2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
a to bysme mohly :-) ;-) akorát asi až po dovče, do té doby toho budu mít asi dost.... :-( no jede, mohlo by to jet rychleji :-D všichni nám tvrdí, že nemáme šanci to za 4mega postavit.... tak se bojím nacenění od firem.... se z toho asi pos..... nicméně pořád věříme, že my to prostě za ty prachy postavíme.... tak snad jo.... ten, kdo nám dělal položkový rozpočet na vodu, topení a el to tam rozpočítal na 690 000 :-D :-. ale tohle budou dělat taťkovo známí a ujistil nás, že je to kravina, že to tolik rozhodně nebude.
Profilova fotka
Luci.. jsem hlava derava, kdy jedete na tu dovolenou?? no, s tou cenou nevim no.... uvidite co vam prijde za nabidky.... ja jsem ted ve stadiu sondovani po projektantovi... a taky nevim co se sitema... jestli mam nechat zasitovat jen tak pozemek a nebo to nechat az na potom, co budeme mit projekt a budeme resit i pripojky pres pozemek k domecku.... ja neviiiiiiiiiim :-(
Profilova fotka
Kristýnko, letíme 15, návrat 25.7. no... já bych přípojky už řešila dopředu, budete mít o starost méně. lituju, že jsme to tak neudělali, že to teď nemáme připravený....
Profilova fotka
to uz je za tyden..... se maaate... vemte si me aspon v myslence sebou, at se taky trochu opalim 8-) asi mas pravdu... nejak to promyslim a vrhnu se na to ... ted nam vraceji smlouvy z katastru, neco se jim tam nelibi.... ta notarka byla nejaka zmatena, tak se ani nedivim.... :-N
Profilova fotka
neboj, budu vzpomínat co to půjde ;-) je, a copak proti tomu mají??? :-(
Profilova fotka
nevim, asi tam neco chybi nebo nevim... jsem na netu zjsitila, ze to musime doplnit... ale musim tam bud osobne a nebo mi to poslou domu k doplneni... po telefonu mi nic nereknou :o(( no, nespechame... resit veci muzeme i tak... s tim, ze se to snad brzo prepise....
Profilova fotka
jééé, to je vopriz ty úřady.... my furt bojujeme s VAK - dostat z nich stanovisko je umění :-p
ahojky jsem tu nová, a zaujaly mě diskuse ohledně stavění. minulý rok jsme měli s přítelem začít stavět, ale bohužel mě opustil s jinou tak jsem na to zůstala sama. Projekt sice máme, ale ne ještě kompletní, byla to taková oficialita na stav. povolení, jelikož to musí být zahradní domek do 80m, pořád přemýšlím jak ho jinak namyslet.....v původním projektu je hodne vzpomínek atd.... A protože jsem nyní finančně vyčerpaná nevíte nekdo o nejakém programu, kde bych si mohla domeček sama nakreslit?? Má představivost je trošku horší a představit si z projektů v časopisech jak by vypadal domeček otočenáý tak jak já potřebuji je trošku těžší... Budu ráda za nejaké nápady a za pomoc..
Profilova fotka
Ahoj holky :-) Koukám, že to tady frčí, vyřizuje se o106 :-). U nás zatím nic moc novýho, jen v pátek teda máme schůzku s projektantem (není to teda tak oficiální jak je to u vás, projektanta nám dělá důchodce, co mu manžel spravuje auto a co nám projekt slíbil udělat za čtvrtinovou cenu plus povídal, že nám vyřídí stavební povolení, tak jsem na to zvědavá =-)). Minule už jsem mu dala katalog s naším vybraným typovým domečkem, samozřejmě tam budou nějaký změny, naše a asi i jeho kvůli těm naším garážím. Teď asi bude měřit ve svahu, kolik bude třeba odbagrovat a pak se asi uvidí. Taky už jsem si včera na katastru byla vyzvednout potvrzenou smlouvu, zahrada už je moje, takže teď máme 3000 m2 pozemku :-D :-D Jinak u našich byli o víkendu známí, ten známej je zedník a povídal, že když stavěli barák jejich dceři, tak začali v dubnu a na Vánoce už tam bydleli. Mají teda bungalow, zastavěnou plochu asi 200 m2. A to si stavěli sami, byli tři zedníci plus nějací poskoci, za dva víkendy prý měli hrubou stavbu. Ptala jsem se ho na to vymrzání, tak povídal, že vymrznout by se nechat mělo, ale jestli bude taková zima, jako byla teď, tak to nemá cenu a vyjde to nastejno, tak mi to vrtá hlavou, že bysme mohli příští rok od jara valit nonstop :-)
Profilova fotka
holky, muž včera přijel ze stavebního úřadu, kde mu řekli, že svépomocí dle nového zákona nelze stavět na stavební povolení, ale pouze na ohlášení, tzn. do 150m zastavěné plochy. Nás se to tedy netýká, ale Vy, co chcete svépomocí, raději se přeptejte na svých úřadech.... a na čezu že by nám nedali stavební přípojku, kdybychom byli na ohlášení, takže ufuf, ještě že jsme nehlídali metry a nevlezli se do těch 150.... jiji, gratulace k zahrádce ;-) no holky, přejme se, ať zimi stojí za prd a my můžeme stavět přes tu letošní, vy ostatní přes tu příští :-) ;-)
Profilova fotka
Lucko, to je nějakej nesmysl, že ti nedají přípojku, když to máte na ohlášku. To je fakt blbost, víš kolik lidí by po novém roce nestavělo? Chm chm chm, to se mi fakt nezdá. Ale stejně, není nad stavební povolení, nikdo pak na tebe nemůže přijít, že je něco špatně a že jsi něco zanedbala, Takhle to máš potrvzené úředně a pak je to na ně. No, já bych radši, aby zima stála za to a stavba vymrzla. Netoužím po plesnivějících zdech, posteli, sedačky atp jako moje teta se strejdou...
Profilova fotka
Luci... ja to vim, ze nad 150m to nejde svepomoci.... :o((( a docela me to michaaaa ]-(
Článek se načítá
Profilova fotka
tady je o tom diskuze http://www.dumabyt.cz/diskuse/detail/...
Profilova fotka
Zuzko, normální jo, ale ne stavební ;-) néééééééé, žádná zima :-D však vy stejně nenecháváte hrubou stavbu ;-) Kristýnko, my to nevěděli, tak jsme se divila.... =-) :-N
Profilova fotka
Ahojky, tak to slyším taky poprvé :-) Nicméně, my se sice do těch metrů asi vejdeme (nevím, jak se počítá přístřešek na auto, ale předpokládám, že se do zastavěné plochy asi zahrnuje), čistě barák bude 9x11m, už je rozhodnuto :-). Dokonce po dnešku i orientačně vykolíkováno. Ale stavební povolení asi vyřídíme, no uvidíme, co na to pan projektant. Zrovna dnes nám povídal, že novelu SZ si právě dovezl domů. Jinak dnes poměřil, co bylo potřeba, zjistil rozdíl ve svahu, jak hluboko se bude muset bagrovat, no je to sranda. Rozdíl je teda jen přes metr, ale k cestě přes dva. Naše garáž, co bude stát pod barákem jakoby podsklepení, musí mít nejmíň tři metry na výšku (kvůli manželově zvedáku), takže se bude bagrovat a bagrovat :-p :-D
Profilova fotka
Sláva, dne 10.7.08 nám připojili elektroměr :-)
Profilova fotka
Na vymrzani zakladu jsem se ptala a je to zavisle na tom, jak jsou silne. U tech slabsich je vymrznuti zbytecne.
Profilova fotka
máme podanou žádost o stavební povolenííííííííííííííííííííííííííí :-) :-) :-) ene, nám taky každý říká, že dnes už se staví tak, že to není ani potřeba a že ani na to nebývají zimy.... pro nás už to prioritou není.... zuz - super :-)
Profilova fotka
Pry tedy zalezi na materialu, ale spis se to delalo proto, aby se na jare uz na nic necekalo a rovnou se mohlo zacit s lepsim pocasim stavet. U nas je to porad dost neurcite, porad jeste zkousime, jestli se neobjevi nejaka varianta uz hotoveho slusneho domecku, protoze se stejne obavam, ze levneji urcite nepostavime spis draz. Ted je to ve fazi, kdy nejspis stavet budeme, ale na firmu nebudou penize, takze vsechno sami. Nalomila nas znama, ktera postavila za dva roky barak 4+1, dve koupelny, predstava stejna jako u nas, vyslo je to na 2,4 mil. - uz s vybavenim! Pocitali do toho pry vsechno, vcetne pozemku. Toz jsem zas trosicku nalomena :)) Jestli se nam opravdu podari splatit hypo, jakoze uz je to na velmi dobre ceste, pristi rok na jare budeme moct zacit.
Profilova fotka
Hezký den! Tak dne 25.7.2008 jsme podepsali smlouvu o dílo na stavbu našeho domečku, uzavřené hrubé stavby. Začít by měli tento týden, když vše půjde dobře. Tak se těšíme, fotečky budu zakládat do nového alba, až bude něco k vidění.
Profilova fotka
Hojky holky, tak se hlásím do klubu, teda jestli můžu :-) . Budeme stavět podkrovní byt, původně jsem měli začít letos, ale bohužel to musíme odsunout na příští rok, tak letos aspon vyřídíme potřebná povolení a najdeme firmu at hned jak zčne být trochu. teplo můžeme začít :-)
Profilova fotka
Holkýýýýý!!!! Tak nám dnes skryli ornici a zítra vykopávaj základy!!! Super!!! Hned zítra dodám fotečky! :-)) Páá
Ahoj holky, tak já se taky hlásím do klubu! Můžu??? :-D Právě jsme koupili pozemek, ale ještě potrvá než vyřídíme přípojky na vodu aj. Takže jsme zatím pouze ve fázi plánování, a to pouze teoretické :-o :-o
Ahoj, dneska jsem tady uplně nová. Chtěla jsem tohle téma číst od 1.stránky, ale po třech sem to vzdala a jen vás zdravím. Chceme s přítelem stavět. Pozemek máme vybranej, sme dohodnutý s přítelovým dědou, že jenco letos sklidí všechny jablíčka, můžeme ty jabloně vytahat ze země a dál tam páchat co uznáme za vhodné. Do té doby sháním výkresy sítí co vedou přes pozemek - už mám vodovody a plyn. Za Boha nevím kam se mám v Náchodě obrátit kuli elektrice, a telefon tam taky vede, to je nám sice jedno, pevnou neplánujem, ale musíme to mít, abychom jim nekopli do drátů. Jinak plánujeme přízemí a jedno patro, s garáží. Architektku mám, táta si ji za měsíc bere za manželku, takže nám maluje zadarmo. Vybrali jsme typový dům Amfora od G-Servisu a ona nám ho trochu upravuje, musí, protože pozemek je trojúhelník ;) Ale má 1300m, takže se s tim nějak poprala. Jinak obrázky mám na blogu... adresu dám do profilu. A co ještě? Po sklizni teda -asi v ríjnu 08 - uděláme terénní upravy, po novém roce necháme pozemek převést z dědy na přítele a začneme vyřizovat hypotéku a povolení. A jenco to půjde, začneme stavět. Zdravím Vás a všichni jste vítáni na mém blogu.
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak pokračujete? Nám už budou příští týden lít desku, paráda! Už to všechno nabývá reálnější dojem, tak už sháníme okna, dveře, garážová vrata... A jak se situace vyvíjí u vás?
Profilova fotka
Ahojky, tak se přidávám taky jako nová a stejně jako pazibarb jsem si přečetla začátek a dál se mi nechtělo :-D Chystáme se MM stavět, pozemek koupený od naší obce, nyní komunikujeme mailově s architektkou a dům už se začíná vytvářet dle našich představt, zatím jen na papíře :) Jak dlouho jste čekaly na potvrzení od stavebního úřadu? A co všechno jste tam museli zanést ke schválení (plánujeme dům cca 100m2) s podkrovím 5+1, garáž bokem, nízkonenergetiký s prvky pasívního domu, bez plynu - topení rekuperace. Taky se už strašně těším a už aby se to hnulo ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak pokračujete? Jak se vám staví a plánuje? Nám budou zítra konečně zalívat zákadovou desku, fakt paráda!!! Pak nás čeká příští úterý cesta do Chorvatska, menší dovča, do neděle a pak začnou kluci šikovný zdít, super! Už se to bude konečně rýsovat :-)) To Cori: nám trvalo vydání stavebního povolení a obíhání všech úřadů 3 měsíce, což si myslím je dobrý čas :-) Záleží, kde stavíte a jaké požadavky má váš stavební úřad. Takže bude nejlepší, když si tam zajdete osobně a zeptáte se tam, co budou chtít. Minimálně vyjádření od obce, vodovodů, ČEZu, plynařů, hasičů, životního prostředí.
Profilova fotka
Ahojky holky a mladé paní ;-) , tak jsem vás po dvou dnech dočetla, moje práce mi to dovoluje, dělám recepční v hotelu a teď jsem na noční 8-) S miláčkem se taky chystáme stavět, tak jsem byla zvědavá jak dlouho musíme plánovat před tím než vše oběháme a budeme moci stavět. Na duben taky plánujem svatbu, takže finančně náročné :-( snad to zvládnem. Pracujeme na přepisu pozemku, už je to na katastru, tak teď jen čekat až to schválí :-| ach jo, to čekání je to nejhorší ]-(
Ahojík všem! Přidám/e se k vám! Začátkem roku jsme už "skoro" koupili naši parcelku od obce (převedena na nás bude až začneme stavět), která letos zařizuje zasíťování a my mezitím projekt...A příští rok se to doufám rozjede! Pokud vše dobře půjde chtěli bychom hrubku až po střechu a kdyby se opravdu zadařilo, tak i s okny... Zatím máme jen kamení, míchajdu, skoro hotový projekt a snad už nám i brzy přijde stavební povolení. Běhání po úřadech jsme nechali na našem architektovi, s kterým jsme zatím 100%ně spokojení, bude nám dělat i stavební dozor. Jinak prozatímní materiálové vyhlídky - stavba bude z bloků (Lidé zděte!), plastová okna, topení na tuhá paliva (v obci není plyn bohužel) a střecha zřejmě Bramac...
Profilova fotka
Ja jsem si rikala, ze tu nekde takove tema musi byt :)) Momentalne cekame na zastupitelstvo, az nam odklepnou pozemek. V patek jdeme za projektantkou, predstava uz je vice nez jasna (az na okna, ty mi proste namalovat nejdou..) a kdyby se opravdu zadarilo, tak mame zatim naivni predstavu, ze bychom mohli stihnout akci na porotherm, ktera trva do pulky rijna :-N :-N

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?