Vinyl, který VYPADÁ jako dřevo. Ale fakt vypadá...

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, byli jsme rozhodnutí pro dřevo do naší novostavby, chtěli jsme pro lepší pocit přírodní materiál, že to lépe vypadá, atd... ale odrazuje nás péče a taky nemožnost výměny. Zaprvé prostě nemám odhad na to, jak bude nová (jakákoliv) podlaha vypadat a u dřevěné mám strach, že nám ji namontují, já se na ni podívám a řeknu jé, ale já chtěla vlastně o odstín světlejší /tohle je moc do medové/tmavé - a už bude pozdě. Navíc máme VELMI namáhanou domácnost. Roční dítě, které všude leze, já, která u vaření často něco převrhnu, manžel, který moc nešuruje(ani já) a můj koníček - květiny, které po bytě neustále přesouvám, přesazuji, padá z toho hlína a kamínky. A také záliba starší dcery v malování. Má v obýváku malířský stojan a výtvarný koutek, často se stane, že někde něco ukápne, rozleje se kalíšek s vodou na malování, že si hraje s Play-doh. A nevypadá, že ji to pustí. Já na podlaze moc ráda sedím. Třeba u televize nebo když šiju. na plovouče u nás hrůza, vinyl a dřevo ale neznám. jenže já s ním mám problém, že se mi nelíbí. Prostě okamžitě poznám, že to není dřevo (což třeba u plovoučky mi to trvá déle, plovoučku ale nechceme (tvrdá, studená, nedá se na ni sedět, klouže) - ale u toho vinylu je to tak šíleně vidět, i to jak je takový matný, mám z toho "lepivý" pocit... A neznáme nikoho v okolí, kdo by měl hezkou vinylovou podlahu, takovou, ze které bych měla příjemný pocit dřeva...nebo alespoň příjemnější pocit. Manžel říkal - naši kamarádi mají plovoučku a je fajn! Vzal mně k nim, v první vteřině co jsem viděla tu podlahu jsem si řekla ne! panelák, vinyl, vzor, ne!! 😞 ted co s tím.... nemáte tip na vinyl, který by se mi mohl líbit? Který by vypadal skutečně co nejvíc k nerozeznání od dřeva?? my do toho dřeva asi nepůjdeme, už i kvůli údržbě. Ten vinyl prostě setřu jedním pohybem a je to fakt super.... ale ten vzhled... achjo, proč neexistuje u těch podlah nějaký favorit, co má všechno....😞
Odpovědět
1
2
@azsinanecovzpomenu díky za ten tip s tím sklem, to se mi nedaří najít ale zatím nicméně ty mozaiky nechci, podle google mi to vyjelo ten vzor, který se mi v interiérech strašně ekluje.... https://www.forumpodlah.cz/drevene-pr... kdysi jsem si říkala, že podlaháři nemají soudnost a že rok 2000 je strašně nevkusný, ale ono to má asi nějaké praktické důvody.....koukám. Nicméně pro nás velké estetické NE
Odpovědět
@viktrpi PODOBÁ. jste zvyklý lidi moc chytat za slovíčko, ale řekla jsem podobá - a pouze ESTETICKY (čili netrvám na podobě i s vlastnostmi nebo hapticky) neřekla jsem stejná 🙂
Odpovědět
@myfairlady To je ta rozhozena mozaika, ta se mi taky nelibi. 🙂 Ta pravidelna je lepsi. Ale taky to neni pro kazdeho, to chapu. Zkusim se podivat, jestli nekde nenajdu tu podlahu, ale asi to bude ta centiva, protoze taky pisou, ze je z USA. Showroom byl nekde v pasazi v centru Prahy. V Likoru maji trochu jiny vinyl, s korkem vespod, je to Coretec. A pak jsou jeste nejake rigips, jina technologie, tvrdsi, ale porad to pocitove a pohledove neni uplne ono.
Odpovědět
Asi to byla opravdu Centiva v barkotexu, ale tam uz ji, zda se, nemaji. Jen na mojepodlahy, co jsem se divala. Jeste bych se podivala na podlahy regent, je to taky vinyl, ale zase jiny, ma nejake prirodni primesi. Ted uz mozna je i vetsi vyber vzoru, nez kdyz jsme shaneli my. Kazdopadne na netu vypada podlaha uplne jinak nez v realu. Velmi casto se mi stavalo, ze jsem si na netu vybrala, pak to jela omrknout na prodejnu a byla dost zklamana. Naopak na prodejne se mi libily uplne jine vzory, o ktere bych na netu ani okem nezavadila. Dejte vedet, co jste nakonec vybrali. 🙂
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu určitě dám, snad tohle téma do té doby zůstane živé 🙂
Odpovědět
Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím jak jste nakonec vybrali, ale řešili jsme úplně stejný problém a taky se mi nelíbil ten vinyl, ze kterého ta umělotina svítí na dálku. Dřevěnou podlahu jsme museli zavrhnout kvuli dětem a když vidím, jak podlaha dostává na frak, tak jsem ráda 🙂 nakonec jsme si vybrali vinyl nové generace, jedná se o spc (rigid) vinyl, má lepší vlastnosti, zdravotně nezávadný a připomínal mi nejvíc to dřevo. Víc fotek mám ještě v albu 🙂
Odpovědět
My máme tento vinyl v dekoru dřeva: Wineo 800 XL
Odpovědět
@jitulka89 wow, to je krasný vzor!
Odpovědět
tak zatím uopgrade...zatím se kloním skutečně spíš k vinylu. byla jsem se podívat v Siku na dřeběné podlahy vs. vinyl...a ty dřevěné...měla jsem z nich takový cuchý pocit, jako bych si měla zadřít třísku, a to i když byly vzorníky olejované. Navíc ten suchý dojem ve mně vyvolával pocit, že ta podlaha okamžitě vsákne všechno, co na ní uplí.. naproti tomu mě překvapila škála celkem pěkných vinylů, dalo se vybrat. my budeme muset brát od barkotexu, a tam tedy nevím jaké mají vinylové vzory, ale doufám, že si teda vyberu
Odpovědět
Pokud je to ještě aktuální, já teď objednala vinil od berry alloc, krasne dřevěné dekory, vzhledove a i na omak jako drevo, vůbec nepůsobí tak uměle jako jiné vinyly.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?