2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
kristýnko, děkuju moc, byl to děsnej šok... chvíli jsem i uvažovala, že seženu jiný pozemek. jestli budu stavět ještě jednou domeček, už jedině pozemek se sítěma.
Profilova fotka
nestraaas, mi taky nemame site :-N
Profilova fotka
jenže máte víc času ;-) , my chceme letos stavět..... si teď nadávám, že nás sítě nenapadlo řešit třeba dva roky dopředu.... jenže je fakt, že penízků bylo míň, čekala nás svatba - jiné starosti a hlavně nebylo v plánu začít stavět letos.... původně letošek měl být na vyřízení projektu, povolení a přípojek....
Profilova fotka
Luci, nechci ti brát iluze, ale jestliže ještě nemáte přípojky, tak asi barák stavět brzy nezačnete... :-( Ale třeba bude mírná zima a bude se dát stavět ještě v prosinci! :-) Držim moc palec!!!
Profilova fotka
zuzko, na přípojkách se pracuje, co se týče elektriky tak by nás na tu stavební připojit měli, s vodou problém není, takže hrubou stavbu bychom stihnout mohli... a když ne, pak se postaví domeček za příští rok bez vymrzání. ¨ jinak pokrok - máme schválenou hypotéku!!!! Do týdne to udělali, žasnu :-) no ještě aby taky ne, že?, když o ní žádal finanční poradce :-D
ahoj, my jsme teď řešili taky tepelný čerpadlo a nakonec jsme se rozhodli pro plynový kondenzační kotel a sluneční kolektory. TČ jsou fakt výhodný, nakonec to mít nebudeme, máme málo místa kolem domu a do domu to taky nedáme, ale kdyby jo, tak jdeme do toho, je to fakt dobrý. Jinak nám se to komplikuje, byli jsme za sousedama a ti nám řekli, že nesouhlasí s tím, abysme tam stavěli (je to řadová zástavba s jedním volným místem, který je odjakživa naše), že prostě nechcou a že nám nedají souhlas. Tak jsem byla na úřadě a řekli mi, že se jim to líbit může, nemusí, ale důležitý jsou normy, ale že se můžou klidně odvolávat a že už tam taky řeší jedno povolení 3 roky, tak se z toho asi po... je mi z toho dobreku, protože bysme chtěli na příští vánoce už být v domečku a třeba i ve třech, a kvůli sousedům se nám to komplikuje.
Profilova fotka
ahojky :-) tak dnes dostaneme konečně i statiku a položkový rozpočet do projektu, prý ten nový PR vyšel na 6 mega, to ho teda vůbec nemusel nechávat předělávat.... no nic, už jsme ho poslali firmám, takže do týdne, 14 dnů dostaneme první cenové nabídky na HS. tak jsem zvědavá. Zuzko, jak to máte s placením té firmy - zálohy nebo jak? Nám ti jedni řekli, že záloha 70% dopředu!!!!! Co to jako je? To se nám na nich vůbec nelíbí. ta druhá, na to doporučení, dopředu 0 a až po odvedené práci 100% což jsme se tedy divila. ale holt vědí, proč to tak dělají. nehledě k tomu, kdybychom museli prokazovat bance faktury, což tedy nemusíme, nějaké 70% dopředu bych chtěla vidět, jak nám budou dávat.... chápala bych třeba 30, ale 70??? :-N
Profilova fotka
Klárko, ahoj, koukám, máte stejné časové plány jako my :-) hele, ale copak když dodržíte nějakou tu hranici od kraje pozemku, pak by jim do toho nic být nemělo ne???? To musí soused dávat vždy souhlas???? To snad neee.... my se nakonec rozhodli, že necháme elektrokotel a časem doplníme o TČ, asi tedy vzduchové. Protože si nedělám iluze a cenami el, takže budeme mít možnost pak obojího, což vidím z mnoha jiných hledisek jako super. jinak projektant nás asi nějak nepochopil a krb bude na vytopení obývákju, ale ne horního patra. nejdřív mě to štvalo, ale zas na druhou stranu - místo na dřevo stejně moc nebude a už vidím, jak miláček dělá na zimu dřevo do krbu.... to u nás asi těžko, takže mi to nějak i začíná být jedno....
Profilova fotka
Luci, top se posr... s takovou zálohou ne??? Pche, ani za nic. Žádné zálohy dopředu, budeme platit po částech (deska, obvod. zdivo, střecha...) až po dokončení a převzetí díla. JInak je nechci. To jsou vyděrači! Dáš jim prachy, oni zruší firmu a prchnou a co zbude tobě? Oči pro pláč a hypotéka na krku! Od takových ruce pryč, vůbec nevyjednávat, a říct děkujeme, nechceme, sbohem. To pak čuměj jak puci. Ale fakt od takových ruce pryč!!!
Profilova fotka
no však jsme valili oči jak blázni :-D necháme si od nich udělat cenu, pro zajímavost a uvidíme jak se vytasej :-D ale rozhodně favority nejsou. JJ, tak to je i u té druhé firmy, platit po částech, po odvedené práci. holt to zkouší, kdo jim na to naběhne.... my ne :-D :-p
lucikk vy už máte povolení? Já totiž nevím jak to je. No hranice a všechny důležité normy se samozřejmě snažíme dodržet a nemáme vlastně ani jinou možnost, protže je to proluka, která je jen 8m široká a vyplníme ji celou, jde spíš o hloubku domu, jeden soused ho má hluboký 17 m a jeden 10 m, tak kterou hloubku mi máme dodržet? Je tam důložetá nějaká studie světla, což ještě nevíme co je, ale moc mu stínit nebudeme, budeme nižší než on a slunce, svítí nejvíc z jiné strany, ale on nám to nechce povolit delší než těch jeho 10 m a může se odvolat a v tom případě nevím jak to je. Těch jeho 10 m je kpro nás docela málo, tak musíme vymyslet, jak to udělat, už nás napadlo, protáhnout jen spodní část domu, třeba na 12 m, ale vršek udělat jen těch 10m, ale nevím, prostě jemu se to nelíbí vůbec, že tam chceme bydlet. A my chceme bydlet co nejdřív, tak nevím, jestli raději postavit menší a časem dodělat nebo jít do toho, že to třeba neschválí a pak dělat nový projekt, nebo jak to řešit? chjo
Profilova fotka
nene, o to budeme teprve žádat já bych se pořádně poptala na úřadech, do jaké míry vám do toho takhle může kecat a jaké rozměry mít, aby proti tomu nemohl nic namítat. to bych udělala jako první krok
Článek se načítá
Profilova fotka
Nechavali jste si delat geometricky oddelovaci plan? Na kolik to vyjde?
Já jsem se jich vyptávala, byla jsem na úřadě už třikrát a vždy dostanu stejnou odpověď - to ví váš projektant, a na to jaké jsou normy mi řekne název toho zákona a že to všechno má vědět projektant, prostě se mnou nějak nechcou mluvit, on to asi ví, ale přijde mi to divný jednání, copak nemám právo na to aby mi to vysvětlila, a když jsem jí chtěla ukázat rozpracovaný projekt, tak mi řekla, že ho vidět nechce, že jí to stejně podle toho nic neřekne. Tak nevím k čemu stavební úřad teda je, když mi nechce poskytnout informace. Takový plán nemáme. Nevím k čemu to je? A na ten radon? to musí mít všichni?
Profilova fotka
Ene - geometricky plan na rozdeleni pozemku??? cena se strasne ruzni, zalezi na kraji a tak.... u nasi firmy (v Praze) by to bylo tak za 8tis., pokud by to bylo jednoduche a nebyl by tam s nicim problem (ale jsou firmy, ktere to delaji i za 4tis.)
Profilova fotka
Klaro, jasně, měření radonu musí mít všichni, to je povinné, to potřebuje i projektant k tomu, aby navrhl, jaké izolace tam musí být. ZDa jen hydroizolace (pro nízký radon) nebo spešl pro vysoký radon. Na pozemkuk může být radon v jednotlivých pásech od nejnižšího k nejvyššímu, záleží, kde chceš mít umístěný barák atp. Bez radonového měření ti neudělají ani projekt ani nevydají stavební povolení.
Profilova fotka
Satyyy, diky, to zni jeste rozumne. Ale asi nebude problem dat jeste pred udelanim desky 0,5 mega jenom na pozemek (necelych 200 tis. v nasem pripade) + vsechna mereni, papirovani, projekt.. co? :-S
Profilova fotka
Kláro, tak takové jednání teda nechápu.... u nás na stavebním úřadě se teda taky moc nerozplývají, ale jsou schopni nám podat info, jaké potřebujeme.... to je fakt divný jednání.... ene, nevím, co je geometricky oddelovaci plan... my si prostě nechali znova zaměřit pozemek.... myslím že to stálo 2500 ale nejsme si jistá, platíme toho teď pořád spoustu takže už mi to splývá... jj, radon je potřeba, my máme nízký jinak pokrok, stavební el přípojku nám udělají, po splnění nějakých požadavku (jako že zděný sloupek a tak....) a zítra jdeme podepisovat úvěrové smlouvy x-) ene, nás projekt stál 100 000 plus studie 12 000, v Praze. Protože je to kamarád našeho kamaráda, máme takovou cenu, jinak jejich firma si za projekty bere až 10% z celkové ceny baráku, ale říkal, že ten náš by se pohyboval v rozmezí 150/180 000 - ke 300 000.... no asi sakra drahá firma....
Profilova fotka
Ahoj Luci, nějak nechápu, jak můžete dát takový nehorázný peníze za projekt? To je skoro na kcuhyň :-| Normálně se projektové dokumentace v 5ti vyhotoveních pohybuje kolem 50-60tisíc! My teda máme za polovic, protože je to kolega z práce, ale 100tis a víc bych za to v žádném případě nedala. Vám to tiskne na zlatý papír nebo co :-)) Kor když dneska to frkaj na PC a nic nedělaj ručně, zadaj si rozměry, program jim to vyselektuje, spočítá materiál, všechno.. To je fakt zlodějna... Jinak nás na elektriku připojí, žádost ok, na vodu už se taky chystají, takže v pohodě zatím :-)) Snad to vydrží.
Profilova fotka
Zuzko, Praha :-) ;-) a my jsme ani nehledali, chtěli jsme někoho na doporučení, aby to fakt bylo OK. Ale ze zkušeností lidí okolo - v Praze tolik fakt projekty stojí. aspoň co známe my, tak taky platili tolik, naopak ho máme spíš levný oproti těm jiným...
Profilova fotka
Nj, jenže já si taky nechala dělat projekt v Praze! A co vím, tak si projektanti berou 1-5% maximálně. V průměru 3%. Ale 10%? To je fakt moc. Je to fakt ranec a nějaký divný, kor, když mu to tak dlouho trvá, furt nějaký nesrovnalosti a ještě 12000 za studii? Bych ho kopla do pr.... a že by letěl hodně daleko :-D Ten náš to měl za 20 dní hotové se vším všudy a že jsme taky vymýšleli detaily, ale naše původní představa byla jasná.
Profilova fotka
Mne teda taky prijde ta castka za projekt docela prehnana... ale uvidime, co zeneme my :-N mozna zkusim zlanarit kamosky segru... uvidime, jak se ji do toho bude chtit
Profilova fotka
říkám, naše okolí má projekty za stejné ceny, nebo vyšší, od jiných firem.... dlouho trvá - ano i ne, on by to měl rychle, resp. v ačasovém horizontu, jak jsme se dohodli (má to jako bokovku, takže v práci nás projekt dělat nemohl), zpočátku jsme něco pozměnili my, pak se změnil systém vytápění a vzhledem k tomu - že má subdodávky na profese, kde zas třeba přípojku na vodu zrdžuje VAK, on za to skutečně nemůže.... on by měl zpoždění tak týden, dýl fakt ne.... navíc teď zas řešíme tu čističku jestli jo nebo ne, takže další průtah.... nechci ho omlouvat, nás cena nepřekvapila, očekávali jsme ji takovou, s jeho prací jsme spokojeni a jak jsem psala, chtěli jsme někoho na doporučení a nehledali jsme podle ceny. mě 100 000 nepřijde až tak moc, katalogový se prodávaj okolo 45000,-.... ale to je fuk, my jsme spokojení, on, vy se svým ;-)
Profilova fotka
Katalogovy - alespon tech, co jsme vybirali my - u G servisu cca 26 tis.? Do triceti urcite.. Geometricky oddelovaci plan bude nejspis to, ze ted ma mesto na prodej 8000m a my chceme jenom nejakych 1200 m z te louky, takze si budeme muset zaplatit to zakresleni oddeleni pozemku do katastru. Aspon tak si to maluju.. Hele a vyrizovali jste hypoteku hned od zacatku nebo jste papirovali a penize brali az na desku a vys? Splatime ted stavajici hypo a zustaneme bez penez, tak jestli je realne si vzit hypo na vsechno od zacatku - od pozemku, projektu, pripojek, desky.. vsechno.
Profilova fotka
Ene - my jsme jednu hypotéku refinancovalil druhou - větší, abysme měli na všechno hned. Ale je fakt, že máme peníze svoje na účtě, takže si připojení na el. a vodu, vodovodní šachtu, jímku, projekt a jiné "maličkosti" platíme sami ze svého a peníze od banky budeme potřebovat až na samotnou stavbu, takže pohoda. Jinak jsem vám zapomněla říct, od středy už máme konečně tabulku STAVBA POVOLENA! Stavební povolení nabylo právní moci, takže začínáme :-)))
Profilova fotka
zuzi, tak to gratuluju.... a huraaaaaa stavet :o)) ene - je to tak, pokud budete od mesta kupovat jen 1200m z parcely, ktera je vetsi, tak si musite nechat udelat geometricky plan, ktery se prilozi ke kupni smlouve... tim tam vznikne ta parcela a oni vam ji vymeznikuji, abyste vedeli, co je vlastne vase.... projekt od Gservisu sice stoji jen 26tis., ale neni v tom vsechno..... tak treba usazeni na pozemek a pripojeni na pripojky tam chybi .. a to je taky nutny... takze to jsou dalsi penize (od Gservisu cca 15tis.) a na usezeni na pozemek je nutne vyskove zamereni pozemku.... to jsou dalsi prachy.... a pokud byste chteli v projektu nejaky zmeny, tak jeste neco k tomu..... takze ono to vyjde na tech 50-60tis. taky ... to je skoro lepsi si snad sehnat vlastniho projektanta.....
Profilova fotka
Jj, máme projekt naštěstí se vším, fakt šikovnej projektant, co nám to dělal. No, ještě tu firmu dokopat k něčemu :-)) Ale ještěže není zas tak kam spěchat.
Profilova fotka
ene, my máme hypo až na financování od odby, kdy se kopne. pozemek, projekt, přípojky, poplatky, to platíme z platu (krom pozemku teda :-D )
Profilova fotka
jo jinak hydrogeol. průzkum dopadl OK, jdeme malovat čističku do projektu :-) x-)
Profilova fotka
ahojky Luciku.... vam to teda jede.... nestacim ani sledovat x-) nezajdem nekdy po praci pokecat ke kaficku?? ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?