Stavba z cihel Porotherm plněných minerální vatou - recenze

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, uvažujeme o stavbě z cihel Porotherm plněných minerální vatou. Máte někdo zkušenosti se stavbou z těchto nebo podobných cihel bez dodatečného zateplení? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od wartx:

@matusska6 Myslíím, ze toho se bat nejak vubec ne…
@wartx No to doufám, že to bude dobré, že bude něco navíc, ale tak s mírou. Protože fakt nemám chuť nějak řešit přepočty, moc času mi zabírá vůbec zjišťovat si, co a jak, natož abych ještě nad přepočty trávil večery.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od dopcom:

@matusska6 Ano, tohle budeš mít tak spolehlivé, b…
@dopcom Jasně, že ne, odkládat to nechci. Protože mám obavu aby i ceny celkově různých materiálů, věcí, co nám budou třeba nešli nějak nahoru.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@wartx No to doufám, že to bude dobré, že bude ně…
@matusska6 To nejsi sam, to ti uplne v tomto rozumim, je mnoho jinych veci, kterym se da venovat a ktere take berou spoustu casu. A kdyz prepocet ti umi firma udelat, tak nac se tim zabavovat.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@dopcom Jasně, že ne, odkládat to nechci. Protože…
@matusska6 Jasně, to ti rozumím, tak to neodkládej, vždyť jít do stavebnin a domluvit se, to je už to nejméně, když v tom máš jasno :)
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od wartx:

@matusska6 To nejsi sam, to ti uplne v tomto rozu…
@wartx Ano vím, oslovil jsem už Heluz s tím, že bych chtěl přepočet, čeho kolik, tak uvidíme, když mi to přijde, co to bude. Nechci už čekat to je jasné, čas je neúprosný. Už začne být pomalu teplo, tak abychom už potom mohli něco dělat.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@wartx Ano vím, oslovil jsem už Heluz s tím, že b…
@matusska6 A jak dlouho už čekáš na cenovou nabídku? I známí mají od nich cihly, ale věru nevím přesně, jak dlouho se čeká.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od eewin:

@matusska6 A jak dlouho už čekáš na cenovou nabíd…
@eewin Na cenovou nabídku se nečeká dlouho, jiné je, když ti má přijít materiál, ale ty nabídky stavebniny umí vypracovat vcelku rychle.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od wartx:

@eewin Na cenovou nabídku se nečeká dlouho, jiné …
@wartx Ale to záleží i na tom, jaká konkrétně je to cihla, ne? Jelikož jsou různé a každá má jiné vlastnosti, takže logicky se musí lišit i jejich cena.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od eewin:

@wartx Ale to záleží i na tom, jaká konkrétně je …
@eewin Vždyť právě proto se vypracovávají cenové nabídky, kde máš naceněné cihly i podle toho, zda se jedná o obvodové a nosné stěny. Logicky si nedáš zateplenou cihlu na nosnou příčku, to je asi trochu zbytečné.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od dopcom:

@eewin Vždyť právě proto se vypracovávají cenové …
@dopcom A ono je to opravdu tak, že ty plněné cihly se opravdu nemusí už více zateplovat? Dá se na to spolehnout?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@dopcom A ono je to opravdu tak, že ty plněné cih…
@matusska6 V případě kvalitního provedení a tepelněizolační omítky na vrchu je to v pohodě. Ale lepší je dát 30 cm cihlovzduch +15 až 20 cm EPS nebo VPC+20 až 25 cm EPS. Tenčí cihla znamená také uzší bedňáky a menší základovou desku, což jsou další peníze navíc.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matusska6:

@dopcom A ono je to opravdu tak, že ty plněné cih…
@matusska6 spolehnout se můžete na deklarované parametry, ale nemůžete se spolehnout na kvalitu provedení zdiva. Klasika jsou překlady, věnec a ostění kde se velice snadno napáchají tepelne mosty. Proto je jistější sendvič
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@matusska6 spolehnout se můžete na deklarované pa…
U tohoto typu zdiva je výhodou možná jen cena, která tě může přilákat, ale to také není zakaždé nejlepší cesta. Já osobně bych zvolil raději vyšší cenu a aby se to i na kvalitě odrazilo. A další věc – u sendvičů ta stavba prostě nedýchá, i když má dobré tepelně izolační vlastnosti. Což tedy má za následek zhoršené klima v domě.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od wartx:

U tohoto typu zdiva je výhodou možná jen cena, kt…
@wartx Stěna má plíce? Tyhle hovadiny s dýchání stěny se asi nevymýtí...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od wartx:

U tohoto typu zdiva je výhodou možná jen cena, kt…
@wartx Stěna má plíce? Tyhle hovadiny s dýchání stěny se asi nevymýtí...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od wartx:

U tohoto typu zdiva je výhodou možná jen cena, kt…
@wartx dům "dýchá" větráním. Stěnou prochází zanedbatelné množství vlhkosti. To je hovadina, kterou jste si přečetl na stránkách výrobců cihlovzduchu. Co např. difuzně uzavřené dřevostavby. Máte snad pocit, že by tam lidi trpěli nebo dům modral z nedýcháním ?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@wartx dům "dýchá" větráním. Stěnou prochází zane…
@zubr487 Samozřejmě, že je to myšleno jako metafora, netvrdím, že stěny mají plíce. ;-) A další věc, že se bavíme o cihle jako takové, ne o dřevostavbách. Nevím, jak to je u nich, nakolik mám zkušenosti jen s cihlou a u ní jsem s vlhkostí problém vůbec neměl a jsem za to vděčný :-D
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od wartx:

@zubr487 Samozřejmě, že je to myšleno jako metafo…
@wartx pokud budete pravidelně větrat, nebo lépe pokud si nainstlujete rekuperaci, tak nebudete mít problémy s vlhkosti a je jedno, zda to bude difuzně uzavřená nebo otevřená stavba. Spíše bych se zajímal o příčky a omítky, které jsou schopny akumulovat vlhkost. Z tohoto hlediska jsou vhodné sádrové nebo hliněné omítky
Odpovědět
Profilova fotka
A hlavně záleží na dané cihle, kterou použiješ. Některé vysloveně snižují vlhkost zdiva.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od matusska6:

A hlavně záleží na dané cihle, kterou použiješ. N…
@matusska6 Když máš přehled ve stavbě a cihlách tak je jednodušší se ve stavbě orientovat. Někteří to možná ani netuší a myslí si že právě cihla je náchylná na vlhko a plíseň.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?