Vstupní dveře na otisk prstu

Máte někdo nějaké zkušenosti se vstupními dveřmi na otisk prstů? Díval jsem se na dveře od firmy Lomax, která má tyto dveře v nabídce. Jinak jsem moc jiných firem nenašel. Dík.
Odpovědět
Se k Vám přidám - také mne to zajímá. Jak z hlediska funkčnosti, tak i bezpečnosti jako takové. Někde jsem viděl i kombinaci - klíč + otisk. Vzhledem k tomu, že dá se říci neexistuje zámek aby nešel překonat ( myslím tím vložku dozického zámku - jsou jen různé bezpečnostní třídy, kdy jejich překonání trvá déle ... ), tak i u té elektroniky to není na 100%. Navíc tam musí být záloha napájení - pokud by to bylo napájené jen ze sítě, tak v případě jejího vypnutí nelze odemknout, takže další el. zařízení - obvody, které to prodražují a činí poruchovějším. Pokud to zde někdo má, také mne zajímají k tomuto postřehy.
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme mít od Aluhausu. Budeme dodělávat ted dodatečně. Jinak dveře od nich mame 5. rokem a přijdou nam super. http://aluhaus.cz/doplnky/
Odpovědět
@tomus a dival ses do podminek pojistovny? Po nas totiz chteli bezpecnostni zamek nejake vyssi tridy - tak aby ti pak kvuli tomu neodmitli plneni... Jinak z praktickeho hlediska je to neprakticke-v zime musis sundavat rukavice a kolikrat to nesejme. Do domu bych to urcite nedavala, do branky na zahradu klidne.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita pořád je tam i zámek a klíč a člověk si přece sunda rukavice hned za dveřmi, tak to už je jedno ne? A často máš klíče stejně v kapse/kabelce a už zip otviram bez rukavic. Nahrát prstů se může několik od každého uzivatele, že by to nesejmulo žádný je dost nepravděpodobné... Jinak dveře a zámek máme tak bezpečnostní, že když si manžel zabouchl klíče a já svoje neměla, nedostal se tam ani zámečník. Proto to taky řešíme teď dodatečně a chceme čtečku pro tyhle případy zabouchnutych dveří. Už nechceme rozbijet okno 😄 Existuje i nějaký přídavný zámek od FAB na čtečku, ale právě proto, že máme dveře a zámek jaký máme, tak to nejde, nedokáže to ty dveře otevřít a musíme mít ctecku přímo od výrobce dveří.
Odpovědět
@tomus a nestaci vam pak pouze elektricky otevirac zapadky (bzucak na zapadku). casto jde celkem jednoduse nainstalovat do futer... pak by vam klavesnice/ctecka fungovala pouze pokud neni zamceno (zabouchle dvere). Takze neni potreba az tolik resit uplne bezpecnost reseni protoze na to tam mate stale zamek. Cele toto se da pripadne i propojit napriklad se zabezpecovackou...
Odpovědět
@andik.cz no, ale kdyz to zamces klicem, tak to neotevres otiskem a tim to ztraci smysl...
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám zkušenost pouze z mobilu a ten nesejme otisk, pokud mám mokré ruce, nebo také při práci na zahradě.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita klíčem nezamykáš... ten zámek se zamyká sám při každém zavření dveří - klíče můžeš zahodit
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita píšeš asi o něčem jiném. To není klasický bzucak.
Odpovědět
@mikiliki no, ale tim padem nesplnuje ty bezpecnostni podminky pojistovny na bezpecnostni tridu zamku...
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita Podle mě to normálně splňuje. Aby se dveře otevřely, musíte mít koupený elektrický zámek a tudíž se počítá s tím, že nebudete dveře za sebou ještě zamykat. Ano když máte bezpečnostní kování, tak všechny pacičky nevyjedou (my máme myslím 2 nahoře, 2 dole a jeden přímo pod zámkem). Ale vyjede a zajede pouze ta pod zámkem a dveře se elektrozámkem otevřou. Takže dveře se opět zamknou ale nevyužijou se ty další pacičky co na kování jsou. Jelikož to dělá i například jablotron, tak to splňovat bezpečnosti podmínky musí. Kdybych mohla, poslala bych video jak to funguje.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita Splňuji, navíc zloději již dávno nechodí dveřmi, ale okny, která se dají snáze rozbít... Je otázka, jak máte postavenu pojistnou smlouvu - co musí dveře, kování a vložka splňovat. Pokud jde o bezpečnostní třídu dveří - ideální volbou je třída 3. Odolá hrubé síle i páčidlu, šroubováku a ostatním nástrojům zlodějů...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@marta_kovar U nás jsou ovládané elektromechanicky i horní a dolní pacičky...
Odpovědět
Profilova fotka
@mikiliki Fakt? Tak to je zajímavé. To teda nechápu kde je problém 😀😀
Odpovědět
@mikiliki by mě upřímně zajímalo, kde žijete. ...Zloděj půjde tam, kde se mu zdá, že to půjde. Za sebe mohu přísahat, že nejvíce lákají různé zadní a vedlejší dveře, do zahrady, do garáže apod. Docela mě proto udivuje, jak lidé usilovně řeší hlavní dveře a jejich zabezpečení, směrem do ulice, a pak "fláknout" nějaký podřadný dveře zezadu do zahrady. Druhá věc je, že máme druhou nemovitost, několikátou smlouvu o pojištění domu a domácnosti a nikoho nikdy nezajímalo, co máme za dveře, zámky, nebo jestli na oknech nemáme mříže. Kooperativa, ČSOB. S Vámi to opravdu někdo řeší?
Odpovědět
Profilova fotka
@honzik75 zdravím, neřeší. Máme již druhou pojistku a nikde to nebylo řešeno...proto otisk hajim a jsem pro
Odpovědět
@mikiliki @honzik75 on to s Vami nikdo nebude resit dokud se neco nestane. Pokud by se neco stalo a zlodej pouzil dvere (respektive otvor nesplnujici pozadavky dle pojistky), tak muze pojistovna kratit plneni. Jinak Kooperativa to v VOP ma do 300k bezny zamek do 1mil bezpecnostni zamek (bezny + pridavny) atd... stejne tak CSOB, ta pouziva "Kód stupně zabezpečení"... je dulezite presne koukat na definice terminu (bezpecnostni dvere, zamek atd...). Tim nerikam ze to vase dvere nebudou splnovat jenom to chce overit s VOP
Odpovědět
@honzik75 ano, mame kooperativu a pri podpisu nas na to upozornovala, ze musime mit vyssi tridu, jinak krati pojisteni.
Odpovědět
@mikiliki tak se podivej do vseobecnych podminek.
Odpovědět
@kekita myslel jsem to spíš tak, že bych to měl v kombinaci s klíčem, takže otisk prstu by byl pouze bonus. Nikoliv jako jediné řešení.
Odpovědět
@andik.cz chápu správně že to tedy funguje jen jako nadstavba nad zamykání klíčem a tedy když nepůjde např. elektřina nebo nějaká porucha tak klíč bude stále fungovat? Děkuji.
Odpovědět
Záleží, jaké si koupíte řešení, většina lepších je bateriově napájena, tzn., že výpadek elektřiny není problém anebo baterie jsou hlavní zdrojem. Mrkněte na ENTR (nebudu jmenovat značku kvůli reklamě). Tam je to asi nejvíce popsané.
Odpovědět
@raziel628 bohužel máme praktické zkušenosti. Nevím, co má znamenat "otvor nesplňující požadavky dle pojistky". Nikdy to s námi nikdo neřešil. V životě jsme byli vykradeni 2x, stejný dům, pak jsme se odstěhovali. Poprvé jsme byli mladí hloupí, bez pojistky. Nějaký pobuda (nejspíš) využil krumpáč a promlátil se zadními dveřmi. O pár let později, již dodělaný dům, tentokráte již nějaké páčidlo co donesl sebou - vylámané zadní dveře. Musela to být dost fuška, ale dal to 😞 Pojišťovnu nezajímalo o jaké jde dveře. Pojišťovnu zajímá, zda zloděj musel překonat nějaké zabezpečení. Zda dveře byly zamčené. Prakticky je nezajímá, zda zloděj překonal dveře třídy 3 nebo třídy 20 🙂, Doložené finanční škody (účtenkami i jen naším čestným prohlášením) nám pojišťovna (Kooperativa) plně nahradila. Ale šlo o desítky tisíc. Věřím tomu, že pokud by zloděj udělal škody za 100+ např., že už v tom pojišťovna bude vrtat. Je na každém usoudit, co může ukrást a způsobit zloděj. Hotovost a šperky doma prakticky nemáme. S velkou elektronikou se dnes nikdo netahá. Prakticky jde tedy spíš o škody na domě a možná pár tisíc za nějaký foťák, drobný šperk apod. Důležité je uvědomit si, že jakýkoli zámek je k ničemu, když zloděj relativně snadno překoná dveře nebo okno, aniž by k tomu potřeboval něco dělat se zámkem.
Odpovědět
Máme čtečku integrovanou ve dveřích. Značka E-key a co se týče našeho domu, je to jedna z nejlepších věci, kterou tu máme. Spolehlivost je bezproblémová, klíče jsem použila jen jednou a to když nešel proud. Manželovi se za to nechtělo utrácet, ale teď je rád, že jsem ho překecala. Žádný tahání klíčů a lovení je v kabelce. V jedné ruce nesu dítě, v druhé nákup a nemusím si nic pokládat na zem nebo někde lovit klíče, abych se dostala domu. Popř. je ještě možnost si to odemknout přes Bluetooth na mobilu, kdyby to otisk nechtělo sejmout, ale to se mi ještě nestalo.
Odpovědět
@honzik75 jako otvor nesplnujici pozadavky jsem myslel dvere,okna,garazove dvere, svetlik proste vse co neni pevna stena a nema pozadovany stupen/uroven zabezpeceni dle VOP pro danou pojistnou castku. Pokud by ten otvor byl pouzit zlodejem k vykradeni tak muze pojistovna kratit plneni (nebo nektere pojistovina maji pak definovanou spoluucast 30/50%) . Takze naprikad kdyz dle VOP musite mit pro danou pojistnou castku folie v oknach a zlodej projde oknem kde folie neni muze pojistovna kratit plneni. Samozrejme pokud by prosel oknem s folii a vy nemeli vchodove dvere dle pozadavku VOP tak to pojistovna resit nebude. Mam s tim svoje zkusenosti kdy nam par let zpet vykradli sklep (mimo byt) kde jsem mel dost kvalitni visaci zamek ale protoze v VOP bylo ze visaci zamek ma limit 7k a libovolny cylindricky mel 40k tak smolik pojistovna uhradila 7k ac skoda byla okolo 30…
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?