Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica osobne si myslim ze ty 2-3cm betonu pod dlazbu je malo - chce to aspon 5. polystyren - jestli tam nejsou moc velke nerovnosti- poloz to do cementoveho mleka at to drzi. ty mistnosti pod deskou planujes vytapene? jestli ano, tak bych tam toho polystyrenu dal co nejvice - co se vejde.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica já se v tom neorientuji, ale když jsem řešil zateplení soklu, které ještě nemáme, tak mně obkladač říkal ta minima, která se mají dodržet. takže opravdu dej, co se vejde, jak píše jumpmans, protože se mi zdá, že by se mělo dávat minimálně 5 nebo 10 cm (už jsem to zapomněl). navíc to zlehčuji, protože záleží i kde to zatepluješ a čím. aby se vám tam pak netvořila plíseň...
Odpovědět
Ahoj, som tu nova. Nejake stranky z diskusie som precitala ale kedze ich je dokopy bezmala 600 bol to iba zlomok. Chcela by som sa spytat na skusenosti so slovenskymi firmami vyrabajucimi kanadske zruby. Ma niekto skusenosti? Na zaciatku diskusie pred 10 rokmi som citala ze Drevodom Rajec nic moc ale dnes je to asi najvacsia firma. Ci sa napriklad nezlepsili. Aku firmu by ste nam doporucili?
Odpovědět
Profilova fotka
@kudrlinkal ahoj, my o tom nemůžeme mluvit, protože máme zaracha :-D je tu s námi KAMENICA. je ze slovenska a momentálně staví srub. bude mít přehled o vašich srubařích. pokud si pročteš celou diskuzi, postavíš si srub i sama :-D je zde všechno! měj se!
Odpovědět
Profilova fotka
@kudrlinkal vitej v klubu, za mne muzu jen rici ze byli nejrychlejsi co se tyce vypracovani nabidky, ale nejdele jim trvalo pochopit ze jsem si vybral jineho dodavatele
Odpovědět
@kudrlinkal tomas80 to napsal velmi opatrně ale napíši ti to víc narovinu. Dej si pozor nejen na to, co ty sama napíšeš o jakékoliv firmě, ale i na odkazy se špatnými referencemi jiných zákazníků. To se totiž údajně nesmí,údajně je to protiprávní, jejich právní kanceláře mohou reagovat žalobami. Toto se tu stalo a nechci tím vyslovit nic proti kvalitám jakékoliv firmy. Jsem jen ohleduplným k novému účastníku fóra, mé ochranitelské pudy jej chtějí ušetřit problémům ;-) No a teď k těm zkušenostem. Není nad osobní zkušenost, žejo. Doporučil bych ti zajet přímo nejen do postavených srubů ale také do jakékoliv firmy - když chci barák, je osobní kontakt se stavitelem nejlepší, s tím budou všichni souhlasit - a tam žasni, bude se ti to líbit, za to ti ručím... nech si vše vysvětlit a ukázat ...a při té příležitosti se ze zvědavosti zeptej, jestli už někdo reklamoval celý srub, za asistence soudního znalce odstoupil od smlouvy s tím, že si zfušovaný srub f. odveze a vrátí peníze. Za zeptání nic nedáš |-|
Odpovědět
Profilova fotka
děcka, kolik asi stojí orientačně hromosvod? matroš + práce + revize.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 u nás myslím komplet 15 tis, ale ruku do ohně bych za to nedala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kudrlinkal vítej! Jak již psali kluci. Já jen k tvému dotazu odpovím obecně, jsou tu i lepší :-). Ale nevím, jak kdo na Slovensku. V každém případě přeji hodně štěstí na cestě za srubem. A ptej se průběžně, odpovíme, ono dohledat cokoliv v těch 600 stranách je již utopie. Já dočetla kdysi do půlka a vzdala jsem to. A když jsem něco potřebovala, aktuálně jsem se ptala a vždy jsem dostala odpověď a radu :-)
Odpovědět
Fiha tak to som necakala. Kazdopadne ak teda ma niekto dobre skusenosti so slovenskymi firmami sem s nimi :) a dakujem za privitanie :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 material 8,5 t, prace svepomoci, revize v ramci elektrorevize, co je v zemi mam FeZn co je nahore je nerez a drat AlMgSi
Odpovědět
Profilova fotka
@kudrlinkal také tě vítám v naší diskuzi. Ze slovenských srubařů já za nejlepšího považuji pana Bartalského. Ale neznám toho, kdo staví Kamenicovi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 ja platil za komplet taky 15 tis. Nahore AlMgSi drat, nerezove uchyty. Dva svody. Kolem baraku dodatecny zemnici pasek a 3 zemnici tyce. (blbci co mi delali desku, vytahli ze zemniciho pasku v zakladech alMgSi drat, coz se nesmi - v zemi degraduje, takze tam se musi pouzivat FeZn, tak se musel udelat novy s vetsim prizemnenim).
Odpovědět
@tomas80 17.250,- Kč vč.DPH: mtrl+montáž=13.740,-+revize=1.470,-Kč. Materiál dtto co geodett či jumpmans. Ze základů jsme měli jen 2 vývody, po změření elektrikář 1 doplnil - o to se nám cena za hromosvod navýšila. Jinak to byla zatím nejlevnější objednávka prací, které si neumíme udělat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
Všem: kdo jste natírali srub něčím s pigmentem, jak jste to udělali, natírali jste i podbití střechy? Jestli ano, tak proč, jestli ne, tak proč. Děkuji za zkušenost
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jak to myslíš s tím podbitím a proč? natírali jsme úplně všechno. měl jsem pojízdné lešení. bez toho si to nedovedu představit. desky na záklopy jsme natřeli na zemi ještě před položením
Odpovědět
@esmeralda2 ahoj, my natierali 3x komplet zrub, aj podbtie, balkony - dôvod je ochrana dreva. V takejto postupnosti: 1x Základný olej - zabezpečí ze sa pigment všade chytá rovnako. Zloženie: Kombinácia ľanového, drevného, talového a drevného terpentínového oleja 1x Olejová lazura Javor : Olej na báze ľanového, ricinového a talového oleja, zhustený drevný olej, živičný olej, isopar, balzamový terpentínový olej, modifikovaná kolofónia, zemné a minerálne pigmenty, bezolovnaté vysušujúce látky. 2.Olejová lazura Javor + karnaubsky vosk
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 taky jsem natíral všechno, včetně podbití. Sice hodně blbá práce v záklonu, ale jelikož na to nesvítí, tak jsem už vícekrát nenatíral, je to pořád jako nové.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 máme podbito palubkami, natírali jsme je před usazením...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @kamenica @pekbit @jptn díky za odpovědi. Nevyjádřila jsem se přesně, jak jsem chtěla, promiňte. Ale odpověď jsem dostala i tak. Samozřejmě jsme natírali všechno, desky na záklop ještě na zemi. Teď mi šlo o podbití přesahů střechy. Podle logiky tam nikdy sluníčko nezasvítí, a ano, je to hodně blbá práce v záklonu, tak se pídím po tom, jestli by se jí nedalo vyhnout. Také si myslím, že možná ne, ale nevím to. Tedy při natírání celého srubu nátěrem s pigmentem bude zřejmě potřeba takto ošetřit i podbití přesahů střechy.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 nemáš možnost někde sehnat pojízdné lešení? je to pak úplně jiná práce než ze žebříku. https://www.dek.cz/pujcovna/vypis/69-...
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica teda, vyhrál sis s tím. Obdivuji takovou kombinaci, to ti někdo poradil a kdo, nebo máš sám odborné znalosti? O karnaubském vosku jsem četla, že by měl být tím nejlepším, co se dá na konec použít, ale zatím jsem neslyšela o nikom, kdo by to tak měl, jsi první
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pojízdné lešení máme svoje, ale momentálně se v podstatě dá použít jenom v interiéru, protože nemáme ještě venkovní úpravu. Venku jsou šutry a jde to z kopce. Stěhovat a podkládat ho po každém metru jsme již zkoušeli, tak to ty dlouhé žebříky jsou u nás operativnější
Odpovědět
Profilova fotka
my taky nemáme venkovní úpravu. jezdil jsem po dvou deskách.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 natreno mam z venku vse 2x - olej s pigmentem a UV vrstva, ale nedelal jsem to, bylo to v cene HS, az to budu jednou pretirat bude to zazitek, zejmena ty stity :)
Odpovědět
@esmeralda2 bolo mi poradené. pozri stránku https://www.alfanatur.sk/ - je tam aj kontakt na majitela. Kludne mu zavolaj a opýtaj sa čo chces. Extremne ochotný a zdatný clovek. On má vyrobnu na farby. Ten vosk v poslednej farbe spravil lesklu farbu na zrube a zároveň sa nechytá na to nič. Ak by sme boli pomyli porade, už to tak 2-3 roky nepretries. Na ten vosky nič nechytá.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica server alfanatur.sk znám, čtu si v něm, líbí se k jeho "dobré rady". Akorát to, co on nabízí, nabízí tady firma na serveru olejenadrevo.cz a je o dost levnější. Když pak k tomu připočteme dopravu de facto čehokoli kamkoliv v CZ za 100 - 150 Kč, tomu se konkuruje těžko
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj majitelé srubů, dlouho jsem tu nebyla a nevím jestli se to tady řešilo: neměl jste někdo problém s tesaříkem a jeho likvidací?
Odpovědět
@susanne26 Ahoj. citanim som u strany 101. Dovtedy sa tesařík neriesi (takze dovtedy citat nemusis) Preklikal som to tu vsak dokonca a niekde v strede sa riesi aj tesařík a hmyz (videl som fotky). Takze to tu urcite najdes. (ak chces pockat na presne strany, napisem ti na jar :D )
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 celkem nedovano se tu hmyz resil tipuju max. 15-20 stran dozadu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?