Odlehčené ztracené bednění

Zdravím ! řešili jste někdo odlehčené ZB značky IZOBETON IZO20? Chtěl bych na jaře dělat základ na přední plot a přemýšlím jestli to nepoužít. Vidím v tom výhodu tahání těžkých ZB oproti odlehčeným. Plot budu dělat komplet sám takže za každé kg méně budu jen rád. Máte s tím někdo zkušenost jak se s tím pracuje a jestli to je trochu kvalitní? Budu to komplet zalívat betonem, jsou to 4 řady ( 100cm ) po druhé řadě dám roxory na provázání. Díky všem!
Odpovědět
Dobrý den. Dělal jsem z nich (IZO30) na jaře 4 řady pod základovou desku. Úspora hmotnosti je opravdu značná a jelikož jsem je nosil a ukládal také sám, tak to u mě rozhodlo. Přeci jen je rozdíl nasazovat přes 1,5m vysoké roxory 13 nebo 30kg. Plus jsem je sehnal i za dobrou cenu. Opracovat se dají bez problémů ruční pilou na porobeton. Drobným problémem byla kolísavá kvalita a relativní nepřesnost. Některé kusy jsem mohl rozbíjet rukou a jiné byly pevné skoro jako klasické ZB (u nich byla ale hmotnost pocitově vyšší). Během zalívání všech 4 řad najednou mi ale ani jedna nepraskla. Pokud by ale měli být vidět bez další úpravy, tak bych použil klasické ZB, jelikož to vypadá lépe a je i odolnější proti poškození. Jinak roxory bych dal už z pasů nebo alespoň z první řady.
Odpovědět
@tente84 Děkuji za info :), já budu dělat základ na plot a tohle bednění bude komplet v zemi a tím nepůjde nic vidět :-)
Odpovědět
Někdo další ? :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?