Stínění na HS portal

Profilova fotka
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat můžete nám poradit jak nebo co dát na zastínění HS portálu? Okna s hs portálem máme od okno stylu ale litujeme že jsme si stouto firmou začali Máme toho na ně hodně už to snema i řešíme ale že nám paní nabídne a nauctuje žaluzie které se nedají namontovat na hs portal by mě fakt nenapadlo ,až když přijel Monter a řekl nám že to nejde namontovat, nas už vázne zarazilo a byla to poslední kapka. Paní už to ví a ani nám nenabídla nějakou alternativu.snad nám vrátí aspoň peníze. Už raději od nich nic nechceme a doufám že domontuji zbytek žaluzií které údajně někde zašantročili ve skladě a už o nich neuslyšíme. Tak nás zajímá kdo má HS portál kde a jaké stínění jste si nechali delat. Dekuji za rady,tipy a popřípadě fotky. Pěkný den Ps: foto je ještě z doby před podlahamy a stropem.ted už je vše hotové a plánujeme stěhování.
Odpovědět
@kikhulka myslíte vnitřní žaluzie? Protože u venkovních si moc neumím představit, kde je problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@artep1987 ano myslím vnitřní
Odpovědět
@kikhulka No u HS portálu je ta mezera, která zajíždí do toho druhého okna poměrně malá. Zkusil bych se maximálně podívat na Plissé žaluzie, ale nemyslím si, že by to šlo. Leda tak dát žaluzie, rolety zevnitř, přes celé okno.
Odpovědět
@kikhulka v tom případě vám zbývají u hs portálu asi jen 2 možnosti, jen závěsy (např trojkolejnice z ikeii, dát na strop) a pak venkovní žaluzie.
Odpovědět
@kikhulka upřímně hs portál je moc hezký a drahý si ho "ničit" vnitřními žaluziemi (jste asi první u koho takovou žádost vůbec vidím)
Odpovědět
Přesně jak píše artep1987 - s vnitřními žaluziemi u HS portalu jsem se také nikdy nesetkal a ani mne toto řešení nenapadlo. U jiných oken to je běžné, ale u HS portalů se používá venkovní stínění. Toto řešení však vyžaduje předpřípravu - ať už žaluziový - či roletový kastlík. Tento je buď zapuštěný a součástí zdiva, nebo v zateplení, nebo přiznaný - dodatečně montovaný.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jinak já hs portal máme poprvé a nevím jestli se může nebo nemůže dát vnitřní stínění. To jsem myslela že nám řekne paní v okno stylu ale bohužel se nestalo a dala nám tam automaticky vnitřní žaluzie. S manželem jsme nevěděli že to nejde. No a tak jsem chtěla radu jaké stínění tam dát.
Odpovědět
@kikhulka pokud nebudete mít venkovní žaluzie, tak vám zbývá akorát vnitřní stínění pomocí závěsů. Roleta na tak velké okno je podle mě blbost a nevypadalo by to pěkně. Teď už záleží jen na vás, jaký systém na závěsy zvolíte (tyč, kolejnice,...). A ano souhlasím, paní při prodeji (zvlášť když vám prodávala i okna) vám to měla říct, asi taky nemá žádné zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@artep1987 ani nevíte jak jsem na ně rozcilena. To snema řešíme více věcí. Už mi došla trpělivost a napsala tam stížnost. Litujeme že sme si totou firmou vůbec začali. Zakázka přes 300 000 a oni se chovají jak kdyby to byli nějaký drobný. Paní se na nás totálně vykašlala a přitom dost dobře věděla že je tam hs portal Ale co jediného firma dokáže říct že je to taky jen člověk.
Odpovědět
Dejte tam venkovni žaluzie nebo rolety a schovejte je do zatepleni. Pokud je fasáda, tak je to nemilé, bude se muset čast vyriznout, ale není to nic co by nešlo řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
@rumcajk jj bohužel zateplení už je hotové a teď na jaře nás čeká fasáda
Odpovědět
@kikhulka no my se stěhovali před 3 týdny do nového. 300 tis je pro ně drobné. Máme koupelny skoro za půl mio a taky chyb jak prase a to už 4x před předáním něco opravovali (a samozřejmě jsem vše neohlídala, takže máme vysoko záchody ...no super). Okna už byli seřizovat, protože profukovali (ale to udělali aspoň rychle a na některé malé věci/reklamace na domě ještě čekáme, ale řekla bych, že v porovnání s ostatníma ještě dobrý 😉 a v porovnání s předchozím bytem pohoda. Takže nebojte, když budete mít malou smůlu, tak to zůstane u toho okna, když velkou, tak si na okno ani nevzpomenete než začnete bydlet 😄
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@artep1987 je to šílený s těma remesnikama
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?