2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
ty je můžeš i brát ;-) :-D je to děs co, pomalu aby sis povolením žádala o povolení :-p
Profilova fotka
No, když to půjde dobře, tak měsíc, když ne, tak dva... S těma úřadama je to fakt hrozný... :-S
Profilova fotka
uáááááááá :-( a o stavební povolení můžu žádat v průběhu této žádosti???
Profilova fotka
Kdepak, na to už musíš mít projekt, pak teprve vyplnit a podat žádost.
Profilova fotka
no, jeste ze s tim nikam nespechame, protoze takhle to vydim, ze ty dva roky jsou akorat :-S
Profilova fotka
počkej, nám se bude zvlášť dělat projekt na barák, zvlášť na přípojku. na každé podáme žádost o stavební povolení zvlášť. ale můžeme je podat současně?
Profilova fotka
Jj, projekt na barák musí být zvlášť a projekt na přípojky taky, podat je můžeš současně, máš na to dva roky, abys začala stavět barák i přípojky, pak bys to musela podat znovu. Takže pak můžeš za 2 měsíce začít kopat dům i přípojky, nebo nejprve přípojky a pak dům, až je budeš mít zkoulaudované, to může být podmínka pro výstavbu domu.
Profilova fotka
tak my si volali na stavební úřad a bylo nám řečeno, že není třeba stavební povolení, že jen ohlásit její stavbu, ale musí se k tomu kladně vyjádřit vodovody a starostka. takže jiný kraj jiný mrav koukám... to je děs... :-| a co vy ty rozpočty??? Nic??? mě děsíš...
Profilova fotka
hurááá :-) starostka se konečně vyjádřila k pokácení pozemku, souhlasí s tím a souhlasí i s tím, že firma, co bude kácet náš, vykácí i sousedící obecní pozemky a kývla na nabídku, která zahrnuje i cenu našeho vykácení, ale pšššššt :-) :-D ;-) ufff aspoň něco... :-)
Profilova fotka
ženský kde jsteee??? :-(
Profilova fotka
ahoj Luci... jsem tu... jen je hodne prace :o(( Gratulu k uspechu se starostkou :o) My uz máme odhad na pozemek a ted to jen dát k pravnikovi a nechat udelat smlouvu .... a potom se snad uz konecne zacne neco dit
Profilova fotka
no tak to je super zpráva :-) ale nebudete muset nic platit že ne? jen se to převede na vás viď?
Článek se načítá
Profilova fotka
no asi budeme muset.... dostaneme to darem, takze to co bude od mamy a jeji sestry, tak tam nemusim platit darovaci dan, ale to co dostanu od te druhe "teticky", tak to uz neni žádná příbuzná a budu muset platit tu darovaci dan..... no a potom polatiky u pravnika a na katastru :o)
Profilova fotka
no to jo, já myslela jako platit někomu za ten pozemek víš ;-) kolik je darovací daň?
Profilova fotka
no, darovaci dan je 7% (z odhadu)... odhad me uz ted stal 2000,- ... takze verim, ze se vsim se dostaneme do 10tis. :o)))
Profilova fotka
hmmm.... to je super pozemek z atakovou cenu :-D ;-) :-)
Profilova fotka
no to jo :o)))
Profilova fotka
a jaký byl víkend? ;-) užili jste se?
Profilova fotka
byl kratkej.... Petr cely patek spal, takze nic moc.... v sobotu jsme trochu neco delali, ale najednou byl vecer... no a v nedeli po obede zase odjel... no a ted o vikendu asi neprijede vubec... je to na palici
Profilova fotka
Ahoj holky! No samo, že pořád žádnej rozpočet, ještě jsme nechali nakreslit krov a tak stále čekáme na nabídky... No děs!!! Ale už nevyšiluju. Teď se učim na zkoušky do školy a plánuju svatbu a pečení dortů. Teda né naší svatbu, kamarádka se nám vdává, tak jí budu péct svatební dorty všechny a přítele táta má 50. narozky, tak taky budu dělat super dort, pak pošlu fotku ;-) Takže jsem ke stavbě domu flegma a neřešim to, to bych se fakt zbláznila... :-))
Profilova fotka
ahoj Zuzi... ty takhle pečes??? na to já jsem levá :-N a kdy bude vase svatba?? ;-)
Profilova fotka
No, pokud vše bude dobře, tak příští rok ;-) Teď si budem brát inspiraci u kamarádů ;-) Rodiče si nás už kvůli tomu dobíraj :-)
Profilova fotka
hooj holky ;-) nestihla jsem dřív, byla jsem po nákupech (mám botičky x-) ) a pak takový frmol v práci... :-p Zuzko, máš pravdu, nač si ničit nervy... a sladké je obaluje a posilňuje, jen peč ;-) :-) Kristýnko, :-( to ho tak zaměstnávjí? :-(
Profilova fotka
Ahoj holky, no tak sláva! Už máme první rozpočet na baráček, to jsem zvědavá, jak se předvedou ti další... Zatím to docela jde, ale ještě kdyby ubrali pár stotisícovek, bylo by to lepší ;-)
Profilova fotka
Zuzko, kolikkkkkkkkkkkkk???????????????????
Profilova fotka
Tak já to teda řeknu... Za vše komplet 3,3mil. Bez venkovních úprav zahrad a cest a tak samozřejmě. Jsem zvědavá na další.
Profilova fotka
jůůůůů... to je supeeer!!! Kolik jste čekali podle projektu? hele a co to je za firmu? ;-)
Profilova fotka
No, na celek to jde, ale za hroubou stavbu chtějí 1,7mil, což je fakt ranec!!! Máme 2,2mil na to, abysme to dostali ke kolaudaci, pak zbytek si budem dodělávat sami za vlastní. Projektant nám to nacenil na 3,7mil. Kontakt na firmu ti můžu poslat do IP, ale nejprve se jich zeptám, zda je to možné. Stavěj ze všeho, Ytong, Porotherm, Durisol, Tesuz....
Profilova fotka
super, tak děkuju moc :-) tak to taky doufám, že nám to projektant nadcenil x-) to by bylo příjemný :-)
Profilova fotka
jo a ještě jsem se chtěla zeptat - teď čekáte ještě na další nabídky asi že|?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?