Okna a 30 cm zateplení

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, má tu někdo okna klasicky namontovaná při tloušťce izolace 30 cm? Mohli byste sem dát foto? Nějak si nedokážu představit, jak to bude vypadat, tak jestli nedat předsazenou montáž... Díky všem.
Odpovědět
1
2
@radim2015 A já myslela, že už mám vybráno 😞 Čím víc to člověk zkoumá, tím složitější ten výběr je 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 Ale vzhled oken je krásné rozhodování, člověk pouze chodí po krásných domech a dívá se, co by mohl použít.
Odpovědět
@jakubopava @lukoid Ahoj, vy jste znalí ohledně té akustiky, tak ještě položím konkrétní dotaz: Pokud se tedy provede zateplení okolo oken vatou nakolmo, tak pak bude akusticky lepší předsazená montáž bodově kotvená (kdy se vata vlastně bude dotýkat přímo rámu okna) než předsazenka v celoobvodovém slepém rámu (jako je na foto výše), nebo je to jedno? @xhex Tebe jsem se chtěla zeptat, jaký typ předsazenky máte? Purenit kolem dokola nebo jen pod kotvami? A vy asi nemáte tu zmiňovanou vatu okolo oken, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 nee, vatu nemáme vůbec a dokonce ani purenit pod kotvama. Purenit máme jen pod HS portálem a fixama až k podlaze, ještě pod kastlíkama na žaluzie.
Odpovědět
@xhex OK, tu vatu nám doporučuje i dozor, takže ji asi dáme. Nějak ale nechápu smysl těch podkladových purenitů, které visí pod francouzským oknem mimo základovou desku... vysvětlil vám to někdo?
Odpovědět
@noemi77 Podkladní purenit se normálně kotví do desky. Jinak my máme purenit celoobvodově v polyši 28cm na betonových panelech a o lokálce, která jezdí 95m od baráku, ani nevíme. Minulý týden jsem byl na stavbě u souseda, která je z porfixu a s klasickou montáží oken a normálně jsem se lekl, co se to děje. A to jeho barák je od trati 135m. Zatím má barák nezateplený a ve stropě jen jednu vrstvu vaty 16cm. Přikládám fotky okna s přípravou na žaluzie i bez přípravy. Parapety jsou 260mm
Odpovědět
@lukoid: Mohl byste více popsat jak se to dělá s tou vatou kolem oken? Kolmo = kolmo ke stěně domu? Nebo kolmo ke špaletám? Budeme brzy zateplovat. Jedná se malý bytový dům u silnice, cca 100 let starý. Okna jsou dvojskla bez předsazení. Jsou už cca 10 cm zapuštěná, protože se původně se zateplením nepočítalo. Budeme dávat 8cm polyš - prosím ostatní aby nekomentovali, že je to málo, díky 🙂 Snažíme se aby to vyšlo co nejlevněji, ale v domě je celkem slyšet hluk ze silnice, takže bychom to neradi ještě zhoršili. Předem díky za každou radu.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Pozor! Nepsal jsem o kolmosti instalace, ale o vatě s kolmými vlákny, např. Isover NF 333. Způsob aplikace pak dle návodu, ale žádné kouzlení - ta vata se tam mezi rám a jiný izolant (obvykle EPS, pokud nepoužijete vatu všude) dává jen kvůli přerušení akustických vibrací, tj. aby vibrace z plochy domu nešly do rámu okna a to pak celé nepřenášelo hluk do interiéru. @noemi77 To samé - nepsal jsem o vatě nakolmo, ale vatě s kolmými vlákny. Existují totiž varianty vaty, vysvětlení viz https://www.isover.cz/caste-dotazy/ja... Co se týče toho purenitu mimo základovku, nevím přesně a jen tipuji, že je to jednak kvůli lepším tepelně-izolačním vlastnostem při menší tloušťce, protože za tím oknem v interiéru je betonová podlaha, tak se tím ZŘEJMĚ snižuje tepelný most. Purenit se také pod okno dává proto, že okno musí být rozneseno kvůli své váze v celé ploše spodní části a musí být na rovném podkladu, který nereaguje na teplotní výkyvy - když budete mít třeba posuvné terasové okno a to bude podezděné, tak ta podezdívka bude pracovat a okno vám třeba v zimě nepůjde tak dobře posouvat, nebo vůbec nepůjde otevřít. Purenit ty teplotní změny v tom objemu (délka x výška) podstatně eliminuje. Ale jen laický názor, třeba v tom je ještě něco jiného.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?