Barva venkovních žaluzií DB 703 nebo RAL 7016? Máte někdo?

Hezký den, vybíráme barvu venkovních žaluzií Isotra a nemůžeme se rozhodnout zda jít do DB 703 nebo RAL 7016. Okna máme RAL 7012. Nemáte někdo? 🙂 Díky moc
Odpovědět
A proč si žaluzie nepořídíte také RAL 7012? V nabídce je mají.
Odpovědět
@horst_fuchs kde jste našel, že Isotra dělá RAL 7012? Viz. https://www.isotra.cz/venkovni-okenni... - tato barva tam není. Díky
Odpovědět
Viděl jsem to u Lomaxu: https://www.lomax.cz/blog/lomax-rozsi...
Odpovědět
Mám ral 7016 a je to pecka !!!
Odpovědět
DB 703 , ve skutečnosti působí trochu tmavší
Odpovědět
.
Odpovědět
@horst_fuchs žaluzie budeme mít od Isotry viz. příspěvek
Odpovědět
@lakaj23 nemáte nějakou foto jak to u Vás vypadá? 🙂)
Odpovědět
@tinabla moc díky a leskne se to? Co jsem koukal tak mi připadal odstín podobný jako antracit jen mi přišlo že byl takový metalický, že se se jakoby víc leskne a antracit byl víc "matný"
Odpovědět
@charvat1976 Aha - nevěděl jsem, že tak lpíte právě na Isotře...
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud chcete jen jednu firmu, tak bych se s něma domluvil, aby mi to udělali v odstínu co chci a né co mají v nabídce, zas takový problém to není. Jinak bych si vybral firmu, která děla RAL v barvě oken a nevymýšlel alternativu, jelikož to půjde poznat, že je to jiný odstín. Ohledně DB 703, tak o to bych neuvažoval, máme tento odstín okna + žaluzie , ale je to velký rozdíl od antracitu, jelikož DB 703 je metalická barva, která má v sobě jakoby třpitky a chová se to jinak za slunka a jinak ve stínu. Tím neříkám, že je to škaredé, naopak je to luxusní, ale půjde to hodně poznat a nevím jestli by to k sobě pasovalo.
Odpovědět
My máme okna 7016 a žaluzky DB703 a vypadá to luxusně
Odpovědět
Článek se načítá
@slamer ale nám přeci nevadí že nebudeme mít úplně stejná okna i žaluzie - viz. příspěvek ptám se jen na zkušenosti s těmito dvěma barvami. Světlejší šedá se k tmavějšímu odstínu pěkně hodí, RAL 7012 je na okna pěkná, ale na žaluzie na nás moc světlá. Proto řešíme zda DB 703 vs. klasika antracit. Tyto 2 barvy nás zaujaly nejvíc. Tím antracitem nic nezkazíme, ale má je skoro každý, ta DB 703 nás zaujala, ale zase se bojíme toho co zmiňujete aby se to moc nelesklo. Nešlo by hodit nějakou foto? 🙂 Díky moc
Odpovědět
Bez urážky, ale podle mě je to trochu risk, dávat takhle blízko vedle sebe hodně podobné odstíny. Často to pak ve finále vypadá, že jste chtěl trefit stejný odstín ale nezadařilo se, anebo že na něco z toho dostal neodolatelnou výprodejovou cenu.
Odpovědět
V reálu je to asi jedno, když jsou žaluzie vytažené, stejně je nevidíte. No když zatáhnete, nejsou vidět okna. Při naklopení je to podobné. Takže bych je ladil hlavně s fasádou.
Odpovědět
@charvat1976 vůbec neleskne, měla jsem z toho taky strach, máme i okna DB 703 a vypadá to opravdu hodně dobře.
Odpovědět
Na tom něco je... i když třeba parapety, které obvykle bývají v barvě oken jde vidět pořád. Nevím, měl bych z toho strach...
Odpovědět
@horst_fuchs já nevím jestli jste koukal jak vypadají ty naše okna, ale rozhodně to nejsou jak píšete podobné odstíny, že by někdo mohl nabít dojmu, že jsme chtěli stejný odstín a netrefilo se 🙂
Odpovědět
@kofejn taky pravda... Fasáda bude bílá kombo s dřevem takže tady je to taky celkem jedno..
Odpovědět
@tinabla díky 🙂 poslal sem ještě SZ
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?