2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
no on tvrdí, jak ty složky toho kotle můžou být poruchový, že se opotřebují a tak... souhlas, ale 15 000 ročně???? :-| wow, 4,6 jo? No to je hustý!!! Ten první máte 3,2 nebo tak nějak viď? a jako že střechu byste teda měli od nich????
Profilova fotka
Krytinu nám dělala zase jiná firma, omlouvám se, špatně jsem to napsala... 15000 ro¨čně je fakt mazec!!!! A jen za dopravu? To by mě kleplo! Celkové náklady přesahují náklady na elektriku - vytápění, a to přeci není možný. Ale fakt se nedej!!!!!!!! Určo najdeš někoho lepšího.
Profilova fotka
no on myslel jako doprava, opravy, nové součástky (že některé s eprostě rychle opotřebovávají...) takže za tohle celkem 15000... tak jsem volala první stavební firmě :-) máme je na doporučení, tak pán říkal, že určo jak budeme mít položkový rozpočet, máme mu ho poslat a že s tím podzimem by to mělo být OK, že by na náís místo mít měli.... tak jsme zvědavá.... :-.
Profilova fotka
To jsem nějak nepochopila, někdo vám udělá rozpočet a ta firma, co jí máte na doporučení vám to za tu cenu postaví? Nějaké divné praktiky... :-))
Profilova fotka
no projektant dělá projekt plus položkový rozpočet (jako že takových cihel tolik a tolik, takových ??? tolik a tolik...) na všechno a firma si to pak vezme a propočítá dle toho - dosadí ceny materiálu, práce a předá nám výslednou cenu, za kterou by to postavili. Vy jste jim dali jen projekt??? Nám projektant tohle k tomu dělá automaticky, to enní náš výmysl...
Profilova fotka
Aha, to není položkový rozpočet, ale tabulka výměr :-) Rozpočet je už s cenama od firem. Jj, my jim dali projekt a firmy si to dle toho spočítají.
Profilova fotka
no tak tak.... tabulka výměr :-) ;-) teda ty se tím jdi živit :-D ;-)
Profilova fotka
to jooo, to já bych už skoro mohla. Na stavební povolení, vyběhávání žádostí a razítek, hypotéku, na to už jsem machr... :-D teď ještě ty stavební materiály :-)) ;-)
Profilova fotka
jo no vidíš, jak to vlastně máte s tou hypotékou??? máte už vše? Asi jo viď?
Profilova fotka
Jj, už dávno, to šlo hladce, když už to byla vlastně druhá ;-) teď už chybí jen dodat pravomocné stavební povolení a můžem čerpat, no problém :-)
Profilova fotka
tý jo, se máte.... tak nějak mám pocit, že až budeme ve fázi co vy, už to bude OK.... vím, že budou jiné starosti, ale tohle papírování.... mě ničí.... myslet na všechna možná povolení, které potřebujeme k dalšímu povolení... :-p hypotéka bude taky OK, to už si manžílek ošéfuje, ale ty povolení :-p :-p :-p
Profilova fotka
No, nechci ti kazit iluze, ale papírování je brnkačka, taky jsem si myslela, že to nejhorší už budeme mít za sebou, omyl! :-D nejhorší je vybrat firmu.. Je fakt, že jsme právě v téhle fázi, ale snad nemůže být nic horšího... :-( Tak se držte!!!
Článek se načítá
Profilova fotka
já vím, ale trošku spoléhám tady na tu jedno, na to doporučení.... že by to mohlo klapnout... tak uvidíme...
Profilova fotka
No, nevím, přeci nebudeš spoléhat na tu jednu a necháš si udělat aspoň pár rozpočtů, abyste měli srovnání. Kývnout hned na první nabídku neni zrovna dobrej kauf. Jen to zkuste, aspoň pro představu, Kývá se lehce, mění těžko... Jen abyste nespadli do bláta... A víš jak to je, nejhorší kšefty jsou se známýma, příbuznýma a tak. Těm se těžko říká, že něco pokazili...
Profilova fotka
Jé, to jo.... jen že si myslím, že se může stát, že skončíme stejně u týhle firmy.... pocit ;-) to je jasný, že si obešleme více firem. Zadala jsem an netu i přes poptávky poptávku po stavební firmě, tak uvidíme, jaké kontakty nám dohodí oni.... to bych neriskla hned první firmu ;-)
Profilova fotka
Taky jsme zadali přes poptávky.cz, super, docela se daří, tam se dá sehnat hodně moc věcí :-)) Chjo chjo, zítra na celý den do školy.. A když je takhle krásně, to je opruz... Tak se holky mějte!
Profilova fotka
Zuzko, mě přes ně právě přišla první nabídka... jo ty to máš dálkově viď? :-( mě zas ve středu čeká pěkně hnus zkouška... bojím bojím a navíc na víkend odjíždíme k Vráťovo rodičům....
Profilova fotka
Jj, dálkově, abych se nenudila, tak stavíme, pracujem, dělám dálkově školu.. Tak bych ještě mohla začít plánovat svatbu a mimi, ne??? ;-) :-D Já mám taky zítra zkoušku... Ale zkouška od slova zkusit, ne? ;-) Tak uvidíme.
Profilova fotka
tak hlásím, dnes se nám začal kácet ten prales na pozemku a zítra večer by už to tam mohlo vpadat obyvatelněji x-) x-) x-) huráááááá :-) jo a nevím, jestli jsem psala, že se mi ozval nějaký pán ze stavební firmy přes ty poptávky. a během víkendu jsme dostali další tip, takže už máme tři firmy, kterým pošleme projekt. a teď kde vzít ty další? ;-)
Profilova fotka
No super, tak se to hýbe! Zadej si do vyhledávače Stavební firmy, zadej kraj, vyběhne ti jich spousta a obvolej je. Nám teď chodí další a další projekty, tak nás teď čeká spousta jednání a vyjednávání, ukecávání, okecávání... Na to se fakt netěšim..
Profilova fotka
jj, to tak uděláme, jen jsem to myslela kde vzít ty kvalitní ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, můžu se k vám příležitostně občas přidat? Musím teda někdy zkouknout, co se tu řešilo, abych byla aspoň trochu v obraze. Taky bychom na jaře rádi začali stavět ;-)
Profilova fotka
jiji ahojky :-) a co jinak nového u Zuzky a Kristýnky? U nás se dále kácí a kácí, včra jsme poslali žádost na elekt., jinak projekt ještě nemáme, protože projektant je prostě lempl :-p měl ho dodat v pondělí, ale že prej statik, který dělá statickou část, se k tomu nějak nedostal a podobně... sakra si to neumí rozplánovat? a pochopitelně i ten položkový rozpočet nám dodá o týden dýl. Už jsem řekla Vráťovi, ať s ním domluví znova cenu, protože za pozdní práci nebudu platit jako za včasnou.
Profilova fotka
ahoj Luci... u nas nic novyho... .my jdeme az 16.6. podepsat darovaci smlouvu na pozemek... a potom se uvidi co dal....
Profilova fotka
Taky jdu dneska podepsat darovací smlouvu, sestřenka mi ověří podpis ;-)
Profilova fotka
to se platí nějaké procento viď? A z jaké ceny? Co udělá odhadce?
Profilova fotka
jojo, darovaci dan z odhadni ceny.... jen nevim, jestli k pravnikovi musim neco podepsat ja, kdyz mi mama daruje pozemek... to snad tu darovaci smlouvu podepise jen ona, ne?? :-N
Profilova fotka
Ale od novýho roku už je darovací daň zrušená, ne?
Profilova fotka
Saty, u nás to bylo tak, že inženýrka, co se zabývá odhadem nemovitostí (a moje bývalá trenérka orienťáku) sepsala tátovi nějakou smlouvu. V pěti vyhotoveních plus asi ve dvou nebo třech vyhotoveních návrh na vklad do katastru nemovitostí. Vlastníci tam doteď byli tři - moje teta (tátova sestra) měla ideální 6/10, můj táta 4/20 a já ty další 4/20. No a teta s tátou mi ty svoje podíly darovali a podepsat to musí všichni a na jednom výtisku smlouvy musí být ověřený podpisy. Proto jdu za sestřenkou, která pracuje u notářky, ona má zkoušky a může ověřovat. A zaplatím pak jen poplatek za ten vklad do katastru ;-) Jinak, kdyby ten poplatek nechali (bylo to u přímých příbuzných procento z odhadu a od novýho roku je to zrušený), tak by to musela nejdřív dát teta tátovi a pak táta mě. No, takhle je to jednodušší. Jen ještě chce táta časem vyřešit (teď to nejde), aby část zahrady ještě dostala moje desetiletá sestra, ale chce to přímo vytyčit hranicema (část pod naším budoucím domečkem). Takže asi se to nejdřív musí zaměřit nebo co já vím, ale prostě mi to jen říkal, abych s tím počítala. No jasný, jen ať jí to dá, už tak máme pozemek jak kráva :-D :-D
Profilova fotka
no, darovací daň je zrušená u příbuzných... v první a druhé skupině.... ale já část pozemku dostanu od "tetičky" která už není žádná příbuzná, takže to budu muset zaplatit.... :o) Takze ty smlouvy musi podepsat i obdarovaní??

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?