Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Hamar: no máme zatim stropy...
Profilova fotka
no tak u nas je problem v tom, ze nemame uplne odlisny vkus,ale taky ne uplne stejny a manzel dokaze byt nekdy dosti protivny:-)
ale s firmou to musí letět,ne? Nám to sice nestaví přímo firma, ale bratránek se svojí partou, ale když valí, tak to jede :-)
godi, koukala jsem, jak řešíte postel, už víte vítěze?
hamar: no já nevim, jestli to s firmou letí, nedokážu to posoudit... i když možná...soused se svym tátou vedle nás začal dělat základovou desku pod bungalov - je sice větší než ta naše, někdy v červnu 07 a dodělal jí v říjnu? My to měli hotový za měsíc... Takže na tom asi něco bude :-) ale oni taz budou mít levnější :-p :-) :-N
Profilova fotka
hamar: jo vitez uz je, uz mame i kalkulaci. Nakonec bude bez cela v¨nohou,ale bude atyp - delka 210 cm, takze tim padem atyp rost i atyp matrace. pod posteli bude ulozny prostor. Bude to masiv dub a kompletni cena 42 000,-
godi: a to jste tak veliký? Nebo proč si to necháváte dělat 210?
Profilova fotka
ja mam 172 cm manzel cca o 10 vic a ja jsem zvykla spat dost dole na polstari a ted mame doma 200 a proste me koukaji nohy z postele a manzelovi taky, tak manzel chtel celo, ze te to proste zarazi,ale me se to nelibi tak jsme si nechali udelat delsi postel. Delaji se i 220 cm
Profilova fotka
kacabacka: a co planujete do loznice vy - masiv, kov ci neco jineho??
godi: já ti nevim, nemam vůbec představu...líbila se mi ta černá kovová postel z Ikei, ale prej se to rychle rozvrže, tak nevim....ale spíš asi tmavý dřevo, budeme tam mít jen postel 2 noční stolky, 1 prádelník a pak si budeme muset nechat udělat šoupačky na šatnu...
Profilova fotka
kacabacka: tak ja bych do kovu vubec neslo. Tmavy - ale tak proc ne,ale tam my mame svetly palbky, podlaha taky bud svetly drevo, takze by se mi tam tmavy nelibilo
Profilova fotka
Ahoj, plánujeme stěhování na konci června. Teď se v domečku dělají omítky...Ale ještě nemám stoprocentně vybrané obklady a podlahy už vůbec ne....Ale už jsme uvažovali o kuchyni a nechali si udělat pár návrhů... Kacabko: máme podonou dispozici kuchyně jako ty, ale řešili jsme to trochu jinak. sporák máme v levém rohu a horní skříňky pouze vpravo...Pokusím se návrh vložit do alba.
Článek se načítá
godi: já ještě nevim, jestli budeme mít ložnici světlou nebo tmavou, ale víc se mi líbí tmavá podlaha a tmavej nábytek...ještě uvidíme :-) ale v obýváku bude určitě tmavá podlaha, působí to na mě víc teple... marketaz: ahoooj ty jo, to teda koukám...ta kuchyň je na pohled fakt stejná, ale asi rozměry oken a rozměry zdí mezi okny a rohy budou jiný než ty moje :-( Chtěla jsem to přesně tak, jak to máš ty, dřez vpravo a varnou desku vlevo, jenže já mám to okno na levý straně buď větší nebo blíž k tomu rohu, co je digestoř. Prostě se mi tam ta digestoř do rohu nevejde - zasahovalo by mi to z části do toho okna... Taky koukám že tam nemáš potravinovou skříň, budeš mít někde extra špajz nebo kde budeš mít potraviny? A můžeš poslat obrázek, jak bude vypadat tvůj domek? A ještě jestli můžeš poslat rozměry kuchyně a oken v ní...díky.
Hoj holky, godi: na vaše čouhající nohy napíšu jednu perličku. Já měřím jeno 163cm a naše postel má 195 cm. A přesto mi čouhají nohy. Jsem totiž zvyklá spát dole, takže i kdybysme si my koupili postel 3m dlouhou, tak já budu spát úplně dole :-D
Profilova fotka
kacabacka: tak my uz jsme zacali tlouct palubky, takze ty jsou svetly a podlahu taky vim ze bude svetla, takze je to jasny:-) hamar: ja nejsem zvykla spat dole na posteli,ale na dolnim okraji polstare, takze tim padem se posunu dolu..
godi: tak spi bez polštáře a ušetříš na posteli :-p :-D palubky? To se ještě dělá??? :-D hamar: čus 8-)
kaci čus :-D náhodou my taky přemýšlíme nad palubkama, ale uvidíme, jak na tom budeme s penízkama. Teď jsme nechávali dělat odhad kvůli čerpání v bance a zjistili jsme, že cena domečku stoupla o půl milionu. No rozhodně jsem se smála, když napsala odhadní cenu v nynějším stavu =-) minule nám to vyšlo skoro přesně s cenou, kterou jsme do toho dali a teď to má o půl milionu větší hodnotu, než co stála, tak nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu :-D Ale je to super, aspoň banka uvidí, jak šetříme :-D No, jak jste se bavili o těch postelích, my si necháme udělat postýlku a poličky na míru. Máme u dědy na zahradě strašně moc modřínovýho dřeva, kterýho se chtějí zbavit, tak ho snad někde utopíme. Nejdřív to měly být schody (ale je to tmavý), pak dveře a já nakonec rozhodla, že bude ložnice a pokoje :-D tak uvidíme, jaký bude konečný efekt.
Profilova fotka
kacabacka: na rovnym bych se nevyspala, to ani nahodou:-) proc by se to nedelalo, na tom neni nic zastaraleho. vikendu jsme zacali tlouct, tak se mrkni do meho alba
godi: jsem si dělala srandu :-D máme to takhle udělaný na chalupě. Je to tam už asi 15 let, táta to dělal sám, nevim sice, čim to natíral, ale ty palubky pak nezůstaly takhle hezky přírodní, nějak to tim lakem zežloutlo, tak si na to dejte pozor, zatim to vypadá celkem hezky, ale my budeme mít asi jen klasicky vymalováno... hamar: to nám to odhadce vždycky trefí skoro do koruny ]-( Modřínová postel - to zní pěkně, to sem pak musíš hodit fotku....je to tmavý dřevo? Necháte si jí přírodní nebo budete něčim barvit? My jsme dneska převzali strop, ve středu přijede jeřáb, nahází na strop palety s cihlama a pojedou to první patro, to už ale snad tak dlouho trvat nebude...hlavně musíme nechat zaměřit okna a zadat do výroby, pak půjdou na střechu ;-)
Kaci, mělo by to být tmavý. Původně jsem ź toho chtěla kuchyň, ale po radě se stolářem jsem šla do fólie a z masivu necháme udělat ložnici a nějaký skříně. Leží to tam pěkně dlouho, takže to trochu vybledlo, ale prý když se to znovu obrousí, tak to zase ztmavne. Tak nevím, já totiž taky nemám nějakou konkrétní představu jak to vypadá :-( Bych musela vzít hoblík a hurá na to :-D Jakmile jsou stropy, tak to frčí. Ty okna si domluvte co nejdřív, protože nám výroba trvala skoro 10 týdnů, i když to bylo tou změnou daní, tak se všichni zbláznili. My už máme konečně udělaný příčky až dostropu. Ještě dozdít kousíček ke kuchyni, aby nám to tam vlezlo jak chceme a může naběhnout elektrikář a vodař, ale řešíme penízky. Eletrikář nám udělá eletriku za polovinu, ale nemá to na živnosťák, takže chce peníze na ruku, s tím, že za materiál nám dá fakturu, kterou nám pak banka proplatí, je to strašně složitý, ale když jsme to nechávali nacenit jiným eletrikářem, tak to vycházelo na 160tis. bez slaboproudu.Za to budeme mít eletriku a krb :-D No jo, je to složitý. Takže po horách je musím všechny nahnat, aby mi napsali faktury, aby banka pustila co nejdřív penízky a pojede to dál ;-) Občas si říkám, že kdyby to dostala zakázkou firma, tak to není tak složitý, ale na druhou stranu sousedům to stavěla firma a komplet jim museli dělat dakrát střechu, protože to blbě vyměřili, pak odjeli na dovolenou (asi 14 dní po nastěhování) a rupla jim voda v baráku, takže po dovolené je čekalo překvapení v podobě záplavy... Ono to asi vyjde nastejno :-| No, ale doufám, že červen to jistí :-D ;-) :-D
Profilova fotka
kacabacka: neboj, uz to ma takhle delany tchan a je to v pohode. Skoda ze to tak trva, musi se to 3x lakovat z obou stran a kazdy lak schne tak 2 dny, takze to je na tom to nejhorsi. My jsme nad tim nejak moc nepremysleli, tchan ma taky na sikminach palubky, tak me to prislo uplne prirozene... hamar: elektrikar bez zivnostaku?? to je docela o hubu, vzdyt kvuli kolaudaci musis mit na elektriku "kulaty" razitko
on je vyučený eletrikář a revize mu dělá jeho kamarád, takže to všechno zařídí on. Našim na chalupě dělal komplet nový rozvody a novou bednu, je strašně šikovnej. Radši dám mu na ruku a polovinu a půjde to přes jeho kámoše než jinýmu se živnosťákem, kterej mi udělá to samý, ale za 160 litrů.
Profilova fotka
Jo tak to jo, ja uz jsem se lekla. protoze vim od manzela ze na to musi byt kulaty razitko. My to mame jeste lepsi, manzel je elektrikat, takze nas elektrika stala minimim. Jen neco dal znamemu ktery mu na to da razitko
No, to my zacvakneme tomu jeho kámošovi taky. Ale radši dám někomu do kapsy a polovinu uštříme než to celý platit jenom kvůli papíru. A práci mu zaplatíme ze svýho. Manža by se do té eletriky klidně pustil sám, jak ho znám, ale nevím nevím jak by to dopadlo :-| :-D Naposledy když s mým taťkou cosi spravovali, tak si nevypnuli pojistky, prý to zvládnou a málem svítili :-D :-D :-D No jo, domácí kutilové :-D
Profilova fotka
hamar: no tak to by opravdu bylo lepsi si toho elektrikare zaplatit, aby z tebe nebyla mlada vdova...trochu cerneho humoru. Ted ve stredu me ceka posledni doladovani kuchyne - navrh máme, ale potřebuju upřesnit barvu, abychom mohli koupit obklady a dlazbu do kuchyne. Hele, jaky je tvuj nazor, nebo co si myslis, jak to udelat - obklady do kuchyne svetlejsi nebo tmavejsi nez bude kuchyn? Ja prave vubec nevim jak se to dela, a hlavne vubec nemam predstavu. Manzel, ze by klidne obklady, jak na tom jsou motivy z kuchyne - hrnicek, ovoce, zelenina,ale me se to moc nelibi a vubec nevim co tam dat. Poradte holky..
godi, my budeme mít calvadosovou kuchyň (to je celkem tmavý, spíš do červena) a chci k tomu úplně světlou pracovní desku a světlý obklady, ale kdybych si dávala světlou kuchyň, tak to otočím. Mně se taky nelíbí ty obklady ovocem atd., řídím se pravidlem "v jdnoduchosti je krása", takže volím jednu barvu. Ale záleží jakou barvu budeš mít kuchyně. Máš návrh? zkus to kdyžtak hodit do alba a pak třeba poradíme. Mrkni taky na nějaký webovky o kuchyních (modernikuchyne.cz, na sykoru, hanáka, nebo nějaky velký výrobce) a tam určitě inspiraci najdeš ;-)
a k tomu humoru: já vždycky manžovi říkám, když jde do takových "hurá akcí", že nejdřív zkontroluju jeho pojištění a hlavn ho pořádně navýším, abych z toho aspoň něco měla ;-) :-D
Profilova fotka
hamar: ja vim, to uz jsi tu nekdy psala, ze budes mit kalvados - to je opravdu dosti tmave, do toho bych asi tmave kachlicky nedavala. Ja to mam prave neco mezi - navrh mam v albu a barvu kuchyne taky, tak na to mrkni, rada uvitam neci nazor. Me se ptave taky nechce moc placat. Libila se mi od Raka "Aqua" ale je to dosti drahe a myslim ze by se to moc nehodilo.
godi, určitě bych k tomu dala nějakou tmavou pracovní desku a klidně nějaký tmavší kachličky. Rychle jsem projela rako a k tomu by byly hezký obklady Lago - ten tmavší odstín (něco mezi tmavě hnědou a červenou, ale nevím, jak vypadají v realitě, inspiraci jsem hodila k sobě do alba) nebo světlou desku a tmavý obklady - rako Titus. Mrkni ke mě do alba, dala jsem ti tam ty dvě série ;-)
ahjooo co mam dělat? Nelíběj se mi žádný obklady do koupelny.... :-( :-( :-( celej večer koukám na net a nic se mi nelíbí a když tak je drahý jak pra... ]-( :-(

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?