Sádrová omítka a anhydrit

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravim, Kdo jste daval sadrove omitky a do podlahy anhydrit? Mam problem s vlhkosti uvnitr stavby. 5.10 se zacaly delat sadrove omitky, byly hotove za tyden a kraschne schnuly. 16.11 se vylil anhydrit a zacalo peklo. Dva dny byla stavba uzavrena, potom jsme zacali podle instrukci pravidelne, narazove vetrat 3x,4x denne. Po tydnu se zapnula podlahovka na 20 stupnich a po trech dnech se pridavalo 5 stupnu az na 40 a pak zpet na 20. Co se zapnula podlahovka, stropy uplne plne kapek vody a omitky jako by tu vodu vsechnu polykaly. Dnes 7.1. na nekterych mistech i plisne, hlavne na osteni a stale mokre rohy a casti stropu. Hell.. To je normalni stav, nebo kde je problem?? Dum ma plochou strechu, padesatku cihlu bez fasady. Chapu ze pocasi je ted blby, ale stejne?? Po tom kolecku, kdyz jsme se vratili zpet na 20 stupnu, ptam se dozora, nemam sem dat uz ale nejaky vysousec? Ne, zbytecny, to usetrite maximalne tyden… Mate nekdo stejnou zkusenost s kombinaci sadrovky a anhydrit, nebo je neco spatne?
Odpovědět
1
2
A co s casti mezi polystyreny a stropem, venec? Jak zaizolovat? Trubku obalim vlastne do urovne stropu v 2.np. Nebude ale stejne zlobit zbytek? A je potreba zabalit trubku i v 1.np?
Odpovědět
@mrquestion trochu nechápu. Vidím, že věnec a překlady máte izolované. Předpokládám, že ty kolena co jsou vidět na fotce jsou pod stropem 1NP. Trubka tedy prochází celým 2NP. Nad stropem 2NP by měla být kvalitní hydroizolace protažená i kolem trubek. Nad tím tedy nemá co kondenzovat. Ty trubky prochládají vnitřkem, ale jen horní části. Takže spíše jde o to, jak to chcete řešit pohledově. Buď trubky v celém 2NP obalíte izolací a zamaskujete třeba SDK deskami. Případně jak psal předchůdce vyřežete z EPS kryt. Ten přilepíte PUR pěnou a nakonec přetáhnete perlinkou a štukem.
Odpovědět
@zubr487 Ano ty kolena pod stropem jsou v 1.NP. Ve 2.NP trubky pokračují před obvodovou zdí až na střechu a schované jsou obezdívkou z ytongu. Ve 2.NP tedy dostanou izolaci od podlahy až ke stropu. Třeba je to hloupost, ale uvažuju, jestli nemůže zlobit vlastně ta mezi část než se trubky potkají se střešní izolací. Prochází ještě přes tu stropní konstrukci. Mimochodem, když na potrubí kondenzuje voda, proč mi tam izolaci nedali hned, než to obezdili? To se běžně nedělá?
Odpovědět
@mrquestion já nevím, jak se toto standardně řeší. Sám jsem dělal sedlovou střechu. V každém případě ty trubky vytváří tepelný most a samozřejmě bude docházet ke kondenzaci i na části, co prochází stropními panely. Proto jsem Vám doporučoval použít jako první vrstvu Tubex, protože nenavlhá. Ten bych ale protáhl až k hydroizolaci. Jak je to nad hydroizolací je celkem jedno
Odpovědět
@zubr487 To je vytvor co? Ve 2.np pod stropem, v bile chranicce je kabel k internetu, ktery z neznameho duvodu odbocuje do cervene chranicky a konci na strese. Cervena chranicka je pripravena pro kabel od anteny. Kdyby byl kabel od internetu poskozeny, zajimalo by me jak bude novej kabel vedet kde ma pod stropem odbocit… Navic, na cervene chranicce jsou kapky vody. A tam kde se to napojuje to steka i dovnitr bile chranicky.
Odpovědět
Na strese v miste prostupu se vylil kybl vody a zjistilo se, ze voda pomalinku proteka po cervene chranicce… takze ke kendenzaci se pridalo i zatekani strechou. A ted mi reknete, vznik plisne v interieru opravdu zpusobilo vyliti anhydritu v podzimnim obdobi i kdyz jsem opravdu poctive vetral. Nebo toto zatekani?
Odpovědět
@mrquestion Pokud tam zatéká, tak je to prasečina. U té chráničky je samozřejmě zase problém s kondenzací. Chráničkou prochází teplý vzduch z interiéru a v ní kondenzuje. To je normální. Musíte ji na obou stranách nějak ucpat .
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?