Nedolehající AL vchodové dveře

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat, máte li AL hliníkové vchodové dveře, jestli pozorujete stejné chování za tepla a zimy. Dvere mají ještě boční svetlik. Níže příkladám video únor x září. V zimě dvere ve spodní části nedolehají, netěsní, v létě naopak vše Ok. https://uloz.to/tam/7c8abd82-448d-4ee... https://uloz.to/tam/db61be18-cc09-436...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od iamondras:

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat, máte li AL …
@iamondras máme stejný problém ... na vchodové dveře ráno zasvítí sluníčko a hned jdou blbě otvírat, zadní dveře ve skladu zase odpolední sluníčko tak roztáhne, že po zavření nedoléhají a do skladu škvírou mezi dveřma a zárubní prosvítá sluníčko ... a portál, to je absolutní katastrofa ... při ohřívání/chladnutí celý den a hlavně noc praskání rámů i mechanismů ... takže Al dveře/okna absolutní zklamání ...
Odpovědět
Prosím nebojte se uvést značku oken a montážní firmu. Pro ty z nás, co je výběr teprve čeká bude informace přínosná
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od iamondras:

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat, máte li AL …
@iamondras my tyto výše zmíněné problémy nemáme a to máme rámy dveří i oken v barvě antracit
Odpovědět
@rumcajk nerad bych firmu nějak poškodil, možná je to jen technologický problém AL materiálu.
Odpovědět
@xkarlos budu to asi řešit dodatečným těsněním a možná drobným doladěním dveří..jinak netuším Výrobce už jednou na návštěvě byl, nicméně nic s tím nezmohli..u mne naštěstí všechny okna dřevěná, jen vstupní dvere v antracit hliníku
Odpovědět
@petrkunc132 nepozoroval jste rozdíly ani přes letní vedra a studené zimní noci?
Odpovědět
Profilova fotka
@iamondras ne, jediné co jsem musel, bylo drobné seřízení na pantech vchodových dveří cca po prvním 1/4 roce užívání, od té doby vše ok...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od iamondras:

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat, máte li AL …
@iamondras měl jsem to stejné, dveře stačily seřídit. Ale mám teď nad nima stříšku z poly mléčného, takže tolik nesvítí a jsou v pohodě. Jinak na hlavni dveře za 80k vypálilo sluníčko fleky skrze ochranou fólií, prý půjde rozleštit, čekám na servis. HS portal, také zklamání, na sluníčku se prohýbal jak luk a nešel otevřít a zavřít. Dle servisu dáno konstrukcí, kdy se okolo kliky přeruší vzpěra. Rozebrali kliku a domontovali něco. Mezitím byly namontovány venkovní žaluzie, takže nedokážu posoudit přínos opravy, zda to pomohlo nebo stíní žaluzie... Řešil jsem ještě pant, který vyměnili na balkon dveřích na terasu, špatně šly otevřít a zavřít a prý to bylo dáno chybnou montáží. Teď chodí bezproblému. Mám vše AL až na malá okna v TK a WC a trnu, co se bude dít po záruce. Jinak pán ze servisu super.
Odpovědět
Hliníková okna a dveře to budou dělat vždy ať jsou od jakéhokoli výrobce, je to bimetal, vnější materiál se protáhne, vnitřní ma stabilní teplotu,tedy i rozměr. V létě se ohnou ven a v zimě dovnitř. 5m garážová vrata se mi ohnou klidně o 4cm ven když na ně svítí sluníčko. Antracit barva ten problém jen umocňuje.... Jinak vchodovky za 100k se mi taky na sluníčku ohnou že na ně musím zatlačit při odemykání.
Odpovědět
@mpavka super, díky za info..mně ještě argumentují tím, ze jak se vylíval anhydrit, tak se oprel a vyhnul rám..no nevim, nedoléhaní jsme pozoroval i na vrchu křídla.. Také čekám na servis, minule chtěli cele dvere vyndávat..na to at zapomenou
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od iamondras:

@mpavka super, díky za info..mně ještě argumentuj…
@iamondras nedovedu si představit, že by dveře vyhnul anhy nebo beton, vrstva 4-5cm🙂 Mě řekl servisak, ze u hliníkových dveří záleží, jak se namontuje křídlo, pokud blbě ohne panty a už se neseřídí. Balkonovky taky museli vyndat a vyměnit... Pokud by je vyhnula podlaha, tak dle mě špatná montáž, musí s tím počítat...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?