Bourání malé příčky v paneláku. Musím to hlásit?

Zdravím, měla bych dotaz ohledně vybourání kousku zdi v paneláku. Je tam pěkná široká chodba, jenže nesmyslně v polovině je jakoby příčka s futry (bez dveří). Je to asi 50 cm na šířku, 235cm na výšku a nad tou zárubní cca opět 50 cm. Prostor bych chtěla využít pro vestavnou skříň, ale nevím, jestli to musím někde nahlásit? Je to byt v osobním vlastnictví, tak musím kvůli tomu kousku na stavení úřad nebo někam? Moc díky za rady!
Odpovědět
@shay1 Zdravím, my budeme při rekonstrukci bourat sádrové příčky a na to nemusí být žádné povolení. Pokud si ho třeba nevyžádá správce objektu. Náš byt je taky v OV. Pokud bys chtěla bourat betonovou zeď, musí být povolení od statika a stavební povolení. My třeba celou rekonstrukci uděláme na ohlášku (tj. ohlášení na stavebním úřadě) Aby nikdo ze sousedů nemohl mít nějaké připomínky nebo tak.
Odpovědět
Díky za odpověď - ta potvůrka je normálně betonová, ale doufala jsem, že když je to tak malý, že se to nemusí:(...I tak děkuji:)
Odpovědět
@shay1 Nebo se poraďte s nějaký stavařem ... Myslím, že to bude zapotřebí třeba pak nějak vystužit. Bohužel jsem z jiného oboru :-D Jinak nemáš zač :-)
Odpovědět
@shay1 ahoj, určitě to bude chtít vyjádření statitka, protože byť se to může jevit jen jako "vybourat jen kousek", může se jedat o zásah do nosné zdi a ten bych sama na vlastní pěst neriskovala (navíc z vybourávání panelu je docela velký kravál a nemůžeš vědět, kterého souseda tím můžete "nakrknout", a pokud by si někde stěžoval, tak mít vše v pořádu - stavební povolení, štempl od statika - se určitě hodí ;-))
Odpovědět
Profilova fotka
nekde je tady na netu o tom diskuze,mam pocit,ze tam nekdo uvadel,pokud to neni nosna zed,tak se nemusi hlasit,samo je asi slunost na nastenkuv baraku vyvesit,ze bude probihat rekonstrukce,ale jinak nic,pokud je nosna,je snad zapotrebi vyjadreni statika
Odpovědět
@moudivlacek ono jde ale o to, zda si jako laik risknout odhadnout, zda daná zeď je nosná nebo není...
Odpovědět
Profilova fotka
@mary.jane ne ja nemyslela to risknout, ale ze na to neni treba stavebni povoleni,fakt bych doporucila najit tu diskuzi,hodne se tam o tom holky bavily a radily,zkusim popatrat
Odpovědět
a konečně jsem ve stavebním zákoně našla, co jsem hledala: Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost. No a jde o to, zda vybourání kusu příčky (byť by nebyla nosná) nemůže být chápáno jako negativní ovlivnění požární bezpečnosti (že když někde chybí zeď, oheň se může víc a líp šířit...)
Odpovědět
Profilova fotka
napr. http://www.modrastrecha.cz/diskuse/te... staci do vyhledavace zadat nosni pricka,je tam toho vice ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?