Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
Profilova fotka
kacabka: tak jsem dala do svého alba i rozměry té naší budoucí kuchyně. Digestoř nebude rohová, bude normální a bude přidělaná na vyzděné příčce. Taky se můžeš podívat na půdorysy. Špajz jsme nakonec zrušili, kuchyň bude dost velká, potravinovou skříň plánuju pod troubou a ve skříňce vedle....Kuchyň bych chtěla asi nějakou světlou s tmavší deskou.
Profilova fotka
já na obklady koukala už dávno a výběr je mizerný, pěkný má rako...tedy aspoň myslím, že to bylo rako...má v nové kolekci takové pěkné barvy jako zelenou a vínovou...ale je fakt, že některé barvy se rychle omrzí a přece jenom ty obklady jsou na dalších x let...
Profilova fotka
hamar: diky za tip, nevypada to spatne. Zitra jdeme do toho kuchynskeho studia, tak treba taky poradi. kacabacka: vybirat na netu je docela blby, chce to videt v realu, zkus nejaky koupelnovy studio - co Siko, tam se mi libi, tak jestli ho mas nekde v okoli, tak nevahej.9
godi, tak pak dej vědět, co ti řekli. Třeba zjistíme nějakou novinku v trendech ;-) Kaci: souhlasim s godi, chce to zkouknout par studií a a vidět v reálu a hlavně v různých kombinacích. Na netu to vypadá jinak a proto se ti to nemusí líbit. Já měla taky vybraný, ale pak jsem je viděla v reál a vypadali tak nějak... divně :-( jojo, obklady, to je nadlouho. A hlavně čím víc hledáš, tím je to horší. Zamotává se to a pak už pomalu nevíš, čí jsi :-D
marketaz: super, díky moc, ale už teď vidim, že máš ty okna jinak než já, proto se ti to tam takhle vejde.... musim si to vytisknout a podívat se na ty rozměry, takhle je to moc malinký ;-) godi a hamar: Siko máme kousek - na Čerňáku...je fakt, že je lepší to vidět osobně. Byly nám ale doporučený český obklady, že prej nejsou tak křivý a jsou bitelnější než třeba italský a jiný zahraniční...jenže já nevim, který ty firmy jsou český...nevíte náhodou? A taky nevim, jestli si z těch českejch něco vyberu :-(
kati, tak to ti moc neporadím, ale když zajdeš do sika nebo kamkoliv jinam, tak ti určitě české výrobce řeknou. Já teda vím jenom o Raku, ale určitě jich bude víc ;-) neboj, něco vybereš ;-) musí ti to padnout do oka hned na první pohled a pak to bude láska na celej život :-D
marektez: i přes to, že jsem si ty tvoje obrázky kuchyně zvětšila a vytiskla, tak ty rozměry stejně nejsou čitelný....nemáš někde vyloženě list z projektu? Kde jsou kóty a všechny rozměry tý kuchyně? Stačilo by mi to jako pohled shora, jen abych viděla, jak máš dlouhý ty zdi a jak velký okna... :-)
Profilova fotka
kacabacka: na Cernaku maji pekny ukazky koupelen, taky jsme se tam byli podivat. Prosim te, italsky obklady nekupuj, to je na trest, vsichni delnici na to nadavaji, ze je to strasny. Cesky firmy - to je jednoduchy, carovy kod zacina 859........, podle toho poznas cesky vyrobce. A co Rako? to je cesky vyrobce, sice jsou trochu drazsi,ale jsem si od nich vybrala.
godi a jaký vůbec nakonec vyhráli u vás?
Profilova fotka
hamar: no nahoru do koupelny asi pujde ta oranzovo-bila India od Raka. Dolu vybira manzel, no neco si jako vyhlidnul, jedno Rako jedno Lassesberger, ale nevm, jestli to nakonec bude. On na netu sedet nebude aby neco vybiral, takze az to bude akutni, asi zajedeme do Sika a bude to a nebo nejaky stavebniny. No a do kuchyne, to nevim vubec:-(
godi: díkes, to jsem vůbec nevěděla, že se to pozná podle kódu...hmmm Siko a Rako maj velkej výběr, ale chce to vidět v reálu no... ta India je pěkná, má jí sousedka a působí to teple a příjemně... nejhorší je, že budu mít skoro stejnou kuchyň jako ona - barva, prac. deska, tvar, úchytky...a teď ještě kdybych měla stejnou koupelnu... :-p sakryš, proč si nevybrala něco jinýho? :-(
Profilova fotka
kacabacka: v pohode, to moc libi nevi, ale funguje to. Hlavne u dlazby je dulezita tzv. "oteruvzdornost" - ze zustane stejna barva, ze se to neoslape nebo tak snadno neposkrabe. Cim vyssi cislo, tom lepsi, myslim ze 5 je max., ale to se moc casto nevydi, takze 4 je tak akorat, pod 4 bych urcite nesla. Ty italsky, bych tak max. dala jako obklad na stenu,ale urcite ne jako dlazbu na podlahu - vetsinou to ma 2 ci 3 a to je dost malo
Článek se načítá
Profilova fotka
hamar: tak porad koukam na ty dvoje obklady do kuchyne -Titus se mi mozna libi vic, ale ta cena, to je sileny. Ale chtelo by to, videt je v realu, uvidime
Ahojda holky, godi, ten titus vypadá v reálu pěkně. Já ho původně chtěla taky, ale do světlejší kuchyně. Koukala jsem na něj v Siku ;-) Ale to musíš vidět v reálu sama, protože má každej jinej vkus. Já mám zítra poslední zkoušk, tak potom vyzvednu manžu v práci a hurá nálet na Siko a ještě jedno koupelnový studio :-D Jééé, godi, ty jdeš dnes do toho kuchyňského studia,že??? Tak pak musíš poreferovat ;-)
Profilova fotka
hamar: no me se taky libi a myslim ze by to nebylo spatny,ale to vis, az jestli me to manzel cenove schvali:-) No jestli ho maj v Siku, tak by to bylo super, protoze to mame temer za rohem. Jo to vis ze dam vedet... Ty taky napis jak jste dopadli v Siku
godi, já ho viděla v Siku v Olomouci, měli to vystavené jako ukázku na velké tabuli a vypadali fakt dobře ;-) No uvidíš, jak manžel zareaguje ;-)
Profilova fotka
hamar: tak copak, manzelovi jsem to rikala, rikal ze nevypada spatne, i cenu jsem mu rikala,ale nejak to nekomentoval, tak nevim:-)
hm, tak to nevím, co si o tom myslet, ale třeba nad tím bude přemýšlet. Uvidíš, jak se dnes vyjádří v tom studiu a třeba, když to necháš a pak na tebe dupne, že potřebuje rychle obklady, tak mu ani nebude vadit ta cena :-| :-D :-D
Profilova fotka
ja myslim ze mu ta cena zas tak nevadi, jen me zkousi. A ohledne obkladu uz dupe asi 14 dni, a jsem nebyla pripravena protoze jsem nemela nic vybraneho, takze ted hledam "na posledni chvili" a nechci udelat chybu
však když počkal 14 dní, tak teď pár dní ještě vydrží. To je skoro na celej život (teda asi na 20 let) ;-)
čus holky, necháváte si dělat plovoučky? Nebo co budete mít na zemi?
kati, my plovoučky nechceme, protože jsme na ně neslyšely nic dobrýho. Po celým baráku, kromě chodby, koupelen a kotelny budeme mít to novodobý lino (myslím Novilon se to jmenuje). Je to krásně teplý a nám se to líbí ještě víc než plovoučka. Já si to nechávám dokonce i do kuchyně místo dlažby. Nejdřív jsme chtěli do pokojů nahoru koberce, ale nakonec to necháme takto a když jednou budou děti, tak dáme koberec jen takovej ten dětskej, aby si nehráli na holým linu ;-)
hamar: já jsem na tu plovoučku taky neslyšela nic moc dobrýho...kolega si jí sice chválí, ale má na všem nábytku zespoda takový ty flízový nebo jaký nalepovací podložky, aby mu to tu podlahu nepoškrábalo. Já teď taky právě začínám o tom Novilonu uvažovat, jenže když to řeknu manželovi, tak ten jen řekne: "lino jo? No to v žádnym případě..." Je tady v Praze nějaká prodejna, kam bysme se na to mohli jít podívat? A už víte, od koho to budete mít? A na kolik vyjde m2? A přece jen, když je to lino, nevystojí se do něj důlky od nábytku?
jo, jinak jsem přidala fotky stavby do alba, kdybyste se chtěli juknout, jak na tom momentálně jsme... ;-)
já koukala, vypadá to velký ;-) Jaký jsou ty stropy??? A co budeme mít za podlahy vy, už víte?
Profilova fotka
kacabacka: my budeme mit drevo,ale co to presne je,ale plovoucka to neni - a to jen v obyvaku a loznici, jinak bude bud Novilon a nebo dlazba. Schody asi taky budou oblozene drevem.
Profilova fotka
hamar: taky bychom chteli Novilon, od koho ho berete. Nemas o tom nejaky info, odkaz na www? ja neco mam,ale je to dost malo. Ja jsem chtela Marmoleum,ale myslim ze tohle je lacinejsi
hamar: vypadá ale neni :-D Jak to myslíš, jaký jsou stropy? Je to Miako. No právě že nevim, co budeme mít za podlahy, manžel chce plovoučku, ale já bych se chtěla podívat na ten novilon a jaký to má výhody a nevýhody a jak to vypadá ve skutečnosti. Godi: dřevo je ale celkem drahý ne?
my to budeme brát od pána, který nám to přímo položí. On má nějakýho svýho dodavatele. Dělal to i bratránkovi a my se tím nadchli. Vypadá to pěkně a je to teploučký a to já potřebuju, chodím totiž pořád bez papuček a manža na mě pořád nadává, tak potom budu mít klid. Když zadáš na seznamu Novilon do vyhledávače, tak ti toho najde celkem dost. Marmoleum je jednou tak drahý a mě se to nelíbí, připomíná mi to lino jak blo dřív :-D
kaci, mají to v každé prodejně podlah. V Olmiku jich je aspoň 10, tak co potom v Praze. Těch tam musí být požehnaně. Metr2 prý vychází asi od 300 - 800, záleží, jaký si dáš. Musela bys přímo do prodejny a s tím pak kalkulovat. U nás plovoučky byly zamnítnuty hned na začátku. Já akorát pořád nevím, co do té kuchyně, ale asi půjdu do toho Novilonu. On to udělá jako jeden kus, takže tam ani nebudou spoje a vypadá to fakt pěkně. Ale jak jsem psala, každej má jinej vkus. A s tím manžou mi připomínáš toho bratránka. Jeho žena, když se rozhodla pro ten Novilon, tak on řval jak pardál, že lino on do baráku nechce a teď když vidí po zemi leze jejich dvouletá holčička bez kalhotek a jak je to teplý (a to nemají podlahovku), tak říká, že nic lepšího není. I když zase to je otázkou názorů ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?