Prosím poraďte s návrhem kuchyně Ikea - co změnit?

Profilova fotka
Dobrý den, mám na Vás obří prosbu, posílám plánek kuchyně Ikea, stále si nejsem jistá rozmístěním dvou 80cm skříněk v levém rohu - jsou tam tři šuflíky, jestli tam nedát raději dva vysoké šuflíky? Zasílám plánek. Nebyla jsem vůbec spokojená v plánováním v Ikee, pán který se mnou plánoval mi vůbec s ničím neporadil, jen mi změnil pod dřezem skříňku s dvěma úchyty a to se mi moc nelíbí. Vzhledem k oknům nemohu mít skříňky zavěšené, takže se obírám o dost místa… Posílám plánek, co myslíte? Chtěla jsem si skříňky vyzkoušet fyzicky v Ikee, ale je teď zavřená… V pravém rohu je umístěn sloup se stoupačkami. Děkuji mockrát za reakce.
Odpovědět
Tak určite záleží čo tam budete chcieť v tých šuflíkoch mať. Osobne by som asi tie 2 väčšie keď pozerám že to tam máte tých malých viac. Ale úložného priestoru máte dosť, to by sa nám zišlo. Inak pekná kuchyňa🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@milosos To je právě to, nemůžu si v Ikee vyzkoušet, co se do šuflíků vlastně vejde, tak mě to trošku limituje, ale běžné věcí kořenky, mouky, prkýnka atd. předpokládám, že by se tam vejít mohli a byly tak hned po ruce u vaření... Dolů do větších bych dala hrnce, talíře spíše vedle myčky do vysokých polic... Jinak moc děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyby měl někdo kuchyni Ikea a už mi zkušeně poradil, jak to nejlépe zorganizovat a zároveň tak poradit, byla bych velmi vděčná.
Odpovědět
Pokid myslíte dát 2 hluboké šuplíky, ve kterých jsou v každém vlastně 3 šuplíky, tak určitě bych dala ty. Posílám maminky 60 cm skříňku, má ji moje maminka.
Odpovědět
Toto je v ní..
Odpovědět
Z praktické zkušenosti v kuchyni (na chlapa rád vařím) bych radil si to trochu promyslet, kde co zhruba bude. Mi hodně s tím poradil kamarád, truhlář, protože už udělal desítky kuchyní a věděl, co je dobré. Například, v okolí myčky máme prakticky všechny skříně na dosah, aby se nemuselo nikde chodit a myčka přitom nepřekážela a nemusela by se zavírat, což u Vás jako problém nevidím. Máme tomu ale uzpůsobenou kuchyň. Na hrnce máme 2 vysoké šuplíky a je to fajn. Hodně místa. Na co se ale podívejte někde v obchodě (až je otevřou), jak vypadají matné tmavé kuchyně. Nevypadá to vzhledově vůbec zle, i když to můj šálek kávy není, ale pokud to nebude supermat, budou tam pacy. A to vím, o čem mluvím. Švagrová má kuchyň zhruba 2 týdny a už ji několikrát myla, jde tam vidět všechno. Když jsem se jí na to v pátek ptal, říkala, že už ji myla 2x. Já jsem jí řekl, že my taky, ale za rok a půl 😄 (máme lesklou bílou). Takže si dejte pozor, jaký mat to bude 🙂
Odpovědět
A posílám moji kuchyň, kde mám 3 šuplíky standard, pozor, jsou 100 cm. Ale třeba vám to taky pomůže.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa Super mockrát děkuji! Myslíte, že je to praktičtější, než mít dva šuflíky střední a jeden ten velký?
Odpovědět
Já zvolila 2 strední a heden hluboký, protože jsem presne vedela, ze nahore budou příbory. Uprostřed talíře. A dole hrnce. Pozor, papiňáky vysoké se tam nevejdou, mám je v rohové skřínce. Pokud m@te možnost kde mít vysoké hrnce, pak bych volila verzi mojí maminky. Je tam více prostoru na naběračky a vykrajovátka a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa No to jste mi moc pomohla, to máte tedy z Ikei? to bude nejspíše velikostně šuflíky jako mám na plánku vpravo ty 80cm skříňky dvě vedle sebe, že?
Odpovědět
Důležitá otázka:mezi linkou a vysokým komínem máte špajzku? Nebo proč tam není rohová skříňka spodní jako u mne?
Odpovědět
Maminka má ikea metod, já mám oresi, ale stejné kování. Z těch mojich šuplíků jakoby odstraňte pětinu a vyjde vám 80 cm.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@norikakaa No tedy podobná kuchyň !🙂 Tam máme sloup se stoupačkami...
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa Ahaa, no jste moc ochotná děkuji! Takže maminka má ty dva vysoké šuflíky a ten první má rozdělený, že?
Odpovědět
@svetlana_remizov ano, horní má jak to vidíte a spodní má vysoký na vysoký hrnec a pokličky.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa Tak Vám mockrát děkuji! Zeptám se Vám se do těch nižších dvou nad tím vysokým dole vejde například olej? to asi ne, že? to je moc vysoké... spíše kořenky, a něco nižšího že?
Odpovědět
Olej se tam vůbec nevejde, spíše hrnky a talíře a kořenky. Na oleje a zavařeniny je tato skříňka.
Odpovědět
Já osobně bych tam dala dva šuplíky, na vysoké hrnce apod. Škoda těch horních skříněk 😞 Neumím si představit mít talíře a skleničky dole
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa To máte pravdu, já jsem podobnou skříňku měla v minulém bytě na oleje, ale ty vysoké oleje 750ml se mi tam nevešly.. Ale nebyla to Ikea...
Odpovědět
Profilova fotka
@meggieg Jak říkáte, nadšená z toho také nejsem, budeme se pořád ohýbat 🙂) ale co se dá dělat 🙂)
Odpovědět
@meggieg je to super. Mám to tam a není potřeba se ohýbat. Vychází to přesně na ruku, pokud máte vyvýšenou linku. Ve staré kuchyni jsem to měla nahoře a toto je mnohem lepší. Mám skleničky i talíře blízko myčky, v šuplíku je to rychlostí blesku.
Odpovědět
@norikakaa tak asi záleží na vkusu, já si neumím představit ohýbat se pro skleničky dolů 🙂 ale každému vyhovuje něco jiného 🙂
Odpovědět
@svetlana_remizov na druhou stranu zas nemáte alespoň nějakou malinkou kuchyň 🙂
Odpovědět
Ja bych taky doporučila si sesumirovat, co všechno máš a potřebuješ někam dát, my jsme se od toho odpichli a podle toho plánovali kuchyň 🙂 třeba pod troubou mám 3 šuplíky - v jednom plechy, pak nějaké formy /váleček a ve 3. jsou blbosti k pečení - vykrajovátka, muffiove papíry apod - všechno k pečení má svoje místo pod troubou. Pak mám velký šuplík na mísy, v tom malý schovaný suplicek na malé části k robotovi. A tak bych mohla pokračovat. Co máš pod dřezem? Koš?
Odpovědět
Profilova fotka
@regenbogen Dobrý tip, tak jsem se to snažila tak plánovat právě... Ano pod dřezem mám koše v 80cm skříňcě a druhou skříňku na odpadkové koše, drobnosti atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@regenbogen Stačila by mi skříňka asi i 60cm, ale chci dřez s odkapávačem a ten má 72cm 🙂
Odpovědět
Nejhorší je, když děla někdo plánky a vůbec nedokáže prakticky poradit a sestavit to..
Odpovědět
Profilova fotka
@svetlana_remizov odkapavač nemusí byť nad skrinkou pre umyvadlo, skrinka pre umyvadlo stačí taká veľká aby sa tam vošlo umyvadlo
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?