Rýpanec v novém okně

Profilova fotka
Zdravím a prosím o názor, včera nám montovali na domě okna - dřevo, borovice, transparentní lak. A na jednom z oken je zvnějšku rýpanec asi 2 cm. Prý to opraví. Já bych, vzhledem k tomu, že to jsou dřevěná okna a rýpanec je na venkovní části, byla raději, aby okno vyměnili, bojím se, že to místo bude od začátku náchylné (déšť, sníh, časem nějaká hniloba nebo něco takového).. Máte někdo zkušenost, názor, radu? Díky!
Odpovědět
Za pár let budou ty okna stejně celé oloupané, některé se pokřiví... My měli po 12 letech sloupanou třetinu oken až na dřevo, některé nejdou zavírat pořádně nebo se pohnuly... Ať to zapraví tmelem a zatřou
Odpovědět
@vladimir_sacha máme dřevěná okna 25 let a jsou jako nová. Chce to vybírat kvalitní firmu.
Odpovědět
@rencinka87 rozhodně požadovat výměnu za nové. Bude to vidět.
Odpovědět
@tinabla Jsou to normální euro dvojskla od Bochoře, ta firma už není ale klasický euro hranol
Odpovědět
Jako 2 cm do hloubky? Určitě bych chtěla výměnu. Naše stavba je vlastně nekončící výměna a reklamace kde čeho (teď nemyslím našeho stavaře, ten je dost precizní, ale spíš drobnosti okolo, který zařizuju).
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt 2 cm sirka, ne do hloubky, proste vryp. Dneska to zavoskovali specialnim voskem, pan me ujistil, ze z hlediska funkcnosti se tomu nic nemuze stat, shodli se na tom se stavarem, ten je jinak precizni, i s dozorem, ten taky kontroluje kdejakej prd. Tak uvidime. (O estetiku mi az tak neslo - ja to treba nevidim, kde to je 😁 - ono i tim, jak jsou ta okna fakt prirodni a kazdy okno ma jinou (a celkem vyraznou) kresbu, tak to chce fakt hledat. Rejpanec v nejakym antracitu bych asi videla, tohle ne. A predpokladam, ze ty okna dostanou casem zabrat i od nas, od deti zejmena atd - slo mi fakt o tu funkcnost, kdyz je to z venkovni strany. Diky vsem za nazor 🙂
Odpovědět
@rencinka87 Jo takhle, tak v tom pripade bych rekla, ze dostanou jeste zabrat mnohem vic 🙂) Myslela jsem, ze je v tom.dira.
Odpovědět
@rencinka87 Smlouva...jenom smlouva...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?