2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
ja myslim ze jo... cely den jenom behaji ... tak se aspon nenudi.... ale jako svou napln prace zacne delat az tak napodzim, tak az potom bude moc posoudit, jestli udelal dobry krok... ted je to jen o vycviku a uceni
Profilova fotka
no běhat celý den by se mi teda nechtělo... obdivuju takový aktivisty... ani totiž takovýho doma nemám ;-) :-D
Profilova fotka
no tak schůzka se právě zrušila ]-( že prej nějak nemohl sehnat toho topenáře či koho, aby nám mohl říct čísla na ty odběry elektriky... chjooo... tak 5. května nebo kdy... a jestli mi bude kritizovat velox, tak ať se těší ]-( zrušit schůzku a pak kritizovat by uměl každej ]-( :-p :-D
Ahoj chtela jsem se zeptat jestli nahodou nekdo nevite jak je to s projektem co vse musi byt do nej zahrnuto,jestli pri predani dokonceneho projektu musi byt i topeni rozvody atd...diky moc
Profilova fotka
Ahojte! Tak jsme včera měli dvě schůzky se stavebními firmami, tak jsem zvědavá, jakou nám udělají cenovou nabídku. Stále nám nikdo nedal rozpočet :-/ Včera bylo hrozně nádherně, procházeli jsme se po naší vesničce, kochali se stavbama sousedů, zrovna tam byla pouť na návsi, poseděli na zahrádce nad točenou kofolou, kochali se krásným výhledem, naší posekanou travičkou z loňska, jak je všechno kolem krásně zelené... Uváááá, jako v pohádce ;-) Maria: Ano, součástí projektu musí být i rozvody ÚT, plynu, el., vody, kanalizace a jejich napojení.
Profilova fotka
ahojky :-) tak my jsme zpět z krásné Paříže a musíme do toho zase vrhnout... na další papíry apovolení... příští týden tedy konečně snad budeme mít tu další schůzku s projektantem... Zuzko, jsme zvědavá s tebou na rozpočet ;-)
Profilova fotka
Tááák, právě rozesíláme přes deset kopií projektu RD firmám, dali jsme si poptávku na net a už jen čekám, až se nám ozve ještě Skanska ;-) No, už jsme jich rozdali dost, dnes další předáme osobně, v neděli další... Tak jsem na všechny zvědavá, jak se předvedou, co nám nabídnou a hlavně, aby se vešli do našeho rozpočtu... Uf uf, je to náročné na čas, všechno sledovat a vybírat.. Tak nám držte pakce!!! Páá
Profilova fotka
zuzaanka: to jste si nejdrive nechali udelat projekt a projektantovi jste rekli, ze se chcete vejit do urcite ceny?
Profilova fotka
hhranolka: chceme se vejít do určité ceny, aby se dalo zkolaudovat, zbytek budeme dodělávat dle našich možností a fin. hotovosti... Co je na tom divného? :-)
Profilova fotka
divneho na tom neni nic,... jen me to zajimalo,.. my budeme ted kupovat pozemek, takze tohle vsechno nas teprve ceka, tak jsem nevedela, zda je projektant schopen navrhnout baracek, tak, aby se do nejake ceny vesel...
Profilova fotka
hhranolka: no, projektanti na to mají vzorec. Vynásobí metry krychlové částkou 5000Kč, za to by se měl domeček nechat postavit dle vašich požadavků. Je to průměrná cena, co byla loni za všechny domy. Samozřejmě, nekteré jsou luxusní, některé ne, tak proto ten průměr. Tak to moc držim palce! My stále vybíráme firmu, která nám to postaví a čekáme na jejich rozpočty, je to síla. Držim vám palce!
Profilova fotka
ahojky holky stavitelky :-) ;-) jj, Hranolko, nás se taky zeptal, do kolika se chceme vejít. Je tedy fakt, že si nedělám iluze o tom, že to nebude víc, ale snad ne o moc... Zuzko, ještě nic??? My máme za hoďku tu přeloženou schůzku s projektantem, jdeme s ním za nějakým topenářem a snad by mohl mít stavební část, abychom taky mohli rozjet obvolávání stavebních firem...
Článek se načítá
Profilova fotka
Lucinko.... zitra cekam na zpravy od projektanta... jak jste dopadli, co vymyslel a hlavne jeho argumenty proti Veloxu ;-) Drziiiim palec :-)
Profilova fotka
tyjo,... vy uz toho mate tolik :-N hned jak budeme mit koupeny pozemek, tak taky vyrazime za projektantama,.. uz se nemuzu dockat ;-)
Profilova fotka
hranol - my taky jeste nemame nic :-N .... teeeda, snad uz brzo bude pozemek... ale potom zacneme teprve resit zasitovani .... a pri tom snad i ten projekt ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky! To se nám to tu pěkně rozjíždí, už se těšim, až tu budem všechny řešit vybavení pokojů, rozvody, podlahy, koupelny atd... Ale to je ještě daleko.. Luci, pořád nic, už jsme poslali dost projektů, dost firem jsme obešli, tak čekáme, že tak za 14dní se nám začnou hrnout rozpočty. A nebo taky ne :-) No, uvidíme... Necháme se překvapit. Ale už chci začííííííít! Uvááááá! Naši sousedi staví jak o život a my pořád nic... Teď v neděli jsme se s jedněma zrovna bavili, ty už doma malujou, spárujou dlažby v koupelně a na wc, dodělávaj podlahy, nádhera.
Profilova fotka
ahojky, tak jsem spokojená i nespokojená... proti veloxu - cihly jsou cihly :-D :-p nic, nemá význam s ním řešit... zavedl nás k topenáři a konečně se nám dostalo odborné rady. Vzhledem prý k zateplení bychom se nemuseli bát ani elektrokotle... do příště to všechno propočítá, ztráty, náklady na topení peletkama, elektřinou či něčím jiným, porovnáme a finálně se rozhodnem. projekt se dělá, měl by být do konce května, jupíííííííííí ;-) :-) ještě je trošičku oproti studii poupraven, k lepšímu ale hádala jsem se s ním kvůli kuchyni.... kuchyň, jídelna a obývák bude mít cca 44 metrů. v obýváku bude velké topení, v kuchyni podlahovka a v kuchyni také dvě okna, podél kterých ale hci linku, prostě linku kolem dokola. A on mi tvrdí, že tak to nepůjde, že tam musí bý topení, že tam jinak bude zima a bla bla bla. Já tam prostě kol dokol linku mít budu i kdyby se stavěl na hlavu. Všichni, co znám, mají v lince okno a nikde topení, teda asi v podlaze nebo nevím kde... to právě musím zjistit. Vráťa argumentuje tím, že ale my budeme mít dvě okna, což se rovná větším ztrátám. Budiž. Vzhledem k tomu, že linka bude velká, jsem ochotná tam mít topení, ale místo normálních dvířek tam mít jakousi mřížku ze stejného dřeva, přes kterou to teplo půjde. To on mi taky zkritizoval, že bych tam mohla mít max háčky na uterky. na to mu prdím. zjistím si teď, jak se to dělá, když máš v kuchyni linku i kolem okna, jak je to s topením a krajním řešením je pro mě ta mřížka, na kterou celkem slyší i muž. a basta. protože na mojí kzuchyň mi nesmí nikdo šáhnout ]-( :-p
Profilova fotka
Luci, takze pro co jste se rozhodli??? pro cihly nebo pro velox?? proc topeni v kuchyni, kdyz bude podlahovka??? ja chci mit vsude jen podlahovku a topeni nikde ... a v kuchyni nikdy neni zima, bezi tam sporak a trouba, tak je tam teplo ;-)
Profilova fotka
že prej je tam ta podlahovka málo, že by z toho byla zima. a že prý pod každým oknem musí být topení, kvůli tepelným ztrátám, kondenzaci par a podobný kecy :-p cihly když začneme letos. když by se to protáhlo, pak zauvažujeme... velox je dražší a porotherm taky nemusí mermocí vysychat a vymrzat... tak uvidíme...
Profilova fotka
tak ted uz nemusi vymrzat skoro nic... preci jen se tam nedavaji hromdy malty, ale lepi se to tema lepidlama, tak uz tam neni tolik vody..... a s tim topenim nevim.... se mi to nezda... jsou lidi, co fakt maji jen podlahovku (ja zadny radiator do bytu domecku nechci!!!!) ... bych jeste zapatrala ;-)
Profilova fotka
však zapátrám ;-) no my podlahovku všude nee, včer aten topenář říkal, že pak na to by se neměly dávat ani malý koberečky, nábytek na to stavět... pak když bys chtěla přestavovat byt... omezovalo by to... budeme jí mít jen v kuchyni, koupelny, záchody a předsíň. chtěli jsme jí právě ještě kolem sedačky a to právě moc nedoporučovat... tak nevím... :-( :-|
Profilova fotka
Luci, nedej se! To si neumim představit, mít v kuchyni okno a pod ním radiátor! No mě klepne. Všichni co znám mají v kuchyni okno a topení žádné, ani podlahovku, naotž radiátor, fakt není důvod. My to máme taky tak a žádný topení. Stejně je kuchyně spojená s obývákem a jídelnou v jednu místnost, tak ty radiátory všude stačí. Jo, my taky od podlahovky upustili, právě se nemůže dát pod nábytek a ani kobereček by na ní neměl být a co já vim, kdy si usmyslim něco přestěhovávat? :-)) Jen v koupelně bude topná rohož, jen asi 2m2, tu snad bourat nebudem :-)
Profilova fotka
holky, díky moc za podporu. snad se donutím vám naskenovat projekt, abyste viděly, co mi chtěl s tou kuchyní provést ;-) však si myslím, že je tam topení zbytečný, navíc bude podlahovka :-)
Profilova fotka
Luci... nedej se ;-) A hlavne to naskenuj a ukaz, at ti to muzeme zdrbnout ;-) Nasi v kuchyni zadne topeni nemaji, pod oknem je drez a jeste tam vedou schody dolu i do patra... a nejaka extra zima tam neni ( a to maji stary barak, kde je proste zima porad).... pod oknem prece budes mit linku a ne topeni... to je blbost. A s tim topenim pod nabytkem ... to asi zalezi na tom, jaky mate to podlahovy topeni.... nasi prave maji v obyvaku to elektricke (to jsou ty dratky v betonu - nejsou to trubky s vodou) a to by pod nabytkem byt nemelo a ani ty koberecky (aby se to neprehralo a nespalilo) ..... ale pod sedackou to maji (jen ji musi mit na nozickach, aby to teplo mohlo odchazet) .... ale pokud je to to topeni, kde se pokladaji ty trubky s vodou, tak si myslim, ze to pod nabytkem byt muze a koberecky taky nevadi (tam je proste jen tepla voda a nema se to tam jak prehrat - takove informace mam ja) ... i kdyz se kouknete do jinych alb, tak je tam videt, jak ty trubky nahatuji vsude |-|
Profilova fotka
Kristýnko, to asi máš pravdu, to jsem myslím taky slyšela s tím topením. i ksyž tedy to u nás nic moc nemění, protože chceme radiátory i z důvodu oprav... jinam mám další info ze dvou stran že to topení v kuchyni je blbost. tak už jsem klidná.... jinak jsem opět nenaskenovala, jsem usla |-| :-x
Profilova fotka
me se radiatory v dome nelibi... nebo jsem nevidela asi jeste zadny pekny... takze budu bojovat za podlahovku, i kdyz kdo vi, jak to nakonec vsechno dopadne ;-) tu kuchyn bez topeni urcite obhajis :-) jinak my jedeme v patek na pozemek... konecne ho uvidime v plne parade, uz jen to co bude nase, tak jsem na to zvedava.... Petr tam jeste nikdy nebyl, tak snad se mu tam bude libit x-)
Profilova fotka
Jé, pro manžílka to bude premiéra ju? holky, právě jsem se dozvěděla, že nám vykradli chalupu ;-( ;-( :-( naši tam jedou, víc zatím nevím...
Profilova fotka
Luci, to je mi fakt líto. Jsou to hajzlové, kolikrát neukradnou nic cenného a akorát po nich zbude spoušť, což je horší :-( Držim pěsti, aby to bylo ok! My jedeme zítra na 4 dny na dovču, tak se těšíme, poslední relax přes stavbou... Tak páá a mějte se krásně!
Profilova fotka
Teda Luci, to fakt nase*e :o(( Tak dej potom vedet, jak to dopadlo. Zuzi, tak si uzijte dovolenou... budete potrebovat potom hodne sily ;-)
Profilova fotka
Zuzko, hezkou dovolenou!!! Já zas četla poslední dovča před svatbou :-D :-D :-D no právě... ono nic až tak cenného tam nebylo... starší tv, video a dývko... lednici a myčku by snad neodtáhli... ale právě se děsně bojím toho zdemolování ;-( se mi chtělo brečet, když to mamka říkala...

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?