Porovnání Heluz 30 Family P10 vs. Porotherm 30 Profi P10 - vzduchová neprůzvučnost

Dobrý den, máme v plánu stavět dům z keramických cihel. Od projektanta máme pro obvodové zdi navržen Porotherm 30 Profi P10 se zateplením EPS Greywall 20 cm, ale stavební firma, která nám má dělat stavbu nám doporučila Heluz 30 Family P10 se stejným zateplením kvůli lepším tepelným vlastnostem. Koukal jsem tedy na uvedené vlastnosti a součinitel prostupu tepla je o polovinu lepší u Heluzu. ale co se týká vlastnosti neprůzvučnosti konstrukce, tak u Heluzu je to 39dB a u Porothermu 48dB. Je tam takto velký rozdíl v akustice a hádám, že EPS Greywall nemá moc velký vlivna tlumení hluku. Stavba se nachází v klidnější lokalitě, ale zajímalo by mě, jestli tento rozdíl nějak poznám, nebo i při takové neprůzvučnosti budu mít klidný spánek? Nebo se tímto parametrem nemám až tolik zabírat pokud se stavba nenachází u hlavní ulice?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bw87:

Dobrý den, máme v plánu stavět dům z keramických …
@bw87 Heluz vs Porotherm bych vůbec neřešil. Vzal bych tu značku, která by byla za lepší cenu. Pokud budete zateplovat 20 cm šedým, tak je prakticky jedno, jakou izolaci poskytuje tvárnice - ta bude plnit jen nosnou funkci. Pokud vám staví firma, zvažte ještě VPC. My trochu litujeme, že jsme vyměkli a nešli do toho.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bw87:

Dobrý den, máme v plánu stavět dům z keramických …
@bw87 Také jsme při stavbě řešili průzvučnost zdiva - stavěli jsme z Porotherm 44T Profi, což je cihla plněná minerální vatou s neprůzvučností Rw 50 dB. Bydlíme v klidnější čtvrti, kde je rychlost omezená na 30 km/h, a nakonec jsme zjistili, že hluk do domu stejně proniká nejvíc skrz okna (máme standardní plasťáky s trojsklem). Není to nic tragického, je to slyšet prakticky jen v noci, kdy je v domě ticho.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od bw87:

Dobrý den, máme v plánu stavět dům z keramických …
@bw87 Rozdiel 39 dB vs. 48 dB je brutálny. Ono sa to nezdá, ale berte, že rozdiel 3 dB je dvojnásobný hluk. Takže 39 -> 48 je až 8x lepší útlm.
Odpovědět
Hele nechce se mi to věřit. Protože ten rozdíl je opravdu obrovský. Neměří to nějak jinak? Nebo neporovnáváte dva různé parametry? Protože to by mělo lepší útlum jak VPC. A jak víme, VPC je zhlediska akustiky nejlepší. V technických listech VPC jsou tedy hodnoty úplně jiné. Navíc cihla od Heluzu je o 2,3 kg lehčí než od Porotherm a jak víme, pro co nejlepší akustický útlum je váha bloku stěžejní. Nadruhou stranu mají jinak řešená žebra. Ale že by to udělalo o tolik... Nevím nevím. Bral bych to hodně s rezervou.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

Hele nechce se mi to věřit. Protože ten rozdíl je…
@rumcajk Treba kuk do technického listu, či to rátajú aj s 2x15mm omietkou alebo so 40mm termoomietky na vonkajšej strane a 15mm vnútornej omietky. To spraví docela dosť. Každopádne na VPC nič nemá, mám z toho dom a luxus. Porotherm xxT Profi je fyzikálny a cenový nezmysel.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

@rumcajk Treba kuk do technického listu, či to rá…
@josefx Tiež mám VPC, ale musím povedať, že dobre urobená akustická priečka z SDK má predsa len ešte lepšie parametre :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

@rumcajk Treba kuk do technického listu, či to rá…
@josefx "Porotherm xxT Profi je fyzikálny a cenový nezmysel." Jak to myslíte...?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od horst_fuchs:

@josefx "Porotherm xxT Profi je fyzikálny a cenov…
@horst_fuchs Fyzikálny nezmysel je to preto, že stojatý vzduch vo voštinách cihel má lepšiu lambdu ako vata, ktorá je tam strčená. Takže vzduch izoluje lepšie. Tudíž keby sa zdilo aspoň na 5mm celoplošnej malty, aby sa tam ten vzuch uzavrel, tak tá vata je tam zbytočná. Tá vata je tam skôr preto, aby nevznikal komínový efekt vo všetkých 11/12 šároch cihel, keď sa zdí na penu (čo je mimochodom ďalšia blbosť). Zo statického hľadiska má cihla málo voštín, takže dve cihly na sebe predsadené o 50% šírky majú minimálnu styčnú plochu. Taky špatne. A cenový nezmysel je to preto, že za sendvič zaplatíte menej, ako za toto jednovrstvé zdivo. A sendvič navyše bude natom tepelnoizolačne oveľa lepšie.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?