Rozmístění nábytku v obýváku, tvar kuchyně

Profilova fotka
Zdravím, moc ráda bych znala názor více lidí, proto píšu sem 🙂. Právě plánuji uspořádání obývacího pokoje s kuchyní v novostavbě-bytovce. Nevím si rady jak nejlépe uspořádat tento prostor. V kuchyni musí být dřez a myčka na stěně ke koupelně, ostrůvek s rozvody být nemůže. Vložím sem rendery svého návrhu, který se mi zdá zatím asi nejpřijatelnější. Pracovní stůl musí být v obýváku, jinde pro něj není prostor, a musí být pro dva lidi. V kuchyni preferujeme co nejvíce pracovní plochy a uspořádané tak, aby mohli vařit dva lidi současně 🙂. Budu moc ráda za jakýkoli nápad, děkuji 🙂.
Odpovědět
Mne se to moc libi. Chybi mi tam ulozny prostor u pracovny. Taky mame pracovni stul pro nas dva v obyvaku.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin děkuji, ano je možné, že pak mezi stůl a sedačku dáme alespoň nějaký kontejnerek na dokumenty, který zároveň může sloužit jako odkládací prostor, nebo vyšší skříňku... a možná nějakou poličku na zeď, ale nemám představu jakou, aby to nebylo moc mohutné, a zároveň aby to nebyla výstavka krámů 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem zapomněla napsat, že posun dveří o 45 cm oproti půdorysu právě teď řešíme, a materiály úplně neodpovídají realitě, dokonce ani ještě nevíme, jaká bude podlaha... Developer si nechává jakékoli výchylky od určeného standardu zaplatit 🙄.
Odpovědět
@kristyna_pavlikova Ja to ted taky zrovna resim. Mame nad stolem policku a vedle stolu 80 cm sirokou knihovnu Billy, te budeme porizovat dvirka. Nebo ji mozna dame pryc. Chtela jsem spis neco podobneho tomu na fotkach, protoze me ty pocitace (jeden stolni a jeden notebook) rusi, kdyz jime, odpocivame nebo kdyz mame navstevu. Pripadam si zase jak na koleji, kde jsme meli jen obrovsky stul a dvojluzko a ten stul pritahoval pozornost i kdyz jsme zrovna odpocivali.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten obyvakovy kout je šílený 😭
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka Můžete to rozvést? Děkuju 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyna_pavlikova já třeba beru, že obývák je místo, kde se máme setkávat s rodinou, kamarády apod. Tohle je celkově hodně špatné řešení celé místnosti. Tohle developer těžce podcenil. Mít obývák, kde je ulička ke dveřím není moc vhodná. Nedovedu si představit, jak bych se třeba dívala na tv a furt se mi tam někdo coural...
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ka chápu 🙂, také se mi celkový půdorys místnosti nelíbí, nehledě na to, že je místnost i malá (28 m čtverečních), proto například nechci dávat gauč do prostoru tak, jak jej navrhl projektant (a koukat na televizi z boku 😄) a snažím se docílit co nejvíce volného prostoru.. zároveň nechci koukat z gauče pouze do zdi s televizí. Na druhou stranu, v bytě budeme bydlet pouze dva, s přítelem, a nejspíš jen pár let, než našetříme na základ hypotéky 🙂. Také se na televizi díváme většinou jenom spolu, večer, jinak sedíme u PC a hrajeme hry nebo pracujeme. Návštěvy moc nemáme, jelikož s kamarády chodíme do hospody, a rodinu mám daleko, takže se veškeré sešlosti konají tam. Také nechápu, že je tahle bytovka už v pořadí asi sedmá, pokaždé s těmito půdorysy... Přikládám obrázek od projektanta.
Odpovědět
@kristyna_pavlikova tak mě napadá dát televizi na stěnu s dveřmi; sedačku tak, jak má projektant nebo do L?
Odpovědět
Profilova fotka
@japona myslíte takto? Na této variantě mi trochu vadilo, že by ze sedačky bylo vidět pouze na televizi a na televizi bychom koukali ze vzdálenosti asi 2,5 m 🙁
Odpovědět
@kristyna_pavlikova ok, tak jinak: Kuchyň do u, ale u směrem dolů. Tím budete moci protáhnout stěnu, na kterou chcete TV, čímž se dostane dal od dveří. Pracovni stoly bych umístila k oknu místo jídelního stolu a velký jídelní do prostoru mezi sedačku a okno vlevo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?