2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
Luci, tak to bych odstoupila od smlouvy! To snad není možný! Za 7 mega? To je zlatej ne??? Neříkám, kdybyste měli 13+1 a kolem toho kdo ví co, ale tohle??? Bydlela jsem v baráku za 7 mega a vím co to je, je to mega barák se všema možnýma vymoženostma a kdo ví s čím, to chápu, ale ten váš krásnej domeček??? Omlouvám se, že píšu až teď, ale byla jsem na svatbě kamarádky, pekla jsem jim svatební dorty, takže byl frmol. Jinak už nám posílají to naše vysněné stavební povolení a stále jednáme s firmami, takže uvidíme. Babička dnes odjíždí na léto na chalupu, tak teď máme pro sebe 2+1, takže pohoda :-)) A jinak nic nového, svatba byla krásná, až budou fotky, hodim něco na beremese, tedy spíš dorty, co jsem zdobila... Nevěsta si tam dá něco sama.
Profilova fotka
jiji, to ne, jemu se cena a projekt neodvíjí od ceny baráku. Zuzko, my s ním smlouvu nemáme, je to na slovo ;-) ale bál se to Vráťovi zavolat, protože ví, jaký jsme :-D nicméně za pozdní dodání pracuje už teď o 5000 méně, když nedodá do pátku, půjde se s cenou za projekt ještě níž. Nakonec si na to sedli a předělali, třeba cena za plot z pletiva!!!! je 300 000!!!! :-D jsme s efakt nasmála... ta bab co to dělala, to už snad já jsme větší odborník. I on na ní má děsnej vztek, že podle ceny kubíků to vychází těch 3,5, taky nechápal, kde nabrala tohle... 1 mega za střechu... a tak dál.... za protiprachový nátěr v garáži na podlaze 20 000.... a nakonec tam bylo 300 000 prakticky jen tak.... ani ne materiál, vůbec jsme nepochopili, co to je za služby.... prostě to dělala kráva... Vráťa mu taky říkal, že když si za 4 mega necháme na klíč postavit typovej barák, tak ho mít budeme a ne rozhodně menší, že je prostě tohle blbost.... se chudák začal bát, abysme ten projekt od něj chtěli a zaplatili mu za to :-D no aspoň se vystrašil a te´d už to snad půjde... pro odhadce kvůli hypo se to zkrouhlo na 4,5, stavební forma dostane stejně slepý, takže vlastně není až tak co řešit.... jinak odhadci se na pozemku moooc líbilo, byl úplně nadšený, zatím že bez přípojek cca půl mega a jen co doděláme ppřípojky, bude to mega, třeba i 1,2 mega za pozemek.... takže super.... říkal, že neví, že kousek za prahou to může vypadat jak na Šumavě :-D no a ve středu jdeme do banky kvůli hypo....
Profilova fotka
Uff, ještěže už máme tohle všechno za sebou, hypotéku, projekt, stavební povolení... Zítra zas jedeme do jedné firmy, kde už jsme byli. Pokud přistoupí na naše podmínky, podepíšeme jim smlouvu a kopééééém!!! :-D Tak jen abych to teď nezakřikla...
Profilova fotka
jéééé... gratuluji moooc, ty vám teda udělali jakou cenu?
Profilova fotka
Cena k jednání za hrubou stavbu bez střechy je 900tis vč DPH. Střecha bude od jiného, cca 400tis.
Profilova fotka
woooow :-. no to je super!!!! :-)
Ahoj, jiji - když budete stavět svépomocí, kdo vám tu stavbu povede, to musíte mít nějaký odborný dohled nebo jak to funguje? Taky jsme nad tím uvažovali, ale teď jsme spíš pro firmu (ale ještě nevíme jak to nakonec bude). A nevíte některá jaké jsou výhody tepelných čerpadel, kolik to tak zhruba stojí a podle čeho se vybírají, výkon atd. jak by to tak asi mělo být? zuzaaanka - to si budete na každou činnost vybírat jinou firmu? Hledáš je všechny na internetu nebo přes známé a jejich doporučení? Díky
Profilova fotka
Ahojky! Ano, na každou činnost jinou firmu. Prvně jsme chtěli stavbu na klíč, ale chtějí za to nehorázné peníze, fakt mazec. Takže jsme se rozhodli takto a vyjde to tak o 1/3 levněji. Firmy hledáme na netu i na doporučení. Dost řemesel pomůžou kolegové z práce.
Profilova fotka
Ahojky, jj, když se staví svépomocí, musí být stavební dohled, mám pocit, že všetšinou si to dohlíží sám projektant, i mi to tak psal spolužák, co má stavební firmu v Praze, ale každej druhej týden sem jezdí k rodičům a dohlíží si na svoje stavby, který tu projektoval. My máme spoustu šikovnejch známejch a rodinu, s jejich pomocí jsme krásně a v poho opravili byt, ušetřili jsme dost peněz na práci, takže předpokládám, že na baráčku to bude ještě mnohem víc, i když se tam asi udřeme :-p. Ale máme čas, celkem nás nic netlačí, jen to, že se těšíme, až vypadneme z paneláku a taky, že tam budu vozit malou do školky. Pokud jde o ty tepelný čerpadla, tak se v tom moc nevyznám, ale my bysme do toho asi nešli. Je to nehorázně drahý, dotace na to snad nějaký dávají, ale nevím, za jakých podmínek a jestli všem ... kámoška s přítelem to taky zvažovali, ale nakonec se na to vyprdli, právě kvůli všem těmhle komplikacím okolo. Na netu určitě k tomu nějaký info bude, jinak jsem na to teď koukala v nějakým tom "stavebním" časáku ...
Profilova fotka
ahojky, tak kdo jste jak s čím pokročili? My dnes dostaneme odhad od odhadce a ve středu jdeme poprvé do banky kvůli hypo :-. no a zítra budeme mít konečně ten projekt... jinak nás kontaktovala další firma.... máme myslím tedy zatím vytiplé 4 - Zuzko, kolika firmám jste dávali projekt?
Profilova fotka
ahoj holky... jen v rychlosti... nejak te neni cas.... dneska jdeme podepsat smlouvy na pozemek, da se to na katastr a pomalu se zacne snad uz vyrizovat zasitovani pozemku...... jinak porad koukam po projektech na domecek a premyslim a koumam, co by se mi tak libilo..... vuuubec to neni jednoduchy :o(
Profilova fotka
Ahojky, tak já jsem konečně uhnala manžela a on brnkl projektantovi, říkala jsem si, ať ho nemusíme pak honit, může si s klidem dělat na projektu tři měsíce. Chce katastrální mapu a ještě cosi, musím říct manželovi, ať mi to napíše. No, a já vlastně musím zjistit, jestli už je ta naše smlouva vložená do katastru, ať tam pak nejsem jak debil, případně si rovnou změním to jméno, i když přes ten net to asi bude lepší a rychlejší ;-) Toť zatím vše, jinak se nám teda docela líbí tenhle typovej domeček, budou tam teda menší úpravy (např. nepotřebujeme tam tu místnost pod přístřeškem na auto, to se všechno narve do těch garáží, co budou pod barákem, včetně prádelky a dalších takových věcí, což je super): http://www.thermo-plus.cz/?soubor=rd_... Ten domeček jsem si vyhlídla v typovým katalogu, líbí se nám, že je jednoduchej, žádný oblouky a zbytečná členitost, dokonce i ten půdorys odpovídá našim původním představám, že chceme zhruba 8x10m ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
satyyy, mi povídej.... my než vymysleli konečnou verzi :-p jiji, ten už jsem někde viděla, hezký, a za 2,5 mega na klíč, to je super :-)
Profilova fotka
Luci, no a my ho chceme stavět sami, takže snad se vlezeme do dvou. Ono je to myslím za dva a půl bez toho přístřešku. No, a samozařejmě bez těch našich megagaráží, to taky něco sežere, takže radši počítáme víc ... i když já počítám, manžel si myslí, že k našim 700tis. co máme si bude stačit půjčit milion. No, tak snad to nějak vyjde. Ještě nějaký ty stavebka a snad i do toho jara něco málo došetříme (i když tomu moc nevěřím, když jsem na MD :-p). Jooo, a ještě tchán vyhrožoval, že manžel dostane nějaký prachy z pojistky, co mu v osmnácti prodloužili o deset let, osmadvacet mu bylo nedávno, tak doufám, že z toho něco bude a ne že si za to tchánovci udělají doma podlahy ]-( ]-( ]-(
Profilova fotka
no počkej, to by přece mu měli dát ne - ty peníze z té pojistky....
Profilova fotka
Luci, no to doufám .... já si právě nejsem jistá, jestli neměl ještě jednu, za kterou si koupili auto. Teda část auto, samozřejmě. S odůvodněním, že mu to šetřili oni. Mám pocit, že jsem něco takovýho zaslechla ... ale zase, že by měl pojistky nebo spoření dvě? No možný je všechno. To je něco na mě, tohleto říct, bo mooc dobře vím, jak to s těma prachama je ... majetek dítěte podle zákona o rodině .... ať to platí kdo chce. My si taky nemůžeme vzít úvěr ze stavebka naší Míši, bo ty tahanice, co by kolem toho byly, nám fakt za to nestojí. Ani nechceme, prostě jí budeme spořit pětistovku měsíčně a hotovo. Jednou si z toho úvěr může vzít sama, má cílovou částku dva miliony ... to jí založil můj tatínek a zároveň zaplatil ten nehoráznej poplatek za uzavření smlouvy, takže na nás teď je, co jí tam naspoříme :-D
Profilova fotka
no je fakt, že ze strany manžela otázky peněz - taky zajímavé a vlastně by mě v tom případě vaše situace vůbec neměla pžekvapovat.... něco podobného.... :-S :-( kdyby neměli, ani neceknu... ale když vidíš, jaká je realita.... raději kožíšek za 8000 než synovi boty na svatbu za 2000... :-p atd atd to by bylo na dlouho....
Profilova fotka
Luci, nojo, to taky znám ze svýho okolí. A nějak to nechápu ]-( Hlavně v naší rodině je to úplně naopak ... táta by se rozkrájel, aby nám mohl jakkoliv pomoct :-)
Profilova fotka
Ahoj. Moc jsem nedocitala, jenom posledni stranku, ale rada bych se k vam pridala. Letos sice budeme kupovat asi jenom pozemek, ale vase zkusenosti se mi budou jiste hodit :-) Koukala jsem na odkaz od jiji, ten domecek je naprosto luxusni! Presne takhle bychom si to predstavovali. Jenom ty prostory kolem haly mi prijdou zbytecne clenite. Kdyby tam sla udelat jenom vetsi koupelna a chodba se schodama, bylo by to pro nas idealni.
Profilova fotka
Ahoj holky! Projekt jsem dávala asi 15ti firmám, nakopírovala jsem ho, to byl opruz :-)) Teď jsme o víkendu náš pozemek posekali a přistavěli náš el. rozvaděč. Tak teď ještě připravit vodovodní šachtu a můžem začít stavěěěět! :-)) Chjo, jen ještě tu firmu, pár typů máme, tak uvidíme, vše je zatím v jednání.
Profilova fotka
Ene, my bychom taky radši místo jenom záchodu, aby byl aspoň záchod se sprcháčem, s tím, že hlavní koupelna s vanou bude nahoře. Ve vaně, jako jediné, mám jasno, jestli budeme dávat zase rohovou, tak určitě chci Rosu od Ravaku, máme ji teď v bytě a naprostá spokojenost, je super. A místnost na pračku taky nebudeme potřebovat, bo na tu bude prádelka dole v garáži. Ty chodíš na koně, žejo? Podle nicku, připadá mi povědomej :-). A vlastně i ta fotečka v PASe mluví za vše :-) Zuzko, závidím, že už jste tak daleko. Já chci takýýýýý 8-). Už se nemůžu dočkat, až taky začneme a i když to bude na dlouho, tak prostě se bude něco dít, takhle je to furt jen v takové nehmotné formě :-p
Profilova fotka
Nj, jiji, jenže cesta k tomuhle všemu byla dlouhá a trnitá a myslím, že je to teprve zlomek z toho, co nás čeká. Chtěla bych totiž všechno hned a honem :-D Přijde mi, že se to všechno děsně vleče. :-)) Už abysme měli aspoň základovou desku :-)
Profilova fotka
Jiji, ja oxiduju dodnes i na beremku, beru to postupne a vsude zkejsnu v nejakem oblibenem vlakne :-D Taky mi prijdes povedoma. Koukaly jsme na ten domek s kamaradkou a libi se mi varianta nechat pod schodama misto na uklizeci veci, vysavac, kyble, zehlicku.. Misto pracky dat ten kotel ze zadveri (to je fakt blbe vymysleny, komu by se jako prvni vec v dome chtelo koukat na kotel?), ke kotli pak dat zachod a umyvadlo. Takhle je tam zbytecne moc umyvadel. A pracku nahoru do koupelny nebo jak rikas do te garaze, to taky nezni spatne. Stejne ale nechapu, co resim, kdyz mame pozemek na uplne jinou stranu 8-(
Profilova fotka
Ene, nám to docela vyjde, ten přístřešek bude čumět do cesty, tam my vidět nemusíme, takže nám neva, že tam nejsou okna. Jen dveře by se nám líbily na druhé straně (což by asi nebyl problém, když tam nebude ta místnost na nářadí), kotel narveme taky do garáže, takže asi s projektantem sedneme a malinko si to překreslíme :-D. Potom ty kratší části domu budou směr na severovýchod a jihozápad (doufám, že jsem to nepomotala) a do obýváku a kuchyně nám krásně bude svítit sluníčko celý odpoledne a taky se tam krásně bude vyjímat terasa (z obýváku), bo to bude do klidnýho místa (než se tam ovšem začne stavět, což sice asi hned tak nebude, ale pozemky jsou tam už rozprodaný) x-) No, se nedivím, jestli Ti jsem povědomá, taky jsem na koňovi nalezlá věčně, chodím kafrat na červenec 07 :-D a semtam vpadnu i do jiné diskuse :-p :-D
Profilova fotka
ahoj, hlásím projekt je doma, včera jsme byli v bance podat žádost o hypo, do 10 dnů max jdeme podepisovat první úvěrové smlouvy a dnes schůzka s první stavební firmou. jupíííííííííííííííííííííííí jo a přišlo měření radonu, riziko nízké, jen tak dál x-) x-) x-)
Profilova fotka
Luci, gratulace veliká, to je super, jak vám to krásně jde. My už snad tento nebo příští víkend spácháme schůzku s projektantem a může začít makat. Jen teda chtěl výpis z katastru (nevím na co, stejně to ještě není přepsaný, ale to mu snad může být jedno) a kopii katastrální mapy, to mi nachystají až na pondělí, takže v nejhorším se mu to dodá později.
Profilova fotka
Muzu se zeptat, jak budete mit resenou hypo? Musi se dokladat kazdy vydaj nebo vam prevedou penize predem.. jak to je?
Profilova fotka
Luci, gratulace!!! Docela vám závidim ještě takovou bezstarostnost, ale zároveň jsem ráda, že už všechno tohle papírování máme za sebou :-) ene: jestliže stavíte svépomocí, proplácí vám faktury zpětně. První tři čerpání zdarma, další za 500kč. Pokud vám to bude dělat firma, tak může banka poskytnout zálohovou fakturu, ale musí mít něco v zástavě.
Profilova fotka
ene, moc tomu nerozumím a neřeším to, manžel pracuje ve finančnictví, takže nemusím :-) ;-) vím, že my nemusíme dokládat faktury. Banka nám na základě odhadu pozemku pustí první peníze, my rozestavíme do výše 1 metru, zapíše se to na katastr jako rozestavěná stavba, banka pustí další peníze na dostavění. Dokládá se jen snad stavební deník nebo jak, zkrátka banka kontroluje ne cconakoupíš, ale jak stavíš. Máme možnost použít i 20% peněz neúčelově z celkové částky, max je to myslím 400 000. jinak nám nejdřív zastaví pozemek a pak tu rozestavěnou stavbu. Ale to, že nedokládáme faktury, není standartní postup, nedělá to každá banka. na druhou stranu máme tak vyšší úrok, ale s fixací jen 2 roky, takže to za to stojí a pak to přeúvěrujeme jinou bankou.
Profilova fotka
Ty brďo, tak tohle, až budeme řešit, to mě zabije :-p Manžel to hodí na mě, ten tomu vůbec nerozumí, no a já o nic víc. My to teda budeme řešit jinak, prachy na hrubou stavbu jsou, takže jestli začneme příští rok, tak budeme řešit hypošku někdy až na jeho konci, bo by hrubá měla přes zimu vymrznout, takže na jaře 2010 budeme asi pokračovat, už za půjčený prachy. Budeme muset schrastit nějakýho nezávislýho finančního poradce, jinak to nevidím :-p. Ani vlastně nevím, jestli to takhle jde, ale mělo by to být bez problémů, ne? Přece nezačíná každej stavět úplně bez peněz ....

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?