Který půdorys bytu by jste si vybrali?

Jsme 2 dospělí a dvě děti, jedno cca 2 roky a 8 let. Který půdorys se vám zdá lepší a proč? Cenově je ten se dvěma balkony dražší a na metry krapet větší, má větší koupelny. Ještě není postaveno, takže se dají udělat nějaké úpravy. Doma se stále nemůžeme rozhodnout 🤔 děkuji za každý názor!
Odpovědět
Ten prvni. Vetsi obyvaci pokoj, u vstupu vesak a moznost odlozeni bot.
Odpovědět
@puhelin Nemá to větší obývák, dokonce o metr menší. Přijde mi líp rozložený, ale nevím kam se stolem a menší prostor pro kuchyni
Odpovědět
Přijde mi o krapet lepší ten první. Nelíbí se mi sice vzdálenost od te větší ložnice ke koupelně, ale zase tam bude total soukromí.
Odpovědět
Taky se mi víc líbí první.
Odpovědět
@pajamo Myslela jsem tu cast obyvaci, ne cely prostor obyvak + jidelna + kuchyn. Vejde se vam pocetnejsi navsteva, vanocni stromecek, ... Kuchyn muzete mit s ostruvkem pro rozsireni plochy, k nim vyssi zidle.
Odpovědět
Asi ta první - pokojicky naproti sobe, ložnice s balkónem, ložnice v soukromí (až budou děti starší ocenite).
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě lepší jednička, už jen proto, že je tam prostor na uložení kabátů/bot při vstupu. Do té obýváko-kuchyně bych ocenila vstup i proti WC, abyste se vyhnuli té obíhačce, co tam je teď. Ačkoli přijdete o část stěny, ale záleží, co vše u ní chcete mít.
Odpovědět
No a ještě takhle se zeptám, je to hezčí o milion? 🤔 ,😄
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych decku nedala pokoj s balkónem, jsem paranoidní. U malých dětí člověk vyřeší zamykací klikou, ale starší už si větrají sami a už vidím, jak je nápadně nějaká kravina 😂 já bych brala jedničku, i když ten milion rozdíl je dost. :-\
Odpovědět
@pajamo mne se víc líbí ten menší, se vstupem z kraje bytu. Když si uděláte niku v chodbě, budete mít kam dávat boty a kabáty. Naopak nebudete pořád přeskakovat rozházené boty jako u varianty bytu se vstupem uprostřed..
Odpovědět
Taky ten první. Líp řešena předsíň a hezký balkony😀.
Odpovědět
@pajamo o milion hezčí není.
Odpovědět
Článek se načítá
Nevybrala bych si ani jeden, kvůli blízkosti výtahu. Uslyšíte vše, ono se to nezdá, ale novostavby jsou v odhlučnění nekvalitní. Když už tak co nejdal od výtahu.
Odpovědět
Kde to mate, ze to je rozdil ve skoro stejnem byte 1 milion? :-O
Odpovědět
@mitoma je to malý dům, těch bytů tam zase na výběr není tolik. @alipo v Německu. Je to na metry a asi na balkóny. Těžko říct.
Odpovědět
@pajamo Není tam orientace ke světovým stranám, nebo se mýlím? Osobně bych brala ten druhý, má větší obývák a při těchto metrech je každý metr plochy navíc znát. Přece jen je to místnost, kde se tráví nejvíc času. Dva balkóny jako takové mi připadají jako zbytečnost - dobré jen v případě, že by vám ten jeden povolili uzavřít a měli byste třeba komoru navíc.
Odpovědět
Teď čtu, že je rozdíl milion? No to bych bez diskuze vzala ten levnější, takové rozdíly v tom nejsou. Úložné prostory v předsíni jsem nějak nespatřila ani u jednoho. Koukám asi blbě.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jestli o milion, pak ten druhý bude fajn.
Odpovědět
@bayt myslím že ten první má balkon na jih, ten druhý na jihovýchod?
Odpovědět
Co v tom vidím já 1. Více světla v obýváku, lepší obývák ale menší místo pro kuchyni. Méně úložných prostorů, ale větší koupelny a dětský pokoj. A krásný balkon, ten druhý beru jako bonus.. 2. Kdyby se zrušila celá stěna u obýváku, nebylo by to na první pohled tak malé, ale dále tam sedačku co máme teď a už nic.. Malinké koupelny a dlouhá chodba, výhoda velká technická místnost. Menší balkon, ale asi lepší výhled jelikož dům je do U a ten byt je uprostřed. Ale málo oken, malé dveře na balkon z obýváku a menší balkon. Cena až takovou roli nehraje, máme na oba dva. I když je to hodně peněz, ale na zbytek života.
Odpovědět
Jo a u jedničky okno v koupelně
Odpovědět
@pajamo neni tam i nejaky byt o stejne velikosti s balkonem na opacnou stranu, tj. ne do vnitrobloku? Jinak, vic oddelena spolecenska a klidova zona (detske pokoje primarne) je v 2.variante, to mi prijde lepsi. Avsak 1.varianta ma vice oken a az na ty pokojickycu vchodu je to pro me lepsi. Deti odrostou a dobry pokoje pro navstevy i pracovnu 😁 Jen bych z toho jednoho pokojicku primy vchod na balkon asi zabezpecila, ze nepujde otevirat.
Odpovědět
No tak nakonec jsme vybrali tu jedničku 🤞
Odpovědět
Profilova fotka
@pajamo ať se vám tam dobře bydlí
Odpovědět
@ptjj no at na konci roku 2021 a doufám že to klapne s hypotékou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?