Obklad na starou omitku

Pri rekonstrukci koupelny jsem odrbal stare kachle a zbytky lepidla viz. foto. A ted resim dilema co dal. Pulka lidi mi rika ze hloubkove napenetrovat, zamaznout diry pripadne srovnat mensi nerovnosti (do 2-3mm) stejnym flexibilnim (S2) lepidlem kterym bude lepit obklad a nalepit obklad (900x300x10mm). Druha pulka ze tam mam vsude naplacat cca 5mm vrstvu lepidla s perlinkou a tim to srovnat. Kdyz jsem se ale ptal proc perlinku, nikdo z nich mi nebyl schopnej nic rict, jen ze se to tak dela. Coz je mi k nicemu. Jak jeden z kamosu zminil, dnes davaji perlinku pomalu i do asfaltu pred barakem. Mel jsem za to, ze perlinka se pouziva proto, aby nepraskala omitka. Tady jsou steny 30let stare (jde o cihlovy bytovy dum) a kdyby to melo roztrhnout kachli, nejaka plastova perlinka to stejne nezachrani. A co s plochou kde byla natrena stena? Staci oskrabat barvu na omitku jako na fotce a napenetrovat? Nebo se to musi jeste nejak omyvat apod.? Dik za kazdou radu. Koupelka je malicka, a kdyz jsem videl jak dopadli ve vedlejsich bytech s remeslniky, nemam moc chut si nekoho volat. Takhle odrbat to zvladnu taky 🙂
Odpovědět
@mj129 v prvé řadě to chce omlatit starou omítku ...
Odpovědět
Omlatit omitku az na cihly? Proc? Tohle pry vubec nikdo nedela?
Odpovědět
@mj129 jestli je původní omítka pevná, soudržná a neopadává / nedrolí se, tak vyrovnat větší nerovnosti lepidlem nebo maltou (podle toho jak velké jsou), napenetrovat a nalepit obklad Účel perlinky je pohlcovat pnutí pro mikroprasliny v omítce, což je vám pod obkladem zcela k ničemu, jen vyhozené peníze za materiál a čas. Co se týče malby, tak ano, seškrábat, napenetrovat a nalepit obklad.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?