2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
jo? Někdo zas říká, že zateplený velox je lepší jak zateplený porotherm... :-( :-|
Profilova fotka
tak to je ta lepší varianta ;-) ale já bych teda nechtěla ani u těch svých a to mám mamku jak kamarádku... ale proč ne ;-)
Profilova fotka
jo já myslím, že to bude v pohodě, když tak půl baráku mýho tak se zavřu a každej at si trhne nohou
Profilova fotka
já vím, ale na druhou stranu takhle bydlí moje mamka se svojí mamkou... a i ona říká, jen ať si postavíme svůj a jen svůj... a čím člověk stárne, tím víc vznikají mezigenerační problémy... ale to je fuk, vy to tak chcete tak proč ne ;-) každý má na to jiný pohled a kždému vyhovuje něco jinýho :-) ;-)
Profilova fotka
no jo no je to těžký, ale myslím že to bude v pohodě :-) ani nevím jaká byla svatební cesta, co mimi nebude?
Profilova fotka
mimi bude do domečku a svatební cesta... oooooooooooooooch........ nepopsatelně nádherný ráj ;-) :-)
Profilova fotka
no jo tak to věřím, my budeme mít taky až do novýho a možná spíš až chvíli potom
Profilova fotka
no já bych úplně nejradši v okamžiku hrubé stavby (třeba i dřív) :-N těhulkovatěla :-x
i já doufám, že když budeme mít rozestavěno, tak už můžeme těhotnět
Profilova fotka
no nic loučím se končím v práci a pojedu domů. Páoá
Profilova fotka
no, me asi taky nic jinyho nezbyde nez tehotnet pri stavbe, protoze jinach bych si poridila mimi az v duchodu :-D
Profilova fotka
:-D Kristýnko :-D mě v sobotu manžílek řekl, že nejdříve v okamžiku, kdy budeme mít stavební povolení x-) ale to by bylo asi moc brzo (teda snad to povolení tak nepotrvá.... :-p ) vzhledem ke škole i vzhledem ke stavbě, stěhování, zařizování... no uvidíme...
Článek se načítá
satyy a vy už jste začali nebo teprve budete začínat?
Profilova fotka
klara - my jsme jeste nezacali a jen tak nezacneme.... kdyz to dobre pujde, tak pristi rok hrabneme do zeme
Profilova fotka
holky, hypotéka je hrozná, ale pořád lepší, než dávat třeba 10tis za podnájem, kdy se nám nesplácí vůbec nic, ne??? To jsou uplně vyhozený peníze, takhle jde aspoň něco na naše vlastní a každým měsícem se to bude zvyšovat, i když z počátku nepatrně... Ale je to jistota banky, nejprve plať úroky, pak jistinu, co kdybysme po 5ti leté fixaci vyhráli miliony a zaplatili celou hypošku? Tak z toho tolik nemají... Takže asi tak... Jsou to šejdíři... Ale bez nich to dost dobře nejde.. ;-)
Profilova fotka
Zuzko, však ano... jen prostě jaký jsou to vyděrači :-p
Profilova fotka
Tak to s tebou souhlasím! Zrovna dnes jsme byli podepsat papíry na hypotéku... Když jsme si spočítali, že přeplatíme 90%, tak jsem chvíli viděla hvězdičky, ale pořád lepší než to cpát cizímu za podnájem.. Chjo, mít tak tetičku v Americe, vyhrát ve Sportce nebo táááák ;-) :-D Joooo a dnes nám přišel dopis ze stavebního úřadu, že mají všichni zúčastnění 15 dní na to, aby dali námitky ke stavbě a vydají nám tu kouzelnou cedulku Stavba povolena :-) Tak se teď modlíme, aby vše bylo ok, ale snad jo, když máme už od všech souhlas. Tak nás čeká 15 dní nejistoty a pak hotovo! :-) Jo a platili jsme správní poplatek 600kč. Taky platíte obci za připojení na vodovodní řad 15 000? Je to síla teda... Člověk ještě nekopne a tolik toho musí zaplatit... Ale mám radost, že jsme aspoň ušetřili na zpracování hypotéky 18000 a za jistič na el. 13500, to je super. Jen se nám ještě pořád neozvala žádná firma s rozpočtem, já se picnu! Ještě si to nakonec budeme stavět svépomocí nebo co ]-( :-S :-D
přeplatit 90 %, to je nějak strašně moc, u koho to máte? My budeme mít dva hykpoúvěry od Modré pyramidy ze stavební spoření a doufáme, že to tolik nebude.
Profilova fotka
Klárko, stavební spoření je něco jiného než klasický hypotéka, víš? My na ty 4 miliony bysme museli mít pořádný stavebko a ne na tu klasickou cílovou částku, kterou máme... krom toho u my máme další důvod, proč ne ze stavebka, ale od banky.... kolik si budete půjčovat??? Zuzko, hypotéka na 4 mega a zaplatíme 8,5.... :-| ale co, bez toho by to nešlo, na to nemůže člověk koukat. Bude to tvoje, neplatíš nájem cizímu, navíc hodnota nemovitosti poroste, kdežto nominální hodnota splátek bude klesat. tak je na to potřeba koukat ;-) :-)
Profilova fotka
ahoj Luci... jak prezil Vrata navstevu me sestry?? ;-) ona z nej byla strasne nervozni... ona je ze vsech mladejch krasnejch chlapu nervozni x-)
Profilova fotka
to ti pak říkala? nebo než přijel byla nervozní? jo a mladej už moc není a krásnej? by se smál tohle slyšet, to mu nemůžu říct ;-) přežil úplně normálně, proč by nepřežil? :-) ;-) jen Jenninka si ho pak zběsile očuchávala a nadávala, že byl u pe´jska jí nevzal :-D ;-)
Profilova fotka
to rikala kdyz odjel... pry se ji celou dobu klepaly nohy... ale radsi mu to nerikej ;-) jo, Jenninka asi citila Lízinku.... to je segry hlídač x-) a Vráťa mladej je... vždyt není o moc starší než já |-| a dneska mate sraz s tim projektantem??? skoda, ze nebudu zitra na netu... to budu do patku nervozni, jak jste poridili
Profilova fotka
:-D :-D jé tak to si mě pobavila :-) neboj, neřeknu ;-) No ptala jsem se, co má za pejska a nedozvěděla jsem se to... mladej? sim tě.... je to chlap, u ženský je to jinak ;-) :-) jj, máme schůzku, taky jsem zvědavá... ty zítra zas někde pracuješ?
Profilova fotka
Nám na náš model půjčení peněz by ze stavebka sice půjčili, ale hrozně nevýhodně oproti hypotéce z banky a máme k tomu i jiné důvodu. A Luci, přesně tak, sice přeplatíme dvakrát tolik (to už zavání lichvou ;-) ) ale bude to naše a přesně, ceny nemovistostí rostou, probíhá inflace, mění se hodnota peněz... Takže jsme přesvědčení, že hypotéka pro nás byla dobrá volba ;-) Jéé a drž se s tím projektantem! Hned pošli zprávu!
Profilova fotka
segra ma nejakyho krizenyho jezevcika ... takovyho cernyho :o))) (jsem odbornik, co?? :-D ) zitra jedeme do Pelhrimova.... mame tam nejaky mereni a hlavne jednani ... ale je to jen na jeden den, tak to jde.....
Profilova fotka
JJ, holky, hned zítra písnu, co nám dneska řekne... no vidíš, křížený jezevčík, aspoň něco vím... jen jsem slyšela, že je to ASI křížený, možná s vlčákem, ale malý... to je popis co? ;-) hele, jezdíš vůbec ještě ten spinning?
Profilova fotka
Ted spinning nejezdim ... nejak me to prestalo bavit :-N ... ale treba se k tomu nekdy vratim. Trochu me prestalo bavit sedet hodiny u pocitace a vybirat pisnicky.... tech chodime s holkama na Jumping :-D
Profilova fotka
ježiš a to je co? :-N
Profilova fotka
to je takovy aerobik, co se skace na trampolinkach.... kdyz si to das do vyhledavace, tak ti no najde co so jde ;-)
Profilova fotka
tý jo... to zní zajímavě ;-) :-) a co vůbec manžílek, je tam spokojený?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?