Ytong Lambda, Porfix premium

Je tu prosím někdo, kdo stavil z Ytong lambda nebo Porfix premium 375mm bez dodatečného zateplení? Potřebovali bychom se něco zeptat. Děkuji.
Odpovědět
@petraaa888 Ano, Ytong Lambda+ 375 a ještě ani nemáme omitku a zateplovat nebudem.
Odpovědět
@specnaz84 píšu Vam zprávu
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@coud17 dobrý večer, už jsme vyřešili, co jsme potřebovali. Kdybychom si s něčím nevěděli rady, tak se ozvu 😄 diky
Odpovědět
Profilova fotka
@petraaa888 A vy řešíte projekt teprve teď nebo už máte vyřešeno? Já jen že 375 už teď neprojde PENB. My budeme stavět z Ytong 550 mm bungalov bez zateplení, původně jsme chtěli z 450 mm ale projektant říkal že už by to nemuselo projít takže navrhnul 550 mm. 😉
Odpovědět
@jarin1 můžu se zeptat, proč jdete do 550 a nejdete raději do YQ Lambda? U 550 je nižší cena? Nebo potřebujete vyšší únosnost? Trošku mě právě tento výběr od projektanta zarazil, protože si veznete více prostoru i když by jste nemusel a projektanti většinou raději prostor vidí využití Díky za info
Odpovědět
@doog jen tak mimochodem. V případě zateplení si vystačíte se stěnou síly cca 45cm pro stejné U.
Odpovědět
Profilova fotka
@doog Těd nechápu otázku? sice jsem to nenapsal ale My budeme mít Lambda YQ 550 mm, nebo jste myslel pevnostní třídu?
Odpovědět
@jarin1 Ptal jsem se, protože jsem myslel, že YQ Lambda se dělá v max rozměru 500x450x250. U té 550 jsem si myslel, že se jedná o klasický ytong, který má proti YQ samozřejmě vyšší únosnost ale i nižší izolační vlastnosti. Pokud je tou 550 myšlena YQ Lambda, tak tomu už rozumím 🙂 @zubr487 že se při zatepleném zdivu dostanu na menší šířku při srovnatelném tep. odporu je jasné. Nicméně můj dotaz byl na jednovrstvé zdivo, které jarin1 zvolil (ať už na základě jakéhokoliv důvodu), jelikož jsem nepostřehl tuto šířku YQ Lambdy na trhu a předpokládal jsem tedy, že se jedná právě o klasický ytong, což mi právě smysl nedávalo, pokud by nebylo třeba toto zdivo použít z důvodu únosnosti - což ale opět by bylo logické použít výstavbu z pevnějšího materiálu a šetřit místo.
Odpovědět
@doog já jsem reagoval jen z důvodu Vašich obav ze zabraného prostoru. Rozdíl mezi 55cm a 45cm zdivem je skoro jedna menší místnost. To číslo u typu Ytongu obvykle označuje objemovou hmotnost. Jenže @jarin1 píše o tloušťce.
Odpovědět
Profilova fotka
@doog Ano je to tak Ytong dělá nejširší tepelněizolační tvárnici YQ lambda d-375, v-249,š-549. A řešit zateplení jsme nechtěli, tudíž jsme se rozhodli takto. Původně jsem chtěl 450 mm ale jak říkám projektant doporučil 550 mm s tím že jsme mladí a máme vystaráno do budoucna což pravda asi je, i když si osobně myslím že tahle celá věc ohledně PENB je jen moc vyhrocená a bohatě by stačilo těch 450 mm. ale nejsem projektant tak mu budu důvěřovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Jo je jasný že nám to ubere pár cm místa, s tím už jsme se smířily ale nechtěl jsem se prostě párat se zateplením( další časové náročný krok navíc při svépomocné stavbě) když už přeci jsou materiály které to také splní bez zateplení. Ono řešíme zastavitelnost pozemku která je mizerných 10% zastavitelných ploch a 10% zpevněných a 80% zeleně. Celková plocha pozemku je 1615 m2. A patrový jsme zavrhli protože prostě chceme Bungalov. No a těch pár metrů co zbylo 11,5 m2 se využije na chatku na nářadí.
Odpovědět
Článek se načítá
@jarin1 materiály sice jsou, budete to mít jednodušší, ale zase výrazně dražší.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 No těd jsem hodil rychlý propočet, 300 mm Ytong +180 mm polyš i s lepidlem bez fasády VS Ytong Lambda YQ 550 mm bez fasády a cenově mě to vychází plus mínus nastejno,možná o cca 8 tisíc dražší je systém bez zateplení .
Odpovědět
@jarin1 Aby to bylo izolačně stejný, tak to ale musíte postavit tak, aby to bylo bez tepelných mostů. Pokud si to budete stavět sám, tak si to třeba uděláte poctivě, ale pokud Vám to bude dělat nějaká místní parta, tak nevěřte tomu, že Vám to udělají pečlivě tak, aby to bylo bez těch mostů.
Odpovědět
@jarin1 Záleží na konkrétních cenách (slevách). Mě třeba vychází podle cen Dek.cz 1800Kč/m2 Ytong 550cm a 30cm Ytong 900Kč, 115Kč 14cm EPS a asi 150Kč lepidlo a kotvy. Celkem rozdíl cca 630Kč/m2. Na běžném menším domku je to cca 60000Kč a místo 55cm stěny máte 44cm. Na běžném domku získáte cca 5m2 vnitřní plochy navíc. Tím samozřejmě netvrdím, že sendvič je ideální. Každé řešení má své nevýhody. Spíše bych kombinoval keramickou akustickou cihlu a zateplení z důvodu vyššího hlukového útlumu a vyšší akumulace. Já jsem konkrétně kombinoval BST tvárnice+EPS. Pokud bych naopak preferoval minimální akumulaci, tak se mi líbí kombinace BST tvátnice s vnitřním zateplením.
Odpovědět
@zubr487 dobrý den, můžete prosím rozvést “sendvic není ideální”? My tedy plánovali podobně jak zde kolega 550mm ale je nám aktivně doporučováno projektantem přesně jak píšete 30 Cm a 15-20 eps
Odpovědět
@ufin22 Sendvič sice může vycházet levněji, ale jen pro stavbu svépomocí. Pokud si to necháte udělat, klidně to může vycházet opačně. Výhodou je tenčí stěna pro stejné U. V tomto případě jsem pro srovnání cen použil sílu EPS=14cm, protože s ní vychází U=0.16 stejně jako pro Ytong 55cm. Nevýhodou je nižší odolnost fasády před poškozením. Z tohoto důvodu se mi právě líbí kombinace BST s vnitřním zateplením. Pro bungalovy je to cenově bezkonkurenčně nejlevnější systém. Vně je v podstatě beton a uvnitř SDK. Snadno se realizují rozvody,. žádné tepelné mosty, rychlá a jednoduchá realizace i pro svépomocnou výstavbu.
Odpovědět
@zubr487 dekuji. Mate pravdu v mensi odolnosti. My urcite budeme muset mit patrovy, cca 90 m2 hrube plochy na kazde patro, takze kazdy m2 se nam hodi. BST jsme nezvazovali, kazdopadne dekuji za reakci a vysvetleni, urcite neplanujeme svepomoci...
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 To ano bral jsem ceny z eshopu stavebnin vala, ty mají ceny lepší než dek, takže je to vše o ceně co si člověk uhádá za slevu. Ono těch možností je spousty to vím, taky jsem toho prošel mraky každý my doporučoval něco jiného ale mám svou hlavu a zůstanu u Ytongu. Zkušenosti s ytongem mají sousedi a také bez zateplení a to pouze obyčejným ytongem v tloušťce 500 mm topí krbem plus v mrazech přitápí teplovodní podlahovkou elektrokotlem. Takže z YQ se neobávám problémů. Jinak ohledně SDK když by jste ho chtěl úplně Top tak jak to má být tak to taky zabere dost času, vím ze zkušeností projektanta který si to realizuje a dělá to tak jak se to má s tím že mu za zády stojí syn který tento systém vyvíjí 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 Jo stavět budeme sami s ženou a rodinou, otec je zedník já autoelektrikář-automechanik a rád si potrpím na detailech takže přesnosti a tepelných mostů se neobávám, projektant bude zároveň stavební dozor který se s otcem zná jelikož spolu spolupracovali ve firmě. Jak říkáte poctivých řemeslníků je málo a ten kdo je šikovný tak si to nechá zaplatit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?