Lepidlo na ytong

Dobrý den chci se zeptat jaké lepidlo na ytong ( hrubá stavba komplet ) přemýšlím nad flexibilním lepidlem cement hranice unilep S59 flex. Je to vhodné pro ytong ? Pak jsem slyšel že se používá i toto lepidlo od stejné značky ale STANDARD ne FLEX. Má to flexibilní nějakou výhodu ? Díky za rady a zkušenosti
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Už jsem psal v minulém příspěvku že dobrá náhrada je od Weber webermix Mont 25kg pytle, Ytong je jen 17 kg rozdíl v ceně je výraznější,je sice hrubší než Ytong ale dá se s tím dělat také, jde o zvyk. Jde tedy o zdicí Maltu.
Odpovědět
@jirca456 promiňte, jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi standartním a flexibilním lepidlem, tak se do stavby svépomocí raději nepouštějte. Protože takových věcí potkáte ještě opravdu hodně. On ten výrobce nemá předepsané věci jen tak, ale i proto, že odpovídají nějakým provedeným zkouškám. To děláte, aby jste ušetřil pár šušňů na lepidle? V objemu hrubé stavby vyloženě drobáky.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Jinak na celou stavbu jsem používal vše od ytongu,na tom jsem opravdu šetřit nechtěl, jediné co jsem musel dozdít tim mixmontem tak příčky, protože ytong nikde nebyl a já nechtěl čekat měsíc na naskladnění. A ta malta od ytongu má skutečně větší pevnost, pokud se tu budeme bavit o zdění porobetonu a ne o omítání stěn.
Odpovědět
@petros4 je problém zdit flexibilním lepidlem ? Dle mého ma lepší vlastnosti než standard ne ? Přímo od ytongu kupovat nechci a o ceně jsem zde nic nepsal ptal jsem se jen na flex a standard a nebo čím se zdí ytong ( na lepidlo, na maltě už první šár mám hotový. Zdil jsem na pytlovou maltu PCI K01 a nazdar ) proto se ptám s čím kdo jak zdil ytong ( opět jedná se o lepidlo ! ) Ale ptám se zda flex je výhodný. Dle mého lepší cokoliv když se hne tak flex jde s tím a podrží to, standard lepidlo křupne DLE MÉHO uvážení. Prosím vás nechte si sarkastické poznámky a radši mi vážně poraďte jinak "cement hranice unilep S59 flex." Mám zadara 😄 tak proto se ptám zda je v Klidu pro Ytong to s tím zdít. Díky
Odpovědět
Určitě bych na zdění hrubé stavby nepoužil lepidlo na obklady, i kdybych ho měl zdarma. Nejsem odborník na materiály, ale nenašel jsem nikde v technických listech uvedenou pevnost v tlaku u toho lepidla. Měl bych obavy, že to na to opravdu není stavěné. A mít v nosných stěnách lepidlo, kde nevím jestli mi to někde pod váhou stěn a střechy nesedne, to bych asi nespal. Pokud bych šel do Ytongu, bral bych to už systémově a použil jejich řešení - Ytong zdící maltu. Zazdíval jsem do Ytongu geberity, práce s tím byla pěkná a drželo to jak blázen.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Tak v prvé řadě vámi udávané lepidlo slouží k lepení obkladů a né ke zdění! Ke zdění slouží zdicí Malta nebo cementová lepicí Malta a ne flexibilní lepidlo na obklady které nemá žádnou pevnost v tlaku prostě na to není stavěné. Být vámi tak se do stavby nepouštím svépomocí a nechám to na odbornících, protože v průběhu stavby přijdou důležité detaily které je třeba vědět a mít je promyšlené.
Odpovědět
@jarin1 Problém je ten že mi zedníci řekli že se zakládá první řada na maltu a poté se ytong zdí na lepidlo. A řeklo mi to více zedníků v okolí kteří takhle postavili X baráků, takže asi tak 😄 A řeklo mi více lidí právě že založení stavby ( první řada je klasicky na maltu, poté již celý zbytek na lepidlo.
Odpovědět
A ještě btw. Založení stavby se dělalo na maltu PCI K01 30kg za 95 Kč. Žádné termoizolační malty a podobně 😄 a prej pohodička takhle tu opět stojí X baráku 😄 tak já nevím, nicméně okey dejme tomu že lepidlo je blbost a vezmu si TENKOVRSTVOU ZDICÍ MALTU tak jakou ? Rozhodně ne od ytongu ... 17kg za 180kc fakt ne když jsou baumit a cemix a jim podobné za stejnou cenu ale 25-30 kg pytel. Tak je tady nějaká zkušenost ? Já osobně si myslím že to bude vše na stejné bázi ne ?
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Ano ale pro ně jako zedníci je zažité říkat lepidlo, přitom je to zdicí Malta! Která má nějakou únosnost v tlaku. Nebo cihly klasické se také dřív zdily na lepidlo? 😄První řada se zakládá na zakládací Maltu to samozřejmě, pak už se jen liší jestli je tepelněizolační s příměsí polystyrenových kuliček nebo klasická, pak se ještě rozlišuje jakou má pevnost v tlaku dle zatížení domu. Ale pokud vám zedníci říkají že můžete postavit dům z ytongu a lepit tvárnice obvodové které nesou velké zatížení jak od samotných tvárnic ,betonového věnce, střechy až po zatížení sněhem, což je v řádu několika tun i když se to ve výsledku rozloží na m2, ale i tak to budou třeba 2-3 tuny na m2 na tu druhou řadu, tak prosím... Směle do toho ale až vám začne praskat omítka vlivem deformace "lepidla na obklady" Tak se nemůžete divit. Sorry ale šetříte na nesprávném místě.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Ytong zdicí Maltu seženete zhruba 160 Kč pytel, když zajděte do stavebnin určitě vám udělají cenu při odběru většího množství. Ale pokud nechcete tak klidně můžete vzít ten webermix Mont 25 kg které seženete za 140 Kč pytel cca, s tou mám osobní zkušenost takže ji můžu doporučit. Jen říkám že je hrubší o proti ytongu která je jemnější a lépe se s ní dělá.
Odpovědět
Tak, a přesně k tomuto má sloužit modrastrecha, vždy tady dostanu dobrou radu. Já vám díky za rady teď už vím co a jak, zedníkům dám za uši jestli ze mě dělali blbce že použijí vážně lepidlo a nebo tak říkali právě té Tenkovrstvé maltě 😄 Ono to totiž funguje tak, že mi řeknou kupte tohle tohle tohle, ale tím že to řeknou svojim názvem, tak to já už pak nemůžu čichat 😄 Nicméně poslední otázka. Některé ty malty jsou pevnost v tlaku 5Mpa a některé 10 Mpa ( ty jsem ale Viděl spíše ojediněle ) bude stačit ta 5Mpa ? Díky
Odpovědět
Tak sem dostal seřváno 😄 Otec má stavební firmu a za svá léta postavil X baráků z Ytongu a vše na lepidlo a ne flex ale klasik a ještě bez perlinek. Nikde žádná prasklina a baráky do dnes stoji a žádné reklamace. Takže teorie je teorie praxe je praxe a dokonce i svůj dům má ytong na klasik lepidlo a bez perlinek. Dům naprosto v topu nikde žádná prasklina a vše funguje jak má. Takže dle praxe lepidlo flex ještě mnohem lepší než malta a neřídit se pánama ING kteří si vypisují své loby o maltě.... Takže důvěřují zkušenostem a praxi. Díky všem 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@jarin1 Opravdu nemá žádnou pevnost v tlaku?
Odpovědět
Profilova fotka
@dyrup Tohle ano ale ten unilep o kterém je řeč tak tam jsem nikde pevnost v tlaku ne vyčetl. 🤷‍♂️
Odpovědět
@dyrup Takže posvěceno ? Na lepidlo mohu zdít ? 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 Když máte otce stavaře tak mu věřte, on bere odpovědnost na sebe za domy které staví. V tomhle bych mu důvěřoval o tom žádná. Já jsem u našeho domu pouze dodržel pracovní postupy a rozhodně jsem nechtěl na tomhle šetřit. A použily jsme tenkovrstvou zdicí Maltu. I když mnoho stavebníků tento levný způsob zdění pomoci "lepidla " používají. 🤷‍♂️ Jen říkám že na svůj dům bych tohle nepoužil, jak se rozhodnete vy je na vás.
Odpovědět
@jarin1 Weber.mix Mont - malta pro tenkovrstvé lepení - 25 kg - 145 kč Lepidlo flexibilní Unilep S59 C2TE S1 - Hranice – 25 kg - 309 kč Levnější je malta. Jak říkám já zde cenu neřešil, já chtěl vědět co je lepší a zda i to lepidlo je pro ytong v pohodě.
Odpovědět
@jirca456 No to jste nám to tedy natřel. Pokud máte otce stavaře se stavební firmou, pak nechápu potřebu se ptát tu na fóru. Nemáte dobré vztahy, důvěru nebo se stydíte přiznat otci, že i když jste se mu mohl roky dívat pod ruce, tak nevíte zhola nic? 🙂 Stejně jste od prvního příspěvku rozhodnut jak to uděláte, jen hledáte potvrzení. Stavte si z čeho chcete, my jsme Vám jenom dali naše názory, jak jste chtěl. Pokud Vás tak bolí dát 180 Kč za pytel zdící malty, těším se na Vše alternativy až narazíte na ceny ostatních věcí. To bude domek, jak Babicovy omáčky (?když nemáte citron, tak tam dejte limetu, a když nemáte limetu, tak tam nedávejte nic"). Ještě by mě zajímalo co sem mícháte perlinku? Má ta perlinka nějakou souvislost s výstavbou hrubé stavby? Nebo je to jenom info, že stavební firma Vašeho otce nedává perlinku do lepidla, když pak dělá omítku a nepraská to?
Odpovědět
@jirca456 ,,já zde cenu neřešil" ... ,,Rozhodně ne od ytongu ... 17kg za 180kc fakt ne když jsou baumit a cemix a jim podobné za stejnou cenu ale 25-30 kg pytel." Ne, cenu fakt neřešíte, lepidlo zdarma nebo hrozných 180 Kč za 17 Kg 😄
Odpovědět
Takhle něco z praxe na tenkovrstvou zdící maltu zdi jen lidi svépomoci nebo když si to přímo u firmy vyžádají nebo ještě občas Ytong občas dává zdarma k tomu zdící maltu jinak všechny firmy nakoupí hromadu lepidla standard a stim udělají úplně všechno. Ano nemá se to ale zdi tak všichni.
Odpovědět
Profilova fotka
@jirca456 No sice jste cenu neřešil v nadpisu to ano ale u odpovědi k petros4 jste zmínil že to lepidlo hranice máte zadarmo. Takže je to zavádějící 😄 nicméně když nechcete použít originální Ytong tak toho weberu bych se nebál, zkušenosti jsem s ním měl na do zdění pár příček. To je odemne vše.. Přeju ať se daří.
Odpovědět
@peju Potvrzení je třeba 😄 A neřešil jsem cenu flexu nebo lepidla standart a malty to už bylo jakože Ne ytong 17 kg za 180 když weber je za 140 a 25kg. Tam to bylo řečeno vůči lepidlu a byl by člověk vůl brát ytong když může vzít výhodnější weber. A ano cca nějak tak s tím že se radši ptám zde než rodiny, ale to je osobní. A nevím proč by jsem se někomu měl dívat pod ruce když dělám ve strojním oboru 😄 Asi jsem nechodil jen tak hned na stavbu se dívat po své práci, ale to je fuk, chápu že jste si musel trochu rypnout. Za názory a zkušenosti vám tady všem každopádně děkuji toho si vážím, proto jsem zde taky přišel. A s tím šetřením nebojte, bude tam vše co má být aby byl dům v šusu, se správnými známostmi jde pak všechno lépe 😄 Ještě jednou díky všem za váš čas, budu rád za každou radu a zkušenost i do budoucna v novém tématu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?