profilova fotka
děcka, prosím vás, jak je to s tím přepínáním toho nočního proudu? máme podepsanou smlouvu na d45, revizi na přípojku máme (na barák ještě ne) přípojku nám eon udělal, kabel na hdo jsme dodatečně natáhli, ale nejde nám do něj impulz. volal jsem na zákaznickou linku a tam ze mě tahali takové rozumy, že jsem nevěděl, čí su. chci se zeptat, jestli by to už mělo fungovat nebo jestli nám to hdo spustí až po doložení revize na dům. další další věc je, že nevíme, zdali už máme levnější kilowatu nebo jedeme klasicky za plnou cenu. vůbec se v těchto věcech neorientuji a nevím, jak to zjistit. na zákaznické lince mně na to nebyli schopni odpovědět. díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nevim, jestli pomůžu, máme ČEZ... ale do doby než byla komlet hotová ele, tzn včetne revizní zprávy, jsme meli pořád stavební tarif, teprve potom nám byl zapnut d 45 když si udeláš registraci, myslím, že to u e-onu určitě jde taky, vše tam o svém odberném míste najdeš.. včetne vyúčtováni, záloh, proste nepotřebuješ na zákaznickou linku pak ani volat....
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ne, je venku......letos tam jednou vlezl terasou, to videl plnou misku.. od psů ;-) , ale jen jsem zařvala, vybehl :-) jinak je venku, je to pro nej běžný prostředí, je tam od narození...a taky je rozdíl, že jsme si ho odnikud ani nepřinesli, přišel sám...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn aha, tak to abych netopil :-o jim šlo o tu revizi domu nebo o kolaudaci?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 revizi domu. Vyfot elektromerovy rozvadec - mas tam dvoutarifni elektromer a pristroj na spinani hdo?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 o dum
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?